Kako bi voleli provesti starost ? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 54
  1. #31

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Večeras sam ipak odgledala film "Ljubav u doba kolere", iako sam mislila da neću, jer sam bila u strahu da mi ne pokvari utisak o knjizi. Imam zamerki na film, ali to nije tema...
    Volela bih da su Markesove reči istinite - da ljudska duša ne stari. Volela bih da strasno uletim u neku ličnu metaforu o sreći, kao što su to učinili Fermina i Florentino upuštajući se u večnu plovidbu brodom. Ne znam šta je to što bih mogla želeti, ali najviše bih volela da u meni i tada grme emocije, strast, volja... Ili bar da ih ima u onoj meri koja proizvodi smislenu volju za životom, a ne samo kukavičku borbu za pustim postojanjem. Samo da se nikad ne osetim praznom i bezvoljnom.
    To bih volela.
    Vrag odneo šnalu...

  2. #32

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Prvo i pre svega, volela bih da docekam i provedem starost na nogama (eventualno na skuteru, mopedu, zoljici, apencu, svejedno ) i da me deca i njihova deca i njihove dece deca nadzive.
    Drugo, volela bih da mi onaj shvaba od Alchajmera ne sedi za vratom.
    Trece, kada se okrenem i pogledam u proslost volela bih da se ne kajem ni zbog jedne ucinjene ili neucinjene stvari u zivotu.
    Cetvrto, da mi zivot bude toliko ispunjen dozivljajima, putovanjima i komicnim i zanimljivim situacijama, u tolikoj meri da mi godine ne bi bile dovoljne da ih prepricam.
    I peto, poslednje ali i najvaznije, da imam kome da prepricavam te price. Recimo...puna kuca decurlije bi bila sasvim po meri dok _deda_ upada u rec i ispravlja me...nije bilo tako nego ovako...i tako...
    I vec sam nekoliko puta na nekim drugim temama spomenula da bi bilo lepo imati brodic i plutati bez cilja.

    I nekako mi se cini da meni uopste nije bitno gde cu biti, bitnije mi je s kim sam.
    Poruku je izmenio _baba_, 26.01.2009 u 02:04
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #33

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    ..da deda und ja proslavimo neku obljetnicu bandzi dzampingom ili nekim raftingom
    moomoo meee jooouu

  4. #34

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Htjela bih ju dočekati okružena dragim osobama. Okružena hrpom unučadi koje ću da teroriziram
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #35

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Sanjam o udobnoj fotelji na ljuljanje, okružena svojim knjigama, muzikom, dragim ljudima... Očekujem puno sunca, spokoj u srcu i osmeh na usnama... Želim, da kada se osvrnem na sve ono što sam do tada uradila, mogu da čestitam sebi i kažem da sam uradila dobar posao...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #36

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Ja sam rešila da uopšte ne ostarim...
    Dobiću sigurno neku boru, ma dobiću čak šta više, dosta bora, i počeće i kičma da mi se savija, i dobiću i koje kilo više, onaj stomačić koji je neminovna posledica godina i sve lošijeg varenja...ali odbijam da ostarim...nema šanse...

    Sećam se jedne naše fotke sa letovanja, Makarska, godina 87ma...
    Mama, mali bata, mamina koleginica i ja kraj ogromne stene...
    Sećam se i da sam pitala mamu posle nekoliko godina, zašto joj je kosa tako smešna, i zašto ima toliki stomak, zato je tako ljuta na slici, i zašto joj je kupaći tako smešan...i zašto nije ostala kao na slikama iz doba faxa...
    Sećam se i kada mi je rekla - videćeš već, kada dođu tebi moje godine, a dolaze

    E pa došle su mama, došle...i znam na šta si mislila, došle su godine i došli su i problemi, ti si imala mene i batu, ja imam sada tebe i njega, i onog psa što ste kupili sebi a jede više i skuplje od svih nas...samo smo zamenile mesta...ali ne dam se, nisam ostarila, kosa mi je još uvek do pola leđa, neću da pustim stomak, neću da nosim babske stvari, neću bre, neću i ne dam da ostarim...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  7. #37

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    U 60-toj u biti bogat i ozeniu 20-godişnju sisatu plavuşu ,
    napraviti joj dete , poeti da se kurvam pijem i drogiram ...
    pa kolko izdrzim dok ne crknem
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #38

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Burno! Kao i svaki dan, ludo sa puno smeha i radosti!

    Zdrava, pokretna i zdrava u glavu!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  9. #39

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Bezbrizno
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  10. #40

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    u svojoj gajbi
    s kintom od penzije i rente
    s dragim prijateljima
    sa uspesnim sinom koji ne zivi sa mnom
    sa interesovanjima koja me nisu napustila
    s uspomenama
    s casom martinija u ruci
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #41

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    u svojoj gajbi
    s kintom od penzije i rente
    s dragim prijateljima
    sa uspesnim sinom koji ne zivi sa mnom
    sa interesovanjima koja me nisu napustila
    s uspomenama
    s casom martinija u ruci
    ..a jutrom smerno na sluzhbu bozhiju...
    ..haleluja haleluja pa kod frendice na kafu..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #42

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Razmisljanje o ovoj temi me odvelo u detinstvo....i mislim da sam tamo nasla odgovor....Duga topla leta na mom ostrvu, na mom parcetu divljine...Snezne vojvodjanske zime na selu....okruzena decijim smehom i u mirnim vecerima zavaljena u fotelju sa knjigom u ruci i mojom ljubavi pored mene....

    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  13. #43

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    To "voleli" mi ne treba,ja znam da cu provesti starost sa osobom koju volim..

  14. #44

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Kad vidim sadasnje matorce,ja bih da izvrshim samoubistvo chim napunim 50,bolje nego da mi se smeju mladji od mene!

  15. #45

    Odgovor: Kako bi voleli provesti starost ?

    Citat Hellboy kaže: Pogledaj poruku
    Kad vidim sadasnje matorce,ja bih da izvrshim samoubistvo chim napunim 50,bolje nego da mi se smeju mladji od mene!
    Da ima i tu istine,unajmicu terminatora da prati kad poludim oma da me ukoka

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Starost i nasi Staracki domovi
    Autor sussi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.01.2013, 10:44
  2. Prosečna starost posetilaca Cafea
    Autor StOlA u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 10:49
  3. Na koju utakmicu bi voleli da odete?
    Autor Kunic u forumu Navijači
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 30.06.2009, 20:43
  4. Da li biste voleli da imate projektor?
    Autor goldie u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 14.09.2008, 02:05
  5. Gde ćete provesti leto 2007?
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 15.06.2007, 01:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •