Prosirene vene - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Pitanje: Prosirene vene

    Molim vas moze li mi neko objasniti sta se desava nakon opercije?Imam 23 godine i treba da operisem prosirenu venu na levoj nozi za 7 dana.Zanima me koliko puta nakon izlaska iz bolnice idem na previjanje i kad mogu da hodam?Da li je velika bol?Posto sam zaposlena ne mogu da dobijem slobodne dane.Jako sam zabrinuta.Unapred hvala...

  2. #17

    Odgovor: Prosirene vene

    Zdravo!
    Zanima me cena intervencije na kojoj si bila, i da li je dovoljan jedan tretman, ili više....Ja sam bila na intervenciji-sklerotizacija- ali , nažalost, bez uspeha

  3. #18

    Odgovor: Prosirene vene

    Ja sam u Beogradu radila lasersku operaciju vene na levoj nozi pre dve godine. Prezadovoljna sam i tokom operacije i rezultatima posle dve godine. Sve traje oko 45minuta. Dobijaju se lokalne anestezije duz vene gde doktor odluci da ce da je eliminiše. To je jedino sto boli,ubod igle za anesteziju.Postoperativni tok nije tezak. Nosi se carapa mesec dana danju.Prvih sedam dana se primaju male injekcije u stomak protiv zgrusavanja krvi ali to nije ni malo bolno. Noga je modra danima sto je i normalno ali kada se svi podlivi povuku,nema ni oziljka ni nicega.Jedino sto je potrebno je vadjenje krvi (kompletna krvna slika, koagulacija, sedimentacija...). Operacija se odvija pod lokalnom anestezijom, pa nisu potrebni ostali pregledi.Ja bukvalno ne mogu da nadjem ni mesta odakle mi je izvlacio venu a venu da ni ne spominjem. Ja sam prezadovoljna pa ako nekome treba vise informacija neka mi pise u pp. pozz
    Poruku je izmenio Meggy, 21.02.2013 u 21:51 Razlog: reklama

  4. #19

    Odgovor: Prosirene vene

    Citat Brankica_V kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam u Beogradu radila lasersku operaciju vene na levoj nozi pre dve godine. Prezadovoljna sam i tokom operacije i rezultatima posle dve godine. Sve traje oko 45minuta. Dobijaju se lokalne anestezije duz vene gde doktor odluci da ce da je eliminiše. To je jedino sto boli,ubod igle za anesteziju.Postoperativni tok nije tezak. Nosi se carapa mesec dana danju.Prvih sedam dana se primaju male injekcije u stomak protiv zgrusavanja krvi ali to nije ni malo bolno. Noga je modra danima sto je i normalno ali kada se svi podlivi povuku,nema ni oziljka ni nicega.Jedino sto je potrebno je vadjenje krvi (kompletna krvna slika, koagulacija, sedimentacija...). Operacija se odvija pod lokalnom anestezijom, pa nisu potrebni ostali pregledi.Ja bukvalno ne mogu da nadjem ni mesta odakle mi je izvlacio venu a venu da ni ne spominjem. Ja sam prezadovoljna pa ako nekome treba vise informacija neka mi pise u pp. pozz
    Šta ,pa naravno da hoću više informacija ?! Pobogu ženo daj neki link ,fotku...Sad sam nabasala na ovu temu.Meni su posle porođaja nabrekle kao da sam baba.

  5. #20

    Odgovor: Prosirene vene

    Imam 56. godina i preko 30 probleme sa prosirenim venama. Zbog toga sam operisao pre sedam godina desnu nogu. Operacija je uradjena klasicnom hirurskom intervencijom i rezultati su odlicni i danas. Sama operacija je komplikovana i za pacijenta, duga priprema, lezanje u bolnici, kateter, dug oporavak. Ni bolovi nisu bili zanemarljivi a tesko sam podneo spinalnu anesteziju. Bio sam tesko pokretan dve nedelje, posle bolovanja od dva meseca trebalo je oko cetiri meseca da normalno funkcionisem. Znaci, rezultat super ali sve oko njega me je naterao da za drugu nogu potrazim neki novi nacin. Valjda sam kukavica. Zbog cestih upala i pojave groznih trombova proveo sam poslednji mesec u krevetu, bilo je vrlo ozbiljno. Operisan sam 29. aprila 2013. u ordinaciji dr Dragica u Beogradu. Sama operacija je trajala oko pola sata, bol je bio minimalan (nema tu nekih cuda, normalno je da mora malo da zaboli, kao kod zubara) a prohodao sam odmah. Dan kasnije sam uspesno prosao prvu kontrolu i jedina "terapija" je sto vise hodanja sa izbegavanjem stajanja i sedenja. Specijalna carapa je obavezna prvih mesec dana, rado je nosim jer pomaze. Spavao sam prvu noc odlicno, kao i ostalih dana, nisam nista uzimao za smirenje ili protiv bolova. Nije nikakva tajna da je cena bila 1.000 evra ali moram da napomenem da su mi i u drzavnoj bolnici trazili isto toliko.
    Osnovno je da svi moramo da pokusamo, ukoliko je to moguce - a cesto nije, da sebi pomognemo. Priznajem da nisam mnogo vodio racuna o svom zdravlju pa je i to rezultat ovakvog ishoda. Morao sam cesto da stojim, radim teske fizicke poslove, pusac sam, nikakve carape ni kreme nisam koristio. Sada mi je prepisan Lioton gel i aspirin. Videcemo za nekoliko meseci, ili nedelja, kakav je rezultat pa cu dodati jos nesto.
    Nadam se da nisam narusio nikakva pravila ovog foruma, jedino sam zeleo da malo pomognem svima koji moraju da rese problem sa venama. Slazem se sa svim doktorima koji nas upozoravaju da ne cekamo da bolest odmakne, ako sam dobro uocio ovi problemi su progresivni i teko im se moze stati na put bez operacije. Sve ostalo, bojim se, samo odlaze neminovno. Znaci, sto vise setje, plivanja, biciklova i nade da nemate nasledni faktor u porodici koji vam daje predispozicije da dodjete pod skalpel, ili laser.
    Pozdrav i nemojte odlagati neizbezno, mozete samo sebi odmoci.
    Milisav Kojic

  6. #21

    Odgovor: Prosirene vene

    he,he mogla sam zaobići temu.ali kad insistiraš.
    https://www.facebook.com/pages/Centar-za-savremenu-vensku-terapiju-laserom-Dr-Dragic-/444201985666184

    Prvo da se pohvalim da nikakvih tragova od operacije nemam,jedino sam se iznenadila kad sam čula da oni imaju operacionu ordinaciju u Novom Sadu zbog čega nisam morala da putujem u Beograd.Lepo se kaže ko nema u glavi ima u nogama,a ja ću dodati u nogama bez škart vena. Malo u moju korist.

  7. #22

    Odgovor: Prosirene vene

    Dala sam mu lajk na fejsu.Valda će me upamtiti da dobijem neku protekciju ako odem kod njega da se operišem haha

  8. #23

    Odgovor: Prosirene vene

    Posto odavno imam problema sa prosirenim venama zanima me koje vi sve metode koristite u lečenju
    http://www.prosirenevene.com/

  9. #24

    Odgovor: Prosirene vene

    Što više šetnje prvenstveno,uz zdravu ishranu,dobre kreme,ali kad je zagustilo nisam se dugo dvoumila za operaciju.

  10. #25

    Odgovor: Prosirene vene

    Brankice dali je on gostovao kod Vesne Dedić u Balkanskoj ulici 07.10.2014. na RTS ?
    Pogledaj molim te.

  11. #26

    Odgovor: Prosirene vene

    Vid čovek svira saxofon ? Nisam to ni znala.Jeste on me je operisao.
    Još mi je jedna drugarica rekla da je gledala tu emisiju.Takav je uživo jednostavno se opustiš dok ti radi uz razgovor.
    Išla sam po privatnim klinikama zbog nekih drugih problema tako da mogu odgovorno da tvrdim da ima malo takvih lekara.

  12. #27

  13. #28

    Re: Odgovor: Prosirene vene

    Citat Brankica_V kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam u Beogradu radila lasersku operaciju vene na levoj nozi pre dve godine. Prezadovoljna sam i tokom operacije i rezultatima posle dve godine. Sve traje oko 45minuta. Dobijaju se lokalne anestezije duz vene gde doktor odluci da ce da je eliminiše. To je jedino sto boli,ubod igle za anesteziju.Postoperativni tok nije tezak. Nosi se carapa mesec dana danju.Prvih sedam dana se primaju male injekcije u stomak protiv zgrusavanja krvi ali to nije ni malo bolno. Noga je modra danima sto je i normalno ali kada se svi podlivi povuku,nema ni oziljka ni nicega.Jedino sto je potrebno je vadjenje krvi (kompletna krvna slika, koagulacija, sedimentacija...). Operacija se odvija pod lokalnom anestezijom, pa nisu potrebni ostali pregledi.Ja bukvalno ne mogu da nadjem ni mesta odakle mi je izvlacio venu a venu da ni ne spominjem. Ja sam prezadovoljna pa ako nekome treba vise informacija neka mi pise u pp. pozz
    Nisi mi jasna kad kažeš da ti je "izvlačio" venu laserom ? Meni su rekli da te kompresivne čarape ne treba da se nose duže od nedelju dana.

  14. #29

    Re: Odgovor: Prosirene vene

    Citat smilja kaže: Pogledaj poruku
    Citat Brankica_V kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam u Beogradu radila lasersku operaciju vene na levoj nozi pre dve godine. Prezadovoljna sam i tokom operacije i rezultatima posle dve godine. Sve traje oko 45minuta. Dobijaju se lokalne anestezije duz vene gde doktor odluci da ce da je eliminiše. To je jedino sto boli,ubod igle za anesteziju.Postoperativni tok nije tezak. Nosi se carapa mesec dana danju.Prvih sedam dana se primaju male injekcije u stomak protiv zgrusavanja krvi ali to nije ni malo bolno. Noga je modra danima sto je i normalno ali kada se svi podlivi povuku,nema ni oziljka ni nicega.Jedino sto je potrebno je vadjenje krvi (kompletna krvna slika, koagulacija, sedimentacija...). Operacija se odvija pod lokalnom anestezijom, pa nisu potrebni ostali pregledi.Ja bukvalno ne mogu da nadjem ni mesta odakle mi je izvlacio venu a venu da ni ne spominjem. Ja sam prezadovoljna pa ako nekome treba vise informacija neka mi pise u pp. pozz
    Nisi mi jasna kad kažeš da ti je "izvlačio" venu laserom ? Meni su rekli da te kompresivne čarape ne treba da se nose duže od nedelju dana.
    Znam, pa kad nisam tada imala pojma kako sve to izgleda.Prvo su mi svi napričali da se vene vade i sve mi se tako činilo a on ustvari samo rastvori proširenu venu.
    E pa ja sam HTELA da nosim tu kompresivnu čarapu malo duže jer sam bila ubeđena da je to dobro.Niko me nije terao.Istina je da oni kažu da ju je dovoljno nazuvati sedam dana posle operacije ali sam ja tako htela.
    Nadam se da ti je sada jasno.

  15. #30

    Re: Odgovor: Prosirene vene

    Vidim da rade kapilare odnedavno.Imas mozda nekih saznanja o tome ? Daj neko iskustvo.Pratim ih na fejsu pa koliko sam videla imaju puno pacijentkinja.Cak dolaze iz Hrvatske, Slovenije, Makedonije.Pitala sam ih preko fejsa..za cenu kazu da se to odredjuje na pregledu.a traze da im posaljem broj telefona za dalji razgovor.Cool sta ja znam.poslacu im.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •