Savet - koje domaće jelo da predstavim?
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Savet - koje domaće jelo da predstavim?

    Treaba mi savjet

    U petak bi treabalo da donesem neko jelo (po mogucnosti nase) u skolu, jer organizuju (opet) neki "pot luck" (svak donosi svoju hranu). E sad sta napraviti i donijeti?

    Ranije sam pripremala Rusku slatu, pa Srpsku i Sopsku salatu, pa neke kolace... Obzirom da ne bih bas da provedem puno vremena u kuninji, ne znam sta bih mogla da napravim (kupim). Ajde pomozite
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  2. #2

    11 Odgovor: Saveti...

    nisam bas neki ekspert za kuhinju, ali probaj nesto sto se pece. mislim, stavis u rernu, pa ne razmisljas...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Saveti...

    Citat irnik kaže:
    Treaba mi savjet

    U petak bi treabalo da donesem neko jelo (po mogucnosti nase) u skolu, jer organizuju (opet) neki "pot luck" (svak donosi svoju hranu). E sad sta napraviti i donijeti?

    Ranije sam pripremala Rusku slatu, pa Srpsku i Sopsku salatu, pa neke kolace... Obzirom da ne bih bas da provedem puno vremena u kuninji, ne znam sta bih mogla da napravim (kupim). Ajde pomozite
    Vidim da si u fazonu salatica , moze li recept za nadaleko cuvenu "mimoza" salatu? (koju uvek pravim, sta god da je u pitanju)?

    800 gr. krompira
    300 gr. tvrdog sira
    300 gr. sunkarice ili neke salame
    2 -3 kisele pavlake
    malo senfa
    250 gr. majoneza
    5 jaja

    priprema:
    krompir obari u ljusci i isti oljusti, zatim ga izrendaj; isto uradi i sa sirom i salamom (u odvojenim posudama). Jaja moraju biti tvrdo kuvana, da bi mogla lepo da odvojis belance od zumanceta, iste opet izrendati na najsitnije rende i naravno (u odvojenim posudama) pomesaj pavlaku sa majonezom + malo senfa.

    prvi sloj: pavlaka sa majonezom + malo senfa.
    drugi sloj: izrendani krompir
    treci sloj:izrendana salama
    cetvrti sloj: izrendani sir
    peti sloj: pavlaka sa majonezom + malo senfa
    sesti sloj: sitno izrendana belanca
    sedmi sloj: sitno izrendana zumanca posipas po celoj povrsini, tako da "salatetina" lici na mimozu

    (od slojeva me muka uhvati)

    javi sta si spremila i kako si prosla..
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Saveti...

    IrenO, tebi beše nije jasno ono krijumčarenje klope jerbo sve ima tu da se nađe?
    Onda im napravi gibaju u količinama, da s' unerede od iste

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Saveti...

    Citat SQUAW kaže:
    IrenO, tebi beše nije jasno ono krijumčarenje klope jerbo sve ima tu da se nađe?
    Onda im napravi gibaju u količinama, da s' unerede od iste
    Pravili smo i to
    Kazu da je OK.

    Pravili smo i cevape...

    (Kad oni donose kolace (torte), onda im je sve preslatko (po mom ukusu)...
    ili kad prave slanise, onda stavljaju razno razne jake zacine... Obozavaju - jako zacinjenu hranu: mexicku, indijsku, Thai, pa i kinesku...)

    Nego ja bih nesto da napravim - sto ne mora puno vremena da se utrosi
    Nesto sam se ulijenila
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Saveti...

    Posto sam sinoc jako kasno dosla iz skole, nisam mogla nista pravit', nego sam kupila carrot cake
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Slične teme

  1. Najegzotičnije/najčudnije jelo koje ste ikada jeli
    Autor Lady S u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 08.09.2015, 14:53
  2. Ruža Domašcina (Roža Domašcyna)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.12.2011, 19:03
  3. Omiljeno jelo
    Autor Kunic u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 18.08.2009, 22:26
  4. Dozvolite da se predstavim
    Autor fatboy u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 04.11.2008, 16:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •