Autostoperi - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36

Tema: Autostoperi

  1. #16

    Odgovor: Autostoperi

    Stopirala sam ponekad kad sam bila mladja, tj. dok sam isla u srednju skolu. Nisam imala neka ruzna iskustva, ljudi su uglavnom bili prijatni. Bilo je par likova koji nas prime u kola a deluju besni, namrgodjeni, ne pricaju... tad mi nije bilo prijatno a nikad nisam mogla da skontam takve likove!

    Medjutim, "putovanje" koje mi je ostalo u secanju je skroz pozitivno. Zima, drugarica i ja stopiramo u 7 ujutro i staje nam neki mladic sa jugom. Posle nekih minut voznje, hauba se digne sama od sebe u sred voznnje!!! On iskulira, kaze da se to cesto desava, izadje, zatvori haubu i nastavi kao da se nista nije desilo. Nakon nekih deset minuta, upali on brisace (posto je padao sneg) kad odjednom... odleti mu brisac! Nas dve smo htele da puknemo od smeha! On opet iskulirao, zaustavio kola kraj puta, nasao brisac u snegu i hteo da nastavi ali kola se zaglavila u snegu! E tu smo pukle od smeha... malo je falilo da guramo kola! Na svu srecu, uspeo je da se izvuce i bez nase pomoci!
    E, taj lik mi je bas ostao u secanju! Znam da sam se kasnije danima smejala tom putesenstviju!!!

  2. #17

    Odgovor: Autostoperi

    Ja sam se nastopirala u zivotu da je to chudo jedno.
    Cak sam se i zabrinula za sebe jer mi je stopiranje preslo u naviku pa se desavalo da izbacim prst na bulevaru jer ne mogu da cekam bus ili mi se ne pesaci 2 stanice
    A sve je pocelo za vreme bombardovanja. Cesto sam isla u Srem, a autobusi nisu vozili toliko cesto koliko sam ja od njih ocekivala ...cak sam stopirala i one camce koji su prevozili ljude preko Dunava ako skela ne radi
    Uglavnom sam bila s drugaricama, mada desilo se nekoliko puta i da stopiram kad sam sama.
    Hvala Bogu nemam losa iskustva a da budem iskrena nisam nikad ni cula da je neko od ovih mojih ustopirao nekog zbog koga bi pozalio sto je uopste izbacio palac.

    Vise ne stopiram, imam svoj auto pa nemam potrebu za tim.
    Autostopere nekad pokupim, nekad ne...zavisi ko stopira.
    Kad sam pocela da vozim, desilo se da sam na Kackom putu stala "nekoj devojcici" i pitala je: "Dokle ides?" a ona ce meni: " Sa zenama nigde"
    Ovi moji popadali od smeha kad sam im ispricala.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #18

    Odgovor: Autostoperi

    _baba_ kaze:
    Kad sam pocela da vozim, desilo se da sam na Kackom putu stala "nekoj devojcici" i pitala je: "Dokle ides?" a ona ce meni: " Sa zenama nigde"
    Ovi moji popadali od smeha kad sam im ispricala.
    E Jbga

    Ja Sam Slabo Kada Stopirala, Ali Kad Jesam To Je Bilo Uvek U Drustvu
    Nisam Imala Nikada Slaba Iskustva-Hvala Bogu

  4. #19

    Odgovor: Autostoperi

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Kad sam pocela da vozim, desilo se da sam na Kackom putu stala "nekoj devojcici" i pitala je: "Dokle ides?" a ona ce meni: " Sa zenama nigde"
    Ovi moji popadali od smeha kad sam im ispricala.

    Nisu jedini koji su popadali..... zasluzila si veeliki glas od mene,ali nesto mi 'ovi' ne dozvoljavaju...danas...

    A jel moze tacnija info gde devojcica 'stopira'-.......
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  5. #20

    Odgovor: Autostoperi

    Kada sam isla u skolu redovno sam .....isla peske ili biciklom ...autostopom nikada..


    Sada nikome nestajem koga nepoznajem .....

  6. #21

    Odgovor: Autostoperi

    eee ne zove se uzalud mladost -- ludost.. u onim danima nisi bash birao, pogotovo kad je bilo malo kinte u dzepu.. mi smo redovito stopirali, pogotovo vikendom kad smo izlazili, jer je zadnji autobud isao u pola 12, i obichno je bio dupkom pun, da su ljudi doslovce ispadali iz njega
    u principu su sve dobra iskustva.. vecinom sam stopirala sa nekim, ali bilo je par puta kad sam stopala sama, najcheshce kad bi mi pobegao zadnji bus

    kad sam pochela da vozim, stajala sam svima, upravo iz razlga koji je neko vec naveo, sto se svaki put setim sebe u tim trenucima i kako sam puuu jeee svakom ko nije stao
    moomoo meee jooouu

  7. #22

    Odgovor: Autostoperi

    Eeeeeeeeee cini mi se nikad se bolje ovaj narod zblizio nego autostopom i to mnooogo pre bombardovanja. Bar je u mom gradu tako bilo. Od hiljadu vozila gradskog saobracajnog na ulice je svako jutro izlazilo dvesta, pa ti lepo nekako stanes na stanicu, iako si ustvari malo dalje od one pecurke na stanici i delujes kao da cekas red za burek, a onda kada je radno vreme u tvojoj firmi ili cas u skoli vec odmakao, nailazi autobus, sa sve otvorenim vratima i ljudima koji ispadnu nekako ako im je bas to destinacija ili ako im se noga nije dobro zaglavila u vratima pa ih drzi u voznji. Ulaska nema. Mooozda jedan na laktove, ako je doruckovao, nekako su ljudi bili i bez volje i bez snage. I znali su puno ruznih reci. Cudno, a na televiziji su svi pricali kako nam je lepo.

    Eeee tad je bio bre raj za autostopere , mogao si da biras koga ces da vozis i dokle od one silne mase koja se odvajala iz povelike grupe na stanici i stajala kao da ceka neku delegaciju na metar razmaka niz ulicu. Bilo je i stidljivijih gospodja koje nikad u zivotu ne bi stopirale. One su to radile u grupicama po tri - cetiri.

    I mogao bi roman samo o tome da se napise.

    A ja, ja sam se nastopirala u zivotu, nocu najvise, izlazilo se, a i bile su moderne zurke po gajbama na raznim delovima grada pa se moralo. Ispadalo je sigurnije nego da te vozi neki kolega sa zurke, koji je pre nego sedne u kola na retrovizoru proveravao da li su mu oci uopste otvorene. Taksi nikako nije bio opcija, to je bilo booooorinnnnng.

    Najsmesniji su mi oni momenti kad me izbace na ulicu njih 8 koji se kriju u zbunju, kao meni ce svako da stane, pa posle oni iskacu iz mraka (specijalno ako ima muskih, njih krijemo jer njih niko ne konstatuje), ne bi li namolili da se svi nekako spakujemo ili se razdvajamo u grupe, al' obavezno neko zensko da ostane i sa drugom grupom, da ne bi spavali u tom zbunju.

    Stopirali smo i do drugih gradova i nikad losa iskustva nismo imali. Cak su se tako razvila neka lepa prijateljstva

    Jednom smo samo nas 4 popile nekog onandziju, pored sveg uzasa one na prednjem sedistu, izdrzala je do kraja gledajuci kroz prozor, a kad smo izasle i saznale sta se desavalo napred, potrudile smo se da upamtimo registraciju, jer je taj lik uvek kruzio u isto vreme istom trasom, a bilo je vise grupica stoperki, pa se ta prica nekako prenosila, ja mislim da mu je na kraju neko namestio batine i to bas u tim kolima

    Meni sad samo naviru uspomene, al' mnogo je i ovo za citanje vec

    E da, jednom mi je stao lik sa motorom

    Mlado - ludo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #23

    14 Što vi uopšte primate stopere?





    Da li ste ikada stopirali?
    Kakva su vaša iskustva?
    Imate li neke zanimljive priče da podelite sa nama?
    Ista pitanja važe i za vozače koji ''primaju'' stopere...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #24

    Odgovor: Što vi uopšte primate stopere?

    Dok sam bio mladić, autostopiranje je bilo u modi tako da ni meni nije bilo baš strano, mada nisam bio neki zaluđeni autostoper, kakvih je već bilo u mom društvu.

    Imam nekoliko, da kažem, značajnih rezultata u autostopu. Stopirao sam od Beograda do Pule u dva navrata, s tim da sam jednom umesto u Puli završio u Malom Lošinju. Povratak je bio takođe stopom, magistralom, jednom do Ploča, a drugi put do Dubrovnika, pa do Sarajeva i Beograda. To su bila fantastična vremena. Sunce, leto, more, ranac sa par odevnih predmeta, konzervama i tablom slanine. Ljudi nemate pojma što je slanina ukusna leti, pa sa paradijizom, neslanim i zagrejanimna na tezgi pijace. Uh.

    Da, i jednom sam stopirao iz Splita do Beograda. Tu sam imao sreću, brzo sam stigao, ali nije bilo baš zanimljivo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Što vi uopšte primate stopere?

    kao mladja sam stopirala i to cesto bas secam se, u 4. srednje nisam kupovala mesecnu kartu za bus vec sam te pare trosila za bezanje sa casova i garderobu a u skolu sam isla stopom
    i jedna sitnica.. kad god sam stopirala, u tasni sam uvek imala noz mali, ostar, nikad ne znas samo sam jednom dosla u priliku da ga koristim, ali nisam jer je vozac stao i lepo me pustio napolje (pa ko ne bi, ako mu pretis da ces ga ubiti ).. uglavnom, pokupio je mene i jos dve drugarice i cim smo sele u kola, on je zakljucao vrata.. ja se bunim u sebi, ali cutim.. daje gas i skrece prema ataru.. zgledam se sa ove dve, one pretrnule.. i ja: "PUSTAJ NAS NAPOLJE! ODMAH!" i covek me pogleda ali ne usporava.. i ja drmnem noz iz tasne i ovaj kako je noz video, tako je zakocio reko: "Otkljucavaj vrata, ako ti je zivot mio" i ja pogledam u ove dve (sedela sam napred) a one povadile hemijske olovke, kao da se brane lik se jos ponudio da nas vrati nazad iz atara, ali smo odbile..
    i od onda ne stopiram vise..
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #26

    Odgovor: Što vi uopšte primate stopere?

    Uh bre... Kakva tema!!! Svojevremeno sam stopom prošla celu jadransku obalu, i mislim da mi je to jedno od najlepših letovanja ever... Koliko sam tada poznanstava i prijateljstava (od kojih neka i danas traju) stekla... Sećam se susreta sa Dadom Topićem kod Vodica, sa Klausom i Klausom iz Karlsruhe, sa Stefanijom iz Firence,sa jednim (sada poznatim) glumcem iz Bgd, Jadrankom sa Hvara, nekim likom iz Holandije kome sam zaboravila ime... Nema mesta u kom se nisam zaustavila i kutak u koji nisam zavirila... Ljudi su bili otvoreni za razgovor, za druženje, za smeh... Mislim da te vrste opuštene komunikacije više nema... Te otvorenosti i poverenja...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #27

    Odgovor: Što vi uopšte primate stopere?

    NSadjanka, bas tako. Stopirajuci nekoga mogli smo da steknemo i novog prijatelja, ako nista lepo se ispricamo i svako na svoju stranu.
    Danas sumnjam da je to isto. Ne bih se usudila da stopiram, a ni mladjoj generaciji ne bih preporucila tu vrstu prevoza do odredjene destinacije.

    Sto se tice primanja stopera, nema te sile koja bi me naterala da povezem nekog nepoznatog. Jedino da je u pitanju neka nesreca na putu, nedaj boze.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  13. #28

    Odgovor: Što vi uopšte primate stopere?

    Stopirala sam nekoliko puta....nikad sama...i uvek sa dobrim razlogom.(neredovne linije...i dugo cekanje).
    Bilo je veoma zanimljivih susreta,i na svu srecu nisam imala neko lose iskustvo.Sve se dobro zavrsavalo.
    Jednom sam stopirala sa kumom...i stali su nam neki mafijasi(luda kola...odelo...akt tasne...oziljak preko celog lica).To je bila luda voznja od nekih 240 na sat.Nikad necu zaboraviti.Za samo koji minut vec smo stigli....ali sam se ja bukvalno srozala pod sediste.Trebalo mi je nekoliko sati da dodjem sebi.
    Mislim da od tada nisam vise ni stopirala
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  14. #29

    Odgovor: Autostoperi

    nikada nisam stopirala,i ne volim to

  15. #30

    Odgovor: Autostoperi

    I ja sam nekad bila mlada. Krenem ja tako jednom, u mladosti, za Kotor. Imala sam dovoljno za voznu kartu do Podgorice, a za bus samo od Podgorice do Budve, tako da sam stopirala od Budve do Kotora. Beše to prvo moje stopiranje u životu. Povezao me neki lik iz Novog Sada. Povratak je baš bio avantura. Nsakupili oni domci iz Spasić Mašere novaca koliko je ko mogao, ali avaj, opet nema dovoljno za voznu kartu. Putovati se mora, pa krenemo drugarica i ja stopom za Podgoricu, s namerom da mi kupimo voznu kartu od Podgorice doKolokoImamoNovaca, a onda šta bude - ako se kondukter smiluje, smiluje se , a ako me izbace iz voza, da stopiram do NS. I stane nam kod tunela neki kamiondžija, tek par godina stariji od nas. Sažali se na mene , odveze nas dve do ž. stanice iako mu nije bilo baš usput, doda nam koju kintu (koliko mi je nedostajalo za kartu do NS), sačeka samnom voz, pomogne mi da se smestim i unesem stvari i posavetuje me da ne stopiram više jer nisu svi tako dobri kao on... Poslušala sam ga.



Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •