Tarantule
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Tarantule

  1. #1

    Tarantule

    Dok nisam kupio jednu nisam verovao koliko si lake za drzanje i veoma zanimljive. Tarantula za kucnog ljubimca,ne pravi buku,ne ispusta nikakve zvuke,odrzavanje terarijuma je mozda jednom godisnje,uvek je aktivna(u zavisnosti od vrste),ima ih raznih boja i velicina. Za mene tarantula je ljubimac br.1
    Poruku je izmenio Bombica, 09.11.2009 u 11:40

  2. #2

    Odgovor: Tarantule

    čime ih hranisha ako pobegne iz terarijuma crc milojka

  3. #3

    13 Odgovor: Tarantule

    Hranim ih bubama i crvicima,ne moze da pobegne ako je zatrvorena,a i ako bi ipak nekako pobegla trebalo bi joj dosta vremena da se navikne na prostor pa je lako uhvatiti i vratiti u terarijum..

  4. #4

    Odgovor: Tarantule





    Zar nisu lepe?
    Poruku je izmenio Bombica, 10.11.2009 u 20:25 Razlog: slika velika

  5. #5

  6. #6

    Odgovor: Tarantule

    Ovde kažeš:
    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Hranim ih bubama i crvicima,ne moze da pobegne ako je zatrvorena,a i ako bi ipak nekako pobegla trebalo bi joj dosta vremena da se navikne na prostor pa je lako uhvatiti i vratiti u terarijum..
    a na temi o zoo vrtu:

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Lepo je videti sve te zivotinje na jednom mestu..ali..gde je njihovo mesto?tu sigurno nije...sigurno im tu nista ne fali ali jedino je sto nemaju slobodu..niko ne voli da bude iza resetaka pa ni te zivotinje...eto

    Gde vidiš razliku, osim što u tvojoj životinjici uživaš samo ti, a ove iz zoo vrta mnogi jedino na taj način mogu da vide?

    Mažene, pažene i hranjene su i jedne i druge. Sloboda...

  7. #7

    Odgovor: Tarantule

    Tarantule ni u prirodi ne setaju na vecem prostoru nego u terarijumu,jako slabo se krecu ,cekaju polen da dodje blizu i tek onda love,u stanju su da skoro umru od gladi dok ne dodje nesto za jelo..tako da je razlika sto u zatocenistvu imaju redovnu hranu i sve sto im treba da normalno odrastaju.

  8. #8

    Odgovor: Tarantule

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ovde kažeš:


    a na temi o zoo vrtu:




    Gde vidiš razliku, osim što u tvojoj životinjici uživaš samo ti, a ove iz zoo vrta mnogi jedino na taj način mogu da vide?

    Mažene, pažene i hranjene su i jedne i druge. Sloboda...
    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Tarantule ni u prirodi ne setaju na vecem prostoru nego u terarijumu,jako slabo se krecu ,cekaju polen da dodje blizu i tek onda love,u stanju su da skoro umru od gladi dok ne dodje nesto za jelo..tako da je razlika sto u zatocenistvu imaju redovnu hranu i sve sto im treba da normalno odrastaju.
    Često životinje volim mnogo više od nekih ljudi. Vidim, voliš i ti. Je l' bi isti princip primenio i na ljudski rod? Selektivno: znaš ko nema za 'leb, zatvoren je po prirodi, mali je pa mora da mu se daje hrana ili je veliki, ali neradnik po prirodi... Onda imaš pravo da oceniš kome je dobro i korisno oduzeti slobodu? Ne razumem te.

    P.S. Ne besni mi po inbox-u, ne pitam zlonamerno nego si kontradiktoran pa da čujem šta misliš kada razmisliš.

  9. #9

    Odgovor: Tarantule

    ne besnim nego nije htela da se posalje poruka,a kazem ti da tarantulama ni u prirodi ne treba veci prostor nego sto je terarijum,ja mog psa drzim pustenog u dvoristu jer mi ga je zao da ga vezujem i zatvaram,citao sam dosta o tarantulama i znam da njima zatocenistvo nije onako kao sto je jednom tigru koji je navikao da luta,lovi poo veeeeeelikom prostoru,ili slon koji prelazi hiljade kilometara...mislim da nigde ja tu nisam kontradiktoran..

  10. #10

    Odgovor: Tarantule

    Bila sam na razmeni studenata i u domu u kojem sam bila smeštena, odmah u sobi pored moje komšija je imao tarantule. I to ne jednu, jedno 10 komada velikih i gomilu malih beba.

    Moja cimerka je vristala na samu pomisao da mu se terarijumi polupaju usled nekog zemljotresa.

    Evo okačila sam i slike, možda će ti biti interesantno pošto si ljubitelj.





    Bebe čuva odvojeno u ovim malim posudicama.




  11. #11

    Odgovor: Tarantule

    Evo da vidite nesto sto je gotovo n emoguce videti u prirodi,tarantulini odkucaji srca..
    YouTube- Avicularia sp. heart beat
    Poruku je izmenio Bombica, 10.11.2009 u 21:33

  12. #12

    Odgovor: Tarantule



    da me pogleda jednom " ovako " nezno.....brrrrrr, kava su to krznena, buljava i dugonoga stvorenja......ruzne su ali bas, izvini
    Poruku je izmenio Bombica, 10.11.2009 u 21:30 Razlog: poster zamenjen slikom :))))
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  13. #13

    Odgovor: Tarantule

    Razumem ja da su ti ruzne,mnogima jesu,al ja ih volem

    I ja sam svasta mislio onjima sve dok nisam nabavio jednu,sad ih imam 4 i planiram da u buducnosti razmnozavam meni omiljene vrste.

  14. #14

  15. #15

    Odgovor: Tarantule

    Tebi svaka cast, ja nebi smela, znaci i sad trnem. Uzasno se bojim buba, a o pacuma necu da pricam. Secam se kao mala kad sam se igrala da sam u drvetu lesnika kosom pokupila paucinu s paukom, toliko sam vrisnula da je pola ulice dotrcalo od straha mislivsi najgore.
    Postujem ja to, ali ne vredi. Mislim da bih u nesvest pala od soka da je vidim na sebi Daj jos slicica...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •