Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    Kol`ko sam mogao da primetim,sve u prirodi je zavisno jedno od drugog...Sve je povezano i jedno,bez drugog,ne bi moglo da postoji...Recimo,da nema Meseca,koji kruzhi oko drage nam Zemlje,ne bi bilo ni nas...Ili,da nema Jupitera i njegove jake gravitacije da nas shtiti,Zemlja bi stalno i iznova bila "bombardovana" raznim asteroidima i kometama,i.t.d...
    I tako je bilo od davnina...
    A onda se pojavishe neki politichari i non-stop kenjaju o nekoj nezavisnosti...Pogotovu u ovakvim jadnim,kako ih oni zovu,drzhavama,koje imamo na Balkanu...
    Najblizha drzhava toj "prijavi",je mozhda Rusija,koja je nezavisna i suverena,skoro pa 100%...Imaju jak energetski sistem,jaka prirodna i rudna bogatstva,jaku ekonomiju,privredu,poljoprivredu i ostalo...
    Ali,opet,kod njih se to ne potencira toliko,kao kod nas na Balkanu...Ovi "nashi" su suvereni,nezavisniii,ma chudo...
    Sve dok ne dodje do toga,da treba da se "donese budzet"...
    A onda,dodje neki MMF i kazhe:"Nece moci tako,moracete ovako"...
    Pa gde im je ta "nezavisnost" i "suverenost",kad im jedna bolesna organizacija(koju vode ljudi sa neverovatnim greshkama u glavi),odredjuje shta i kako da rade "u svojoj kuci"?
    I onda ti "nezavisni i suvereni",ne smeju ni da se pokenjaju,dok to ne dozvoli MMF,inache...Bice "packe"...
    Shta mislite,da li oni tim glupostima lazhu nas,ili lazhu sebe?Ili misle da mi zhelimo da chujemo kako smo "nezavisni i suvereni"?
    Me Bring Da Enlightenment...

  2. #2

    Odgovor: Shta znachi "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    Vojvodina može biti nezavisna.Ako ne verujete,potpisimo ugovor o probnoj nezavisnosti na 50 godina.

  3. #3

    Odgovor: Shta znachi "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    Do skoro sam bio ubeđen da je nuklearni arsenal jedini garant suverenosti jedne države ali videvši šta USA rade po Pakistanu shvatio sam da ni to nije baš tako. U današnjem svetu suverenom se može nazvati samo ona država koja uživa poziciju svetske super sile a takvih je jako malo, pri tome mislim na vojnu i ekonomsku supersilu. Mogu se na prste izbrojati a gledajući njihovo delovanje u svetu može se lako zaključiti o kojim se zemljama radi.

    Amerika je recimo mnogo više zavisna od tuđih resursa nego Rusija, da li je to čini manje suverenom? Ne naprotiv, u ogromnoj vojnoj moći leži sva njihova snaga kojom nadomešćuju sve probleme na ekonomskom planu.

    Do skoro sam bio ubeđen da je sve ovo u Libiji samo zbog nafte i pada rejtinga Obame i Sarkozija, međutim, činjenica da je iz Libije otišlo 30 000 Kineza i da su im propali poslovi vredni više milijardi dolara mnogo govori. Kina koja neće da digne vrednost domicijelne valute iako Amerika ih na to pritiska već nek vreme, beleži munjevit rast privrede i kao ekonomska sila su pretekli Japan i na dobrom putu su da preteknu i USA. Kada ih već ne mogu sprečiti drugačije, Amerika svoju poziciju brani sabotiranjem kineske privrede na sve moguće načine pa i ovaj viđen u Libiji, ne bi li tako branili svoju No1 poziciju.

    Što se tiče malih balkanskih zemalja i mnogo jače države od naših su u debelim problemima i tuđim šakama, a ne mi. Ima jedna dobra izreka koju mi nikako da shvatimo i prihvatimo - ''velike države se ponašaju kao gangsteri, a male kao kurve''. Tu leži sve suština današnjeg poretka u svetu.



  4. #4

    Odgovor: Shta znachi "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina može biti nezavisna.Ako ne verujete,potpisimo ugovor o probnoj nezavisnosti na 50 godina.
    E ovo je najveci problem,sa forumom...Sad,ja ne znam,da li bi ti imao neke lichne koristi od toga,jer onda nema svrhe ovo shto cu napisati...Da ne kazhem,ne znam da `l si pripadnik neke stranke koja je za otcepljenje Vojvodine...Ali,` ajde da pishem,kao da nisi...
    Prvo,politichari gledaju,pre svega,svoje dupe,pa onda sve ostalo...Nije problem u Vojvodini,ili Srbiji,problem je globalnog karaktera...Stranke,koje se bave lazhnim ideologijama,to ustvari rade radi ostvarivanja materijalne koristi pripadnika iste...Nikako da bi bilo bolje tebi,ili meni...
    Znachi,problem je u celom sistemu,monetarnom,i u ljudima i njihovim manama,tipa korupcije,ljubavi prema novcu,pohlepi...
    Ljudi se "strankaju" radi ostvarivanja lichne koristi...Ne treba njima suditi zbog toga,oni se samo "snalaze" u kvarnom sistemu,koji im je nametnut...
    Tako zhivimo,ko se kako snadje...
    Ljudi se uchlanjuju po strankama,da bi dobili bolji posao,neke benificije,ili,ako su nezaposleni,posao uopshte...
    Sad,u Vojvodini su politichari koji su odatle,a ne iz Japana...Zashto neshto ne uchine za svoj narod?Zato shto nemaju vremena,chine za sebe...I,naravno,ko ne zna i nece,nadje opravdanja,a ko hoce,nadje nachina...
    Zato je njima "kriv" Beograd,je l` tako?
    Pa zashto onda ne "izbivaju" iz Beograda,nego su stalno tamo?
    Zato shto je tamo najvishe benificija,novca,mladih ribica,srnetine,kokaina i ostalo...
    Tako da,ti mozhesh prebaciti Vojvodinu i na Saturn,nishta se nece promeniti...Sa njom odoshe i njeni politichri,koji su najveci paraziti...Placeni,da bi doshli na posao,ne da rade za one koji ih placaju,nego za sebe,da prave svoje kombinacije i da razmishljaju,kako i gde,da se "ogrebu" neshto...Nebitno kojoj stranki pripadaju,oni su svi "braca rodjena"...Na Tv-u glume,kao svadjaju se,a,ustvari,saradjuju radi pribavljanja materijalne koristi,kao rodjena braca...
    Mislim da si u zabludi,politichari nisu dovoljno pametni,da reshe probleme naroda i ljudi,to rade nauchnici...Jer da stvarno hoce,ukinuli bi novac,a samim tim bi izlechili kriminal,narkomaniju,prostituciju,zhivotnu sredinu...
    Recimo,Nikola Tesla je uchinio vishe,na globalnom nivou,za ljude,nego svi politichari sveta,svih vremena,zajedno...Znachi,samo jedan chovek,vishe od svih njih...A za to nije trazhio,ni prebijenog dinara...
    Zapamti da genijalne ideje nastaju samo u jednoj glavi,nikako u vishe komada...A politichari uvek idu u paketu...
    Ali ti pishesh,a nisi ni prochitao o chemu je rech...Veze nema sa temom...
    Ti bi Vojvodinu da otcepish,Hehehehe...Samo ti je to u glavi...A gde cesh?Zar nije bilo dosta cepanja nasheg naroda?Od koga,ili od chega otcepiti?
    Ispravne ideologije ne cepaju,nego spajaju i vezuju,ko te je to zaveo?Razmishljaj svojom glavom,ne slushaj tupave mamlaze,koji nemaju veze sa zhivotom...Jer chak ni oni ne veruju u to shto prichaju,to prichaju,samo,da bi prichali...Da bi imali temu,od koje bi pribavili korist za sebe i uvek samo za sebe...
    Vojvodina (tako je ljudi nazvashe),pripada majci Zemlji,nikako ljudima...A mi smo samo jadne tachkice na njoj...
    Me Bring Da Enlightenment...

  5. #5

    Odgovor: Shta znachi "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    A onda,dodje neki MMF i kazhe:"Nece moci tako,moracete ovako"...
    Jer su cikice pozajmile pare a mi oberucke uzeli...
    Back in red!

  6. #6

    Odgovor: Shta znachi "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    ...Nezavisnost-znači da;
    -sam o sebi brineš -
    -uzmeš sam šta hoćeš
    -i kada hoćeš
    -sam svoj gazda
    -ne čekaš nikoga
    -niko ti ne treba
    -samostalan si
    -svoj si
    -sve sam radiš...


    a Suverenitet-znači da;
    - sve to sam kontrolišeš jer
    si svoj gazda na svome...
    Može ti se jer ne zavisiš od nikoga...
    Jel tako ,nekako?...
    "Nije šija već je vrat"

  7. #7

    Odgovor: Shta znachi "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    Tacno je da je sve na svetu medjuzavisno,ali ako je tako ,hajde onda da ukinemo sve drzave,a ne samo Vojvodinu.
    Uostalom,Vojvodina ce u EU,a Srbija glumi nezavisnost.Vojvodina je svesna da nema prave nezavisnosti,jer je sve u svetu medjuzavisno i nacije su vestacka kaetgorija,a Srbija toga nije svesna i misli da moze sama,(i na racun Vose naravno)

    Zakljucak>Srbija je separatist (od sveta) a ne Vojvodina,jer Vojvodina zeli ujedinjenej sa svetom, a Srbije zeli izdvajanje(separatisanje) od sveta.
    Zakljucak je MI NISMO SEPARATISTI,VEC SU TO VELIKOSRBI

  8. #8

    Odgovor: Shta znachi "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Tacno je da je sve na svetu medjuzavisno,ali ako je tako ,hajde onda da ukinemo sve drzave,a ne samo Vojvodinu.
    Uostalom,Vojvodina ce u EU,a Srbija glumi nezavisnost.Vojvodina je svesna da nema prave nezavisnosti,jer je sve u svetu medjuzavisno i nacije su vestacka kaetgorija,a Srbija toga nije svesna i misli da moze sama,(i na racun Vose naravno)

    Zakljucak>Srbija je separatist (od sveta) a ne Vojvodina,jer Vojvodina zeli ujedinjenej sa svetom, a Srbije zeli izdvajanje(separatisanje) od sveta.
    Zakljucak je MI NISMO SEPARATISTI,VEC SU TO VELIKOSRBI
    mani bre to
    nego
    Koja pesma te opisuje?
    O cemu razmisljash right now?
    kakav je bio dan?
    Jesi li kresnuo nesto skoro?
    Kad su poceli problemi s ocem?
    Sta bi uradio a ne smes?
    hemija, na slovo: I (aj sad ti)
    Kaladont: Student...(aj sad ti)
    Zitarice:
    Koju knjigu citas?
    i tako...

    opusti se bre malo,brate mili,imas li ti zivot mimo drvljenja politike?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Shta znachi "Nezavisnost" i "Suverenitet"?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    hajde onda da ukinemo sve drzave,a ne samo Vojvodinu.
    Vojvodina nije država.
    A separatisti ste ti i svi tebi slični, ratno-huškački raspoloženi, wannabe političari koji nemaju sopstveni život, pa se bave zagorčavanjem tuđih.
    Gather ye rosebuds while ye may...

Slične teme

  1. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  2. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •