Sex, ljubav i depresija - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    @ser_gogsy
    Izvini, ali za potpunu i skladnu vezu nije dovoljno se dvoje tolerišu i međusobno uvažavaju. Ljubav je važna, ali i strast. Bez strasti su svi samo dobri drugovi ili cimeri.
    Možda.

    Ali, pošto se rukovodiš strastima....desilo ti se ovo-->

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Da sam bila samo sa jednim, to bi značilo da sam trebala ostati sa svojom prvom velikom ljubavlju. Dok je trajalo, bila sam ubeđena da će tako biti, ali posle je ljubav nestala, a ja bih verovatno bila u žestokim depresijama da je to potrajalo, a i on verovatno.
    Zašto je ljubav nestala? konkretno u tvom slučaju?
    Zato što je strast splasnula!
    Ili
    Zato što su oči bile slepe od siline strasti, pa nevidedu mnoštvo mana kod partnera?
    I kada strast splasne, oči se otvaraju...pa depresija ulazi bez kucanja...

    A to je neminovno u 99% slučajeva....

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Zašto bi promena partnera bila problem? I zašto se to odmah povezuje sa menjanjem čarapa (grozna metafora, ko li je izmislio...)? Promiskuitet kao životni moto jeste problem i prilično siguran put u depresiju, ali promena partnera zarad emotivne, pa i seksualne nadgradnje onog što nam je trenutno, nije za osudu.
    Menjanje partnera postaje problem kada se svede na nivo menjanja čarapa....zato je i išao taj primer/metafora...
    Ako neko voli da menja partnere zarad (sopstvene)emotivne i sexi nadgradnje, mora imati na umu da će iza svog nadgradjivanja - odnosno pohoda na suprotni pol - ostaviti iza sebe mnoštvo povredjenih duša i slomnjenih srca....Da li je to cilj?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    A ovo s kućnim ljubimcima ti stvarno nije neki primer. Zaljubljenost je na prvom mestu vezana za strast, pa ako se neko loži na svoju mačku, u pitanju je žešća psihička devijacija, a ne znam kakve veze bi to trebalo da ima sa ovom temom.
    Primer sa kućnim ljubimcima je upravo onakav kakva je i zaljubljenost--> površan, to i oslikava....

    Zaljubljenost je površna ako ne preraste u ljubav!

    Sve u svemu, nisam imao nikakvu nameru da ti povredim osećanja, s kućnim ljubimcima, čarapama i ostalim sličnostima....
    I želim ti srećno zaljubljen, ispunjen strastvenim erotskim željama, život....
    ....svako neka živi i ponaša se onako kako misli da treba....uz vodjenje računa da što manje povredjuje druge...


  2. #17

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Ljubav i sex uvek su na neki način povezani. Postoje situacije kada gužvaš posteljinu samo sa osobom koju voliš/koja tebe voli/sa kojom se voliš. Postoje situacije kada gužvaš posteljinu samo sa osobom za koju misliš da je voliš/da tebe voli/da se volite. Takođe, postoje situacije kada guđvaš posteljinu sa osobom koju ne voliš/koja te ne voli/sa kojom se ne voliš.
    A nekad uopšte nema , bilo ili ne bilo ljubavi.
    Verujem da smo svi bili u jednoj od gore navedenih situacija, samo je nekom lakše priznati, a nekom ne.
    Postojanje ljubavi i/ili upražnjavanje sex-a su izvrsna sredstva protiv depresije. Isto tako, njihovo nepostojanje, nekad, nekog mogu i da dovedu do depresije.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Svako ima neko svoje viđenje..ali mislim da upravo ovakva tvrdnja vodi u depresiju... ...ljubav se ne meri,vremenom,granicama,ko koga više ili manje...to nekako više važi za seks..rekla bi...,pa takođe takav način razmišljanja može voditi u depresiju


    Tesko da Frojdova teorija moze voditi u depresiju. Frojdova teorija se vise zasniva na suocavanju sa istinom i sto pre to shvatimo to bolje po nas. Cinjenica je da se od rodjenja pa do groba sve svodi na zadovoljenje nagona i to sto smo nagone, za razliku od zivotinja, stavili pod kontrolu svesti ne menja cinjenicu da su ne zadovoljeni nagoni uzrok vecine nasih problema
    (uzmimo kao najbanalnije primere pubertet i klimaks koji daju psihicke promene kod ljudi i posledica su izmenjenog rada hormona - dakle,zadovolji kod tinejdzera nagonsku sexsualnu zelju i nece biti buntovnik).


    Nisam rekla da se ljubav meri vremenski vec da je nije moguce da volis osobu koju ne poznajes. Ne mozes upoznati osobu za par dana do te mere da bi taj odnos bio ljubavni. Ljubav je duboko osecanje,kad volis neku osobu sa svim njenim manama i vrlinama, a tako nesto je nije moguce ostvariti za nekoliko dana koliko je u danasnje vreme obicno potrebno devojkama da stupe u seksualne odnose. Samo sam htela da kazem da je za dobar sex potrebna samo i iskljucivo erotska zelja (ovo je medicinski dokazano,to tvrde i psihijatri koji se u osnovi ne slazu sa Frojdovom teorijom i ciji su zakljuci bazirani na nekim drugim teorijama licnosti). Hteli mi to da priznamo ili ne,zaljubljenost je uvod u sexsualne odnose,a ne ljubav.
    Poruku je izmenio Mish, 07.01.2009 u 16:55 Razlog: ispravka citata

  4. #19

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    suzy73 kaže:Tesko da Frojdova teorija moze voditi u depresiju. Frojdova teorija se vise zasniva na suocavanju sa istinom i sto pre to shvatimo to bolje po nas.
    Pa vidi kako ja gledam na to...Frojd kaže da je koren svega seks,jelte...al' duga ne kaže...

    Verovatno i velika većina ljudi,ove naše planete misli kao čika Frojd,al' ja sam ti malko mimo sveta...ne kažem,da nisi u pravu,naročito kad kažeš da je bolje da shvatimo što pre,ali sprovoditi sport,čitaj seks,samo radi sporta,kao načina života,može ljude da dovede,u neka prazna,depresivna stanja..jer,priznao bi i Frojd verovatno...nema bića na ovoj planeti koje ne vapi za ljubavlju

    ..naravno,volim i ja sve što vole mladi

  5. #20

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pa vidi kako ja gledam na to...Frojd kaže da je koren svega seks,jelte...al' duga ne kaže...

    Verovatno i velika većina ljudi,ove naše planete misli kao čika Frojd,al' ja sam ti malko mimo sveta...ne kažem,da nisi u pravu,naročito kad kažeš da je bolje da shvatimo što pre,ali sprovoditi sport,čitaj seks,samo radi sporta,kao načina života,može ljude da dovede,u neka prazna,depresivna stanja..jer,priznao bi i Frojd verovatno...nema bića na ovoj planeti koje ne vapi za ljubavlju

    ..naravno,volim i ja sve što vole mladi
    Ma pogresno si me razumela. Ne rekoh ja "sport radi sporta" - to vec spada u promiskuitetne odnose. Rekla sam samo da do sexa bar u pocetku ne dolazi iz ljubavi vec uglavnom iz zaljubljenosti,a to su dve razlicite stvari.
    Drugo,nagon(sexualni nagon ili strucno receno nagon za odrzanjem vrste) nas uvodi u zaljubljivanje.
    Ako na pr.imas dva muskarca koji su ti dragi i krase ih slicne osobine izabraces onog koji te vise erotski privlaci (ovo sam navela samo kao banalan primer, nista licno da ne bude zabune.)To je cesta pojava,a svima je poznato da se uvek sve desava u isto vreme,ili nema nikog ili nagrne gomila njih-sredine nema.
    Tvrdnja da nema dobrog sexa bez ljubavi je potpuno neosnovana i sa tim se slazu svi psihijatri. To je samo iluzija koju posebno zene vole da koriste da bi sebi dale na znacaju ili da bi se zastitile od same sebe. Jednim delom je, istina, odgovorno i vaspitanje - tako je vecina nas ucena,narocito zenska deca. Tako i dolazimo do vema jednostavne tvrdnje psihijatara - od depresije cesce obolevaju zene!

  6. #21

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat suzy73 kaže: Pogledaj poruku
    Ne,ljubav nije neophodna za dobar sex, potrebna je iskljucivo i samo erotska zelja - naravno uvek je bolje kad ima ljubavi.

    U depresiju uvek uvodi osecaj ne prihvacenost od strane okoline, a samim tim i sexsalna ne prihvacenost. Depresivci tonu sve dublje u depresiju upravo u trenutcima kada se osecaju nedovoljno privlacnim za suprotni pol- ovo ujedno prestavlja i najbolji put za raspad sistema. Za depresivce je karakteristican vrlo izrazen osecaj krivice i ovo se takodje reflektujuje u sexsualnom smislu "nisam dovoljno privlacan,nemam sexsualnu zelju" - rekli bi depresivci.

    Naravno nedostatak seksa nije jedini uzrok depresije,depresija je bolest emocija (ovo je najtacnija definicija)pre svega, ali je sex jedan od kljucnih faktora.
    Erotska zelja je oblik ljubavi (prema sebi ili drugima). Ako je jednostrana onda postoji slucaj neprihvacenosti, a ako je obostrana onda je to vec hemija, jezgro obostrane ljubavi.
    Ako ta ljubav nije jaka, seksualna osecanja su mnogo prostija i slabija, te posle seksa i posle orgazma osoba moze da se oseca nedovoljno zadovoljena. To moze biti pokretac negativnih osecanja.
    Ne bi tvrdio da depresivni imaju osecaj krivice, depresiju uzrokuje beznadje, nemogucnost izlaska iz kruga a ne mora biti krivica.

    Sto se tice ljubavi i zaljubljenosti, samo na srpskom govornom podrucju srecem tvrdnju da su to dva pojma. Tvrdim da nisu, to su razni oblici iste pojave, ljubavi!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #22

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    od depresije mislim obolevaju osobe gladne ljubavi,paznje, nevoljene, a cika Frojd je pisao kao da je covek samo zbir nagona.covek je mnogo komleksnije bice.
    ja glasam za ljubav...pa kako god je zvali zaljubljenoscu,sexom ili kako god.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #23

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Iako mene ljubav i seks daleko više asociraju na poeziju, probaću dati svoj komentar u vezi ove teme.

    Verujem da "hronična nejebica" zaista može sublimirati u razne vrste neuroza pa tako biti i uzrokom depresije. Naravno, pravi uzrok tome je ipak nedostatak ljubavi kao "starijeg" i univerzalnijeg motiva u odnosu na seks, koji, siguran sam, uopšte nije nebitan i marginalan u čovekovom životu. Čak mislim da je ponekad potreban i bez neke ljubavi, ako je već nema neko duže vreme...

    Mentalna higijena je važna stvar i seks se ne jednom pokazao ka sjajno sredstvo prve pomoći u njenom održavanju, dok se konačno ne pojavi ta ljubav koja će nam doneti i tzv "prav seks" kao posledicu čime se definitvno leči ta mrska apstinentska depresija...

    Narvno, pošto je ovo moje krajnje subjektivno mišljenje, verujem da ovo što sam napisao i ne mora biti baš tako u stvarnom životu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #24

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    bravo memento i mene ljubav asocira na poeziju,na nezna tanana osecanja....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #25

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Možda.

    Ali, pošto se rukovodiš strastima....desilo ti se ovo-->
    Zašto je ljubav nestala? konkretno u tvom slučaju?
    Zato što je strast splasnula!
    Ili
    Zato što su oči bile slepe od siline strasti, pa nevidedu mnoštvo mana kod partnera?
    I kada strast splasne, oči se otvaraju...pa depresija ulazi bez kucanja...
    A to je neminovno u 99% slučajeva....
    Menjanje partnera postaje problem kada se svede na nivo menjanja čarapa....zato je i išao taj primer/metafora...
    Ako neko voli da menja partnere zarad (sopstvene)emotivne i sexi nadgradnje, mora imati na umu da će iza svog nadgradjivanja - odnosno pohoda na suprotni pol - ostaviti iza sebe mnoštvo povredjenih duša i slomnjenih srca....Da li je to cilj?
    Primer sa kućnim ljubimcima je upravo onakav kakva je i zaljubljenost--> površan, to i oslikava....
    Zaljubljenost je površna ako ne preraste u ljubav!
    Sve u svemu, nisam imao nikakvu nameru da ti povredim osećanja, s kućnim ljubimcima, čarapama i ostalim sličnostima....
    I želim ti srećno zaljubljen, ispunjen strastvenim erotskim željama, život....
    ....svako neka živi i ponaša se onako kako misli da treba....uz vodjenje računa da što manje povredjuje druge...

    Zašto je ljubav nestala? Pa zato što sam sa 16 godina imala sasvim dečje predstave o tome šta želim, šta je to što me privlači, usrećuje, ispunjava, a onda sam porasla i u skladu sa tim su mi se menjali stavovi, pa i osećanja. A i mom dečku isto. Jednostavno smo rasli u različitim pravcima i veze su se pokidale. Ništa strašno, preživeli smo i tvrdim da je to bilo dobro za oboje, sa čim bi se i on sigurno složio...
    Kažeš da je zaljubljenost površna ako ne preraste u ljubav.
    Zaljubljenost je velelepni početak, san na javi, ali su buđenja različita, neka se ispostave kao prava ljubav, neka se ispostave kao promašaji... i ne vidim u čemu je problem da čovek prizna grešku?
    Iako mislim da je greška ponekad teška reč, jer neke bivše ljubavi su bile lepe dok su trajale, a i periodi zaljubljenosti koje smo proživeli u nadahnuću.
    Za ljubav je potrebna hrabrost, ser_gogsy. Ne može nam niko dati garanciju da će biti prava i trajati večno. Ne vredi ni volja, ni upiranje, jer ljubav je živa i promenljiva. Zar ne bi bilo malo jezivo da je neko sa tobom samo zato što je to u trenucima zanosa obećao pre 10, 20 godina? Da je ravnodušan, prazan, ali je sa tobom iz obaveze? Neko od to dvoje će garant saznati šta je to depresija, ako ne i oboje...
    Slomljena srca nikad nisu cilj, možda jesu nekim kompleksašima, ali to je daleko od pravila. Ljubav je kad uložiš celog sebe, pa se nadaš najboljem. Postoje i loši dani, loši periodi kada treba biti odgovoran prema ljubavi, pretpostavljam da je to ono o čemu ti pričaš. Sigurno je da u tom smislu treba biti posvećen. Ali proživeti život u crnilu, samo da bi očuvao neku vezu? To je ravno nepoštenju. Zato se nekad i postavlja pitanje - da li biti odgovoran prema vezi ili prema ljubavi?
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Izabella.

    Šta je ljubav?

    Šta je zaljubljenost/simpatisanje/svidjanje/dopadanje...?

    Šta je sex?

    Kada odgovoriš (iskreno) sama sebi na ova pitanja, doći ćeš do spoznaje--> Čije osećaje, čežnje, želje i porive zadovoljavamo kada se zaljubimo i želimo da budemo s nekim? partnerove?
    ili svoje sopstvene....?

    I čije osećaje zadovoljavamo kada više nismo zaljubljeni i ne želimo da budemo s nekim? opet partnerove?
    ili svoje sopstvene....?

    Da li je u sexu drugačije...?

    Tema je malo dublja od postavljenog naslova i datih komentara....I bez želje da ulazim dublje u bunar, želeo sam samo da skrenem pažnju - da šta god radili, pazimo da ne povredimo druge.....I za to je, Izabela, potrebna hrabrost -->Suprostaviti se sopstvenim porivima, kada oni mogu dovesti do nesreće drugoga!

    I nikada nisam rekao da nije dozvoljeno pogrešiti u životu!
    Svako ima pravo da pogreši/ prizna/ i dobije novu šansu....Ali nije dozvoljeno kada neko stalno greši, greši, greši, greši, greši, greši....pa opet greši....i ništa ne čini da se popravi....

    pozzz....

  12. #27

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Ser_gogsi, nema ni simpatije, ni seksa, a naročito ljubavi, bez uzajamnosti. Samo, čovek traži ono srce i ono telo, dakle onu osobu sa kojom on sam može biti najbolji, najplemenitiji i sve ostalo naj.
    To što nam je neko prvi na putu tog traženja, ne znači da je pravi. Možemo imati najbolje namere, iskreno da želimo da ga ne povredimo, ali ako uz njega mi nismo potpuni, neće ni on biti srećan, a i obrnuto.
    To su rizici ljubavnih odnosa, na koje svako mora da bude spreman. Nema tu krivnje, niti nas bilo kakav ugovor može zaštititi od toga da se osetimo promašeno ili da se tako oseti onaj uz nas.
    Oboje se slažemo da promiskuitet zarad promiskuiteta isprazan i negativan. Ali čovek ima potrebu da se u jednoj vezi ostvari u potpunosti, kao i njegov partner. Najbolji smo kad volimo i kad nam je to uzvraćeno. Svet bi bio idealan kad bi svi ljudi bili u srećnim vezama, a mnogo manje depresivnih bi bilo kad bi svako duboko razmislio šta ga to sprečava da u takvoj jednoj vezi i on bude, pa uradio nešto po tom pitanju.
    Ne možemo kriviti ljude uokolo što nas niko ne voli, moramo mnogo raditi na sebi da bi bili dostojni onog apsoluta ljubavi o kojem ti pričaš.
    Vrag odneo šnalu...

  13. #28

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Ljubav može bez seksa, dok seks bez ljubavi je puka zadovoljština. Samo u drugom primeru moguća je depresija.

  14. #29

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku
    Ljubav može bez seksa, dok seks bez ljubavi je puka zadovoljština. Samo u drugom primeru moguća je depresija.
    Ovo je već diskutabilno.
    Depresija nastaje ako dugo potiskivamo neke naše želje i potrebe.
    Samim tim je moguća depresija i u ljubavi bez sexa pošto se svi slažemo da je sex jedna od iskonskih potreba.
    Sa druge strane sex bez ljubavi ne mora biti samo "puka zadovoljština". Zar se malo puta desilo da je sexualni par "prešao granicu" i izgradio pravu ljubav?
    Ljudi se varaju kada misle da će moći "držati pod kontrolom" neke međusobne odnose. Ne mali broj puta sam čuo, od prijateljica, reči tipa "..ja mu pružila prst..on sada hoće celu ruku"...ili "znaš...mislim da sam se zaljubila u njega, a želela sam samo da me opusti".
    Verujem da namerno filtriranje samo jednog inputa u odnosima (zarad manjih komplikacija) ume da bude bumerang. Zašto bi bio problem držati otvoren um i živeći pustiti da neka veza sama pokaže svoje domete?
    Što se tiče depresija sklon sam mišljenju da veliki uticaj ima i neka naša projekcija. Mnogo osoba je sklono verovanju u nešto što nema utemeljenje u stvarnosti i tako sebe dovode u položaj da budu razočarane kada "progledaju".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #30

    Odgovor: Sex,ljubav i depresija

    Sta mislite koliko sex ima veze sa ljubavlju,


    Seks ima veze s ljubavlju, po meni, u onoj meri u kojoj je pospešuje, a nedostatak istog može dovesti do nedostatka ljubavi. Vrzino kolo.

    moze li bez ljubavi
    Naravno da može bez ljubavi da se opali nešto i da se bude opaljen, sex nije nužno vezan za ljubav, u slučaju povezanosti sexa i emocija, može se govoriti o zaljubljenosti, koja je u užoj vezanosti sa sexom, jerbo jače radi hemija u tom trenutku, ljubav je zrelije stanje, manje uzburkanosti, manja su i razočaranja i padovi.

    i kako se preko ljubavi i sexa lagano stize do depresije?


    Preko ljubavi slabije, a li preko zaljubljenosti, naročito one opsesive, tzv bolesne zaljubljenosti stiže se odma' , takoreći očas posla, ali nisam siguran da je reč o depresiji, jer depresija je hemijski poremećaj, izazvan nedostatkom seratonina, kol'ko se nešto sećam i tu ne pomaže ni seks ni ništa, samo lekovi, zato se i tretira lekovima.

    Psiholoski je sve ovo jasno, naucno je dokazano. Kakva su vasa iskustva po tom pitanju? Sta mislite o teoriji da su ljubav i sex (u negativnom smislu) kao ne zadovoljene potrebe glavni uzroci depresije?


    Ne bih da teram mak na konac, ali tema je postavljena kao ljubav i depresija, a mislim da da bi emocije i depresija bio naziv koji bi više odgovarao pitanju koje je postavljeno.
    Kada postoji patološka svezanost dvoje ljudi, što se iskren da budem teška jebada, onda to izaziva gadno stanje, ali baš depresiju, ne znam, depresiji mislim da moramo biti skloni, prvenstveno genetski, a to nema veze koga volimo, mrzimo ili smo zaljubljeni u njega.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  3. Naći ljubav..?
    Autor kohili u forumu Ljubav
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 16.12.2011, 16:03
  4. Horoskopski znaci i depresija
    Autor bellissima u forumu Astrologija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 07.07.2010, 11:51
  5. Depresija
    Autor euridika u forumu Psihologija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 26.04.2010, 18:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •