Muškarci i žene.. - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Realno Sivi,sve to ako nisi zaljubljen.Ali,mozemo li izabrati u koga cemo se zaljubiti?I sta ako se zaljubimo a ta osoba ne ispunjava ove tacke pod'a,b,c,'?

  2. #17

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Ajd ovako...
    Ja sam o svemu pisao u maniru ŠTA JE TO ŠTO me privuče! Pošto se nadam da iz ranije napisanog je više nego vidljivo da kod mene se međusobni odnosi GRADE jasno je da domet veze zavisi od oboje. Kažeš..zaljubljenost? Taj pojam ja lično shvatam kao POČETNU fazu (meni je moguće da se zaljubim u neku njenu suštinu, koju sam pretpostavio da ima..drugima u njenu figuru) koja nikada ne može trajati dugo! Ukoliko se tokom par meseci (od prilike trajanje te faze i nije duže od najviše 6 meseci) ispostavi da sam ja pogrešio u pretpostavci njenih kvaliteta (a nemam običaj da "ulepšavam" ili opravdavam očigledne gafove partnerke) onda moje interesovanje pada i izlazim iz kontakta. Već navedoh da ni druge ne obmanjujem pa zar onda nije razumljivije što NI SEBE SAMOG to ne želim? Period nošenja "ružičastih naočara" kod mene ne postoji!
    Naravno..ni period "pljuvanja" posle veze. Sasvim je moguće da je i ona osoba vredna pažnje, da ima kvaliteta i stav ali...da međusobno NE MOŽEMO da funkcionišemo!
    Toga sam postao svesniji vremenom. Onaj ko je naučio da sam funkcioniše treba da uloži napora da bi se navikao na život udvoje. Dve jake individue mnogo truda treba da potroše da bi neke "nadležnosti" polako prebacile na drugu osobu.
    Ipak...građenje poverenja ima jednu jako dobru osobinu:- Podstiče partnere da iz sebe izvuku najbolje i samim tim postanu bliži. Jedna od meni jako dragih osoba je to ovako formulisala:
    - Što da ja u tvojim očima budem veća princeza nego u svojim ?
    Ljubav i nastaje kada smo svesni svih kvaliteta i mana partnera ali ga i pored svega volimo. Zaljubljenost često IGNORIŠE mane. Kod mene to ide u smislu "to nije idealno ali...mogu sa time da živim" a nikada (u zrelom dobu) "ona je bezgrešna i savršena..i nema nikakvih mana". Čak mi je i draža što je više "ljudskija", sa ponekim porokom svojstvenom ljudima, nego da je idealizovana.
    Prosto...ko je idealan? NIKO! Pa zašto bi onda želela da budeš NIKO ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #18

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Meni se cini da si ti opisao ono sto kazu-tip-,kakav tip trazis..ali zaljubljujemo se cesto u sasvim drugacije osobe.I ako zaljubljenost predje u ljubav,u ono -volim- onda ce veza trajati.Jer to volim podrazumeva ceo sklop te licnosti ,sa manama i vrlinama.Nikako sebe ne vidim da analiticki razlazem osobu,recimo,duhovita je ,ima intuiciju,ali zaboga lose se parkira,smotana je..otpada.

  4. #19

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Vi žene ste zapravo drugačije od nas muškaraca.

    Nama se teško dogodi da se zaljubimo u nekoga ako toga na neki način nismo odabrali.

    Vi, s druge strane, ste baš čudne i nema pravila kada će se koja zaljubiti.

    Jedna padne na izgled, druga na lijepu riječ, treća na poklon, četvrta...

  5. #20

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Moram da priznam, mrzim generalizovanja. Vi muskarci i mi zene (to valjda one koje su pale s Marsa). Nikada necu pomisliti da su svi muskarci ili sve zene iste. Konkretno mene ce privuci i sanjar i pesnik, i filozof,ali konacno dovoljno hrabar da povede ili sledi. Privuci ce me iskren, sarmantan, ali pre svega COVEK u punom smislu te reci. Da mi se dopadne na trenutak neko sa samo nekom od tih osobina moguce je, ali da zavolim, to je nesto drugo, nesto sasvim razlicito jer je moje. U ljubav ne ulecem bezglavo,a gluposti kao poklon ili dobra kola vredjaju ovu temu.

  6. #21

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Da se razumemo..razlike ipak postoje!
    Videh da je koleginica post iznad pomenula da " u ljubav ne uleće bezglavo", što pokazuje NJEN izbor. Naime, žene mogu ili ne bezglavo uletati u veze, dok je kod muškaraca to nemoguće. Muškarci UVEK sa glavom uleću u vezu, jedino što imaju izbor KOJOM. Mislim...ja ovo čisto zbog paralele između polova .
    E sad...što je nekima od nas JAKO VAŽAN baš taj izbor koji smo napravili i čini suštinsku razliku, kvalitet i domet veze.
    Doduše, nije ni pravi izbor uvek garancija kvaliteta. Naime, ni sponzoruša ne ulazi bezglavo u vezu, ali...takva veza je daleeeeko od prave, istinske veze između para. Takođe i izbor muškarca da ga vodi gornja glava može značiti i samo da želi se udomiti kod žene sa uspešnom karijerom.
    Mnogo toga je korak po korak..naravno u pravom smeru. Ukoliko pokažemo potencionalnom partneru da želimo ga saslušati, da se njegove želje uvek uzimaju u obzir, da je normalno zajedno doneti odluke koje se tiču oboje..možda nam se i posreći. Posle pokazivanja navedenog se lako vidi da li neko želi da nas izmanipuliše ili naginje ravnopravnosti.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #22

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Citat Nefertiti kaže: Pogledaj poruku
    Moram da priznam, mrzim generalizovanja. Vi muskarci i mi zene (to valjda one koje su pale s Marsa). Nikada necu pomisliti da su svi muskarci ili sve zene iste. Konkretno mene ce privuci i sanjar i pesnik, i filozof,ali konacno dovoljno hrabar da povede ili sledi. Privuci ce me iskren, sarmantan, ali pre svega COVEK u punom smislu te reci. Da mi se dopadne na trenutak neko sa samo nekom od tih osobina moguce je, ali da zavolim, to je nesto drugo, nesto sasvim razlicito jer je moje. U ljubav ne ulecem bezglavo,a gluposti kao poklon ili dobra kola vredjaju ovu temu.
    Generalizovanje (i ne samo ono) nije, recimo, pasulj pa da se voli ili ne voli. Ono je jedna od logičkih operacija koju svi po potrebi koristimo a da toga neretko nismo ni svesni. Ne znam kako drugačie razgovarati o par milijardi muškaraca, sa jedne strane, i nešto više žena, sa druge strane a da se ne vrši generalizacija. Naravno, generalizivanje nije savršeno, što nije po suštini ni cilj generalizacije za stvaranje opšte slike o nekoj grupi, klasi, vrsti ili čemu već..

    Ali, rekao bih da za ovu temo to nije ni važno. Mislim da je za razumevanje ove teme daleko važnija psihologija ličnosti samog čoveka kao pripadnika vrste, pa tek onda specifikumi polova unutar vrste, jer naše zaljubljivanje u nekog zavisi pre svega od naših sklonosti i naših predstava o lepoti, pameti, šarmu, itd, itd. pojedinca, odnosno pojedinki pripadnika suprotnog pola...

    Bojim se da je Dučić u Pesmi ženi to savršeno razumeo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Poštovani memento ma kako mi bilo da vam budem omaž za mišljenja ponekad bi mi prijalo da odaberete drugog korisnika
    Ipak epitaf ne dobija svako, a ja sam tu čast već od vas imala. Hvala.
    Poruku je izmenio Nefertiti, 03.09.2016 u 01:01 Razlog: slovna

  9. #24

    Odgovor: Muškarci i žene..

    Citat Nefertiti kaže: Pogledaj poruku
    Poštovani memento ma kako mi bilo da vam budem omaž za mišljenja ponekad bi mi prijalo da odaberete drugog korisnika
    Ipak epitaf ne dobija svako, a ja sam tu čast već od vas imala. Hvala.
    Iako ne vidim previše dobar razlog za ovakvu reakciju, ja Vas razumem. Ne znam šta treba sada da uradim. Da se izvinim, ili da obećam da neću više replicirati na Vaše postove? Evo, činim i jedno i drugo.

    Svako dobro.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Muškarci i žene..

    U sustini,generalizacija nam pomaze da brze ili lakse stvorimo predstavu o necemu.Nije ona uvek losa,losa je ako ide u drustvu s predrasudama.
    Generalno gledajuci,ovo mi je treci post na ovoj temi,a da pojma nemam o cemu se ovde prica,zato ododh na prvu stranu

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Moćni muškarci
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:39
  2. I muškarci plaču, zar ne?
    Autor makilli u forumu Muška kafana
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.08.2011, 00:43
  3. I muškarci su ugroženi, zar ne?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.08.2011, 00:42
  4. Muškarci u uniformama
    Autor duga12 u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 08.01.2010, 13:08
  5. Ko je pametniji, žene ili muškarci?
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 06.09.2009, 18:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •