Izvlakuse
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22

Tema: Izvlakuse

  1. #1

    Izvlakuse

    Nemali broj puta smo zbog ovog ili onog ama bas morali da izostanemo sa posla Kod mene je to uglavnom rana etapa gripa ili cega vec, pa da nebi zarazio radne kolege zarad kolegijalnosti nazovem off taj dan (jos da nam ne lupaju kaznene poJene milina ) No slusam neki dan radnu kolegicu, kojoj sam davno ustanovio manjak daski u glavi, kako objasnjava sefu da mora ranije, tj istog momenta, kuci jer joj je zmija dobila temperaturu morao sam da se suzdrzim od smijeha da bih mogao cisto i jasno da cujem dalje obrazlozenje problema. Naime ima kucnog ljubimca nekakvog pitona koji nikom sem njoj ne dozvoljava da ga dodiruju i ona mora da ide kuci da mu da lek. Sef je bukvalno bio al ju je ipak pustio da spasi jadnu zmiju

    Koje su vase izvlakuse sa posla
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Izvlakuse

    Najnoviji biser koleginice koja je morala da ode u bolnicu da se dogovori sa lekarima kako će dalje da leče njenog supruga... Čovek ima slomljenu nogu, punoletan je i pri punoj je svesti... Svi lekari imaju završen medicinski fakultet i "nešto" iskustva u lečenju...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #3

    Odgovor: Izvlakuse

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Najnoviji biser koleginice koja je morala da ode u bolnicu da se dogovori sa lekarima kako će dalje da leče njenog supruga... Čovek ima slomljenu nogu, punoletan je i pri punoj je svesti... Svi lekari imaju završen medicinski fakultet i "nešto" iskustva u lečenju...
    Možda je bilo u pitanju nešto blizu, ali, ipak, kraće od noge, čim je ona bila toliko zainteresovana o metodi lečenja!

    Bio sam na odsluženju vojnog roka i jedan moj klasić je molio komandanta da ga pusti kući na vikend jer mu je devojka bila trudna. Kada ga je komandant, što je i logično, pitao kad je to zadnji put video devojku, moj drugar se zamislio i iskreno odgovorio:
    - Paaa, ima tome godinu dana!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Izvlakuse

    Koleginicu iz odeljenja sam upoznala nakon mojih 9 godina rada.
    Ne, nemojte me pitati po kojim je sve osnovama odsustvovala. Znam da smo je čekali svakog oktobra da se vrati. Uredno su mi kupili kintu za njen rođendan. Jednom su me čak zamolili da joj odvezem smrznuto povrće nabavljeno preko sindikata. Hoću, ali ja tu ženu ne znam.
    Šok mi je bio kada je konačno počela da radi njena rečenica upućena meni: Dobro je, neka mladi rade. Ja već imam 15 godina staža (od kojih 10 godina onih tokom kojih je vukla razna bolovanja). Iz te firme sam otišla nakon 3 meseca kako se ona vratila na posao. Bilo joj je jako žao što idem i kroz suze mi je rekla mi je "A tek si došla."

    Mogu sve da progutam sem izvlačenja na bolest dece koja su pri tom sasvim zdrava.

    Da li se izvlačim i ja? Naravno. Postoje oni dani kada mi se jednostavno ne radi i sve što krenem krenem naopako. Tad obično kažem: nije mi dan, radim na minimumu. Biće boljih dana. Naravno, ovakve izvlakuše su sasvim prihvatljive ako su nisu učestale.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Izvlakuse

    lepo je sve to kad mozes recima da se izvuces.

    Ali kad radis kod kuce pa svaki korak posla koji ti se nalazi 500km od tebe moras da saljes mailom.
    Jedino je prednost a to mi i prija kad mi se duze spava lepo se bas i prespavam, Znam da me niko nece proveravati u minut ili uradjeni sat ali ponekad je tesko nadoknaditi izgubljeno.

    A vadim se ponekad eto ne mogu bas da budem efikasan eto ne daju nam struju ovde pa nema grejanja pa milina kako je to lepo vaditi se nekom ko je u EU stalno kako ovde nista ne valja kako niceg nema pa eto ne mogu da radim.
    A vadim se i da mi je nekad lose od hrane od hleba ovde te ne mogu da radim a tek kad kazem kako je neispravna voda pa opet izvlakusa.
    Treba samo konstantno kukati. I onda kad predjem 500km ceka me prvo brdo eko hrane i sve po redu da se povratim da mogu efektivnije da radim za svaki euro cent. A sve zbog crnog hleba koga ovde nema!

  6. #6

    Odgovor: Izvlakuse

    Rado bih i ja odsustvovala da neće da mi zbrišu skoro pola plate, a radim i prekovremeno, imam stambeni kredit i teško bolesno dete. Ja nisam zdrava, moja bolest je takva da bih mogla na bolovanje do penzije, ali mi to nije interes.
    Kod nas nema togam bar ne u upadljivoj meri, svako ima svoje predmete i ponosi svoj izveštaj...
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  7. #7

    Odgovor: Izvlakuse

    Posao mi je takav da izvlakuše jednostavno nema..

    kao prvo, moje pacijente zaista ne zanima da li sam ja nervozna, da li mi je loš bioritam ili se nisam naspavala..oni su došli po pomoć i ja moram da im je pružim..

    a kao drugo, pekla bi me savest da ne pružim maksimum i ne odradim posao onako kako dolikuje..

    svoj posao zaista volim, ali iskreno, nađe se poneki dan kad poželim da je takav da mogu da ga odložim za sutra, prekosutra..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #8

    Odgovor: Izvlakuse

    Ima tu i onaj slučaj kad se izvučeš,i posle ko zna koliko vremena se vratiš,odradiš sam što njih troje za 3 dana,kažeš i baj-baj,this is not for me

  9. #9

    Odgovor: Izvlakuse

    kod mene takav je posao, da mogu bukvalno da kazem - ne radi mi se, odoh kuci...ali zato ono sto je moj deo posla, niko me ne pita kako cu ga zavrsiti, vazno da je na vreme sve gotovo.
    desava mi se da donesem posla kuci i odradim.
    jedino kad stvarno sam bolesna ili dete je bolesno, pokrivaju koleginice....

    zato i volem svoj posao


  10. #10

    Odgovor: Izvlakuse

    Odem kad hoću.

    Isto važi i za koleginicu. Nikad nisam pravio problem da odradim i njen deo posla i nikad me nije zanimao razlog, ako mi ga ona sama nije rekla.

    Jako mi se sviđa ta opuštena varijanta.

  11. #11

    Odgovor: Izvlakuse

    skoro sam dobila info emajl iz jedne od radnji sadržine:
    koleginica ta i ta je morala da ode sa posla jer je umro pas babe njenog dečka...
    i neće moći da se vrati na posao do daljnjeg jer je babi njenog dečka jako teško, ne živi u bg-u, pa moraju do nje na selo da je teše...

    zona sumraka?

    sine, znaš li ti šta je - stalni radni odnos?
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: Izvlakuse

    To su obicno oni sto znaju da su krivi za nesto pa svaljuju krivicu na drugog..to je najlakse..samo kazu nisam ja i onda mi mladi ispastamo jer smo im trn u oku svima..

  13. #13

    Odgovor: Izvlakuse

    U svakom kolektivu ih ima.
    I na neki chudan nacin uvek bolje prodju od nas ostalih koji se pridrzavamo zadatog posla_
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  14. #14

    Odgovor: Izvlakuse

    Citat Orhideja_ kaže: Pogledaj poruku
    U svakom kolektivu ih ima.
    I na neki chudan nacin uvek bolje prodju od nas ostalih koji se pridrzavamo zadatog posla_


    Slažem se. Mislim da nema kolektiva gde neko ne povuče i odradi posao koji i nije njegov, a sve zato jer neko ume i zna da se izvuče a da to prođe neopaženo...
    Ima i takvih ljudi koji tako odrade i pola svog radnog veka...a takve ljude ne volim

  15. #15

    Odgovor: Izvlakuse

    Kod nas postoji jedno jednostavno pravilo:moraš da ideš negde-nađi zamenu...izvoli upiši se:kad si otišao,kad si se vratio.Sve to se lepo na kraju godine sabira i ...oduzima od godišnjeg odmora-pa ko voli nek izvoli.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •