Fast Food
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39

Tema: Fast Food

  1. #1

    Fast Food

    Fast Food - koliko cesto jedete? ... Koji vam je omiljen "fast food"?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Fast Food

    Ovde kod nas uglavnom domachi roshtilj. Ako ne onda pizza.

    Retko ja u MC Donalds and resto, jer kad sam gladan ja hocu da jedem -HRANU.

  3. #3

    Odgovor: Fast Food

    nekada bila pizza, sada je to neka druga vrsta HRANE..

  4. #4

    Odgovor: Fast Food

    Pizza ! ! ! Mada ne jedem je bas cesto

  5. #5

    11 Odgovor: Fast Food

    fast food ne jedem bas cesto, ali to uglavnom bude pizza, mada je vise volim sama spremati, ali kad se nema vremena, onda mi je sve dobro, samo da ne moram zavirivati u kuhinju.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Fast Food

    joj to cudo pokusavam da izbjegnem koliko mogu... al kad se bas mora imam par restorancica na listi koje posjecujem... al to je sve svedeno na takav minimum da i ne pamtim kad sam pojeo nesto "na brzaka"
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Fast Food

    Uglavnom sam na tome. Najviše volim one zamrznute mešavine-pirinač, grašak, kukuruz šećerac i šampinjoni. Ili- pirinač sa posebnim začinom( nešto na k ), crveni pasulj, luk, paprika, neka meksička varijanta.
    Supa iz kesice mi je gotovo fetiš.

  9. #9

    Odgovor: Fast Food

    Postoji jedna izuzetno retka vrsta Fast Fooda koju prosečan oženjeni muškarac
    ponekad poželi ali ga uglavnom nikada ne dobije.

    To je domaći fast food.

    Setimo se samo situacije kada počnemo vikendom nešto da radimo po kući ili bašti. Taman smo raspakovali sav potreban alat, osposobili kosilicu za travu, ili se presvukli u radno odelo, kad eto zla, u stomaku se stvori nekakva praznina, koju prvo pokušamo popuniti pivom ali time samo pogoršamo situaciju.
    Pošto nam je mozak u tom trenutku zaokupiran predstojećim poslom, ni na kraj pameti nam nije da sve ostavimo i uputimo se ka frižideru. Tada naravno vođeni željom da što pre dođemo do potrebnih ugljenih hidrata, počinimo fatalnu grešku i zamolimo najbolju suprugu na svetu da nam "napravi nešto na brzinu".
    U glavi muškarca "To nešto na brzinu" nema nekakvu određenu formu, ali mora da ispunjava određene kriterijume.

    - treba da bude gotovo za najviše 12o sec.
    - mora da sadrži najmanje 7OOO kcal. po kubnom cetimetru
    - nesme da bude vruće
    - agregatno stanje mora da bude takvo, da omogućava brzo gutanje bez žvakanja, u velikim gromadama.
    - mora da sadrži meso (ili barem piletinu)
    - nesme da bude uslovljeno korištenjem pribora za jelo

    U glavi supruge "To nešto na brzinu" se izvitoperi u "Jao sad ću da napravim jedan simpatični piknik sa dragim u bašti" i naravno odmah počinje sa pripremanjem istog.

    Neverovatnom brzinom se upućuje ka ormanu i vadi kućnu haljinu na cvetiće, koju treba naravno prepeglati jer se nagnječila od stajanja. Zatim odlazi u podrum i traži na dnu zamrzivača nekakvu mrtvu životinju koju treba prvo krampom i fenom za kosu osloboditi iz ledenog zarobljeništva.
    Nakon sat vremena pobedonosno spušta ledenu gromadu na radni pult u kuhinji i uživa u prizoru nekoliko trenutaka dok ne shvati da kod kuće nema apsolutno neophodne prezle. Brzo se presvlači, seda u auto i uz škripu guma, nestaje u oblaku prašine. Telefonira nakon dvadesetak minuta da joj donesem kanister benzina, jer joj je baš sad nestalo, a u žurbi nije gledala na lampicu koja trepće narandžasto i javlja da je tank prazan.
    Vraćamo se kući sa prezlom i novim zavesama koje su baš sada na sniženju a bilo bi šteta propustiti takvu izuzetnu priliku...
    Pošto se uz kafu okrepila od uzbuđenja, konstatuje da joj se baš jede dobra supica i da nema ništa bolje od dobre vrele supice koja se ljupko srče iz porcelanskih tanjira sa pozlaćenom ivicom.
    Počinje da kuva... "Maco ajde mi donesi par krompira iz podruma"..."Maco ajde promeni butan bocu, nestao je plin" ..."Maco ajde malo naoštri ove noževe, ne mogu ni butnu kost od vola da presečem sa njima"..."Maco ajde idi maltretiraj malo kokoške, treba mi još nekoliko jaja za piškoticu"...maco ovo, maco ono...

    Večera je predivno servirana na uštirkanom stoljnjaku. Purpurne sveće veselo goruckaju stvarajući predivnu igru svetlosti na supi koja se isparava. Završavam svoje petnaesto pivo i upućujem se ka stolu dok pojačavam zvuk na TV-u da bih čuo šta kaže poslednji dnevnik.

    Prijatno

  10. #10

    Odgovor: Fast Food

    Relativno često. Ništa lepše nego kad naručiš indeks, a dobiješ ga sa ukusom pljeskavice, bataka, vešalice i svega ostalog što se prethodno peklo na plotni.

    McPjole & Dubočica & Maja su zakon!

    A bio je pre kod Jovine gimnazije Uf-Uf i njihov čuveni ultra-giga-hiper-sega-mega-drive index. Pojedeš jedan i miran si nedelju dana. Pravili indeks u vekni hleba.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  11. #11

    Odgovor: Fast Food

    index i pizza su mi omiljeni


    Volim fast food. Index u Limanskom gril-u mi je naj naj, a pizza u piceriji Cao.

  12. #12

    Odgovor: Fast Food

    Hocel' neko da mi objasni sta je to index?
    Ince, slabo konzumiram fast food. Ako bas i ogladnim u gradu, ima jedno mjesto sa ekstra dobom picom i sendvicima sa prshutom, suvim vratom, itd.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  13. #13

    Odgovor: Fast Food

    I meni su objasnili da je to studentski sendvic u koji jos kao stave i pecurke

    U Srbiji sve s pecurkama

    Inace konzumiram sve iz fast fooda ali ponekad,vec negde rekoh da ne volim meso
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  14. #14

    Odgovor: Fast Food

    Ne jedem ga bas cesto i ne volim ga.A zavisi i sta je kome fast food......Ima dana kada sendvice ocima ne mogu da vidim-pre cu biti gladna
    Lako cu,ako je do mene.........

  15. #15

    Odgovor: Fast Food

    Zivim u Kanadi, gde je sve veci broj extremno gojaznih ljudi. Uzrok je fast food - sto zbog nedostatka vremena, sto zbog lenjosti. Ima takodje dosta onih, koji zbog prekomerne tezine, ne mogu da hodaju, vec koriste - krecu se - specijalno adaptiranim "kolicima".
    Uzasavam se pomisli da izgledam, kao oni. Protivnik sam fast food-a. Ne kazem da nikada ne pojedem neki hamburger, sendvic, picu ili hot-dog. Ali maksimalno izbegavam takve "specijalitete"
    Poruku je izmenio ZOE, 13.09.2009 u 19:47
    neunistiva zlojebaba!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Jamie Oliver's Food Revolution
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 22.11.2010, 16:06
  2. Food art
    Autor ZOE u forumu Umetnost
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 23.05.2010, 14:29
  3. The Fast and the Furious (1, 2 ili 3?)
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.09.2007, 11:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •