Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe

    Ne mozete stvarno naterati drugu osobu da se oseca voljenom.Ukoliko nije sposobna da voli sebe, nece osetiti ni da je vi volite. A Kastaneda je rekao~ili cemo sebe uciniti ocajnima ili cemo sebe uciniti jakima. Ulozeni posao je jednak.
    Poruku je izmenio euridika, 20.06.2010 u 10:15 Razlog: slovce

  2. #2

    Odgovor: Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe

    Niko nije baš toliko "tvrd" i "nesalomiv", bez obzira u koliko čvorova zavezan bio što se emocija tiče.
    Ima teških slučajeva, koji naprosto odbijaju sve od sebe, kao da žele i sebi i drugima da dokažu da nema šanse da vole ili budu voljeni. Međutim, volim da verujem u to da za svaku bravu postoji adekvatan ključ, tako da niko u startu ne mora da bude emotivno "otpisan". Mislim da svaki čovek u dubini vapi za tim da bude voljen i prihvaćen, a što je veći grč i otpor, utoliko je veća i potreba za ljubavlju, ali i strah od povređivanja, gubitka ili razočarenja. Najledeniji su u stvari najplašljiviji.
    Mislim da je pogrešno "naterivati" nekog da se oseti voljenim, niti mu izgrađivati apsolutnu veru u ljubav, jer je to zaista relativna petljancija u životu, koja može imati razne ishode. Važno je takvu osobu uveriti da loš ishod nije smak sveta, razvejati mu kataklizmične predstave i strahove da svi s namerom nešto loše o njegovoj glavi (srcu) rade, pokušati da mu se Kastanedin citat protumači na način na koji će najlakše da ga razume, pomoći mu da ga kroz sitnice i isproba.
    Treba za to i vremena, i živaca, i strpljenja, ali ako nam je stalo, šteta je ne predrukšiti neko ledeno srce u medeno...
    Vrag odneo šnalu...

  3. #3

    Odgovor: Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe

    Da,ali mi smo carobnjaci u sopstvenom zivotu.Mi smo ti koji biramo svoje misli,svoje ljubavi i sami sebi moramo da greske prastamo!Koliko nas uspe u tome?

  4. #4

    Odgovor: Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe

    Mišljenja sam da ne treba štedeti nikada ljubav prema drugima. Prvo...zato što će nas to oplemeniti a drugo...što će taj naš gest pomoći i tim drugima da se "otvore".
    Povlačenje u sebe i odricanje od ljubavi je "odbrambeni instinkt" i nesigurnost u svoje vrednosti. Ukoliko nekoga "pospemo šećerom" možda uspemo da mu povratimo malo samopouzdanja i ohrabrimo, a ne treba potceniti ni to što tako "dajemo primer" i pokazujemo "da nije teško" .
    Ponekad...i malo inata pomogne.
    Jako dobro se sećam jedne rečenice svoje prijateljice:
    - Što ja da budem veća dama u tvojim očima nego u svojim ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe

    za najvechi broj "sluchajeva" ovakvo razmishljanje je utopija, iscrpljujuche je i autodestruktvno. iz iskustva vam govorim da dobro promislite i procenite kome chete se daviti i kome chete svoju energiju poklanjati.

    mnogo je energetskih vampira koji che vas iscrpsti jer im je to jedini smisao i satisfakcija u zzivotu. prosuchete neshto jako vredno pred nekoga ko to nimalo ne zasluzzuje a neko drugi che ostati uskrachen.

    ako primetite da se sve vishe trazzi shto vi vishe dajete odmah obustavite akciju! trust me. ako takvog vidite da stoji na ivici nebodera pretechi da che skochiti - gurnite ga! to su bolesnici koji che vam dushu popiti i na kraju vas popljuvati iz sve snage jer im nije bilo dosta i jer su ostali nezadovoljeni.

    kod onih koje che ljubav zaista uzdichi odmah chete osetiti feedback. momentalan responce. na takvima ne shtedite. i na deci nikad ne shtedite.
    & underpaid......

  6. #6

    Odgovor: Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe

    Stalno razmisljam o recenici koju je tata u beskrajnom monologu rekao nakon mamine smrti....
    Zar nije bilo dovoljno sto sam sve u kucu donosio,radio,gradio,stvarao...Zar to nije dokaz ljubavi...
    ...Ali tata ,nikad je nisi pomazio,rekao joj da je volis,kupio cvet, bio pazljiv,mislio o njenim potrbama...
    Sta ,da joj kazem da je volim i pokazem joj svoju slabost i dam oruzje u ruke da moze da ga koristi....
    I vec u glavi pokusavam da zamislim moju mamu sa bicem u ruci a njega okovanog lancima kako vuce neki teret...I pocinjem da se smejem,da ne bih od muke plakala...
    Porusio mi je svu koncepciju i poljuljao sve ideale...Budjenje je bilo bas bolno i neprijatno..
    On je u stvari mamu voleo ,samo ona sirota to ni do smrti nije shvatila ...
    I onda su mi mnoge stvari postale jasne

Slične teme

  1. Kako formirate mišljenje o drugima?
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 03.10.2016, 16:54
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 13:04
  3. Psi lutalice - Kako im pomoci?
    Autor ZOE u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.10.2008, 10:01
  4. NASA planira HDTV prenos iz svemira
    Autor eboye u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.11.2006, 12:49
  5. NASA pravi prvi 3D snimak Sunca
    Autor SQUAW u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.10.2006, 16:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •