Kulinarske tajne - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 30
  1. #16

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Kad ubacis meso da dinstas onda celo vreme ga mrvis pomocu kasike. Znaci ne mesas klasicno, vec kasikom mrvis ga, mrvis, mrvis.... i tako dobijes fino sitno dinstano mleveno meso. I nikako ne kuvati na jakoj vatri, jer tada brzo pocne da se przi, stvori se korica i ostanu grudve.


  2. #17

    Odgovor: Kulinarske tajne

    A da probas da dolijes vode kad dinstas? To mi prvo palo na pamet.
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #18

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Pa pod mešanje sam podrazumevala buckanje, lupkanje i takva čudesa.
    Jedna drugarica mi reče da ona to po' sata dinsta...meni to nije pos'o da pola sata buckam i dinstam...
    ...a vodu ako dodam bude nekako sparušeno...

    U principu nije loše mixerom sem što se malo razleti na sve strane
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #19

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Nikada nemojte mesiti krofne sa suvim kvascem. Doduse, ako ste u guzvi i nemate svez moze, ali nema sanse da narastu lepo ni da budu onako vazdusaste. I mnogo su lepse i ukusnije ako se prze na masti, ne ulju.

    Nadev za princes krofne obavezno ostavite da malko odstoji u frizideru pre filovanja. Bice kompaktnji i laksi za rukovanje.

    Kada pripremate pirinac na slano, pored crnog proprzite i malo belog luka, ukus je fantastican.

    Kada pohujete meso, postupak brasno-jaja ponovite 2x i na kraju samo 1x u prezle.

    Sva kisela testa, sto se vise puta premese, budu rastresitija i lepsa.

    Mafini uspevaju svima, bitno je samo slediti uputstvo da se zasebno pomesa suvi i "mokar" deo i na kraju se sve samo sjedini.


    ne mogu ni svega da se setim iz cuga, a mozda i ovo bude nekom od koristi. U svakom slucaju vidimo se mi jos ovde.
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #20

    Odgovor: Kulinarske tajne

    MALI TRIK ZA SPREMANJE ZIMNICE

    Priprema zimnice je veliki posao, pored ostalog, zbog čišćenja šporeta i okoline posle rada. Ako se niste do sada dosetili, evo malog trika: zaštitite alu-folijom površine gde postoji rizik od kapljanja. Ako radite na električnom šporetu, slobodno možete prekriti celu površinu, ukljkučiv i ringle. (Ne znam da li to važi i za novije šporete sa staklenom površinom i indukcionim zagrevanjem.)

    Naravno, isti trik sa alu-folijom možete primeniti i kada kuvate nešto što uobičajeno prska, kaplje..

  6. #21

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Kako oguliti (oljuštiti) 50 kg paprika za 2 sata..dobro de, neka bude 3 u vr' glave.

    Ne, ja nisam Đura i ovo nisu Đurine kuČne čarolije
    Svi koji su nekada spremali ajvar, pinđur, ljutenicu... su se, kad tad, susreli sa poteškoćama u guljenu paprika. Znam da je to najomraženiji deo tog posla i u startu dovoljan razlog za odustajanje
    Nisam ni ja mimOsvet..te tako nisam baš looda za guljenjem paprika...ali ne pravim famu od toga, ne organizujem posela sa komšilukom, drugaricama, bližom i daljom rodbinom (od guljenja još više mrzim parolu "u drušvu je lakše, zabavnije.."..meni nije).
    E sada, pošto sam osuđena da paprike pečem u rerni..dešava se da se prepeku (neke) dok neke nedopeku...a prošle godine mi se desilo jednostavno loša sorta paprika...nije htela te nije htela da se oguli...
    Pokušavala sam na razne načine da je pečem, uključivala ventilator u rerni, smanjivala temperaturu...okretala svako malo...jok...od pune tepsije jedva ispadne šaka jada
    Na kraju sam ih potrpala u kese i sklonila daleko od očiju (još dalje od srca) u friz.
    Kada je došla zima...izvadim ja (kao) za salatu...i gle čuda...iste te nesretnice se gulile same od sebe

    I takoC...ove godine sam ih odmah po pečenju i hlađenju potrpala na jednu noć u zamrzivač...ujutru odmrznula i za čas ogulila.
    Zvuči šašavo ali deluje

    p.s. ako je neko do sada znao za taj "trik" a nije ga podelio...neka ga bude sram
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Ja sve za ljuscenje potapam u vrelu vodu na minut, paradajz se posebno ljusti.
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #23

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Ovako...za "foru" sa zamrzivačem sam već znao ranije (priznajem krivicu što nisam javno objavio...mislio sam da žene to već znaju), ali sam pre 2-3 godine naučio jednu drugu.
    Ukoliko je potrebno lakše oljuštiti pečene paprike ali da nemate ceo dan vremena onda je trik u tome da tek pečene paprike umotate u foliju ili ubacite u veći sud i poklopite. Posle relativno kratkog vremena, kada se "potpare", mnogo su lakše za ljuštiti a i nisu više prevruće .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #24

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    e imam ja 'edno pitanje, pa ako neko sluchajno znade odgovor da podijeli, jelte

    tiche se torte i sljedeceg fila koji meni nije uspio TRI puta

    Fil: U 300 ml mleka dodati 9 kašika šećera i staviti da provri. 5 kašika brašna jediniti sa 100 ml mleka i sipati u provrelo mleko. Skuvati fil, zatim ga ohladiti i u njega dodati umućen margarin i maslac koje smo prethodno sjedinili sa šećerom u prahu. Lešnik sitno iseckati i dodati u fil.


    jedni kazhu mozhda je do brasna, drugi kazhu more bit do cukra.. ja rek'o, tako mi metle, ovdje postoji samo jedna vrsta bijelog secera i 'ena vrsta bijelog brasna, dakle, 'oladite! ja sam ljepo mjesala secer i mljeko u sherpi.. pomijeshala brashno sa 'ladnim mljekom i dodala u sherpu.. kad glede unatoch, dosle grudve i brashno se stvrdnulo tri puta


    e sad, tochno sam pratila shta je teta napisala, ali izgleda da je teta "sluchajno" izostavila bash onu caku koja je potrebna da bi fil uspio.. ja tu caku ne znam, a gledala sam i u kugloF ali ni ona nije znala
    Ovaj tvoj fil mi zvuči kao onaj za ledene kocke. Ja ga pravim tako što u mleko sipam šećer i stavim da se kuva a ringlu okrenem na 3 (najviše ide do 6). Sa strane umutim vodu i brašno dooobro, da ne bude grumuljica. Kada mleko krene da kuva sipam brašno i vodu, ali mešam sve vreme onom žicom za mućenje palačinki. I mutim tako dok se ne zgusne kao puding. Onda to sklonim da se hladi i obavezno preko šerpe stavim onu providnu foliju, da se ne uhvati korica. Kada nema koricenema ni grumuljica :-D

    I da, probala sam sa alu folijom jedn0m kada nije bilo te providne i bilo je grumuljica.

  10. #25

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Kada tucam meso (čekićem, sram vas bilo) uvek ga lupam u pravcu vlakana, nikad na sve strane kao kajganu. Tako se neće kidati i neće pucati. Reče mi to onomad momak koji je radio kao kuvar i stvarno radi.
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #26

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Nisam sigurna da ovaj "savet" pripada ovoj temi, ali nije na odmet znati. Ja sam đumbir npr ljuštila uvek sa "ljuštilicom" za krompir, šargarepu i zelen, ali evo videh Džejmija kako to stručno radi i sa kašikicom, pa pogledajte i vi, možda vam bude lakše

    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  12. #27

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    evo videh Džejmija kako to stručno radi i sa kašikicom]
    lakooo tako kad je uzeo komad koji nema kvrge ja nesto nisam ljubitelj dzindzera, iakoo sam svjesna koliko je zdrav.. moracu i ja probati sa kasikom, jer sa nozem meni bas i ne ide ai probacu sa najkvrgaviji komadom da bas vidim dal funkcionise ili njet
    moomoo meee jooouu

  13. #28

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ukoliko je potrebno lakše oljuštiti pečene paprike ali da nemate ceo dan vremena onda je trik u tome da tek pečene paprike umotate u foliju ili ubacite u veći sud i poklopite. Posle relativno kratkog vremena, kada se "potpare", mnogo su lakše za ljuštiti a i nisu više prevruće .
    kod nas posto se sprema zimnica od po minimum 70 - 100 kg paprika trik koji je odavno poznat i jos uvek se primenjuje je da se paprike nakon pecenja direktno (jos vruce) stavljaju u kese i u veci sud s poklopcem. sem ako se peku da bi se stavili u zamrzivac, ondak se ostave da se ohlade pa nakon toga pakuju u kesice i u friz. kad ih odmrznes oljuste se za minut.


  14. #29

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku

    lakooo tako kad je uzeo komad koji nema kvrge ja nesto nisam ljubitelj dzindzera, iakoo sam svjesna koliko je zdrav.. moracu i ja probati sa kasikom, jer sa nozem meni bas i ne ide ai probacu sa najkvrgaviji komadom da bas vidim dal funkcionise ili njet
    Ja stavima malo džindžera u domaću supu, ali veoma malo, taman kad se pomeša sa ostalim povrćem i mesom, daje idealan šmek juhici .
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  15. #30

    Odgovor: Kulinarske tajne

    Moja mama stavi šafran. Ja ne znam za lepšu supu.
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Tajne koje vam nikada neće reći
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 20.10.2012, 23:54
  2. Kulinarske vragolije poznatih
    Autor tetkaD u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.11.2010, 22:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •