Fildžan viška - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Vjerujete li u suzivot komsija i brace razlicitih vjera i nacija u BiH ?

Učesnika ankete do sada
169. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    87 51.48%
  • Ne

    82 48.52%
Strana 2 od 37 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 552
  1. #16

  2. #17

    Odgovor: Fildžan viška

    Deder, Valtere-što-Rajvosa-braniš, matere ti, reci: što ne odgovori ništa onim sarajevskim i inim bosanskim šupcima, što na Sarajevo-X forumu (tema "Naser ponovo među nama", http://sarajevo-x.com/forum/viewtopi...er=asc&start=0) seire i šenluče u slavu sramne oslobađajuće presude za onog dokazanog koljača, a?
    Lako ti je ovde, međ Lalama, Sosama i ponekim jugonostalgičnim Šumadincem širiti bratstvo-jedinstvo. Budi junak pa raširi malo triper međ svojim balijama!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  3. #18

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat gogothegreat kaže:
    Deder, Valtere-što-Rajvosa-braniš, matere ti, reci: što ne odgovori ništa onim sarajevskim i inim bosanskim šupcima, što na Sarajevo-X forumu (tema "Naser ponovo među nama", http://sarajevo-x.com/forum/viewtopi...er=asc&start=0) seire i šenluče u slavu sramne oslobađajuće presude za onog dokazanog koljača, a?
    Lako ti je ovde, međ Lalama, Sosama i ponekim jugonostalgičnim Šumadincem širiti bratstvo-jedinstvo. Budi junak pa raširi malo triper međ svojim balijama!
    Bicu kratak jer ne zelim da zloupotrebljavam gostoprimstvo ovih divnih ljudi koji su mene i Fildzan viska tako lijepo primili.

    Dakle ako imas nesto sto ti ne pase na toj temi idi pa tim svojim "balijama" sam reci sta imas i nemoj se izivljavati na meni.Da sam htio prenositi poruke ja bih bio postar.

    Ja izbjegavam na svim forumima teme gdje se vode virtuelni ratovi izmedju onih koji jos nisu saznali da je rat na ovim prostorima prestao prije 10 godina, a ako si ti zainteresovan za takvu vrstu diskusije takvih mjesta ima na pretek, pa te molim da se sklonis sa Fildzana viska, a ako da li ja sve ovo radim kako treba to moze procijeniti jedino moderator !

    Eh da tu izlizanu floskulu kojom me optuzuju da ponovo uspostavljam bratstvo jedinstvo koriste svi oni kojima je Fildzan viska "trnu oku" bez obzira iz kojeg "zaracenog" tabora dolaze pa se ja ne mogu naljutiti na tebe sto ides njihovim stopama.

    Laku noc dobri ljudi lijepo spavajte !

    Idemo dalje

  4. #19

    Odgovor: Fildžan viška

    Posle sramne odluke nazovi suda u Hagu u slucaju Oric nisam mogao a da ne skoknem do drugih foruma. Pre svega sam pratio teme vezane za to i pisanja pojedinaca pa sve do "Fildzana viska". Ono nije zalosno ono je tragicno. Sa jedne strane imas cijeli gorazdex forum a sa druge pojednice na banjaluckom forumu. Od bolesnih izjava mi se prevrtao zeludac
    Nema onde ni Bosne ni kafenisanja...

    "E zato ja u zadnje vreme pijem gorcu, jos po mogucnosti sa nekom aromom. Kazu mi da mi to vise nije kafa, nema smek. A ja njima velim da od ovakve bar nemam stomacnih problema!!!"
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #20

    Odgovor: Fildžan viška

    U svakom slucaju , idealista u meni bas vole kad se ljudi druze i vole bez obzira na razlicitosti nacije,vere,kulture etc.....
    Tako da podrzavam temu
    Nego moze li uz tu kafu i malo ratluka, ja tako vooooooolim slatko
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #21

    Odgovor: Fildžan viška

    ih jos pitas... pa kad se to u Bosni pila kafa bez ratluka i dobre sljive

    Nego temu treba posebno ozivjeti u ovom predizbornom periodu. Novi izbori, ala to kod nas pici ko mjena mjeseca , su na jesen a nacionalni dusebriznici su vec poceli da socno iznose svoje stavove
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #22

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat swba kaže:
    ih jos pitas... pa kad se to u Bosni pila kafa bez ratluka i dobre sljive
    Svaka čast, al' mogu li tu mekanu šljivu da zamenim pravom palinkom (naravno, od kajsije ili kruške)?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Fildžan viška

    ma sljiva nam je nesto najdraza, al' kad su gosti u pitanju morat ce se izvuci i koja casica kruske
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  9. #24

    Odgovor: Fildžan viška

    Diskusije na forumima u ukljucenim u Fildzan viska cete od sada moci pratiti i preko web stranice:
    http://www.fildzanviska.ba/
    http://www.fildzanviska.ba/mreza.htm

    Da li Vam se svidja projekat Fildzan viska ? Smatrate li da dobri vijekovni obicaj ispijanja kafe/kave/kahve sa komsijama i susjedima moze pomoci da opet zivimo kao normalni ljudi?

    Ukoliko je odgovor DA, pozivam Vas da se registujete na sto vise foruma ukljucenih u mrezu i komunicirate sa normalnim ljudima, cak i ako oni imaju nekih dilema i strahova. Pokusajmo u normalnom, civiliziranom dijalogu uciniti zivot na ovim prostorima ugodnijim nama i nasoj djeci.

    Ako tako uspijemo razbiti predrasude, vidicemo da su i ONI obicni ljudi, sa obicnim ljudskim problemima kao i MI i da je i oni žele da dozive bolje i ljepse sutra bez ratova i mržnje, jada i siromastva - makar malo sretnije od ovog ruznog danas.


    Idemo dalje !

  10. #25

    Odgovor: Fildžan viška

    Pozdrav, Valter iz SA.

    Dobra je tvoja ideja, potrebni su nam razgovori uz kafu. Da shvatimo kako onaj "na drugoj strani" nije nikakvo čudovište već običan čovjek, sa svim svojim manama i vrlinama...

    Ali sve ostaje na tome, kafa nam neće pomoći da se izmirimo.

    Problem sa nama nije u tome što individualno ne osjećamo potrebu da budemo normalni i da živimo i družimo se sa drugima, nego što se na kraju svega moramo vratiti u okrilje svoje grupe (nacionalne ili vjerske) a tu važe poznata pravila -"oni drugi" krivi za sve, "oni" nam rade o glavi (a "mi" smo tako dobri), "oni" će nas dokusuriti ako mi njih prije ne dokusurimo itd.

    I to će još dugo trajati, sve dok budemo osjećali da smo samo u svojoj grupi zaštićeni od drugih, da je to jedini način za preživljavanje.

    U svakom slučaju tvoj pokušaj zavređuje pažnju, iako ću ja poslije "ovog fildžana kafe" i dalje da navijam za Srbiju a BH reprezentaciju da smatram tuđom.

    J*bi ga, ali tako je to (ako želimo da budemo do kraja iskreni jedan prema drugom).

  11. #26

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat Shooter_64 kaže:
    Problem sa nama nije u tome što individualno ne osjećamo potrebu da budemo normalni i da živimo i družimo se sa drugima, nego što se na kraju svega moramo vratiti u okrilje svoje grupe (nacionalne ili vjerske) a tu važe poznata pravila -"oni drugi" krivi za sve, "oni" nam rade o glavi (a "mi" smo tako dobri), "oni" će nas dokusuriti ako mi njih prije ne dokusurimo itd.
    eh kad bi ovo uputili na pravu adresu
    Ja rekoh da se zahuktava pred izbore, umjesto da nam plasiraju dugorocne i kratkorocne planove za nova radna mjesta "oni" i dalje furaju nacionalnu ugrozenost. Zivi bili pa vidjeli kako posle izbora, kao i posle svih do sada, trce u koalicije

    Iskopah i odlican text koji na najjednostvaniji moguci nacin opisuje sliku danasnje Bosne i Hercegovine

    SRETNI VAM NOVI IZBORI

    U izbornim godinama u Bosni I Hercegovini sve je moguće. Mirovanje četničkih ekstremista može trajati I nekoliko godina, Sulejman Tihić može biti proevropski orijentisan skoro cijeli mandate, Milorad Dodik može najžešće kritikovati srpske ekstremiste, Hrvati mogu biti sasvim zadovoljni unutarnjim uređenjem Bosne I Hercegovine, sve dok ne nastupi izborna godina.

    Ove godine državna televizija pomno prati godišnjice I obljetnice svakog masakra pa, ne slučajno, lider hrvatskog naroda u BIH Ivo Miro Jović tugaljive face I uvrijeđenog seljačko- prostog lica koje odaje tipično alkoholičarsko I provincijsko izbacivanje enormnih količina pljuvačke pri izgovaranju slova P baš ove godine je pizdio pred kamerama u Križevačkom selu I Doljanima jer su baš tu prije 15-ak godina ubijeni hrvatski civili I vojnici HVO-a. Baš ove godine pojavljuje se novi blok u Hrvata. Dok sve normalne države forsiraju proevropski, moderni, novi stil života, Hrvati osnivaju HDZ 1990, a na velika vrata se javlja I stranka HSP Đapić- dr. Jurišić. Prvima je, sudeći po nazivu stranke, cilj vratiti Hrvate u 1990. godinu, a drugima koji se pozdravljaju pozdravom Za Evropu- SPREMNI, valjda otključati vrata Jasenovca I skuhati još 70-100-200-500 hiljada Srba, Jevreja, Cigana I ostalih. Sve u skladu sa Ženevskim konvencijama koje je poštivao Ante Gotovina dok je vodio Oluju koja je progutala 3000 Srba, ali nije zločinačka operacija, nego operacija čišćenja Hrvatske od Srba.

    Dok se Hrvati reorganizuju, kao srpska mafija nakon dolaska na vlast demokrate Koštunice I njemačkog špijuna Đinđića, Srbi su zakuhali toliko da ni njima valjda nije jasno ko jebe a ko prima. Premijer Milorad Dodik, sklon vožnji po sredini naglo je skrenuo desno, I krenuo u borbu sa vjetrenjačama- Turcima za koje ne bi navijao ni kada bi igrali protiv reprezentacije Hrvatskih Haških optuženika na čelu sa kapitenom pokojnim Franjom Tuđmanom. Kada već spominjemo krivoustog, most koji nosi njegovo ime u Čapljini I dalje stoji pravo što znači da nije originalan. Kako je čvrst I dobar mogli bi mu dati I ime: Most Ljube Ćesića Rojsa. Uglavnom, Dodik ne trpi Ivanića, Ivanić je mnogo inteligentniji od Paravca, ali Paravac može popiti više ljutog I pojesti više svinjskih butova pa će vjerovatno on I njegova stranka, demokratski orijentisana u cilju odcijepljenja Republike Srpske, SDS, dobiti bar mnogo ministarskih mjesta, ako ne I izbore u siromašnijem bosanskohercegovačkom entitetu.

    Za to vrijeme u Bošnjaka ludnica. Neko baš sad raznio mezar Alije Izetbegovića, a Tihić se nabrzinu nacalio pred kamere sa svojim uhom XXL da kaže da je to atak na srca svih Bošnjaka. Istovremeno, patriotski blok predviđen legitimisanim plaćenikom Fatmirom Alispahićem I izgubljenim SDU-om traži poene za sebe, braneći rahmetli Prvog Predsjednika, dok Haris Silajdžić odmahuje glavom videći u svakom grumenu raznesene zemlje sa mezara rahmetli Prvog Predsjednika po 300 birača koji će podržati Tihića I Stare Muslimane a ne Silajdžića I njegove patriote. Tihiću odmah nakon toga četnici iz Čikaga prijete, kao da ga nisu mogli ubiti u ove 4 godine, koliko naprđuje iz kabineta Predsjedništva BIH na razne teme za koje nije kvalificiran. Od PDV-a I međunarodnog prava, preko historije Bosne I Hercegovine I položaja Bošnjaka pa sve do uvijek aktuelnih odnosa sa Islamskom zajednicom u BIH. Za to vrijeme Lagumdžija postaje sve dosadniji jer argumenata ima sve manje, kao I starih SDP-ovaca koji su uz njega. Podijelili su se između SDU I političkih penzija, a glasačko tijelo mu odumire strašno brzo. Sinovi I kćeri Jugoslavije umiru, a na izbore izlaze gladni ratni veterani, bez ruku, nogu I duše, ubijeđeni da je malo falilo da Hrvati dobiju Hrvatsku u granicama Banovine/ Srbije dobiju Veliku Srbiju/ Bošnjaci dobiju multietničku državu na čelu sa ratnim zločincem osuđenim na 2 godine zbog mučenja civila, novim herojem, nabildanim I našminkanim Naserom Orićem.

    Za to vrijeme obični svijet u prodavnici Dućan ispred moje zgrade gleda naslovnice Avaza I jumbo plakate ružnih lica koje će ove godine zaokružiti a sljedeće im psovat majku.

    Ali- politika I jeste umjetnost za elite a ne za široke narodne mase. A široke narodne mase su I dalje siromašne, ali nikada zadovoljnije. Ceca izdala novi album, Francuzi dolaze na Koševo, Britney Spears se izpodrigivala pred kamerom kako ne bi ni ja poslije Ilidžanskog Dijamanta, u Libanu se jasno vidi da su svi protiv Muslimana, Ratko Mladić I Radovan Karadžić su I dalje na slobodi.

    Sretni vam novi izbori.
    Poruku je izmenio swba, 16.08.2006 u 07:22
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  12. #27

    Odgovor: Fildžan viška

    Svi dueti Arsena Dedića

    ZAGREB - Novo izdanje Arsena Dedića "Dueti-Dueli" promotivno je predstavljeno u Šibeniku, a glazbenik je inspiraciju za ovo izdanje pronašao u liku Franka Sinatre, koji je na sličnom albumu okupio sve glumce s kojima je pjevao u duetu. Na Arsenovim "Duetima-Duelima" nalaze se dueti s velikim glumačkim imenima Milenom Dravić, Radom Šerbedžijom, ali i drugim imenima kao što su Tereza Kesovija, Darko Rundek, Kemal Monteno i, naravno, nezaobilaznima Gabi Novak i Matijom Dedića. Na ovome izdanju našlo se 29 dueta, a za naslovnicu je odabran detalj sa slike Dueti-Dueli Arsenova prijatelja, crnogorskog slikara Voje Stanića. U povodu izlaska ovoga izdanja Arsen je izjavio: "Nakon svega što sam do sada napisao i skladao, došlo je vrijeme za pospremanje, pa je ovo izdanje sasvim logično u mojoj diskografiji". D. N

    Dnevni list 26.08.2006

    Godine im ne mogu ništa

    MOSTAR - Nakon dugo vremena mostarski ljubitelji starog dobrog rock and rolla u četvrtak večer napokon su došli na svoje. Naime, nakon punih šesnaest godina Mostar su pohodili poznati beogradski Partibrejkersi, još jedanput pokazavši kako je kult koji se posljednjih dvadeset i više godina gradi oko ovog benda itekako opravdan. Pred oko tisuću ljudi na stadionu Kantarevac Partibrejkersi su nastupili u sklopu humanitarne akcije "Protiv pedofilije i droge", koja je organizirana na inicijativu Udruge građana Eidos iz Mostara. Iako su u prvi mah na istom koncertu bili najavljeni i nastupi sarajevskog Zabranjenog Pušenja i Urbana & 4, oni su ipak izostali, no krajnji dojam je da nisu nikome pretjerano ni nedostajali. Za uvertiru glavnom događaju pobrinuo se širokobriješki bend Darkwood, koji je uz doduše ponešto zastarjeli repertoar okupljenu masu zabavljao dobrih sat vremena. Nakon toga na pozornicu su izišle zvijezde večeri i vožnja kroz povijest jugoslavenskog rocka mogla je početi. Uz poneku pjesmu s posljednjeg albuma "Gramzivost i pohlepa", Cane i društvo su se ipak više oslanjali na stare i provjerene hitove, počevši od najstarijih poput "Hiljadu godina" i "Ti moraš biti moja", pa sve do onih iz nešto kasnije faze poput "Hoću da znam" i "Sunca sin". Ipak, posve očekivano, najveću euforiju među okupljenim obožavateljima izazvale su neizostavne "Kreni prema meni" i "Hipnotisana gomila". Cijela priča zaokružena je nakon sat i pol svirke i jednog bisa, nakon kojeg je stiglo obećanje da se s Partibrejkersima vidimo opet. Nadamo se, ovaj put za nešto kraće od šesnaest godina. N. Z.

    Dnevni list 26.08.2006.

    Oliver Mlakar ponovo u ulozi voditelja Kviskoteke

    http://www.fildzanviska.ba/clanak_4.htm

  13. #28

    Odgovor: Fildžan viška

    Indexi, u inat godinama 11. i 12. septembra u Sarajevu.

    Muzički događaj godine u BiH

    Indexi u inat godinama naziv je muzičkog događaja godine u BiH, koji će biti upriličen 11. i 12. septembra u glavnom bh. gradu. Prvoga dana u Domu mladih će biti održana promocija romansirane biografije i fotomonografije Indexa, a narednog dana će u olimpijskoj Zetri, u 20 sati, biti održan koncert Indexi i prijatelji U inat godinama, najavljeno je u petak, na konferenciji za novinare, održanoj u studiju Muzičke produkcije JRTVS BiH.
    Uz članove benda, u Zetri će nastupiti: Mladen Vojičić Tifa, Aki Rahimovski, Hari Varešanović, halid Bešlić, Željko Bebek, Massimo, Dado Topić, Zoran Predin, Nermin Puškar, Severina, Gabor Lenđel, Zlatan Fazlić- Fazla, Natali Dizdar, Bubi, Maja Milinković i grupa Mi2.
    Muzička produkcija će, povodom izdavanja fotomonografije, romansirane monogreafije U inat godinama, autora Josipa Dujmovića, i koncerta, biti objavljene i dvije retrospektive Indexa u CD formatu. Muzička produkcija objaviće prvi album iz serije Antologija Indexa, na kojem će biti predstavljene neke od prvih pjesama grupe, među kojima će biti i mnoge nikada neobjavljene numere.
    Indexi možda nisu najveća niti najkomercijalnija grupa u regionu, ali su najvolejnija grupa s ovih prostora, riječi su recezentaknjige, Pece Popovića koje najbolje opisuju bend kojem je ona posvećena. Na svijetu ne postoji grupa koja je izdala samo dva albuma, a postojala je 40 godina. Indexi su muzički fenomen za cijeli svijet , kazao je Dujmović.
    Pisanje knjige je, kaže, počeo najprije na osnovu faktografije grupe uz čije su pjesme odrastale mnoge generacije, da bi potom ona poprimila mnogo šire razmjere, te je njome na kraju obuhvatio najzanimljivije detalje vezane za postojanje grupe i za živote njenih članova.
    Generalni pokrovitelj projekata je Muzička produkcija JRTVS BiH. redatelj koncerta Indexi i prijatelji U inat godinama biće Dino Mustafić, za scenogarfiju je zadužen Dragutin Broz, a probe učesnika će, prema riječima direktora MP BiH Ninoslava Verbera, započeti već u ponedjeljak.
    Muzička produkcija objavit će i DVD izdanje koncerta, koji će se u prodaji naći istoga dana kada u programu BHT bude premijerno prikazan snimak tog najvećeg muzičkog događaja u ovoj godini u BiH.
    Aj. K.

    Oslobođenje 02.09.2006

  14. #29

    Odgovor: Fildžan viška

    Tanović snima novi film

    Naš redatelj Danis Tanović, oskarovac na radu u Parizu, snima novi film prema romanu Ivice Đikića, a nazvan je "Cirkus Columbia". "Poluautobiografski roman na stotinjak stranica opisuje početak višestranačja u bosanskoj provinciji, dolazak straha, mržnje i ratnog užasa, od rasturanja ulice i mahale, prijateljstava i odlazaka, smrti prijatelja i oca pa sve do kasnijih iskustava u, navodno pristojnom, navodno građanskom, salonskom i uštogljenom Zagrebu" izjavio je Đikić u intervjuu za bljesak.info. Film "Cirkus Columbia" trebao bi se početi snimati na jesen sljedeće godine na lokacijama u Stocu, Ljubuškom, Vrgorcu i Trebinju. Inače, posljednji Tanovićev snimljeni film "Pakao", snimljen prema scenariju Krysztofa Kieslowskog, nedavno je prikazan na festivalima u Motovunu i Sarajevu. M. B.

    Dnevni list 03.09.2006.


    Nastavak filma Balkan ekspres

    BEOGRAD - Scenarist Goran Mihić zajedno sa svojom kćeri Ivanom namjerava napisati nastavak legendarnog filma "Balkan Ekspres". Za razliku od prethodna dva filma, gdje se radnja odvija za vrijeme Drugog svjetskog rata, treći nastavak bit će za vrijeme NATO-va bombardiranja u proljeće 1999. Film posvećen beogradskom podzemlju i radnjama koje ih prate i ovaj put okupit će prepoznatljivu glumačku ekipu. U glavnim ulogama naći će se Bora Todorović, Olivera Marković, Dragan Gaga Nikolić i Tanja Bošković te neke nove osobe. "Treći nastavak 'Balkan Ekspresa' prvenstveno će biti komedija, a jedina briga ovih šarmantnih lopova jest kako sačuvati živu glavu dok traju ratni sukobi", rekao je Goran.

    Dnevni list 01.09.2006

  15. #30

Strana 2 od 37 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •