O kakvoj avanturi mastate?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49
  1. #1

    O kakvoj avanturi mastate?

    Cesto mastam da se vozim u zapregama koje vuku haskiji, a oko mene sve belo od deeeeeebelog snega, to bi bilo negde pri vrhu globusa. Bilo bi zanimljivo prespavati u iglou.
    Isto tako, volela bih da se nadjem u nekoj ekspediciji tipa "ko prezivi-pricace", u kisnoj sumi Amazona, Peru.
    Volela bih da osvojim Akonkagvu.

    O kakvoj avanturi vi mastate i jeste li uopste avanturista kada su putovanja u pitanju?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    vezanih ocjiu bacen u centar Hong Konga sa zadatkom da nadjem odredjenu personu. Koja bi to pustolovina bila
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Citat SQUAW kaže:
    Cesto mastam da se vozim u zapregama koje vuku haskiji, a oko mene sve belo od deeeeeebelog snega, ...
    Vidi, DZindijanac, mastam i ja o snegu (i to i vise nego sto bi trebalo ), al' ne idem bas u takvu krajnost
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Hm... ja sam kao klinac mastao da uspevam da se vratim u proslost i ispravim, pomognem i objasnim neke stvari... naravno isao sam do takve krajnosti da su me interesovali drevni jezici i pisma.
    Pokusavao sam da zamislim tehniku kojom bi ostao ziv i dospeo do tolikog polozaja da me neko stvarno i saslusa.

    A sada... sada izucavam jezike koji postoje od par desetina godina a i masta mi se nekako pretvorila u prizeljkivanje necega u realnom zivotu...

    U svakom slucaju jedno je sigurno... voleo bi da putujem, narocito da posetim domove drevnih civilizacija.

  5. #5

    11 Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    ja bi da bauljam po onim selima sa africkim plemenima
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Prva pretpostavka za ovakvu avanturu je da imam dovoljno godišnjeg odmora ili pak da dobijem neko odsustvo (naravno plaćeno. ) Druga da mi ne treba viza za skoro svaku zemlju na ovom svetu. Treća je dovoljno limita na karticama.
    Spakovana za potucanje po Evropi odlazim na novosadsku železničku stanicu i uzimam kartu neki evropski grad na koji će me dopremiti onaj međunarodni voz koji prvi polazi sa stanice. U tom gradu ostajem dok ne zaključim da sam videla sve što me je zanimalo, a potom odlazim u naredni. I onda u naredni. Tako putujem Evropom, iz zemlje u zemlju, iz grada u grad, izigravam turistu-nomada. I vraćam se kući kad utolim žeđ za upoznavanjem nekih drugih ljudi, drugih kultura, gradova, zemalja,...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Prva pretpostavka za ovakvu avanturu je da imam dovoljno godišnjeg odmora ili pak da dobijem neko odsustvo (naravno plaćeno. ) Druga da mi ne treba viza za skoro svaku zemlju na ovom svetu. Treća je dovoljno limita na karticama.
    Spakovana za potucanje po Evropi odlazim na novosadsku železničku stanicu i uzimam kartu neki evropski grad na koji će me dopremiti onaj međunarodni voz koji prvi polazi sa stanice. U tom gradu ostajem dok ne zaključim da sam videla sve što me je zanimalo, a potom odlazim u naredni. I onda u naredni. Tako putujem Evropom, iz zemlje u zemlju, iz grada u grad, izigravam turistu-nomada. I vraćam se kući kad utolim žeđ za upoznavanjem nekih drugih ljudi, drugih kultura, gradova, zemalja,...
    E kad se zasitim Evrope cunjala bih dalje i vozila se brodom do Antila,Meksika,pa u Kinu i Japan pa malo u Australiju pa Indija,pa Bliski Istok,e a mislim da bi pocela od Rusije ...
    I naravno povela bi naj drugaricu sa sobom
    Poruku je izmenio Lillith, 24.01.2007 u 00:46
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #8

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    mislim da bi pocela od Rusije ...
    Sto je manje poznato, to je avantura veca! Svi znamo za Kip slobode, a znate li za Pecevske Lavre, Spomenik majci domovini (sadasnja Ukrajina)? Svi smo culi za Louvre, a znate li za Ermitaž u Sankt Peterburg-u?

    Krenuo bih na istok! Moja ocekivanja su da ne budem turista, nego avanturista

    Evropa mi je bliza po distanci i samo cekam shengen pada je pipnem malo...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #9

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    ranac na ledja..u dzepu gomila kreditnih kartica i da me nema jedno...5 godina!!!
    pricham kad se vratim
    shalim se...
    nema mesta na zemaljskoj(shto ne i dalje ) koje ne bih volela da vidim
    europu bih ostavila za kraj...
    a prvo bih u afriku,pa indiju,egipat...slonovi,tigrovi,shume,vodichi

    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  10. #10

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Joj,pa o svemu ja mastam jel sam budna ili spavam,ali tako konkretno,vratila bi se u proslost da ispravim neke greske,ali najradije mastam jednim dugackim bezkrajnim autoputem na cega vozim slobodno ,samo ici napred,ne moram stici nigde,nemam cilja.
    No me toques

  11. #11

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Prva pretpostavka za ovakvu avanturu je da imam dovoljno godišnjeg odmora ili pak da dobijem neko odsustvo (naravno plaćeno. ) Druga da mi ne treba viza za skoro svaku zemlju na ovom svetu. Treća je dovoljno limita na karticama.
    Mishonja, pa ne bi to bila avantura kada bi bilo tako jednostavno
    I evo ga predlog Kuba - ne treba nam viza, a Kastro je još živ, bar tako tvrde


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Spakovana za potucanje po Evropi odlazim na novosadsku železničku stanicu i uzimam kartu neki evropski grad na koji će me dopremiti onaj međunarodni voz koji prvi polazi sa stanice. U tom gradu ostajem dok ne zaključim da sam videla sve što me je zanimalo, a potom odlazim u naredni. I onda u naredni. Tako putujem Evropom, iz zemlje u zemlju, iz grada u grad, izigravam turistu-nomada. I vraćam se kući kad utolim žeđ za upoznavanjem nekih drugih ljudi, drugih kultura, gradova, zemalja,...
    Da, Evropa je i moja najveća zagonetka i najsjajniji biser, najstariji kontinent i teritorijalno, bar teritorijalno najjednostavnije osvojiv. Moj apsolutni faovrit je Lisabon, sa kamericom, u papučama, sa rancem na leđima, uz zvuke Madredusha i možda nekoga ko će biti dovoljno blesav da me uhvati za ruku i vodi kroz tu čaroliju...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #12

  13. #13

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Spakovana za potucanje po Evropi odlazim na novosadsku železničku stanicu i uzimam kartu neki evropski grad na koji će me dopremiti onaj međunarodni voz koji prvi polazi sa stanice. U tom gradu ostajem dok ne zaključim da sam videla sve što me je zanimalo, a potom odlazim u naredni. I onda u naredni. Tako putujem Evropom, iz zemlje u zemlju, iz grada u grad, izigravam turistu-nomada. I vraćam se kući kad utolim žeđ za upoznavanjem nekih drugih ljudi, drugih kultura, gradova, zemalja,...
    O ovome neprestano sanjam. Veliki ranac na ledja i shpartanje po gradovima...
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  14. #14

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    putovanje kroz Rusiju transibirskom zheleznicom pa do Japana
    moomoo meee jooouu

  15. #15

    Odgovor: O kakvoj avanturi mastate?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    putovanje kroz Rusiju transibirskom zheleznicom pa do Japana
    Good one. Lajk it. Lajk it a lot.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •