Pomoc oko svacega! - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 63
  1. #31

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Da li mozda ima koji stampar na forumu, interesuje me zlatotisak.
    Prelazim sa softverskih na manje zastupljene tehnike...

    I posebno ako neko ima iskustva sa visefaznim kliseima...

    Blagodarim unapred na svakoj informaciji

  2. #32

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Reseno...

    BLINDDRUK

    Do dubine otiska od 2,5 mm

    0,18 para/tab. + 250 + klise

    ZLATOTISAK

    0,25 para/tab. + 350 din + folija + klise

    Al opet softver mora da umesa prste rucna izrada klisea unapred odbacena...ostaje CNC

    Toliko o tradicionalnim metodama

  3. #33

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    Reseno...

    ... rucna izrada klisea unapred odbacena...

    A što?
    Msm, ne znam šta ti je cilj, ali ja ne bi lako odustao od ručnog rada.
    Posebno ako sve to radiš iz zadoljstva, a ne komercijalno.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #34

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Moze da se odradi i rucno naravno, samo sto vecina stare tehnike odbacuje iz razumljivih razloga, kada konkretno u ovom slucaju CNC to odradi za par minuta...

    Na taj nacin gubi dusu

  5. #35

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    alo hakerashi!? recept za kimchi je at stake......
    Postojala je stara fora da ako su isparani uzmeš malo paste za zube, naneseš na vatu i onda u suprotnom smeru kazaljke na satu utrljaš na CD od sredine ka periferiji. Normalno, to uradiš pažljivo i fino da naneseš jako tanak sloj koji će popuniti ureze.
    P.S. uspevao sam tako ..mada odavno više ne koristim taj metod . Pokušaj.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #36

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Kako da kupim povoljno sunčane naočare. Taman sam našla jedne koje mi se sviđaju i prodali su mi ih pred nosom. Znam i broj modela. Imate li neki savet? Preporučujete li kupovinu online?
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  7. #37

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Citat drth09 kaže: Pogledaj poruku
    Kako da kupim povoljno sunčane naočare. Taman sam našla jedne koje mi se sviđaju i prodali su mi ih pred nosom. Znam i broj modela. Imate li neki savet? Preporučujete li kupovinu online?
    E sad, bez šale, ovih dana jurim isto jer je počelo da mi smeta sunce dok vozim.

    Danas mi drug kaže da ima šanera koji robu od 100 eura (u prodavnicama) valja za 40-ak.

    Ću proverim, pa ću ti kažem.


  8. #38

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    E sad, bez šale, ovih dana jurim isto jer je počelo da mi smeta sunce dok vozim.

    Danas mi drug kaže da ima šanera koji robu od 100 eura (u prodavnicama) valja za 40-ak.

    Ću proverim, pa ću ti kažem.

    U to je jak saner

    Elem, imam ja polovne nekih 15-ak vrsta,poklanjam za dz

  9. #39

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Zna li neko pravila za igranje tablića ili gde mogu da ih nađem? Tamo u kartaroškim igrama nema pravila
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  10. #40

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Tablic


    Tablic je veoma popularna Balkanska kartaska igra. Pretezno se igra u dvoje ili cetvoro. Kada se igra u cetvoro onda se igra u parovima i parovi sede u dijagonali jedan do drugog.Igra se sa spilom od 52 karte. Sve karte vrede istu vrednos koja je napisana na njima,stim da se A vazi kao 1 i 11,J vredi 12,Q-13 i K-14. Cilj igre je odneti sto vise karata sa talona tako sto se baca karta iz ruke i nosi karta koja je iste vrednosti ili koje karte u sumi(zboru) daju istu vrednost kao i bacena karta. Odnete karte se skupljaju kod svakog igraca da bi se na kraju partije prebrojali poeni.

    Deljenje


    Delilac deli karte svakome igracu po 6 karata ( prvo 3,pa onda jos 3) i stavlja 4 karte na talon koje moraju biti razdvojene. Ostatak karata se stavlja sa strane. Kad svi igraci pobacaju svoje karte,delilac opet uzima spil koji je ostavio sa strane i ponovo podeli 6 karata svakom igracu. Kad se pobacaju sve karte,a ceo spil se potrosi,uloga delioca se prenosi na sledeceg igraca.

    Igra


    Uvek pocinje onaj igrac koji je sa leve strane od delioca i redosled se nastavlja u smeru suprotnom od smera kazaljke na satu. U svakom krugu svaki igrac izbacuje samo po jednu kartu. Ova karta moze a i nemora nista da odnese sa talona. U slucaju nosenja,igrac koji nosi karte uzima ih i okrece naopako i stavlja na gomilu kako drugi igraci nebi mogli da vide sta je odneseno. U slucaju da igrac nemoze da odnese nista svojom kartom,ta karta ostaje dole na talonu.kada se odigraju sve karte,ako ima karata koje su ostale na talonu nosi ih onaj igrac ko je zadnji odneo kartu.Kada igrac odnese sve karte sa stola svojom kartom taj igrac napravi tablu. Kada igrac koji je zadnji nosio pokupi sve karte koje su ostale na stolu,on ne dobija tablu.

    Bodovanje


    Svaki igrac ili par se boduje naspram odnesenih karata.Maksimalan broj poena je 25+broj napravljenih tabli:
    -ko odnese najvise karata dobije plus 3 poena na karte,a ako je odnesen isti broj karata niko nedobije tih 3 poena- desetka,As,zandar,kraljica i kralj vrede po jedan poen- desetka karo(kocka) vredi 2 poena - dvojka tref(detelina)-("mala dvojka") vredi jedan poen
    Zavrsnica igre


    Igra se zavrsava kada igrac,ili par igraca predje 101poen. Drugi igrac/par moze da ima takodje vise od 101 ali kad oba igraca/tima predju 101 pobednik je onaj ko ima vise poena. Igra se ne prekida cim neko predje 101,vec se igra dok se ne potrosi spil.
    Nadam se da ce pomoci
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #41

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Hvala na trudu, ali ne pomaze.
    Mi, stvari imamo dilemu oko pisanja tabli. Neko tvrdi da posto predje 90 poena igrac vise nema prava na table, neko da se pisu do poslednjeg trenutka (ja sam za ovu varijantu), a ima i solucija kada se u poslednjoj ruci ne pisi table. Ne mozemo da utvrdimo ko je u pravu.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  12. #42

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Sto se toga tice, nemam pojma ni ja. Uglavnom picim na kompu tablic, i brzo odustanem zato sto je garant namesteno, nema sanse da ga pobedim Ali kad igram sa drustvom, pisemo table uvek, nema izuzetka A i inace ne znam dokle se igra, do kojih poena.
    Samo ti lepo isteraj svoje, morace da se sloze. Kazi da si procitala na netu, to uvek pali
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #43

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Naleteh na ovaj naslov.Meni treba,znam da će te se smejati,al nema veze,tražila već pomoć objasnili al neide,a htela bi baš da nučim kako se to radi.
    Kada nešto pišem recimo iz vikipedije,da nestavljam link nego samo ovde
    Ali meni se to mora nacrtati probala sto puta i ni makac.Ako je neko voljan bila bi zahvalna.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  14. #44

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Evo ja se ne Cu smejati
    Ide ovako...
    ovde
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #45

    Odgovor: Pomoc oko svacega!

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Naleteh na ovaj naslov.Meni treba,znam da će te se smejati,al nema veze,tražila već pomoć objasnili al neide,a htela bi baš da nučim kako se to radi.
    Kada nešto pišem recimo iz vikipedije,da nestavljam link nego samo ovde
    Ali meni se to mora nacrtati probala sto puta i ni makac.Ako je neko voljan bila bi zahvalna.

    Odes na stranu sa koje zelis da uzmes link. Onda kopiras link i u boksu za pisanje napises kod

    [url= ...tu ide link koji kopiras.... ] ... ovde... [/ url]

    i to bez praznih mesta i ove tackice koje sam ja ubacila kako bi ti mogla videti kod .

    znaci bitne su zagrade [ ] , = ono url na pocetku i kraju

    valjda sam ti objasnila
    Poruku je izmenio Bombica, 22.05.2010 u 00:21


Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  2. pomoc
    Autor Banchi u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.04.2010, 19:37
  3. Pomoc msn
    Autor Sasa_LP u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 15.04.2010, 14:49
  4. Pomoc oko emulatora za PS2
    Autor Sasa_LP u forumu Igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.11.2009, 11:49
  5. Pomoc oko prevoda
    Autor Painkiller u forumu Online savetnik
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 14:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •