Najbolji SF film
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28
  1. #1

    Najbolji SF film

    Dakle, koji je po vama najbolji SF film?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Najbolji SF film

    "A Space Odyssey 2001"


    režija: Stanley Kubrick



  3. #3

    Odgovor: Najbolji SF film

    Moja tema

    "The Matrix" Trilogy

    Andy Wachowski
    Larry Wachowski


  4. #4

    Odgovor: Najbolji SF film

    Kosač 1, inače ne volim SF
    trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija

  5. #5

    Odgovor: Najbolji SF film

    Ima ih vise. Ali recimo sad prvi koji mi pada na pamet, a da je odlican je Island - Ostrvo.

    Povratak u buducnost definitivno najbolji iz detinjstva.

  6. #6

    Odgovor: Najbolji SF film

    Contact
    Matrix
    AI - Artificial Intelligence
    Gattaca

    @goldie: Island i Back to the Future takodje obozavam
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Najbolji SF film

    ALIEN 1-3 (1979-1992), STAR WARS 1-6 (1977-2005), WAR OF THE WORLDS (1953) ali i rimejk WAR OF THE WORLDS (2005) koji je podjednako dobar, THE LORD OF THE RINGS 1-3 (2001-2003), HARRY POTTER 1-5 (2001-2007), THE INVASION (2007), BACK TO THE FUTURE 1-3 (1985-1990), PREDATOR (1987), FLASH GORDON (1980), TERMINATOR 2 (1991).
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 23.11.2008 u 22:38

  9. #9

    Odgovor: Najbolji SF film

    Kad ne bih rekao Osmi putnik, mislim da bih biJo ubijen od strane odedjene mrachne osobe...

    Matrix jeste dobar, narochito prvi deo, onda Ambis, ne znam da li K-pax moze da se podvede pod ovaj zanr, ako moze, glasam za njega, na prvom mestu.

  10. #10

    Odgovor: Najbolji SF film

    @Charlie Harper: nisam sigurna da "Lord of the Rings" i "Harry Potter" spadaju u SF zanr! Mislim, i ja obozavam ove filmove, ali prvi film je epska fantastika, a drugi rekla bih magijska fantastika (spada u S&S fantasy: sword & sorcery fantasy).

    I da, naravno, Star Wars! Kako sam to zaboravila - obozavam sve delove. Kultni SF film. Osim toga, volim i film Kontakt.
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  11. #11

    Odgovor: Najbolji SF film

    Citat Jerowen kaže: Pogledaj poruku
    @Charlie Harper: nisam sigurna da "Lord of the Rings" i "Harry Potter" spadaju u SF zanr! Mislim, i ja obozavam ove filmove, ali prvi film je epska fantastika, a drugi rekla bih magijska fantastika (spada u S&S fantasy: sword & sorcery fantasy).

    I da, naravno, Star Wars! Kako sam to zaboravila - obozavam sve delove. Kultni SF film. Osim toga, volim i film Kontakt.
    Zvanicno su u zanru fantastike i ja ih tako i dozivljavam.
    Gospodar Prstenova je film koji sadrzi elemente fantastike, avanture i fantazije ali je vecim delom fantastika i zato je u zanru fantastike uvrsten.
    Na primer Alien 1 je naucna fantastika ali u sebi sadrzi elemente horora sto ne znaci da je horor vec fantastika sa elementima horora ali je ipak fantastika isto i Hari Poter sadrzi odredjenu dozu avanture i fantazije ali je generalno gledano fantastika, Terminator 2 je akciona fantastika ali ako ga negde trazis po zanru trazis ga u zanru fantastike... itd.

    E da i ja isto obozavam Star Wars (sve delove razume se!) i nikad mi nece dosaditi da ih gledam opet i opet i jos jednom :-)
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 24.11.2008 u 14:16

  12. #12

    Odgovor: Najbolji SF film

    Aliens vs Predator - Requiem ... I like It ... aha ahaaaa


    Obožavljam Predatora/e

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #13

    Odgovor: Najbolji SF film

    Verovatno nisu najbolji ali su meni bili interesantni... Odiseja u svemiru 2001, Povratak u budućnost, Zvezdana kapija, a pogotovo serija Zona sumraka...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  14. #14

    Odgovor: Najbolji SF film

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Zvanicno su u zanru fantastike i ja ih tako i dozivljavam.
    Nisam ni rekla da nisu u fantastici! Naravno da jesu! Ali nisu SF: science fiction -- naucna fantastika. Nemaju veze s naukom. Zato sam rekla da ne spadaju bas u ovu temu. Ali, definitivno spadaju u najbolja ostvarenja sto se tice fantastike uopste, mada sto se tice Lord of the Rings - vise volim knjigu nego film, u nekim delovima. Al, to je tek neka druga tema, necu da idem off topic...

    Inace volim da gledam i seriju Star Trek - prosto je neverovatno kako ima malo "pravih" gresaka. Ima mnogo neverovatnih stvari, slazem se, ali nema mnogo potpuno nemogucih stvari (naucno gledano).
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  15. #15

    Odgovor: Najbolji SF film

    Citat Jerowen kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni rekla da nisu u fantastici! Naravno da jesu! Ali nisu SF: science fiction -- naucna fantastika. Nemaju veze s naukom. Zato sam rekla da ne spadaju bas u ovu temu. Ali, definitivno spadaju u najbolja ostvarenja sto se tice fantastike uopste, mada sto se tice Lord of the Rings - vise volim knjigu nego film, u nekim delovima. Al, to je tek neka druga tema, necu da idem off topic...

    Inace volim da gledam i seriju Star Trek - prosto je neverovatno kako ima malo "pravih" gresaka. Ima mnogo neverovatnih stvari, slazem se, ali nema mnogo potpuno nemogucih stvari (naucno gledano).
    Da, imas pravo. LOTR nije sf vec samo f ja sam za sve vrste fantastike bila naucna ili ne, a ovde sam malo brze citao pa te nisam ukapirao.
    Pozdrav !

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najbolji domaći film?
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 11:36
  2. Najbolji film Pedra Almodovara
    Autor Sonja u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 15.03.2010, 19:37
  3. Najbolji film u 2007
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.03.2008, 02:28
  4. Najbolji domaci Film u 2007
    Autor Fraga u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.01.2008, 00:48
  5. Najbolji film u 2006. godini
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.01.2007, 16:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •