Citati naši omiljeni... - Strana 80
Strana 80 od 82 PrvaPrva ... 30707879808182 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,186 do 1,200 od ukupno 1229
  1. #1186

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    “Watch your thoughts, they become words;
    watch your words, they become actions;
    watch your actions, they become habits;
    watch your habits, they become character;
    watch your character, for it becomes your destiny.”
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #1187

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kako mogu biti nacionalist.
    Pa ja sam prvak svijeta.


    Mate Parlov
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #1188

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ... Doživeo sam da poredak koji je smenio titoizam, za koji sam ja verovao da je najgori poredak na svetu, bude poredak koji je gori od titoizma, u mnogo čemu gori. On je doneo nešto više političkih sloboda, međutim doneo je jednu partokratsku državu, doneo je jedno pljačkaško društvo, korupciju, lopovluk i uništenje narodne imovine. Opljačkana je imovina koju su stvarale generacije u 20. veku...
    Dobrica Ćosić
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #1189

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    ... Doživeo sam da poredak ..
    Dobrica Ćosić
    A i ovo:

    '' ...Sad u smiraju vašeg života, da li je sunce bliže ili dalje nego onda kad ste krenuli?

    - Mislim da je dalje, ja mislim da je dalje Slobodane, dalje, dalje. Ima izjvesnih činjenica u savremenom svijetu i ima mislećih ljudi koji govore o neminovnosti promjene poretka. I doista ovaj poredak kakav jeste, globalistički kapitalizam, takozvani neoliberalni korporativni kapitalizam, on svojim socijalnim ishodima nije poredak budućnosti.

    Danas na početku 21. vijeka imamo slom oba poretka. Slom boljševičkog socijalizma, potpun slom. Potpun slom klasične demokratije, socijalne države i liberalnog tržišta.''

    Dalekooo je sunce!

  5. #1190

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Znaš prijatelju, ja sam nju voleo. Ono mislim, baš voleo. Istinski, ludo i bez razmišljanja. Bila mi je jedina. Moja tajna, ona najveća. Sa mnogima sam bio, ali uvek sam nju nosio u srcu. Najviše mi je trebala, a eto.. Baš njoj sam najviše bola donosio. Nisam mogao da prihvatim činjenicu da volim, pa sam je terao od sebe. Stalno joj se vraćao, a ustvari bežao od nje. U jednom trenutku pokazao bih joj da mi je stalo, a u sledećem dokazao da sam djubre. I najgore od svega, kad god bih se vratio, ona je bila tu. A sada…
    - A šta sada? Preboleo si je?
    Ma kakvi! Ima trenutaka kada je zaboravim na tren, ono kad alkoholom ubijem zadnji komad mene.
    – Zašto sada ne odeš i kažeš joj sve?
    Eh, vidiš… Uspeo sam šta sam hteo. Otišla je od mene. Sad kad se vratim, više je nema. Kažu da voli drugog, znam da to nije istina.. Ali...
    – Idi do nje onda.
    Ne mogu.
    – Zašto?
    Uključila je razum. Shvatila je da sam, ipak, preveliko đubre i da je ne mogu voleti nikad. Voleti onako, klasično. Ne mogu biti tu za nju, a uvek ću očekivati da ona bude tu za mene. Ne mogu kad joj bude najteže doći i zagrliti je, mada znam da ona meni bi.
    -Tebe je nemoguće shvatiti!
    Eh prijatelju,znam.. To čujem često. Samo jedna osoba mi je rekla da me razume..
    - Ko!?
    Pa, ona, druže…"

    Balašević.Dj.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  6. #1191

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ko god srlja u mene, dobro mora da upamti:
    jedno je biti otvoren, a drugo biti prohodan.
    Prate me kao i vuka.
    Opkoljavaju svitanje i zovu druge pse.
    Misle da čuvam tajnu kako se biva nad drugima viši snagom i umom.
    Lako je meni sa psima.
    Ali naslednik vuka i sam je divljač van zakona.
    Dižu na mene potere i čekaju me u zasedi isti oni pastiri,
    goniči karavana i hajkači sa jezera koji pucaju nespretno i ubijaju do pola.
    Sad sam ja na nišanu.
    Neko će ovde ostati.
    Ili ja, ili psi.
    Ili ja, ili lovci.
    Svratiću da vidim ko će.
    Svratiću, sem ako, mozda, namerno ne zaboravim, da sam ikada ovuda prolazio i sanjao."

    Miroslav Antić
    Poruku je izmenio _style_, 19.06.2014 u 17:33

  7. #1192

  8. #1193

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ISKUSTVO ME NAUCILO...


    Iskustvo me naucilo da ono sto se ne moze objasniti samome sebi, treba govoriti drugome. Sebe mozes obmanuti nekim djelom slike koji se nametne, tesko izrecivim osjecanjem, jer se skriva pred mukom saznavanja i bjezi u omaglicu, u opijenost koja ne trazi smisao. Drugome je neophodna tacna rijec, zato je i trazis, osjecas da je negdje u tebi, i lovis je, nju ili njenu sjenku, prepoznajes je na tudjem licu, u tudjem pogledu, kad pocne da shvata. Slusalac je babica u teskom porodjaju rijeci. Ili nesto jos vaznije. Ako taj drugi zeli da razumije.


    Mesa Selimovic, Tvrdjava
    Poruku je izmenio Cecara, 06.07.2014 u 08:27 Razlog: bold

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  9. #1194

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    “Čovjek koji nije hrabar ne može biti ni pošten, jer za poštenje su potrebne žrtve kakve kukavica ne umije da podnese, a potrebna je i velikodušnost koju on ne može razumijeti.”
    Jovan Dučić

    "Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni."
    (Woody Allen)
    Poruku je izmenio Sivi, 22.08.2014 u 22:50 Razlog: dodatak
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #1195

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    'Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav. On ništa ne primecuje, samo drugi pate oko njega'"

    Rambo
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #1196

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    „Svaki čovek nosi u sebi složen svet sačinjen od onoga što je video i voleo, kojem se neprestano vraća, čak i onda kad naizgled pohodi neki strani svet i u njemu se nastanjuje."

    Šatobrijan
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #1197

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    da se nije pokusao svideti svima mnogima bi se svideo .

    nepoznati autor al' mnogo dobar citat .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  13. #1198

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Volim popit, volim zagalamit, baš da vidim ko će mi zabranit.

    nn
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #1199

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Da bi verovao u svoj vlastiti put, nema potrebe da dokazuješ kako je tuđi put pogrešan.
    Paulo Koeljo

    Strast za istinom je najbolji izraz životne snage u čovjeku i naročit oblik njegovog poštovanja samog sebe.
    Ivo Andrić

    Bila je tužna i rašminkana, ali mene nije moglo prevariti to što je izgledala kao polovni anđeo. Znao sam da nema polovnih anđela. Ima ih samo umornih.
    Đorđe Balašević
    Poruku je izmenio Sivi, 02.11.2014 u 23:46 Razlog: dodatak
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #1200

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    По природном закону свет се одупирао свему што је ново, али није у томе ишао до краја, јер је већини живот увек важнији и пречи од облика у коме се живи. Само у изузетним појединцима одигравала се дубља, истинска драма борбе између старог и новог. За њих је начин живота био нераздвојно и безусловно везан са животом самим.

    Несрећа несрећних људи и јесте у томе што за њих ствари које су иначе немогуће и забрањене постану, за тренутак, достижне и лаке, или бар тако изгледају, а кад се једном трајно уселе у њихове жеље, оне се покажу опет као оно што јесу: недоступне и забрањене, са свим последицама које то има по оне који за њима ипак посегну.

    "На Дрини ћуприја"
    Poruku je izmenio yossarian, 08.11.2014 u 18:49
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 80 od 82 PrvaPrva ... 30707879808182 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •