Privatni ili drzavni fakulteti - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Koji fakultet bi pre zavrsili?

Učesnika ankete do sada
58. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Drzavni

    44 75.86%
  • Privatni

    14 24.14%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Zar neko ko zaista želi da stekne znanje i postane stručan može iole ozbiljno da shvata bilo koji privatni fakultet? Ti fakulteti, svi do jednog, samo su plaćeno, zakonom propisano vreme koje treba ubijati do parčeta papira (diplome) uz pomoć kojeg se bez problema i ijedne prepreke dobija posao.

    Naši privatni fakulteti nemaju ničeg zajedničkog sa zapadnim privatnim fakultetima, recimo američkim, koji pružaju kvalitetnije znanje i od naših državnih. Bajka je da su naši fakulteti među najboljima na svetu. Niti su sada, niti su ikada bili dobri. Predavači (većina njih), i na državnim, i na privatnim, teraju studente da bubaju gradivo iz skripti i udžbenika, ne nadograđujući to gradivo nimalo svojim predavanjima, ne usmeravajući ih, ne učeći ih da misle i svojom glavom. Pa gotovo da se i bez njih može studirati - samo pokupuješ potrebnu literaturu, nabubaš je, a oni te samo ocenjuju i na kraju, ne shvatajući suštinu svog posla, stičeš zvanje inženjera, filologa, pravnika...
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  2. #17

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    ...privatnom faxu sam već platio i očekujem da me pusti na ispitu.....na državnom se uvek nađe kojekakva stoka da ispravlja svetske i društvene nepravde......
    Poruku je izmenio Mish, 15.03.2008 u 23:33 Razlog: :joint: ... bold ... :kul:

  3. #18

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Kakve uzasne predrasude ispostavice se na kraju da su svi studenti sa privatnih fakulteta nepismeni, vreme ce pokazati svoje, cenice se zanje i prpi svakom zaposljavanju bice obavezni kontrolni testovi na kojima ce svako pokazati koliko je strucan i koliko i sta zna nezavisno od toga da li je zavrsio privatni ili drzavni fakultet, trenutno je drugacije pa su studenti privatnih fakulteta jako diskriminisani i nemaju prilike da pokazu i dokazu svoje znanje, bitno je ljudi da imate volju da ucite i da to sto radite radite maksimalno posveceni, treba zaboreviti drzavni privatni to je isto ako ste ucili...

    Zakljucak, ja sam i za drzavni i za privatni, opredelite se za ono sto vam odgovara i posvetite se tome... Znanje Vas cini sigurnim...

  4. #19

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat jedinistvarni kaže: Pogledaj poruku
    Kakve uzasne predrasude ispostavice se na kraju da su svi studenti sa privatnih fakulteta nepismeni, vreme ce pokazati svoje, cenice se zanje i prpi svakom zaposljavanju bice obavezni kontrolni testovi na kojima ce svako pokazati koliko je strucan i koliko i sta zna nezavisno od toga da li je zavrsio privatni ili drzavni fakultet, trenutno je drugacije pa su studenti privatnih fakulteta jako diskriminisani i nemaju prilike da pokazu i dokazu svoje znanje, bitno je ljudi da imate volju da ucite i da to sto radite radite maksimalno posveceni, treba zaboreviti drzavni privatni to je isto ako ste ucili...

    Zakljucak, ja sam i za drzavni i za privatni, opredelite se za ono sto vam odgovara i posvetite se tome... Znanje Vas cini sigurnim...
    Da li to znači da znanje može da ima samo onaj ko ima novca da ga plati?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  5. #20

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Idem na drzavni,ali ni jedan fakultet sad ne vredi ako neko nema neku osnovu odakle da pocne ili ako nije snalazljiv....

  6. #21

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Glasala za drzavni. Slazem se sa nekim od prethodnih komentara da privatni jednostavno nemaju kriterijume. Ljudi na priv. fakultetima se cimaji oko celog ispita koliko studenti državnih spremaju uvod u konkrenu nauku. Dok se tu ne uvede nekog reda ja ne mogu da nemam "predrasude".
    Istina je da mnogi profesori predaju i na jednim i na drugim ali su im kriterijumi jaaaako razliciti.
    Naravno da ima mnogo diplomaca drž. fak. koji ne znaju pertle da vežu i da ima sposobnih diplomaca sa privatnih ali na koncu- najbolji student sa drz. i najbolji sa priv. ne mogu da se porede.

    Citat jedinistvarni kaže: Pogledaj poruku
    Kakve uzasne predrasude ispostavice se na kraju da su svi studenti sa privatnih fakulteta nepismeni, vreme ce pokazati svoje, cenice se zanje i prpi svakom zaposljavanju bice obavezni kontrolni testovi na kojima ce svako pokazati koliko je strucan i koliko i sta zna nezavisno od toga da li je zavrsio privatni ili drzavni fakultet, trenutno je drugacije pa su studenti privatnih fakulteta jako diskriminisani i nemaju prilike da pokazu i dokazu svoje znanje, bitno je ljudi da imate volju da ucite i da to sto radite radite maksimalno posveceni, treba zaboreviti drzavni privatni to je isto ako ste ucili...

    Zakljucak, ja sam i za drzavni i za privatni, opredelite se za ono sto vam odgovara i posvetite se tome... Znanje Vas cini sigurnim...
    Pri prvom zaposljavanju bi "kontrolni testovi" bili apsurdni jer se teorijsko znanje dokazuje diplomom a praktično tek treba da steknes.
    ''If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now.'' Zaphod Beeblebrox

  7. #22

    04 Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Ja studiram na drzavnom fakultetu i nije bas lijepo kada vidite kako neko ima neku vezu pa prodje ispit,a zna upola manje od vas,i jos uz to vas obori profesor.
    Dok na privatnom fakultetu sve radis sa parama i ako si na privatnom odmah drugacije poglede ka tebi imaju profesori.Tu nema neke velike potrebe da se probijas i da temeljis svoje ime i prezime.

  8. #23

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Za sad su još uvek državni fakulteti mnogo ispred privatnih. Za jedno 10 godina stvari će se obrnuti ako sve bude kako treba!

  9. #24

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat gorica kaže: Pogledaj poruku
    Ja studiram na drzavnom fakultetu i nije bas lijepo kada vidite kako neko ima neku vezu pa prodje ispit,a zna upola manje od vas,i jos uz to vas obori profesor.
    Ja završih državni fakultet i to sa decom dveju ambasadorki, ne bih da navodim imena i nikada nisu imala nikakve prednosti u odnosu na nas ostale. To mogu da garantujem, štaviše bilo je tu i obnavljanja godina. Izuzetak ne treba da bude pravilo
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #25

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat Fingon Feanor kaže: Pogledaj poruku
    Za sad su još uvek državni fakulteti mnogo ispred privatnih. Za jedno 10 godina stvari će se obrnuti ako sve bude kako treba!
    Dakle, po tebi treba da bude kao u Americi: da postoje Jejl, Harvard, Prinston... koji neshto vrede, i drzhavni koji su smeshni, i da samo bogati mogu sebi da priushte kvalitetno obrazovanje? Ako pod ovim "ako sve bude kako treba" podrazumevash to, onda ja ne zhelim da bude sve kako treba. Nisam za razvoj sistema obrazovanja u tom pravcu.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  11. #26

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, po tebi treba da bude kao u Americi: da postoje Jejl, Harvard, Prinston... koji neshto vrede, i drzhavni koji su smeshni, i da samo bogati mogu sebi da priushte kvalitetno obrazovanje? Ako pod ovim "ako sve bude kako treba" podrazumevash to, onda ja ne zhelim da bude sve kako treba. Nisam za razvoj sistema obrazovanja u tom pravcu.


    Gde god se znanje kupuje novcem - nikada se ni jedan genijalac nije okalemio. Druga je stvar prica o prestizu. I prica o tiketima i ulaznicama u navodnu "high society". Pa u krajnjem slucaju i prica o kvalitetu.

    Nemam pozitivno misljenje o "privatnim skolama" kojim god i gde god - koliko iz licnog iskustva, toliko zbog "profesionalnog" poznavanja odredjenih cinjenica. Gde god se znanje "kupuje" ekvivalentno ekonomskim postulatima trzista vazi pod prvo pravilo "kupovne moci", a ne pravilo "inteligencije". Price o stipendijama "preskacem" ovom prilikom...Stvar je u tome sto jaz postaje nepremostiv u samom startu - i radja&jaca netrpeljivost...

    U svakom slucaju - ono drustvo koje dugorocno ne bude (is)koristilo potencijal znanja, ne obazirajuci se pri tome na socijalni status- ce propasti, ili explicitnije - biti preplavljeno onima koji misle strateski dugorocnije i samim tim kvalitetnije...
    Never confuse movement with action.

  12. #27

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat Juice kaže: Pogledaj poruku
    U normalnom svetu privatni fakultet nema isto znacenje kao i kod nas. U normalnom svetu ljudi jedva cekaju da svoju decu upisu u privatne skole i fakultete, jer ce tamo dobiti tretman za koji plate. Kod nas privatni fakultet najcesce znaci - ne uciti nista! Iz tog razloga je nekako neprikladno praviti poredjenje te dve vrste ustanova u Srbiji. Na drzavnom faksu se uglavnom ubijas od ucenja, na privatnom imas bogatog tatu. Ne bih zelela da uvredim nekoga ko je eventualno na privatnom fakultetu, izuzetka uvek ima, ali svi znaju da stvari jednostavno stoje tako kako stoje.
    Nisi u pravu!Evo ja nemam bogatog tatu pa sam ipak zavrsio privatni fakultet!Radio sam i zaradio za skolarinu!Nije tacno da se na privatnim fakultetima nista ne uci!Mozda je bilo tako u pocetku,ali sad sigurno nije

  13. #28

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Na žalost - vreme je pokazalo da na većini privatnih fakulteta je neprihvatljiv nizak kriterijum od prijemnog do ocenjivanja. Isto tako - prodaja i kupovina seminarskih radova i polaganje ispita prepisivanjem ili sa bubicom - definitivno srozava obrazovanje i nas koji smo zaista studirali.
    Poruku je izmenio Markovic Joka, 11.03.2016 u 23:23 Razlog: dopuna

  14. #29

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Vrijeme će pokazati svoje ili već pokazuje zube: instant diplome dobro su došle reptilima iz državnih uprava da izliječe komplexe iz mlađih dana zbog nepoloženih prijemnih ispita ili profesora koji ih "mrze". elem, oni su iskoristili svojih pet minuta sa diplomama univerziteta koji se polako ali sigurno gase pod naletom tržišnih utakmica. problem je mladom populacijom koja nigdje nije prispjela bez znanja i sa prividnim zvanjem.

  15. #30

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Postoji deo mladih ljudi koji ce zbog prica o kupljenim diplomama biti zaista zestoko i vec jesu osteceni.Cini im se nepravda.Imam devojku u komsiluku koja je apsolutno na ispravan nacin,zestoko uceci zavrsila privatni fakultet.Smera koji je jako trazen inace.Pitate se zasto ga recimo nije zavrsila na drzavnom?Na drzavnom je imala prosek ispod budzeta za nekih cetiri,pet mesta.Samofinansiranje je bilo preskupo.Podrazumevalo je placanje skolarine i stana i svih ostalih troskova koji uz to idu.Privatni je bio jeftiniji,omogucavao da putuje,sto je suma sumarum uz njen kucni posao bar za nekih 40 posto smanjio troskove.Uz to,taj fakultet ima licencu,dozvolu za rad i na njemu cak honorarno predaju profesori s drzavnog fakulteta.Epilog cele price je da ona sa njim,i polozenim strucnim drzavnim ispitima posle nigde ne moze da nadje posao.Samo zbog fame da su svi oni kupili diplome,da su nestrucni i slicno.A ona ne da je nije kupila,vec je krv i znoj prolila i ona i njena porodica da ga zavrsi.Sad prodaje Avon proizvode i ide na prekvalifikaciju za farmaceutskog tehnicara. I to je kao u redu!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Privatni fakulteti - Kvalitet?
    Autor sanja_l u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 18:17
  2. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 12:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •