Kućni aparati - pomoć oko održavanja
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    03 Kućni aparati - pomoć oko održavanja

    Ne nadjoh ovako neku temu za praktične savete u vezi održavanja aparata u kući...

    Na primer-
    lonac za vrelu vodu, onaj što se automatski/sam isključi kada se voda zagreje na 100 stepeni...vremenom se skupi kamenac na dnu ili oko grejača...



    idealno čišćenje: sipati u vrelu vodu jednu čašu sirćeta i pustiti da odstoji 15 minuta...isprati lonac i kao nov je!


    Meni treba savet kako očistiti aparat za vodu...rasklopila sam ga , ne vidim ja tu ništ posebno... koje sredstvo i gde sipati...zvala sam prodavnicu- muvaju najstrašnije, te sredstva su iz švajcarske, pa 10 evra je čišćenje...ijups, 10 , samo!

    ...ja bih tu negde sipala sirće, samo ne znam gde imate li iskustva ili ideju?




    inače, sirće ima široku primenu u čišćemju u kuhinji i uopšte u kući, našla sam ovaj link,10000 načina upotrebe sirćeta i oduševilo me...

    Sve šta možete sirćetom
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  2. #2

    Odgovor: Kućni aparati - pomoć oko održavanja

    Citat fiona kaže: Pogledaj poruku
    ....
    Na primer-
    lonac za vrelu vodu, onaj što se automatski/sam isključi kada se voda zagreje na 100 stepeni...vremenom se skupi kamenac na dnu ili oko grejača...



    idealno čišćenje: sipati u vrelu vodu jednu čašu sirćeta i pustiti da odstoji 15 minuta...isprati lonac i kao nov je!
    aha....ko nov....

    u njega sipati kupovnu vodu....od kamenca ni k

    ili

    sipati chesmu.....kad kamenac postane nesnosan....baciti....kupiti drugi za 20e

  3. #3

    Odgovor: Kućni aparati - pomoć oko održavanja

    İmam dobar vibrirajui mikser za şlag ...
    redovno ga perem posle upotrebe pa se ne hvata kamenac
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #4

    09 Odgovor: Kućni aparati - pomoć oko održavanja

    Citat zrNce kaže: Pogledaj poruku
    aha....ko nov....

    u njega sipati kupovnu vodu....od kamenca ni k

    ili

    sipati chesmu.....kad kamenac postane nesnosan....baciti....kupiti drugi za 20e
    kupovnu vodu sipati da provri, meni nema smisla... eee, ti baš imaš super platu

    Ili kupovina novog...taman posla...možda i frižider da kupim nov kad se zaprlja...ne rade to tako prave domaćice i domaćini...brzo bi na prosjački štap došli...

    nego, našla sam da je hidrogen - idealan za čišćenje dispenzera za vodu...na stranim sajtovima ima gomila saveta, a kod nas se nude serviseri...nisu ti zapadnjaci šašavi da kupuju nove aparate kad im se uprlja stari...
    obavezno pogledati komentare na članke...savet da se uzme izbeljivač za kućnu upotrebu ( bleach = izbeljivač) meni nije jasan, ali predlog za hidrogen je već bolji...nazvala sam apoteku, kaže komšinica apotekarka da je dovoljno 50 ml koncentrovanog hidrogena sipati u vodu i da je i ona čula da se to ispira tako...

    evo nekih korisnih

    linkova

    ovaj drugi link upućuje na limunsku kiselinu što mi zvuči sasvim ok...

    javiću šta sam uradila...
    novo ne kupujem , definitivno...
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  5. #5

    Odgovor: Kućni aparati - pomoć oko održavanja

    Citat fiona kaže: Pogledaj poruku
    kupovnu vodu sipati da provri, meni nema smisla... eee, ti baš imaš super platu

    Ili kupovina novog...taman posla...možda i frižider da kupim nov kad se zaprlja...ne rade to tako prave domaćice i domaćini...brzo bi na prosjački štap došli...

    bla bla....
    tako je domacice....

    nisam ja neshto merodavna....od onih sam shto kad ih iznervira neshto na tv-u...izvadi teteJac i puca u isti....pa onda uzme svoJu ogromnu tuPla ode i kupi nov....

    al zato znam gde je sirce na akciJi.....

  6. #6

    03 Odgovor: Kućni aparati - pomoć oko održavanja

    E, sad mi frižider pravi galamu - zuuuji li zuuuji...dodje mi da ga šutnem...

    Ima li neko rešenje protiv zujanja frižidera
    ( ono, da se kupi nov, znam, jesam, kupila dakle ... ali ovaj drugi, rezervni, ne bih da ga se rešim tek-tako)

    Da li neko zna , po principu sam svoj majstor: šta sve da pregledam i kako da ustanovim zbog čega brunda , tandrče, zuji-sve u isto vreme.

    Sigurna sam da to može da se sredi, samo mala pomoć mi treba oko dijagnoze

    Jedina mana koju sam ustanovila, jeste da mu je čitav zadnji deo, cela ploča, ona okrenuta ka zidu, veoma vruća ! Šta može biti uzrok tome?
    Poruku je izmenio fiona, 04.02.2009 u 00:24
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  7. #7

    12 Odgovor: Kućni aparati - pomoć oko održavanja

    Poklonila bih jednu stariju veš mašinu, ko hoće da se igra, bubanj joj curi, ali sve ostalo je ok...programator nov...gorenje...

    ako ima nekog kome bi to nešto značilo, može i na pm...


    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  8. #8

    Odgovor: Kućni aparati - pomoć oko održavanja

    Što se bokala za vodu tiče, radi i limuntus, i soda bikarbona, mada je sirće definitivno najbolje. Jest' da kuća miriše na zimnicu. :D
    S tim što ja pomešam vodu i sirće, pa onda uključim da proključa i ostavim da stoji možda 5 minuta. I stvarno bude k'o nov, i traje dok traje.
    Mislim da sam ih promenila već 4 ili 5, kako jedan ispusti dušu, tako istog dana odem i kupim novi, jer bez njega ne mogu.

Slične teme

  1. Kulturna dešavanja u dijaspori
    Autor vancouver u forumu Dijaspora
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 20:35
  2. Umetnička dešavanja u regionu
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 20:23
  3. Kuhinjski pribor, posuđe, aparati...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.02.2015, 19:33
  4. Aparati za brijanje - iskustva, preporuke...
    Autor Sasa_LP u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.04.2010, 19:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •