Žene su jači pol? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
  1. #31

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku
    Žene su jače samo kada su u ulozi majka-zaštitnica.
    Mislite? Čvrsto sam uveren da grešite, a koliko vidim niste pročitali ni uvodni post, jer sam siguran da ne biste postovali na način koji već jeste pošto je suština teme nešto sasvim, sasvim drugo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    žena crpi svoju statusnu superiornost iz sasvim drugih izvora. A to su njena lepota i njena specifična seksualnost.

    Upravo to je čini superiornijom u muško-ženskim odnosima.
    Taj seksipil kojim zrači isijava iz svakog njenog pokreta,pogleda,govora..
    ne nužno non-stop ali u određenim situacijama kada je to potrebno,da.
    Takva žena i vrši odabir muškarca...baš kao i u životinjskom svetu,što to čini ženka u igri s' mužjacima.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #33
    Ako je jaka ličnost, ona prestavlja ono što upotpunjuje muškarce. U tom slucaju je ona kod žena vrednija od imetka.
    t.j. moje je mišljenje da niko ne trebati na jaćinu i superiornost jednog prema drugom polu, svako je ima na svom polju.
    Zajedno smo jači..


    U braku muž i žena upotpunjuju jedno drugo. “Žene su odječa vaša i vi ste odječa njihova.” (2:187)
    Odječa ima tri namjene: da pokrije, da žaštiti i da uljepša.
    Poruku je izmenio Cecara, 12.02.2013 u 09:38 Razlog: uzastopni postovi

  4. #34

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Jači? (naravno da znam da se ovde ne odnosi na fizičku snagu). Ponekad da, ponekad ne. Više su hrabije, manje kukavice. Spremnije su na istinu, kakve god probleme to donelo. Kad varaju, varaju ne iz hira (mada ima i takvih) već ih je nešto nagnalo na to. Kada lažu,pravilo je isto. Ređi su slučajevi da napuštaju svoje potomstvo, (retki su oni koji se hvataju u koštac). Muškarci su skloniji tiraniji i nekoj bezobzirnosti. I užasno me nervira odustajanje od dece, svoje dece, neplaćanje alimentacije, nebriga uopšte...Ali, ako uzmemo za činjenicu da su muškarci na ovim prostorima (i ovde ima izuzetaka) vaspitavani po Vajningerovom (Otto Weininger - Wikipedia, slobodna enciklopedija - Википедија, слободна енциклопедија) merilu "sve su žene iste kada im skineš ambalažu" ,svejedno je da li su žene jače ili ne i podbacuje se na planu poznavanja psihologije ličnosti, ženama tako nerazumljivog dijapazona muških manifestacija i promene ličnosti, od bleskasto sentimentalnih, do brutalno nasilnih.
    Vremenom skoro sve žene ( ali ne ipak baš sve), dobrovoljno ili ne, manje ili više, gube svoju samostalnost u odlučivanju i povlače se muškarcu u senku. I to u običnim, trivijalnim stvarima. I još nešto,naročito mi je zanimljiv prelaz iz mirnog stanja u vezu...Žene se uglavnom druže do onog trenutka dok se u njihovim životima ne pojavi muškarac, a onda njihovo druženje gubi na učestalosti (sigurno imate takve prijateljice u okruženju, ja da), počinju da pronalaze sebe u njihovim interesovanjima, poništavajući se kao ličnosti koje su bile pre toga. Sa muškarcima je to dosta prostije i znatno ređi slučaj da pojava žene razdvoji prijateljstvo...U stvari, moglo bi se reći da muškarci nastavkom svog druženja nameću ženama sa njima međusobno druženje, koje one prihvataju kao sasvim normalan tok praćenja jedinke lidera.

    Za ravnopravnost sam. Verujem da oba pola poseduju neku vrstu budnosti i mogućnosti odmeravanja "jačine". Život nije nadmetanje.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #35

    Odgovor: Žene su jači pol?

    nisu jaci pol, i nece ni biti.

  6. #36

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat Milos801 kaže: Pogledaj poruku
    nisu jaci pol, i nece ni biti.
    Kad izađeš iz pelena, razgovaraćemo. Ovde nije reč o fizičkom obračunu
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  7. #37

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Naravno,psihicki mnogo jace..

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •