Stare igre koje ste voleli da igrate
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40
  1. #1

    Stare igre koje ste voleli da igrate

    Sećate se starih dobrih dana kada smo igrali igre koje su stajale na par disketa... Neke i na manje...

    Koje su to igre bile u pitanju i da li se sećatew njihove veličine?

    Sada me Josarian podseti na Kolonizaciju. Čini mi se da je bila na dve diskete. Pa tu je onda Stunt Driver, Sim City, Prehistoric 1 i 2, Pang (sve su stajale na jednu disketu), Day of Tentacle (4-5 disketa), Civilization (2 diskete), Settlers (par disketa), Dune (4 diskete), Doom (par disketa)... A neću nikada zaboraviti kada je '95 izašao NFS i išao je na ravno 51 disketu, a nema se CD-ROM. A ima se samo kutija disketa. Sa kraj grada na drugi kraj kod drugara i to 6 puta. Ali vredelo je!

    Setiću se još nekih.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    windows 95 sa koliko se sećam 30-40 disketa, pa onda se nađe neki arj crc error na poslednjim disketama, pa da se raspametiš.
    sećam se igara ali njihovih imena nikako, sećam se da sam i ja igrao CIV, ali je najveći utisak na mene ostavila jedna "bezimena", ako se neko seti kako se igra zove bilo bi dobro,

    radnja je smeštena na zemlji u budućnosti, zadatak igrača je da uspostavi što veći nivo laboratorija, smeštajnih kapaciteta, proizvodnje oružja i sličnih struktura, jer vanzemaljci napadaju, prvo u slučaju napada od razvijenosti radara zavisi kada će se videti, i opciono se šalju lovci presretači, ako oni ne uspeju da obore cilj, mora se krenuti sa pešadijom u transportnim letilicama, naravno svaki pojedinačni pešadinac je naoružan izborno i može se sa svakim nezavisno upravljati, a ličili su na male paukove sa ruksacima, najsimptičnije je to što uvek možete izaći iz svega i posmatrati planetu zemlju iz njenog okruženja, pozicija laboratorije i napadača su predstavljeni kao tačkice koje trepću.

  3. #3

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Сећам се својих првих игара на ПиСију, 286ица донесена из Немачке 1991, пре тога сам имао Комодор64, ал да не идем сад толико далеко.
    Гран При Сиркуит, формула 1, ВГА графика! Батл оф Бритн, коју никад нисам успевао да провалим и углавном се сводила на вожњу авиона, повремено би наишли немачки авиони, било би мало пуцања, ретко бих успевао да их погодим, и то је то.
    Лежуре суит Лери, Спејс Квест са Роџером Вилком, чистачем у свемиру... увек сам мрзео те авантуре, пази фазон, мораш да зарониш у језеро, у једном прозору, препливаш под водом у други прозор, онда нађеш подземну пећину и зарониш... и ту нађеш нека сокоћала... па онда дунеш у звиждаљку, дође Тасманијски ђаво па ти отвори рупу у камену да прођеш... бо их ко им је писао сценарија!
    Затим КГБ... Принц ов Персија...
    Тек сад се присећам да сам играо гомилу игара.
    Популоус је била луда с оним неким комадима земље који брзо нестају а ти их правиш... Цивилизација 1, екстра... Дина, куће Атреида, Харконена и они трећи... после ми је Команд енд Конквер било ср... Икс Винг... али ту је већ требао саунд бластер уф... па разни авиони, Ф15, Ф22... Хироуз ов мајт енд меџик... ја сам мрзио игре које су морале да иду на више дискета, мада се не сећам "дискетаже" углавном... Колонизација је чини ми се на 3 дискете... арј, а01, а02... :-) Па се мучи са командама како да арј распакује више дискета одједном, хаха!

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa to sam uglavnom i radio. Ali me je do ludila dovodilo, jer sam se obično iskrcavao u Južnoj Americi i taljao srebro i rum. A srebro bilo najskuplje. I taman odradim par tura, kad on meni pruža prsten. More mrš.
    Види се да ниси дуго играо. Порез се мора плаћати, шта да се ради, није то страшно. Повећаш производњу и диверзификујеш је Јужна Америка јесте мало незгодна ако се искрцаш у Амазонију, али доле у Аргентини имаш терен на ком можеш да гајиш и памук и дуван, но добро, увек си могао да играш рандом мап уместо Америке

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    windows 95 sa koliko se sećam 30-40 disketa, pa onda se nađe neki arj crc error na poslednjim disketama, pa da se raspametiš.
    sećam se igara ali njihovih imena nikako, sećam se da sam i ja igrao CIV, ali je najveći utisak na mene ostavila jedna "bezimena", ako se neko seti kako se igra zove bilo bi dobro,

    radnja je smeštena na zemlji u budućnosti, zadatak igrača je da uspostavi što veći nivo laboratorija, smeštajnih kapaciteta, proizvodnje oružja i sličnih struktura, jer vanzemaljci napadaju, prvo u slučaju napada od razvijenosti radara zavisi kada će se videti, i opciono se šalju lovci presretači, ako oni ne uspeju da obore cilj, mora se krenuti sa pešadijom u transportnim letilicama, naravno svaki pojedinačni pešadinac je naoružan izborno i može se sa svakim nezavisno upravljati, a ličili su na male paukove sa ruksacima, najsimptičnije je to što uvek možete izaći iz svega i posmatrati planetu zemlju iz njenog okruženja, pozicija laboratorije i napadača su predstavljeni kao tačkice koje trepću.
    Ух, ова ме је коштала живаца, знала је да те престрави у моменту, кад се негде из полумрака искези свемирац, па севне зрак... гомила врста оружја, а свиђало ми се и што су могли да покупе све на шта су наилазили... рањенике, лешеве свемираца за испитивања, оружје... ако причамо о истој игри Како ли се зове... мммм... јој!

    Гледам неки списак игара на Википедији, сетио сам се Џингис Кана, други део... зло једно. Најбољи фазон је што мораш редовно да идеш код жене да би обезбедио наследника, јер се иначе династија гаси и игра је готова. Сваки генерал, син, зет... има своје особине. Ако је престолонаследник неки с лошим особинама, па постане краљ јер је стари умро, онда гледаш да што пре направиш децу, а онда га пошаљеш не некакве Селџуке да погине и да крунишеш новог квалитетнијег.
    Голд оф Америка, проста ко пасуљ, нас четворица седнемо за компјутер и пичи... свак против свакога...
    Стар Контрол 2... епика, ништа друго него епика!
    Poruku je izmenio yossarian, 12.07.2007 u 17:44
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #4

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Лежуре суит Лери, Спејс Квест са Роџером Вилком, чистачем у свемиру... увек сам мрзео те авантуре, пази фазон, мораш да зарониш у језеро, у једном прозору, препливаш под водом у други прозор, онда нађеш подземну пећину и зарониш... и ту нађеш нека сокоћала... па онда дунеш у звиждаљку, дође Тасманијски ђаво па ти отвори рупу у камену да прођеш... бо их ко им је писао сценарија!
    Gde me nađe!

    Avanture su mi bile omiljene. I to baš Space Quest 1, 2, 3, 4, 5... Onda Monkey Island, pa Full Throttle, pa Broken Sword... Dobro, ove nisu baš toliko matore.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Колонизација је чини ми се на 3 дискете... арј, а01, а02... :-) Па се мучи са командама како да арј распакује више дискета одједном, хаха!
    arj x * -v -y. Ali moraš prvo da prekopiraš sa diskete na hard u isti direktorijum.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Види се да ниси дуго играо. Порез се мора плаћати, шта да се ради, није то страшно. Повећаш производњу и диверзификујеш је Јужна Америка јесте мало незгодна ако се искрцаш у Амазонију, али доле у Аргентини имаш терен на ком можеш да гајиш и памук и дуван, но добро, увек си могао да играш рандом мап уместо Америке
    Nisam druže, ima ihaj godina.

    Ma plaćam ja porez, ali čim dovezem nekoliko tura, ovaj zlikovac mi pruža prsten da mu ljubim.

    A ja više volim da igram "poznate terene". Nekako mi je to bio veći trip. Baš se unesem u igru. Mada, sasvim razumem i kada ideš na random mapu. Ono, istražuješ nepoznato. Ali me je neriviralo kod random mape što se nekad desi da ti pored šume i livade bude led.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #5

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    arj x * -v -y. Ali moraš prvo da prekopiraš sa diskete na hard u isti direktorijum.

    arj x -vva, ако ме сећање није издало, убациш једну, па кад отпакује убациш другу дискету... итд

    A ja više volim da igram "poznate terene". Nekako mi je to bio veći trip. Baš se unesem u igru. Mada, sasvim razumem i kada ideš na random mapu. Ono, istražuješ nepoznato. Ali me je neriviralo kod random mape što se nekad desi da ti pored šume i livade bude led.
    Непознато је кул Па сад, мало нелогичност на рандом мапама се дешава, а леда углавном нема осим на 2-3 коцке од северног и јужног краја мапе, некад су спојене са тундром, или boreal forestom , али то је зато што те коцке предствљају велику територију у стварном животу

    Подсетих се на још две, Сид Мејерс Рејлроуд и Пиратес... ух, како ме нервирају игре у којима ти новац стално клизи из руку или где ти се стално смањује број чланова посаде...
    Poruku je izmenio yossarian, 12.07.2007 u 18:10
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    arj x -vva, ако ме сећање није издало, убациш једну, па кад отпакује убациш другу дискету... итд
    E to tada nisam znao. Ja sam sve koirao na disk i onda raspakivao.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Подсетих се на још две, Сид Мејерс Рејлроуд и Пиратес... ух, како ме нервирају игре у којима ти новац стално клизи из руку или где ти се стално смањује број чланова посаде...
    Jeste. Pirates! Sjajna igra. A i sve simulacije u vezi vozova su sjajne. Poslednja koju sam igrao je Railroad Tycoon 3.

    Kada smo kod tajkuna, Transport Tycoon je zakon.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    ali je najveći utisak na mene ostavila jedna "bezimena", ako se neko seti kako se igra zove bilo bi dobro,

    radnja je smeštena na zemlji u budućnosti, zadatak igrača je da uspostavi što veći nivo laboratorija, smeštajnih kapaciteta, proizvodnje oružja i sličnih struktura, jer vanzemaljci napadaju, prvo u slučaju napada od razvijenosti radara zavisi kada će se videti, i opciono se šalju lovci presretači, ako oni ne uspeju da obore cilj, mora se krenuti sa pešadijom u transportnim letilicama, naravno svaki pojedinačni pešadinac je naoružan izborno i može se sa svakim nezavisno upravljati, a ličili su na male paukove sa ruksacima, najsimptičnije je to što uvek možete izaći iz svega i posmatrati planetu zemlju iz njenog okruženja, pozicija laboratorije i napadača su predstavljeni kao tačkice koje trepću.
    Нисам веровао да ћу успети, али нашао сам како се зове: X-COM: UFO Defense!

    Ако си на то мислио, моћна је била

    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Ja sam pomislio isto na to, ali je baš davno bilo, pa nisam baš siguran. Ima preko 10 godina. Mada me dosta podseća na to.

    A bili su i nastavci X-COM: Apocalypse i X-COM: Terror from the Deep.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #9

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Princ of Percia (ali pre nego sto je pokrenes na Hercules gr.kart. moras da pokrenes CGAMode da predje u 320x240 ) pa na zuto-crnom monitoru provedes princa kroz lavirint prepreka, pa macevanje sa boss-om. Ludilo.

    Warcraft II (strategija - nju sam obozavao, sin takodje, pravili smo jedan drugom nivoe pa ih resavali)
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  10. #10

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Definitivno 'Civilisation 1' . Secam se i kad sam se prvi put sreo sa njom (1993-ce ako me pamcenje sluzhi). To chudo je doshlo na celih 6 flopy-ja. Instalirao sam je na komp koji sam imao na poslu (Apple Mac LC II) koji je u to vreme bio zverina od mashine. Ubijao sam se od igranje (ali ne na ushtrb posla ) Bilo kako bilo, kada je taj komp pregazilo vreme, i kada ga je firma rashodovala, kupio sam ga za parche 'leba, i imam ga i dan-danas, potpuno ispravnog sa Civilizacijom u njemu. S vremena na vreme ga ukljuchim i startujem igru, chisto da me zhelja mine.

  11. #11

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Поред свега, мени Цивилизација 3 није могла да се мери са Колонизацијом... јер, становници су чисто сличице у менију за град... јединица се прави посебно, постоји ту као нека мобилизација... али у Колонизацији - становник је становник. Може све да ради, можеш да га употребиш на сто начина, више њих ради више функција истовремено...
    Оно чега су се коначно сетили у Цив 3 су границе - лудио сам од непријатељских сила који ти пошаљу лепо војску и утврде је поред твог града/колоније. И не можеш ни земљу да ореш људски а да не заратиш... а за рат ниси спреман... и онда храни сина и шаљи на војску, е онда кад им се на*ебем кеве...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Definitivno 'Civilisation 1' . Secam se i kad sam se prvi put sreo sa njom (1993-ce ako me pamcenje sluzhi). To chudo je doshlo na celih 6 flopy-ja. Instalirao sam je na komp koji sam imao na poslu (Apple Mac LC II) koji je u to vreme bio zverina od mashine. Ubijao sam se od igranje (ali ne na ushtrb posla ) Bilo kako bilo, kada je taj komp pregazilo vreme, i kada ga je firma rashodovala, kupio sam ga za parche 'leba, i imam ga i dan-danas, potpuno ispravnog sa Civilizacijom u njemu. S vremena na vreme ga ukljuchim i startujem igru, chisto da me zhelja mine.


    Potpisujem od reči do reči, samo što nemam stari komp više, ko zna di je to računalo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    Potpisujem od reči do reči, samo što nemam stari komp više, ko zna di je to računalo
    Ma, nek smo bar mi zhivi i zdravi

  14. #14

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нисам веровао да ћу успети, али нашао сам како се зове: X-COM: UFO Defense!

    Ако си на то мислио, моћна је била

    јесте то је та

    било је разноразних команди за отварање АРЈ jedne za drugom, ја сам колико се сећам користио нешто овако:
    arj -a -va
    Poruku je izmenio StOlA, 31.07.2007 u 10:25

  15. #15

    Odgovor: Stare igre koje ste voleli da igrate

    Davno to biješe, ali sjećam se da sam se mLogo palio na Ghosts n' Goblins na C64. Fijuuuuuuuuuu... pa to bi negdje poslije olimpijade u Sarajevu, ko će ga znati . Bio sam mlad i Lep tada . Onda sam prešao na Amigu pa smo onda pičili danonoćno Shadow of the beast. Bijaše to krajem 80-tih, mLogo jebitačnu grafiku imala za to doba. Pa bilo je tu onda kamara drugih igara kao npr. It came from the desert od Sierra-e. Kakva je to avantura bila sunce ti .ebem, evo sam se uzbudio na samu pomisao . Imala je sve, od avanture, pucnjave, vožnje auta, aviona, pričanja sa likovima, ma nema šta nije bilo. Sve sijerine igre su bile strava

    Ghosts n' Goblins


    Shadow of the beast


    It came from the desert
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.01.2019, 20:27
  2. Stvari koje smo voleli, a vise ih nema
    Autor swba u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:22
  3. Sta osecate kad igrate igre
    Autor Painkiller u forumu Igre
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 20:29
  4. Kladionice, igre na sreću, nagradne igre...
    Autor Necromancer u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 31.03.2010, 18:54
  5. Koje su vam najbolje male igre
    Autor Sekula_Ns u forumu Igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.03.2009, 15:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •