Menjam ime, da se lakše izgovara - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Ne menjam moje ime nizasta na svetu..ponosna sam na to sta sam i odakle sam....to su mi moji roditelji dali i ja to postujem...a kad ja mogu lomiti jezik da izgovorim njihova silna imena....e pa mogu i oni da se potrude da izgovore moje....
    a moje i njie tako komplikovano....pa mozda zato bas necu da menjam...ne znam mozda ako bi bilo neko dugoooo....

  2. #17

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Moje ime im uvjek moram spelovat....nikako da ga pravilno izgovore. Ime je lijepo za nas i mi ga lako izgovorimo, ali za njih je mnogo tesko jer u njemu imaju slova L i R sto im dodatno otezava izgovor.

  3. #18

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    eee danas je cale dobio novo ime bio kod zubara, pa posle morao po lek, pa mu umesto Radivoj napisali Radijov

    elem belem..



    pa ima ljudi koji menjaju imena iz chisto sebi poznatog razloga, mozhda im se ne svidja ime, kao u sluchaju Pere Guzine, ili je moda da se menja pa menjaju i oni.. mada, oni koji dolaze sa podruchja Istochne Evrope gdje postoje ti glasovni zvukovi kojih nema u ne slavenskim jezicima, tad verovatno ljudi menjaju svoja imena da bi sebi olakshali zhivot shto se mene tiche, vec sam rekla, ne menjam ga, jer volEm svoje komplikovano ime.. ali isto tako apsolutno ne smatram promenu imena gubitkom identiteta pa ja imam jedno 15-ak razlichitih (aktivnih) nadimaka.. a svaki nadimak je u sushtini ime za sebe.. to apsolutno ne menja moj identitet niti moj pogled na svet niti se time smatram strancem u rodjenoj kozhi.. mozhesh da me zovesh kako hocesh, meni je svejedno (dodushe, druga je stvar dal' cu se odazovem kad me zovesh ) elem belem, ne mislim nishta o ljudima koji su menjali ime.. mislimmm, ne menja mi stvar.. ne kreiram mishljenje o nekoj osobi po tome kako se zove ili preziva.. to bi bilo suludo (ili mozhda ne bi!? )
    a svoje bi menjala.. xmmm.. pa evo sad.. od sad vishe nisam Veca vec ..... da vidimo... Djurdjica znam da ce se batici dopasti


    lazhem, u meni zapravo lezhi 15 razlichitih lichnost al' sam vas preshla

    ae bre
    Kad ve tolko linosti lezi u tebi rado bih se i ja pridruzio u lezanju
    A to şto ljudi menjaju ime je za mene glupost !
    Svako moze nauiti neku re da izgovori pa ako zavrednite u toj sredini gde se nalazite nauie i vaşe ime
    Menjanje imena i poinjanje novih zivota je za mene isto şto i alkoholizam , duvanje trave ili neki drugi nain linije manjeg otpora za reşenje problema ...
    svako je kroja svoje sudbine na svoj nain
    Poruku je izmenio euridika, 14.08.2008 u 20:17 Razlog: ko ta i kome tepa, nije nam tema ovde, hvala
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #19

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Australci se ubise da izgovore Mirko ... to i + r im nikako ne ide zajedno.

    Ali ne znam, ne mogu da promenim u nesto tipa Michael ili Mark ... jednostavno kad cujem ta imena, ne okrecem se jer to ne zovu mene. Mislim da necu nikad da promenim ime. Ovo mi je ime dao moj deda (po njemu) i siguran sam da deda Mirko nebi bio srecan da ga menjam.

    Ima takozvanih univerazlnih/svetskih imena i sad pitanje je dali bi neko promenio samo izgovor tipa:

    Petar - Peter
    Stevan - Steven
    Mirjana - Maryann
    Ruzica - Rose

    itt.

  5. #20

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Aman zaman, ne znaju mi izgovoriti ni ime ni prezime.
    -Lorika?
    -No, with zet.
    -Zorika?
    -No. ZoriCa.
    -Oou, soft C?
    -Yes, yes (pa u bradu -softnem ti ga)
    -Sirkovik?
    -No.
    -Ok, can you write it for me?
    -Jes afkors.
    Kapiram da im je tesko za izgovaranje, ali nisam ni Lorika, ni Lorka, ni Zorika, i ne, ne mozete da me zovete Zoi... Ako jednom popustim, pa se navade...e pa nece da moze. (jao Vido, Vido, uopste nisi bila svetski covek sirokih shvatanja kad si mi ime davala )

  6. #21

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Japanci me zovu (i dozivaju) vrlo jednostavno Mirikimeka Jitakiaririka još malo pa JututunskaJuhahaha
    Mada ... to mi je samo nadimak .

    Pravo ime mi nikad niko pogrešio nije . I svi ga vole. Mnogo. Čudo jedno.
    Carsko ime

    Hvala mojim milim parentsima. Ljubi ih njihova M.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Meni su ga promjenili, a da me nisu ni pitali. Kad sam dosao u Hameriku pisalo mi fino u pasosu Srdjan i pod tim imenom sam i isao okolo mada slabo ko se usudjivao da ga procita. Uglavnom su me zvali nesto kao "surgeon" (aj vish). Sad kad izvadih novi pasos pise Srdan, pa sad idem pod tim imenom. Sto jes, jes Hamerima je ovo laksa verzija
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  8. #23

    13 Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Sve je to ,ja licno sam se jedino dok sam bio u inostranstvu osecao kao kod kuce,naravno samo kad je bilo u pitanju moje ime,dok sam ovde stalno bio ismevan i omalovazavan zbog istog,,sada ja sve drugacije imam drugo ime, i odjednom sam prihvaceniji i podobnijikako uprivatnom tako iu poslovnom svetu,mada sam to onaj isti ja. Eto razlike....uz duzno postovanje prema drugacijem stavu
    Poruku je izmenio euridika, 28.11.2008 u 18:21 Razlog: velika slova_pravilnik

  9. #24

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Japanci me zovu (i dozivaju) vrlo jednostavno Mirikimeka Jitakiaririka još malo pa JututunskaJuhahaha
    Mada ... to mi je samo nadimak .

    Pravo ime mi nikad niko pogrešio nije . I svi ga vole. Mnogo. Čudo jedno.
    Carsko ime

    Hvala mojim milim parentsima. Ljubi ih njihova M.
    verovatno si mila? mislim da je to ime.tako se zove moja ćerka..
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #25

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Manje vise za ime, ali dok mi prezime izgovore to je lomljenje jezika. Jeste da mi je prezime malo duze, bez obzira, jos ga niko nije izgoviro kako treba, pa i kad im kazem. Ponove nesto nalik na to. Kad god me prozivaju i izgovore prvo slovo, pa nastane cutanje i gledanje u papir, odmah znam da sam ja doticna persona.

    Inace, nemam nista protiv da ko zeli promeni ime. Licno, svoje nikad ne bih menjala, ne zato sto je mnogo lepo, vec zato sto nikad nisam osetila potrebu da to uradim.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  11. #26

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Ja znam jednog čoveka koji je promenio ime Pizdić Stipan jer su ga svi zafrkavali.

    Sad se zove Pizdić Marko i kaže da se puno bolje oseća.

    Ja mu verujem !
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  12. #27

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    neki dan dolazi drugarica i kaze da je promjenila ime iz Biljana u Bilyana ona je prva za koju znam da ga je sluzbeno izmjenila.. i pitam je "tako mi metle, ajd' mi reci sto si to uradila?" kaooo dosta joj je da joj krivo izgovaraju ime.. rek'o, ala ti je razlog, nema sta mislimmm stvarno ne znam koji bi to trebao biti razlog da zamjenim svoje ime zbog radi lakseg izgovora
    moomoo meee jooouu

  13. #28

    Odgovor: Menjam ime, da se lakše izgovara

    Ajde da ne mesamo dve stvari.
    Jedno je promena imena, a drugo pisanje po pravopisu zemlje u kojoj ste.

    Nije isto:
    Radivoj u Feenklin
    Nikola u Nicola
    Biljana u Bilyana

    Moje ime je ispisano po pravopisu zemlje čije državljanstvo imam, pošto imam u imenu i prezimenu par glasova koje oni drugačije pišu, a živim u trećoj zemlji u kojoj lome jezik da to pročitaju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •