Sve se vraća - sve se plaća - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 59
  1. #16

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    verujem u to da se sve vraca i placabila sam svedok takvih stvari puno puta,i svi treba da shvate da ne mozes da radis lose,a da ocekujes dobroa isto tako hocu reci,da za sve sto uradimo snosimo posledice.Verujem u pravdu,mada je spora ali uvek pobedjuje

  2. #17

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    "Daj ljudima više nego što žele, i daj im to sa svim svojim srcem."

  3. #18

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    U svakodnevnom životu, ne čini se da je tako. Ima mnogo primera da nesrece pogadjaju dobre ljude, a onima koji to nisu, na izgled, sve ide glatko.
    Ali to je samo privid.
    Gospod nam daje mnogo iskusenja, a loši ljudi nekada žive dugo, ali u bolesti i nevolji. Na zalost, nekada se vraća na potomcima ni krivim ni dužnim. Iz besede Vladike Nikolaja, vidimo da je život jedan i vecan, da se nastavlja na zemlji životom potomaka, pa se na njih prenosi neokajani i neoprošteni greh predaka.
    Zato svako treba da misli daleko u budućnost, da misli na svoju decu i decu svoje dece.
    Tako se i u narodu veruje, kad se nekom desi nesreca, česti su komentari da je to neko zaslužio od predaka.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  4. #19

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    verujem u to da se sve vraca i placabila sam svedok takvih stvari puno puta,i svi treba da shvate da ne mozes da radis lose,a da ocekujes dobroa isto tako hocu reci,da za sve sto uradimo snosimo posledice.Verujem u pravdu,mada je spora ali uvek pobedjuje
    pa tu pravdu nikad niko ni ne prepozna, ako ti ne uradis nesto povodom toga da ta pravda ne izadje na videlo odmah, nemoj ni da ocekujes onda da ce ta pravda doci sama od sebe
    za neke stvari ipak ne vazi "pitanje vremena"

  5. #20

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Ako bih išla tom logikom, onda je neki moj predak ostao debelo dužan..jer, stigoše dugovi na naplatu..

    Trudim se da činim dobro, inače me ubi moja sopstvena savest, a od kletvi tipa, deca će platiti, me jeza hvata..mada, iza loših dela predaka ostaje rep, koji i potomci vuku za sobom ni krivi, ni dužni..ipak se zlo nekako više pamti i prepričava..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #21

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Ne znam šta da mislim o tome. Ipak sam sklon da poverujem da bi verovatno svi mi kada bi dovoljno dugo živeli u sličnim ili istim uslovima u konačnom nekom skoru slično ili isto prošli...

    Jer, kada bi prihvatili to - Sve se vraća - sve se plaća, kao neku redovnu i izvesnu mogućnost, priznali bi, hteli ili ne, i čitav lanac iracionalnih i neshvatljivih uzročnih faktora koji utiču na naše živote...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Ako bih išla tom logikom, onda je neki moj predak ostao debelo dužan..jer, stigoše dugovi na naplatu..
    Ovo sam se i ja pitala...pa čak sam i pitala najstarijeg člana porodice da nije bila neka kletva...neko porodično sRanje...jer uz svu moju volju i želju...baš se neki repovi vuku..i sve se na nama djeci slomilo.

    Desile su se 4 smrti iz uže porodice u rasponu od neku godinu i po.

    Ko god od predaka da se zamjerio nekome...hvala mu ...

    Da se snimi sapunica o mom životu, bar bih saznala šta se dešavalo, i vjerovatno bih otkrila i neku polusestru negdje...punu kao brod...garant.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #23

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    po onome kako se prelama verovatno ne bi bila puna ko brod nego bi joj morala dati koshtanu srzz il bubreg bar.....
    & underpaid......

  9. #24

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    po onome kako se prelama verovatno ne bi bila puna ko brod nego bi joj morala dati koshtanu srzz il bubreg bar.....
    Imaš pravo vjerovatno bih morala bubreg da odvalim...neeesretnik sam od malena.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #25

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća



    eto, sFe si platio. buducha pokolenja su razduzzena
    & underpaid......

  11. #26

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Trudim se da cinim dobro, zlo nikom ne mislim, cak i mrava u hodu zaobilazim.
    Verujem da kako cinis u zivotu drugima, tako ce se i tebi vratiti.
    Zloba i pakost kad tad stignu na naplatu.

    Postoje dogadjaji u nasim zivotima, na koje mi ne mozemo da uticemo.
    I milion puta u takvim momentima se upitam "Boze, sta sam ti ja zgresila?"

    Mozda i nisam ja, mozda neko pre mene, tamo u nekoj dalekoj proslosti ...
    Mozda su sad njegovi dugovi dosli na red, a ja ih placam.

  12. #27

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
    Bojite li se da ćete platiti za učinjene greške? Ili da će to platiti vaši naraštaji?
    Smatrate li da učinjeno dobro delo možda neće biti vraćeno vama, ali neka vam se vrate deci?
    Jedan filozof je primetio kako se ne bojim toliko činjenja zla,koliko priznanja istog.Mislim da je u tome jedan deo odgovor na ovu temu jer čovek ne veruje u kaznu,barem ne misli kako će isti biti kažnjen sve dok,na neki način,bilo sebi bilo drugima ne mora da prizna ono što je učinio.Onda se pokreće savest.
    Naraštaji ne plaćaju,barem ja tako mislim,greške svojih predhodnika u smislu da im je ''plaćanje'' neka vrsta kazne zbog predhonika i njihovih greašaka,već nasleđuje probleme koji su prirodna posledica delovanja predhonih naraštaja-tako je i sa porodicom,deca nasleđuju probleme svojih roditelja-neka nerešena ekonomska pitanja,zamršene porodične odnose,stare svađe sa rođacima.
    Mislim da se ništa ne plaća na onaj način na koji to sugerišu ponekad ljudi,kao da je to neka vrsta ''odmazde'' za tuđe grehe.Bilo bi to prihvatanje sudbine i potpuno odbacivanje slobodne volje.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  13. #28

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Sve se vraća i sve se plaća, da.

    Pre ili kasnije.

    Slobodna volja je samo kamenčić bačen u more sudbine. Ipak, ponekad uspe da napravi krug na vodi...

  14. #29

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Sve se vraća i sve se plaća, da.

    Pre ili kasnije.

    Slobodna volja je samo kamenčić bačen u more sudbine. Ipak, ponekad uspe da napravi krug na vodi...


    Upravo se o tom krugu na vodi i radi,jer kada bismo odbili da učestvujemo u lancu i budemo karika koja služi za povezivanje činjenja ružnog,bez obzira čime ga opravdavali-pravdom,recimo,onda bismo mođda naučili kako da živimo sa manje razmišljanja o ''plaćanju'' onoga što nam je učinjeno,onda bismo završili sa izgovorima zbog sopstvene nemoći da nešto popravimo,ili da izbegnemo da počinimo ono što je strašno.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  15. #30

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Ne verujem u ovo. Deluje ta stavka lepo na papiru, i u izgovorenoj reči, u smislu da ako dobro činiš, dobro će ti se vratiti, ali.... U stvarnosti (bar onom delu kom sam ja prisustvovao) to izgleda znatno drugačije. Ceo život činim dobro, i zbog te dobrote stradam na mnogo načina... a oko mene žive ljudi od kojih neki ništa dobro u životu nisu učinili, a kroz isti prolaze praktično bez i najmanje prepreke. Što se tiče predaka, oni tek nisu mogli (a ni stigli, uglavnom) da počine nikakvo nedelo koje bih ja sad morao platiti.

    Kao što rekoh, lepo to deluje, i sam ponekad kažem da će sve doći na svoje mesto, da će dobrota biti nagrađena, a zlo kažnjeno, ali me stvarnost svakog dana opovrgava.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •