Avast ne može da se apdejtuje?
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Avast ne može da se apdejtuje?

    Treba mi pomoc,savet,ideja ili mozda predlog sta da uradim u sledecoj situaciji! ...avast mi je "aut of date" vec nekoliko dana,kad hocu manuelno da ga apdejtujem izbacuje mi da ne moze da se konektuje sa serverom...probao sam i firewall da iskljucim ali opet isto! ...cak ni firefox ne moze da mi otvori stranicu na adresi 'www.avast.com'!?! Onda sam s drugog kompa skinuo instalaciju 'avast'-a i ponovo ga instalirao...ali ni time nista nisam postigao,isti je problem! ...dodacu jos da nisam toliko strucan u radu na kompu,jbg,ja sam samouk ...i sad bi mi dobro dosla neka pomoc.
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  2. #2

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    Ukoliko se avast identicno ponasa i na drugom racunaru onda je problem sa Avastom i njihovim serverom za update.

    Mozda evo ako neko ovde koristi Avast moze da kaze da li mu je antivirus sada up to date.

    Evo ja sam kod mene ukucala u mozilli avast.com i otvorio mi se sajt regularno.

    Da li i dalje ne mozete da updejtujete Avast?

  3. #3

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    nee,ne...'avast' se tako ponasa samo na ovom kompu! ...na drugim racunarima sve je regularno i sajt i program. Ipak,jbg,ja bih hteo da bude regularno i na ovom kompu... stvarno nemam vise ideju zasto bi mogao nastati takav problem...pretpostavljam da je u podesavanju pristupa na net i da verovatno nesto mu zabranjuje pristup tom sajtu...ali,ne mogu da provalim gde je greska,izgleda mi da je sve ok!?!
    Poruku je izmenio bezec, 18.10.2008 u 14:46
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  4. #4

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    ako si isključio sve "zaštitne zidove" jedino što mi pada na pamet da si u samom avastu ili sa nakim drugim programom onemogućio otvaranje te stranice i update avasta
    koji avast je tačno u pitanju, i šta imaš instalirano od antyspyware programa?

  5. #5

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    Produzio sam licencu i istog trena sam mogao uraditi i update.
    Licenca je besplatna, produzavanje se aktivira iz linka koji ponudi avast na licnom PC.
    To te odvede na websajt gde te pitaju za email adresu i posalju ti novi kod.
    To ubacis i opet ce sve da radi kao i ranije.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    ako si isključio sve "zaštitne zidove" jedino što mi pada na pamet da si u samom avastu ili sa nakim drugim programom onemogućio otvaranje te stranice i update avasta
    koji avast je tačno u pitanju, i šta imaš instalirano od antyspyware programa?
    u pitnju je home edition(to je besplatna verzija) 4.8v...a od antispyware imam spy sweeper
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  7. #7

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Produzio sam licencu i istog trena sam mogao uraditi i update.
    Licenca je besplatna, produzavanje se aktivira iz linka koji ponudi avast na licnom PC.
    To te odvede na websajt gde te pitaju za email adresu i posalju ti novi kod.
    To ubacis i opet ce sve da radi kao i ranije.
    hm... ali kako da produzim licencu kad mi je ona jos vazeca...? a posto sam ga ponovo instalirao sad ne mogu ni licence key da mu ubacim jer ne mogu da odem na www.avast.com...
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  8. #8

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    Citat bezec kaže: Pogledaj poruku
    u pitnju je home edition(to je besplatna verzija) 4.8v...a od antispyware imam spy sweeper
    onda najverovatnije do spysweepera
    veoma cenjen program koji na žalost nemam instaliran pa ti ne mogu reći šta bi tačno morao otkačiti da bi dopusti update avasta
    imaš nekoliko solucija
    • da sam pročačkaš po opcijama spysweepera
    • da sačekaš da se javi neko ko ga koristi (spysweeper)
    • da pokušaš da uradiš update avasta iz safe moda - i ako uradiš update baze, problem i dalje ostaje
    • da isključiš spysweeper pa da pokušaš da posetiš avastovu matičnu stranicu - ako ti uspe, znaćeš da je problem do podešavanja u spysweeperu
    • da promeniš antivirus


    ako ništa od toga ne pomogne
    downloaduj avast! uninstall utility - ako ti dopusti šta god ti brani update i posetu avastove stranice
    Startuj Windows iz Safe Moda
    pokreni downloadovani "aswClear.exe"
    Click REMOVE
    Restartuj kompjuter

    nakon toga pokreni novu instaciju avasta
    avast download list

    ovo zadnje (unistal pomoću uninstall utility) bi trebalo da pomogne ako si samim avastom zabranio posetu stranici i update

  9. #9

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    evo,bas sam sad na brzaka probao da iskljucim spy sweeper,ali nista...isto. Znaci,nije antispyware u pitanju! Izgleda da je,kao sto ti kazes,samim avastom zabranjen pristup stranici probao bih i da uradim update iz safe moda ali ja to ne znam... a ne mogu ni da download-ujem avast! uninstall utility jer ni sa firefox-om nemam pristup avastovom sajtu jbg,izgleda mi ne gine da menjam antivirus!
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  10. #10

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    predpostavljam da ne znaš da udješ u safe mod
    restartuješ računar
    i nakon njegovog restarta (dok je ekran još crn) na dnu ekrana bi trebalo da piše kako se ulazi u safe mod



    daklem pritisneš taster "F8", nakon čega ulaziš u safe mod
    tada u zavisnosti od toga zbog čega ulaziš u safe mod, odabereš jednu od prve dve opcije



    "safe mode" ako želiš da unistališeš avast, ili "safe mode with networking" ako želiš da izvršiš update avasta
    da bi izvršio update iz safe moda moraćeš da pokreneš avast (za razliku od normalnog moda on se neće sam pokrenuti, kao ni ostali programi koji startuju odmah po pokretanju windowsa)

    za kraj
    download avast! uninstall utility .rar (92.04 KB)
    link ne vodi ka avastovom oficijelnom sajtu

    ne znam i dalje mi neverovatno (i smešno) zvuči da si samim avastom uspeo da blokiraš update avasta

  11. #11

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    hvala ti 'Arture' sto se trudis...al' pokusao sam to kako si objasnio i jbg,izgleda da je problem u windows-u(ne mogu da radim u safe modu!),stalno ga "shotdown to prevent demage on your computer...itd" (engleski mi nije bas...). U qurac,ko zna koje sranje imam ja na kompu Da,u pravu si,na onaj link mogu da odem ali ne mogu da downloadujem!!! Evo sta mi prikazuje kad hocu da downloadujem: Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Lost connection to MySQL server at 'reading authorization packet', system error: 0 in /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 358

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php:358 ) in /home/zeus/public_html/download.php on line 39

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php:358 ) in /home/zeus/public_html/download.php on line 40

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php:358 ) in /home/zeus/public_html/download.php on line 41

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php:358 ) in /home/zeus/public_html/download.php on line 42

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php:358 ) in /home/zeus/public_html/download.php on line 43

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php:358 ) in /home/zeus/public_html/download.php on line 44

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php:358 ) in /home/zeus/public_html/download.php on line 45

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/zeus/public_html/hot-libs/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php:358 ) in /home/zeus/public_html/download.php on line 46
    File not found. Ej,ovo me vec mnogo nervira i necu vise da se jebavam s tim...
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  12. #12

    Odgovor: 'avast' ne moze da se apdejtuje?

    mene bi više zabrinulo da ne mogu da udjem u "safe mode"
    antivirusni program je lako zameniti sa drugim, no ako slučajno dodje do nekih problema na kompu, "safe mode" ti je najlakši način da spasiš podatke koji su ti potrebni

    ne bih ja ostavio to tako da sam na tvom mestu

  13. #13

    Odgovor: Avast ne može da se apdejtuje?

    Neki virus ti je napao avast te je dotični poblesavio, izbaci ga napolje (avast), pa ubaci novi, pa izbaci virus

    Upozorenje: Ovaj post obiiluje visokostručnim IT terminima pa se ne preporučuje osobama nižeg nivoa infomatičkog saznanja

  14. #14

    Odgovor: Avast ne može da se apdejtuje?

    bezecu, aj, za pocetak, otidji u folder C:\WINDOWS\system32\drivers\etc tamo ima fajl koji se zove "hosts" otvori ga u notepadu (ako ne znas kako da ga otvoris, otvori prvo notepad i onda samo prevuci fajl "hosts" u njega), zatim sve kopiraj i pastuj ovde......

    edit: ukoliko je ovaj problem i dalje aktuelan.....
    Poruku je izmenio DBlica, 11.11.2008 u 01:18 Razlog: pogledao datum :)
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •