Baba Vanga
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17

Tema: Baba Vanga

  1. #1

    Baba Vanga

    swojeremeno je baba wanga predwidjela pocetak 2 swjetskog rata,potonuce ruske nuklearne podmornice 'kursk' i 11 septembar 2001..
    Iako je umrla prije 12 godina,slijepa bugarska prorocica slawu je stekla i izwan domowine zahwaljujuciinternetu i ispunjenim prorocanstwima o swjetksim katastrofama..
    prorekla je i smrt princeze dajane,a u wrjeme 2 swjetskog rata njenu kucu je posjetio i hitler,koji je izasao uznemiren jer mu je prorekla neslawan kraj..a zabrinutost su izazwalinedawni sukobi u gruziji koji su takodje nasli mjesto u njenim wizijama..
    baba wanga je wid izgubila kao 12.godisnja djewojcica,kada s je nakon oluje pronasli zatrpanu prasinom i kamenjem,s ocima punim pijeska....
    neko wrijeme se skolowala u zemun,swirala je klawir...bila je polupismena inace,pa su njene rijeci morali tumaciti i zapisiwati njeni saradnici...
    lepa brena twrdi da je njen brak sa bobom ziwojinowicem prorekla uprawo baba wanga..
    rekoh wec da je umrla 11 awgusta 96..i i ewo sta nas ceka

    2010- pocetak 3 swjetskog rata,rat ce poceti u nowembru,a zawrsiti se oktobru 2014..pocece kao obican rat,a zatim ce biti upotrijebljeno prwo nuklearno,a onda i hemijsko oruzje
    2011-kao rezultat radioaktiwnih padawina,na sjewernoj polulopti nece ostati ni jedna biljka ni ziwotinja..muslimani tada pocinju rat protiw preostalih ewropljana..
    2014-wecina ljudi patice od cirewa,raka koze i drugih koznih bolesti
    2016-ewropa je skoro bez ljudi
    2018-kina postaje nowa swjetska sila..zemlje u razoju prestaju bit eksploatisane i postaju eksploatatori
    2023-orbita zemlje se neznatno mijenja
    2025-ewropa je i dalje slabo naseljena
    2028-stwaranje nowog oblika energije
    2033-polarni led se topi,niwo okeana raste
    2043-procwaat swjetske ekonomije,ewropom wladaju muslimani
    2046-swi ljuski organi mogu se uzgajati.zamjena organa postaje jedna od najboljih metoda lijecenja
    2066-za wrijeme napada na muslimanski rim,SAD koriste nowi oblik oruzja-klimatsko..dolazi do naglog zahladjenja
    2076-besklasno drustwo(komunizam)2084-oporawak prorode
    2084-oporawak prorode
    2088-nowa bolest-starenje za nekoliko sekundi
    2097-brzo starenje pobijedjeno
    2100-wjestacko sunce oswetljawa tamnu stranu zemlje
    2111-ljudi postaju kibori(ziwi roboti)
    2123-rat izmedju malih drzawa.welike sile se ne mijesaju
    2125-u madjarskoj dobijaju signale iz swemira(i swi ce se opet SJETITI WANGE)
    2130-podwodne kolonije(uz pomoc sawjeta wanzemaljaca)
    2164-ziwotinje pretwaraju u poluljude
    2167-nowa religija
    2170-welika susa
    2183-kolonija na marsu postaje nuklearna sila i zahtijewa nezawisnost od zemlje(kao nekad SAD od engleske)
    2187-uspjesno prekinute erupcije 2 welika wulkana
    2195-morske kolonije (podwodne)potpuno su osigurane hranom i energijom
    2196-potpuno mijesanje azijata i ewropljana
    2201-na suncu se gase termo-nuklearni procesori.postaje hladnije
    2221-u potrazi sa wanzemaljskim ziwotom,ljudi stupaju u kontakt sa necim uzasnim
    2256-swemirski brod donosi na zemlje nowu strasnu bolest
    2262-potpuno se mijenjaju orbite planeta.marsu prijeti kometa
    2271-ponowo se izracunawaju fizicke konstante koje su se izmjenile
    2273-potpuno mijesanje bijele zute i crne rase.pojawljiwanje nowih rasa ljudi
    2279-energija ni iz cega(pretpostawka-iz wakuma ili crnih rupa
    2288-putowanje kroz wrijeme.nowi kontakti sa wanzemaljcima
    2291-sunce se hladi.pocinju pokusaji ponownog aktiwiranja
    2296-snazne eksplozije na suncu(wjerowatno kao posljedica njegowog reaktiwiranja).mijenja se sila grawitacije.stare swemirske stanice i sateliti pocinju padati
    2299-u francuskoj se pojawljuje pokret otpora islamu
    2302-otkrice nowih waznih zakona i tajne swemira
    2304-otkrice tajne mjeseca
    2341-nesto strasno se priblizawa zemlji iz swemira
    2354-kwar na jednom od wjestackih sunca dowodi do susa
    2371-welika glad
    2378-nowa brzorastuca rasa ljudi
    2480-sudar 2 wjestacka sunca .zemlja je u polumraku
    3005-rat na marsu
    3010-kometa razara mjesec.oko zemlje se stwara pojas kamenja i pepela
    3797-kao posljedica oblaka od zemlje,na njoj IZUMIRE ZIWOT.ljudi se uspjewaju preseliti u nowe zwezdane sisteme.

    jbg,to nas ceka,i ako ja nesto i ne wjerujem u owo,ali nedawne gruzijske sukobe je 'pogodila 'kao i ono gore sto mozes procitati,pa me je to malo zamislilo..

  2. #2

    Odgovor: Baba Vanga

    iskreno, mene sve to ne tangira mnogo malo me trgne i malo se uplasim na momenat kad procitam, ali kad bi se svi smakovi sveta obistinili koji su predskazani, onda sveta odaaaavno ne bi bilo
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Baba Vanga

    da ali,owa prorocica je bukwalno swe pogodila do sad..ali bas swe..sigurno si fuserajski procitala pa pominjes neke smakowe sto su bili predwidjani od nekih,owa slepica,je swe pogodila do sad... a smak se ne pominje, tek na kraju za 1000 i nesto godina,znaci... swe te price i to je sranje,ali owa je swe pogodila do sad...to je to..madaopusteno..

  4. #4

    Odgovor: Baba Vanga

    owa slepica
    ona nije bila slepica, vec slepa zena.

    I ne, ne citam "fuserajski", ako citam, onda citam..
    a isto kazu da je sve pogodio i Nostradamus i da su pogodile Maje, odnosno njihovi kalendari, posto su oni bili opsednuti vremenom i racunanjem.. a to sto su npr. oni prorekli, ne poklapa se sa onim sto je baba Vanga prorekla

    stvar sujeverja, po meni bar
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    13 Odgovor: Baba Vanga

    Druže,to sve može da bude,al' ne mora da znači...lol'z,jednostavno ko će ga znati,ko što sam rekao nekim englezima kad su me pitali šta mislim o prestanku majanskog kalendara(bio pozvan)-pobili ih konkviskadori,a možda im samo više i do**zdilo da računaju lol'z

    Šalu na stranu,o ovakvim stvarima ni ne diskutujem nešto,jedino što ne volim manipulatore,fanatike i sl. stvari,sve ostalo je ok...

  6. #6

    Odgovor: Baba Vanga

    ma da,swe owo paranormalno zwuci..mada owo u gruziji je 'uwatila' pa ono..ma..nek ide,,pa da widimo

  7. #7

    Odgovor: Baba Vanga

    egzo ja mislim da se ta baba-vanga malo zaj..... u racunanju.ja mislim da ce ova planeta pre 3797 otici u honduras
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #8

    Odgovor: Baba Vanga

    "2011-kao rezultat radioaktiwnih padawina,na sjewernoj polulopti nece ostati ni jedna biljka ni ziwotinja..muslimani tada pocinju rat protiw preostalih ewropljana..."
    Tim preostalim evropljanima će samo biti do rata... Šta će muslimani u kontaminiranoj oblasti? Za šta će da ratuju? Nove izvore energije? Nahvataj pe`- šes` evropljana da nam svetle u mraku?
    Dalje neću ni da se trudim... Koještarije u prošlosti prežvakane milijardu puta... Nekome je baš stalo da plaši lakoverne...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9
    ja u nishta ono ne wjerujem,u nishta,ziwim ziwot i boli me tuki ...ne smije se wjerowat u gluposti..moze da se cuje i da se diskutuje,ali da se wjeruje...

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    "2011-kao rezultat radioaktiwnih padawina,na sjewernoj polulopti nece ostati ni jedna biljka ni ziwotinja..muslimani tada pocinju rat protiw preostalih ewropljana..."
    Tim preostalim evropljanima će samo biti do rata... Šta će muslimani u kontaminiranoj oblasti? Za šta će da ratuju? Nove izvore energije? Nahvataj pe`- šes` evropljana da nam svetle u mraku?
    Dalje neću ni da se trudim... Koještarije u prošlosti prežvakane milijardu puta... Nekome je baš stalo da plaši lakoverne...
    paaa..swe owo za babu wangu je diskutabilno,i ako licno ne wjerujem u to...ali draga moja nowosadjanko...ali si me malo iznenadila kad kazes owako zato sto kako bakica,nece ni jedna biljka ni ziwotinja..sta da swijetle u mraku,kakwe to weze ima..radi se o kontinentu,o mogucoj obnowi u njihowoj reziji,sta ti ja znam..ali swatas..malo si to brzo 'ispekla'
    Poruku je izmenio bellissima, 14.02.2010 u 14:42

  10. #10

    Odgovor: Baba Vanga

    06.06.2006..rodice se dete koje ce za 26 godine zavladati planetom i bice najvece zlo na svetu,i bice katastrofe na nasoj slatkoj maloj planetici.............nesto otprilike ovako procitala sam u presu taco06.06.2006,i neznam samo ko moze da poveruje u ovako nesto.pa svakog dana se rodi na hiljade beba a oni bas nasli da ce se tad roditi jedna i bice mini zlo dok ne poraste........svasta
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  11. #11

    Odgovor: Baba Vanga

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    paaa..swe owo za babu wangu je diskutabilno,i ako licno ne wjerujem u to...ali draga moja nowosadjanko...ali si me malo iznenadila kad kazes owako zato sto kako bakica,nece ni jedna biljka ni ziwotinja..sta da swijetle u mraku,kakwe to weze ima..radi se o kontinentu,o mogucoj obnowi u njihowoj reziji,sta ti ja znam..ali swatas..malo si to brzo 'ispekla'
    onda nisam dobro informisana... što ti ne reče da si vangin suplent?.. u tom slučaju bih više vodila računa na koji način iznosim svoj stav...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #12

    Odgovor: Baba Vanga

    3. svjetski rat počinje 2010.

    2046. uzgajat će se ljudski organi, a 2076. vladat će komunizam - tvrdila je Vangelia Gušterova

    Iako je umrla prije 12 godina, slijepa bugarska proročica Vangelia Gušterova, poznatija kao Baba Vanga, slavu je stekla i izvan domovine zahvaljujući internetu i ispunjenim proročanstvima o svjetskim katastrofama, a sada su se mnogi zabrinuli zbog njezina predviđanja da će treći svjetski rat početi 2010.

    Svojedobno je bila predvidjela početak Drugoga svjetskog rata, potonuće ruske nuklearne podmornice Kursk: "Potkraj stoljeća, u kolovozu 1999. ili 2000., Kursk će prekriti voda i svijet će plakati nad tim." Riječima "Strava, strava! Američki blizanci past će nakon što ih napadnu čelične ptice, vukovi će zavijati u grmlju, nevina krv bit će prolivena" vidovnjakinja je predvidjela napad na Svjetski trgovački centar 11. rujna 2001. Blizanci su doista srušeni, i to u vrijeme mandata predsjednika Busha čije prezime u prijevodu znači znači grm.

    Vanga je predvidjela i perestrojku u SSSR-u te smrt princeze Diane, a priča se i da ju je u vrijeme Drugoga svjetskog rata posjetio Hitler koji je iz njezine kuće izašao uzrujan jer mu je prorekla neslavan kraj. Točno je predvidjela i vlastitu smrt 11. kolovoza 1996., a zabrinutost su izazvali nedavni sukobi u Gruziji koji su također našli mjesto u njenim vizijama. Kad je riječ o trećem svjetskom ratu, Baba Vanga bila je prorekla da će početi nakon pokušaja atentata na četiri državnika i sukoba u Hindustanu 2010.

    Rođena je 3. listopada 1911. kao Vangelia Pandeva Dimitrova u Strumici u Makedoniji. Vid je izgubila kao 12-godišnja djevojčica, kad su ju nakon oluje pronašli zatrpanu prašinom i kamenjem, s očima punim pijeska.

    Neko se vrijeme školovala u školi za slijepe u Zemunu gdje je naučila brajicu, svirati klavir, šiti. U Bugarsku se morala vratiti nakon smrti pomajke da bi se brinula za mlađu braću i sestre.

    Tvrdila je da njezine paranormalne sposobnosti imaju veze s nevidljivim bićima koja joj šalju informacije o prostoru i vremenu. Prorekla je i da će ljudi, tek za oko 200 godina, uspostaviti vezu s izvanzemaljcima iako mnogi od njih već godinama žive na Zemlji. Dolaze s planeta koji se zove Vamfim i treći je planet od Zemlje. Recentna istraživanja koja pokazuju da na Europi, Saturnovom mjesecu možda postoje tragovi života mogla bi se pokazati kao vrlo istinita.

    S obzirom na to da je bila u dobrim odnosima s vrhuškom bugarske komunističke partije te da je često viđana u društvu Todora Živkova, skeptici smatraju kako je svoju popularnost mogla zahvaliti barem djelomično informacijama koje je dobijala od bugarske tajne službe. Također, baba Vanga govorila je u vrlo jakom dijalektu i bila polupismena tako da su njene riječi tumačili i zapisivali njeni suradnici.

    S druge strane, ruski istraživači paranormalnog zanimali su se za babu Vangu, no njihovi su zaključci i dalje tajna, jedino se zna da je opći dojam koji je ostavila na Ruse prilično uvjerljiv.

    I neki poznati ljudi s prostora bivše Jugoslavije pohodili su bugarsku proročicu - tako Lepa Brena tvrdi da joj je brak sa Slobodanom Živojinovićem prorekla upravo baba Vanga.

    Baba Vanga bila je vrlo neugodna prema ljudima koje je smatrala zlima, gotovo je uvijek raskrinkavala njihove grijehe i mane. Bavila se i liječenjem i smatrala da se ljudi moraju liječiti prirodnim lijekovma koji rastu u njihovom zavičaju.

    Kronološki poredana proročanstva od početka 3. svjetskog rata zvuče kao vrlo neugodna mješavina SF-a i filma strave:

    2010. - Početak 3. svjetskog rata. Rat će početi u studenome 2010. i završit će u listopadu 2014. Počet će kao običan rat, zatim će biti upotrebljeno prvo nuklearno, a zatim i kemijsko oružje.
    2011. - Kao rezultat radioaktivnih padavina, na sjevernoj polutci neće ostati ni životinja ni biljaka. Muslimani tada počinju kemijski rat protiv preostalih Europljana.
    2014. - Većina ljudi patit će od čireva, raka kože i drugih kožnih bolesti (kao posljedica kemijskog rata)
    2016. - Europa je skoro bez ljudi
    2018. - Kina postaje nova svjetska sila. Zemlje u razvoju prestaju biti eksploatirane i postaju eksploatatori
    Poruku je izmenio bellissima, 06.11.2009 u 13:22

  13. #13

    Odgovor: Baba Vanga

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    2010. - Početak 3. svjetskog rata. Rat će početi u studenome 2010. i završit će u listopadu 2014. Počet će kao običan rat, zatim će biti upotrebljeno prvo nuklearno, a zatim i kemijsko oružje.
    Jos jedno prorocanstvo u moru ostalih koje predskazuje treci svetski rat.
    Vangina godina nam je na pomolu, e sad koliko su verodostojno preneta njena "prorocanstva"?

    Nekad za vreme stare Jugoslavije, o Vangi se pricalo, sapatom, nase zvezde su odlazile po istinu o svojoj sudbini.Ja iskreno slabo verujem u sve ovo, mislim da je samo posledica manipulacije.
    Ili, a sta ako ima i istine ...

  14. #14

    Odgovor: Baba Vanga

    Ako nas ne potrebi svinjski grip, onda ce, reciprocno, biti 3. Svetski
    Ja gledam da u to ne verujem, nije dobro po moj stomak, u moemntu mi se javi dijareja, da ne kazem, proliv. Uznemiravaju me takve stvari
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Baba Vanga

    pa,u svakom slucaju,stvari najavljene u neko dogledno vreme cemo lako proveriti
    ostalo je toliko daleko napred da je beskorisno misliti o tome

    sirenje islama prognozirali su svi proroci i vidovnjaci
    zar mi nismo svedoci toga?

    kinezi...ah,Kinezi....lako je njima siriti se.....

    dalje,sasvim je za ocekivati je da ce poceti da se gaje ljudski organi
    to mi je sasvim verovatno
    geneticki inzinjering i medicina napreduju brzinom svetlosti

    mislim da sam negde procitala,da se pravilnim tumacenjem Nostradamusa takodje dolazi do 3700 i neke godine kao godine smaka sveta

    na srecu,pamcenje coveka je kratko
    i njegov vek
    stoga,moji potomci u 3000.godini nece mi znaciti nista
    pa cak ni oni mnogo mnogo blizi
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Deda i baba sa 29 i 30 godina
    Autor Necromancer u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.08.2011, 20:01
  2. Dvorac "Baba Pusta", Aleksa Šantić
    Autor Nennad u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.07.2010, 11:27
  3. To može samo baba
    Autor ZOE u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.03.2009, 09:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •