Osuđeni jedno na drugo!?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 31
  1. #1

    Osuđeni jedno na drugo!?

    Verovatno ste primetili da postoje parovi koji žive u vezama punim tenzija, rastanaka, sastanaka, loših postupaka i loših navika. Čak ni deca, niti činjenica da se svaka njihova rasprava čuje, ne mogu ih sprečiti da se gotovo svakodnevno „hvataju za gušu“ u svojim besmislenim svađama. Međutim, i pored toga, kao i brojnih drugih loših stvari koje se već događaju u takvim brakovima, oni opstaju, traju i prkose logici zdravog razuma. Jasno je da partneri jalovo troše svoje živote u takvim vezama, što bi naš narod rekao, osuđeni su jedno na drugo.

    Šta je to po vašem mišljenju što osobe u takvim vezama drži na okupu i ne da im da probaju da započnu nove, dostojanstvenije živote?
    Poruku je izmenio memento, 18.01.2009 u 16:40 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Mislim da postoji mnogo razloga za takvo tracenje zivota.
    Neko se plasi samoce...
    Neko se plasi novog pocetka...
    Neko se plasi one stare izreke-nikad drugi(ili druga) nisu bolji od prvih...
    Vecina ljudi ostaje u propalim brakovima zbog dece.Nisu to samo izgovori,ko sto svet kaze.Tesko je sam decu izvesti na pravi put,tesko od njih napraviti ljude,sacuvati ih od svih poroka koji vrebaju na svakom koraku.Roditelji se razvedu,jos ako postoji ona dobro poznata mrznja izmedju njih,deca to koriste i samim tim se deca upropaste...*ako mi ne da mama,dace mi tata,ili obratno*.Deca su potkupljiva..Dvoje,koliko god se ne slagali i koliko god vodili odvojene zivote,oko dece mogu da se sloze i za njih jednako da brinu.
    Istina,deca odrastu i odu,svako na svoju stranu,a onda se zapitamo-gde mi prodje zivot?Da li smo ikada bili srecni?Zasto nismo nesto promenili?Kako je to ziveti u braku gde postoji ljubav i razumevanje?Kako izgleda imati paznju voljenog bica svakog dana,buditi se i leci s osmehom?
    Zasto smo sami sebe osudili na zivot bez ljubavi?
    Ali sva ta pitanja obicno dodju kasno...jako kasno.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  3. #3

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Moje mišljenje je - strah od promena. Treba skupiti hrabrost, spakovati stvari i otići u neizvesnost... To ne može svako. Imam u okruženju osobe koje trpe torture, kukaju bez kraja, ali ništa ne preduzimaju. I kad im predložiš konkretno rešenje pitaju: a kako će one to? Pa, čuveno pitanje od kog mi se diže kosa na glavi "Šta će svet reći?"
    U strahu od promena, one trpe...

  4. #4

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Citat Tinker Bell kaže: Pogledaj poruku
    Moje mišljenje je - strah od promena. Treba skupiti hrabrost, spakovati stvari i otići u neizvesnost... To ne može svako. Imam u okruženju osobe koje trpe torture, kukaju bez kraja, ali ništa ne preduzimaju. I kad im predložiš konkretno rešenje pitaju: a kako će one to? Pa, čuveno pitanje od kog mi se diže kosa na glavi "Šta će svet reći?"
    U strahu od promena, one trpe...
    Slažem se,mada ako se već svađaju,ne verujem da ih puno zanima šta će svet reći,budući da ni u datoj poziciji ne priča ništa pozitivno,zar ne?

    Jednostavno se boje promena i života,ili imaju onaj izgovor-samo da im deca porastu...

  5. #5

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Temperametne svadje ne moraju da slabe privlacnost. One su temperamentne zbog postojanja jakih emocija.

    Postoje dva razloga za ostajanje zajedno i obicno preovladava jedan od ova dva razloga:

    1. I pored velike neusaglasenosti, koja vremenom moze i da raste, on/ona je i dalje najbolji/a, niko drugi ne moze biti toliko dobar da se uradi zamena partnera, a bolje s njim, nego sam, narocito sto je izmedju burnih perioda cesto lepo.
    2. Prekid jake veze donosi potpunu promenu socioloskog i egzistencijalnih zivotnih uslova, pa cesto je bolje losa sadasnjost nego neizvesna buducnost. Veza (jos uvek) pruza oslonac.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    ne verujem u to da su bas osudjeni jedno na drugo i ne mogu se razdeliti, iako im je brak katastrofalan (jer po meni takav je kad se svaki dan svadjas,skaces za gusu i sl..)

    ipak se tu radi o straha od neizvesnosti (kako cu dalje sam/a, pa sa decom, pa sto ako ne uspem da se snajdem, a mozda sledeci koji naidje ce biti gori od njega/nje i sl. ) navici i nazalost cesto o tome sta ce reci okolina.


  7. #7

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Šta je to po vašem mišljenju što osobe u takvim vezama drži na okupu i ne da im da probaju da započnu nove, dostojanstvenije živote?
    kukavicluk
    i to veeeeeeliki... strah od promena, strah od samoce, strah od menjanja navike.. svako je krojac svoje srece, apropo tome i nesrece.. dosta pametnih odgovora je ponudjeno i na temi "Ostati u braku zbog dece" iako se tamo uglavnom govori o jednom razlogu ostanka u braku..
    verujem u osudu na jedno za drugo samo ako je iz ljubavi sve ostalo nije razlog da sami sebe pravimo nesrecnim
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Hm, u prilog ovoj temi...
    Na fakultetu sam imala koleginicu koju je dečko tukao. I, njoj je to, na opše zgržanje svih nas, bilo normalno... Raskidali su, sastajali se ulazili u nove veze... On plakao pod njenim prozorima... Venčali se, dobili dete, nastavili da se tuku, varali jedno drugo, razveli se... Poslednje što sam čula o njima je da su u drugim vezama ali da se ponovo viđaju (zbog deteta,kao..) i da nameravaju da se pomire...
    Odgovor na pitanje bi glasio otprilike ovako: ljudska psiha je čudo ( a nekad i čudovište )
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  9. #9

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Postoje žene koje uživaju u ulozi paćenice... Koje vole da budu žrtve svojih muževa, svoje dece... Ta uloga im toliko dobro "paše", da ih i ljudi iz okruženja tako shvataju i prihvataju... Njihov glavni izgovor za takav život su deca... Najpre su jako mala, pa onda samo da završe školu, pa su ušla u pubertet- nezgodno doba, pa eto, samo da se snađu u životu,a potom- gde sad da se razvodi, posle toliko godina, ne priliči, šta će svet kas'ti... Za pohvalu ludosti... Mužu iste, sasvim odgovara takav aranžman... Kod kuće ima sve što mu je potrebno, a ako naiđe nešto sa strane-što da ne... "Važno da deca žive sa oba roditelja"... A deca sve te godine žive uz dva bolida, nesposobna za normalan život i normalne odnose... Sjajan model za podmladak...
    Ima i onih koji na takav život pristaju jer su ekonomski nezavisni... Jer su patrijarhalno vaspitani... Jer su deca iz razorenih brakova i nekada davno su se zarekli da je razvod ono što njihova deca nikada neće iskusiti... Jer previše vole () one koji to ne zaslužuju i pristaju na sve samo da su u njihovoj blizini... Poduži spisak... Ko bi se svega setio, a ima toga još, sigurna sam...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #10

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    vidjala sam svasta
    vidjam svasta
    nekad me je cudilo,zaprepascivalo,ostavljalo bez reci,proizvodilo u meni sazaljenje
    onda sam shvatila da nema mesta sazaljenju
    zrtve vole da budu zrtve
    to je njihova prirodna uloga,kao sto je uloga predatora da bude predator
    dakle,ne mislim da je strah ili neizvesnost ili sta god razlog
    mislim da ljudi vole svoj bol,da ga neguju,da ga hrane i da na kraju dozvole da ih on pojede
    zrtve bi bile zrtve u svakoj vezi
    one svesno ili ne traze nekog ko ce da bude predator u vezi
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Meni se sviđa kako sam osuđen. Neka traje što duže.
    RAVNICAR

  12. #12

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Nagledala sam se takvih slucajeva u svom bliskom okruzenju.To je strasna stvar,svadje,skandali,scene od kojih me jeza hvata.Takvi ljudi se samo muce,trace vreme i produzavaju sebi agoniju,ali iskljucivo svojom krivicom.Nedostatak hrabrosti za nesto novo,ali glavni razlog je navika.Navika je nesto cega se ljudi tesko oslobadjaju.Izgovori su im deca,cista nebuloza.Da im je stalo do srece njihove dece,ne bi ih osudjivali na to da gledaju svadje,puno ruznih reci i unistavali im detinjstvo i traumirali ih.

  13. #13

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Nitko nije osuđen jedan na drugo. Svi imamo pravo izbora ali neki su toliki papučari da se boje napraviti taj presjek. Što li je razlog tom strahu, ja ne znam iako mi pada na pamet da je to strah od samoće i ne vjerovanje u sebe i svoju mogućnost opstanka.

    Doista, čemu tratiti život sa nekime tko ti minute skraćuje? Jesu li te osobe mazohisti?? Vole izigravati žrtve? Ili su samo nesigurni i drže se onoga što je provjereno ali ne i kvalitetno pa dokle ide.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #14

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Dobro pitanje, retko ga i takvi ljudi sebi postave, a da to i rade, odgovor ne ynaju ni sami!
    Misljenja sam da su zbog materijalnih okolnosti ( ne zavisno da li imaju ili ne novac) najvise u zacaranom krugu koji im je podjednako tesko zivotno breme. Ukoliko imaju novac, to je plus, onda su " u izlogu", divna, skladna,harmonicna prica, a iza kulisa je prica samo njihova!...Ukoliko ga nemaju, tim gore.....gde ce ko od njih i na koju stranu, jos deca, privrzeni njima.....teze se odlucuju za nepoznate pravce, bez cilja i boljeg sutra...Njihov ostank u takvom braku postaje stvar navike, svadje, batine, haos koji jedno drugom priredjuju ih i ne "dotice", to je njihova svakodnevica, nacin zivljenja prosto!
    Takodje njihovi stausi u drustvu mogu biti razlog da uprkos svemu, ne odolevaju izaovu da za decu na prvom mestu, pa onda za sebe naprave kompromise i dogovore, i svako od njih ode na svoju stranu!
    Mozda gresim, ali pokusavam da izvedem iole normalan zakljucak na tvoje pitanje
    Poruku je izmenio Mish, 24.07.2012 u 23:08 Razlog: nepotreban citat
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  15. #15

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Postoji puno objašnjenja a jedno je sigurno, da zaslužuju dostojanstveniji život, oni bi ga već živeli pa čak i u neskladu.
    Poruku je izmenio Mish, 24.07.2012 u 23:08 Razlog: nepotreban citat

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...
    Autor DBlica u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 13:22
  2. Šta sve ne može jedno bez drugoga?
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 7686
    Poslednja poruka: 17.09.2015, 00:04
  3. Kako tepate jedno drugom?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 05.10.2013, 13:27
  4. Prvo pa muško - a drugo?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 07:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •