Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 67
  1. #1

    Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Evo moje prve neoriginalne teme
    Sta je ono sto neko ko poseti nasu divnu i milu Vojvodinu,ne sme propustiti?
    Sta je ono sto je,po vama,neka prva asocijacija na njene lepote i posebnost?Kako biste uputili strance da je sto bolje upoznaju...a da to bude samo jedna stvar?Recite nam,te tako svi upoznajmo Vojvodinu sto bolje,jer poznato je koliko skrivenih krajolika/blaga/koznacegajos ona ima.



  2. #2

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Vidim da ovde slabo ko dopisa neshto, pa tju ja da dropujem koju "pametnu"...

    Za mene, a nisam bash puno proputovao po Vojvodini, nezaobilazno je Ledinachko jezero, sa propratnim izletom peshachenjem po Frushkoj gori... Ne treba zaobitji ni vozikanje fijakerom po Somboru, tu su salashi... Dovoljno je samo protji nekim regionalnim putem, pa pogledash oko sebe, a ono sve ravno u materinu, i gledash njive, u raznim bojama... Za mene je to neki poseban osetjaj, bash onako, prija... Tu je Karadjordjevo, Palitj... Zaista ima puno lepih stvari po Vojvodini, koje su mi bile bash super dok sam prolazio pored njih, a kojih sad ne mogu da se setim...

    Meni je ipak najlepshi osetjaj da stojim u sred polja, i gde god da se okrenem, vidi se samo pshenica, kukuruz... Po koja kutjica u daljini... A ono sve prshti od zhute i zelene boje...

    Eh, da imam jednu kutju, i njivu, pet shes' svinja, i bar jednu kravu, i avliju, u njoj jabuku il' shljivu...

    Kazhem, nisam bio puno u, shto se kazhe, turistichkom razgledanju, pa je ovo kratko neshto, shto se meni svidelo... Ako ko ima josh kakvu pametnu, samo napred, rado tju da odem da razgledam


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  3. #3

    11 Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    ja bih uz sve to dodala i jos da se negdje uz put zastane i proba jedan pravi riblji paprikas u kotlicu...
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    A meni je od jedne stvari zastao dah : setnja glavnim gradskim trgom u NS, pored katedrale i jednom lepo uredjenom ulicom (nisam iz NS,pa ne znam kako se zove... znam da je negde na potezu ka pravoslavnoj crkvi,jako je lepa,ima mnogo knjizara ) u kojoj su cvetale lipe. Raspamecujuce! Dakle mesec jun u Novom Sadu nikako nemojte propustiti!

  5. #5

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Eh, da li bi godina dana bilo dosta da pokazemo sve lepote na koje smo ponosni?
    Ne zaboravite Petrovaradinsku tvrdjavu , Fantast , Palic , Manastire na Fruskoj Gori , brojna jezera po istoj , rimske ostatke u Sr. Mitrovici a i na vec spomenutoj nasoj lepoj Fruskoj Gori ..........
    A tek nasi festivali - Zmajeve decije igre , dane vina u NS , dane piva u Zr......
    Sterijino pozorje , filmske festivale ..........
    A salase da i ne spominjem...............
    Carde kraj reka.........
    Eh da a mrtva Tisa , Zasavica i sl............

    Ma ne smete propustiti zivot u Vojvodini
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #6

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Obale nasih reka, Divnu psenicu taman pred kosenje, Frusku Goru(za sada)
    I tako u beskrajno!

  7. #7

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Slažem se sa svima.
    Ali dodala bih:
    Ne propustiti poziv od pravog domaćina u Sremu da uđeš u njegov vinski podrum i degustiraš (čuje degustiraš) sadržaj u bačvama.
    Ne propustiti poziv od pravih domaćina u Bačkoj na bački ručak.
    (aj, sad Banaćani, tu sam tanka, šta ne treba propustiti kod vas?)

  8. #8

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Fantast, Palicko jezero, tvrdjavu danju, tvrdjavu nocu, tvrdjavu leti, zimi, u prolece i u jesen, splavove na Dunavu, poljoprivredni sajam, grozdjenbal u Karlovcima, dane piva u Zrenjaninu, kobasicijadu u Turiji...

  9. #9

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    katakombe Petrovaradinske tvrdjave

  10. #10

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Sto se NS-a tice, nikako ne propustiti voznju Plavim vozicem po keju, uz miris Dunava i vesela lica, kao ni voznju brodicima (mislim da su ture od po sat i tri sata) ... prava uzivancija i oh,so vojvodjanski

  11. #11

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Sve lepo pobrojase (mogli ste i koji slikicu ubaciti), al propustili da pomenete Kovilj. Mesto je ispunjeno sadrzajima i moze se napraviti jednodnevni izlet.

    Koviljski manastir...


    Koviljski rit i rukavce (Slajz, Tikvara, Arkanj), raj za ribolovce...


    i cuvenu Cardu "Na Kraj Sveta"...
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  12. #12

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    U Vojvodini svakako treba videti i doziveti njene mnogobrojne manastire, ili bar neke od njih. Ovde cu izdvojiti dva iako ni po cemu nisu manje vredni ili lepi od ostalih...

    Manastir Novo Hopovo nalazi se 7 km od Iriga pored glavnog puta Novi Sad – Irig. Izgraden je 1576. godine i po predanju delo je sremskih Brankoviča. U manastiru se posebno istice freska "Pokolj dece u Vitlejemu", a oslikao je čuveni ikonopisac Teodor Kracun. U manastiru je memorijalni muzej Dositeja Obradovića. U ovom manastiru je osnovana prva štamparija u Vojvodini, a bio je kulturno sedište Srba u srednjem veku.



    Manastir Vojilovica nalazi se u delu Pančeva koji se ima isotimen naziv kao i manastir. Podignut je u vreme Stefana Lazarevića. U okviru manastira je crkva Sv. Arhandela i ima izuzetno vredan ikonostas sa kraja XVIII veka.



    Svi manastiri predstavljaju remek dela arhitekture, slikarstva i čitavog kulturnog stvaralaštva srpskog naroda na ovim prostorima. Na kraju oni su specifični muzeji sa arhivskim materijalom i riznicama i svakako ih treba posetiti.
    Evo, promenila sam potpis

  13. #13

    Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Po mom misljenju,ne treba propustiti izlet na Palicu,odlazak u Novi Sad,Sremske Karlovce,Belocrkvanski karneval cveca...

  14. #14

    02 Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    ta, sve ste spomenuli..al da ja oooopet spomenem moj mili PALIC!!!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  15. #15

    12 Odgovor: Sta nikako ne propustiti u Vojvodini?

    Jeste li ikad bili u Lovacki dom u Novom Knezevcu,pored Tise,blizu mosta izmedju Kanjize i Knezevca,ma predivno je,koliko cevapa sam ja tamo pojela

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tamo–amo po Vojvodini
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:17
  2. Vojvodini status kao sto RS ima u BiH
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2011, 17:50
  3. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  4. Zastita decijih prava.Slike dece na internetu-ne nikako!
    Autor Marija Andric u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 00:01
  5. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •