Prirodna je stvar da ljudi menjaju nacin zivota kad im se rodi dete i da samim tim imaju i vise obaveza. Sve se to moze uklopiti pa da ostane vremena i za drustvo, ako si malo spretniji. Medjutim, problem nastaje kad se ljudi posle udaje/zenidbe/rodjenja deteta učaure i postanu asocijalni, a da za to nemaju nikakav valjan razlog. Muskarci jos i zadrze neku dozu drustvenog zivota, a zene sebe u startu otpišu.

Na primer, moja drugarica (koja je bila pojam hiperaktivnosti) je pocela da zivi sa momkom i posle vrlo kratkog vremena uspesno poprimila njegov nacin zivota, iako to nije nesto sto njoj odgovara. On veci deo dana provede ili u spavanju, ili lezeci na krevetu uz TV, a njoj je bilo lakse da ide linijom manjeg otpora i da pocne i ona tako, nego da vodi nacin zivota kakav njoj odgovara. Tako smo dobili osobu koju mrzi da se bavi sportom (za koji je pre toga bila inicijator), koju mrzi da izadje u grad, koju cak mrzi i u setnju da ode.
Moja kuma (to jes', ja sam njoj kuma) i ja smo bile nerazdvojne. Od kad se udala (sto je bilo pre deset godina), kod mene je bila ukupno tri i po puta, svaki put zato sto joj je trebalo nesto na kompu il' stagod drugo. Ok, kapiram da imas troje dece, ali nije istina da ne mozes da izdvojis bas ni malo vremena za jednu kafu. Pored svega ovoga, ne preza od cinicnih komentara poput onog da "treba da joj posaljem sliku jer je zaboravila kako izgledam", posto, jelte, davno nisam bila kod nje
Moja koleginica i dobra drugarica je pre nekih godinu dana pocela da zivi s nekim bajom. To je automatski znacilo odricanje od svih stvari koje joj pricinjavaju zadovoljstvo, pocev od sitnih stvari poput tulumarenja sa drugaricama, preko putovanja i svega drugog sto on nije mogao da isprati. Zapravo, neke stvari su joj i dozvoljene, ali ne bez njegovog prisustva Taj sindrom "pupcane vrpce" kojom su pojedini vezani za svoje partnere mi je posebno fascinantan

Toliko takvih slucajeva imam oko sebe, da je to frustrirajuce

Kad pricamo o tome koliko je ko postao dosadan nakon uplovljavanja u bracnu luku, dosadni su mi samo oni ljudi koji, kad dobiju dete, ne umeju da pricaju ni o cemu drugom. Kapiram, volis svoje dete, ali ne vrti se ceo univerzum oko njega, niti bilo ko zeli da slusa o tome kad je podrignuo/la, kakio/la ili prdnuo/la.