Mali saveti za malo novaca
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Mali saveti za malo novaca

    Svakog meseca trošite pravo malo bogatstvo na kreme i druge kozmetičke preparate koji vam obećavaju večnu mladost i lepotu? Verovali ili ne, većinu tih čudotvornih preparata možete napraviti sami.
    Zašto se ne biste malo zabavili, uštedili novac i izveli sami male kućne rituale lepote? Sledite naše savete i vaša koža će zablistati, a vi ćete se osetiti preporođeno.

    Ako imate suvu kožu...
    Potrebni su vam lekoviti prirodni sastojci poput maslinovog ulja, meda i žumanceta. Sastojke pomešajte, stavite da na licu deluju 15 minuta i isperite toplom vodom. Vaša koža će biti hidratizovana, nahranjena i blistava.

    Problemi s aknama
    Umesto skupog pilinga istrljajte lice morskom solju ili smeđim šećerom. Tako ćete se rešiti mrtvih ćelija kože koje zatvaraju pore i ne daju vašem licu da diše. So je takođe antiseptik koji uklanja nečistoće i deluje preventivno protiv širenja bakterija na koži.
    Nakon ovog prirodnog pilinga napravite masku od jogurta. Mlečne i folne kiseline će vam pomoći u borbi protiv akni sušeći ih i sužavajući pore. Uz to, daće trenutan sjaj vašoj koži.

    Limun za sužavanje pora
    Sok od limuna je sjajan tonik za sužavanje pora. Oprez: ne koristite ga previše često i neka ne stoji na licu duže od pet minuta, jer bi vam se mogao javiti neprijatan osećaj zatezanja na licu. Isperite toplom vodom.

    Medom protiv mitisera
    Poznati su vam mali crni gnjavatori na nosu? Nažalost, imaju ih gotovo svi i protiv njih je veoma teško boriti se. Vruć med je narodni lek protiv mitisera. Nanesite ga na kritična mesta i ostavite da deluje desetak minuta. Isperite toplom vodom.
    neunistiva zlojebaba!

  2. #2

    Odgovor: Mali saveti za malo novaca

    Posto ja redovno koristim glinu za razne neke tretmane,pijem(po uputstvu),stavljam maske-lice,kosa i td,iznenadila sam se kada sam slucajno kupila da probam i glinu za pranje zuba.Odlicna je,neguje desni ,stvarno skida kamenac i nije skupa.Za nas pusace idealna.
    Necu navesti naziv,da me ne bi prekuckali,ali kupljena je u Nisu a tu se i proizvodi.Ko je u mogucnosti,preporucujem da nabavi.

  3. #3

    Odgovor: Mali saveti za malo novaca

    Evo jedne fenomenalne voćkice koja u potpunosti menja piling kreme.Može se koristiti za piling celog tela ili samo za piling lica.Elem,izgnječite nekoliko jagoda i tom smesom kružnim pokretima izmasirate lice.Divno miriše,hrani kožu,čisti je.Posle se umijete mlakom vodom i sve završite jednim hladnim umivanjem i rezultat tu.Jagode sadže i vitamin A koji hrani i zateže kožu lica.

  4. #4

    Odgovor: Mali saveti za malo novaca

    Ako imate problema sa melazmom iliti narodski rečeno, flekama - da ne ulazimo u detalje da li su nastale lučenjem hormona ili štetnim sunčevim zracima - pokušajte da pojačano pigmentovane delove tretirate čistim hladno ceđenim medom. Rezultati su dokazano vidljivi. I naravno, bežite od Sunca ili koristite visok zaštitni faktor. Najbolja varijanta su prirodne kreme koje imaju u sebi sastojke koji štite kožu od štetnog zračenja.
    Hemijske supstance koje se nalaze u kremama za izbeljivanje fleka su izuzetno štetne i kancerogene, zato su izbačeni iz prodaje i mogu se dobiti samo uz recept.
    Probaću pa pišem utiske.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #5

    Odgovor: Mali saveti za malo novaca

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Evo jedne fenomenalne voćkice koja u potpunosti menja piling kreme.Može se koristiti za piling celog tela ili samo za piling lica.Elem,izgnječite nekoliko jagoda i tom smesom kružnim pokretima izmasirate lice.Divno miriše,hrani kožu,čisti je.Posle se umijete mlakom vodom i sve završite jednim hladnim umivanjem i rezultat tu.Jagode sadže i vitamin A koji hrani i zateže kožu lica.
    Ovo sam ja isprobala pre neku godinicu i završila sa opekotinama lica ('bem li ga kojeg stepena)...
    A savet...ja čula (ali nisam probala jer nEsam imala niT potrebe) da oČne probleme se rešavaju urinom novorođenčeta....napomena: beba mora da je isključivo na majčijem mleku...
    eto...ako nekom ustreba
    Budi pametan i pravi se lud

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Mali saveti za velike promene
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 20.10.2010, 18:03
  3. Mali saveti velikih majstora...
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 08.06.2010, 10:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •