Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi! - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 43 od ukupno 43
  1. #31

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Slazem se sa gospoDzom B.
    Ja i moja sestra smo.odgajane u u istim uslovima a. pravi smo extremi sto se tipa licnosti tice, npr.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  2. #32

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Čemu brižnost ako smo sigurni šta je dete prihvatilo kao obrazac dobrog?
    Veliki problemi? Kako je to moguće kada svi znamo da kada su deca već velika da su već formirane ličnosti i da u tom formiranju imamo (barem bi tako trebalo biti) lavovske zasluge?
    Još nešto...malo dete je bespomoćno i slabo, veliko dete to nije ali i kada je malo i kada poraste treba da ima fer odnos i isti aršin. Propustimo li pohvaliti i nagraditi kada to zasluži ili prekoriti i kazniti kada zabrazdi onda stvaramo uslove za celoživotnu sekiraciju !

    mozda bidne,a ne mora....
    to da smo iskljucivo mi kao roditelji formirali dete kao licnost .....e tu se ne slazem....
    a ne slazem se ni da sto posto poznajemo svoje dete
    setite se svoje mladosti,molicu lepo

    ali ne mislim da su teret,ne, nikad...
    Gospođo Bi, NIGDE nisam tvrdio da smo ISKLJUČIVO mi dete formirali, a takođe ni da 100% ga poznajemo!
    Pobogu, rekao sam da porodica ima lavovski deo u formiranju ali jasno je da njegovo društvo, škola, mediji itd imaju udela u tome. Oko poznavanja...pa mi ni sebe same ne znamo 100% kako bi ikoga znali toliko?
    Jasno je da dobar deo gena daje neke sklonosti, jasno je da njegovi prijatelji imaju udela, jasno je da neke puteve svi moraju proći u svojim cipelama...ali važan je kostur koji se izgradio.
    Pominješ mladost a jako dobro je poznato da je to vreme kada sve dotadašnje dogme (učenja bez iskustva) svi želimo proveriti u praksi . Samo to uopšte ne znači da će se odustati od već učenog već samo da se lično želimo uveriti u ponešto.
    Deci treba umeti prići, treba umeti naći način da te čuju, shvate, poštuju i slede. Uostalom to nam je i najvažniji zadatak u životu !
    Poruku je izmenio Sivi, 16.08.2013 u 01:00
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #33

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    iju,postao si preosetljiv
    uFatio si me na delu !
    nece se ponovi

    nego....ja mLogone dumam ..tu oko dece... jer da dumam ja bi sad plakala sto on radije bleji u plafon nego sto cita Hemingveja kog sam mu poslala
    a odrasto medju knjigama
    a citala sam svako vece ko manijak da ga uspavam
    a pricala zanimljive crtice iz zivota pisaca
    a....

    ja mog samo volim sad
    i gledam da on to zna
    pa sta nam Bog da..
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #34

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Ih preosetljiv, pa nisam ja malo dete .
    Vidi, možda si pogrešila ako si čitala kada je već naučio i sam.
    Drugi da mi čita da bih ja učio je meni bzvz situacija. Pre sam mišljenja da se tako prave gotovani i lenčuge jer sam svedok da današnji roditelji samo što ne žvaću za dete..."da se ne zamara" .
    Ne, muškarca treba učiti da se bori, za svako svoje interesovanje, ne treba mu sve na tacni.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #35

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Vratila se moja pubertetska, desetogodišnja cura od bake gdje je provela tjedan dana. Tamo, osim bake, družila se sa tetom, ujakom i dječjom ekipom iz vrtića. Da prijeđem na glavno - vrzmala se po netu jer joj je prijateljica iz vrtičkih dana ukazala na nekakvu stranicu sa modeliranjem i stiliziranjem lutaka. Ne bi to bilo toliko bitno da tamo ne postoji i chat sobe gdje je mala i otišla. Iskreno se nadam da nam je rekla istinu kada smo ju upitali je li nekome govorila osobne podatke i sl. Osobno smatram da je suviše premlada da odlazi u te chat sobe no da joj zabranim i igricu? Kada malo bolje razmislim ionako nije na kompu često (bolje je reći - nikada) a sljedeći put će moja mama i sestra dobiti naputak što i koliko joj mogu dozvoliti kada je kod njih. a doma.. Doma može samo na igricu samo kada smo uz nju. U protivnom eto roditeljskih, šifriranih zabrana na kompu.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #36

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Malo dete -mali problemi,veliko dete -veliki problemi...Pa ne bih baš rekla veliki problemi,pre "mali" razgovori sa velikim detetom da ne bi došlo do VELIKIH problema.

    Počeo raspust..veliko dete došlo kući na ferje...vidim ja druži se ,intenzivno.Zamračena soba,filmovi do kasno pod pokrivačem sa svojom devojčicom.Mislim se u sebi, vrag je odneo šalu.Vreme je da obavimo "ONE" razgovore.

    Uvek sam se trudila da prevazidjem svoje roditelje i da sa svojom decom uspostavim jedan otvoren odnos.To je ono kad ne postoje barijere i tabui ,kad misliš i veruješ da sa detetom možeš baš o svemu na drugarski način.Uhh..nisam ni mislila da to može ponekad biti ovoliko teško.Zapravo uvek sam tvrdila da ne postoje "muške" i "ženske" teme,bar kad su deca u pitanju.Ali vraga!

    Prelomim ja to u sebi jer je prosto došlo vreme za te famozne "muške" razgovore.Prirodno...donelo ih je odrastanje i stupanje u svet muškaraca..a tate nema tu,u okruženju.Kažem sebi...e tata,tata crk`o da Bog da gde god da si kad ja ovo moram umesto tebe!..i počnem,onako, izokola a on mi kaže: - Mama,znam.Znam sve i imam sve ."

    Kao da mi je neko sručio kofu hladne vode na glavu- nikad u životu gluplji osećaj i nikad u životu veće olakšanje i veća satisfakcija jer sam shvatila da sam išla pravim putem.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  7. #37

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Kod mene kazu-malo dete pije mleko,veliko ,jede dzigericu- ..istina.

  8. #38

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    - Mama, mogu li da obučem mini suknju?
    - NE!
    - Mama, mogu li da stavim ruž na usne?
    - NE!
    - Mama, mogu li da obujem štikle?
    - NE!
    - Ali, mama, ja imam 18 godina!
    - Znam, Strahinja, znam.. .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #39

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    poludim vise sa ovim momkom od 18 godina. danas me je toliko izbezumio da sam skoro poceo da gutam tablete. opalio sam mu samar. kad ce vise da odraste?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #40

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    qq biter, da nisi preterao?

  11. #41

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Ne znam kako mu nije vratio,on je vec odrasla osoba..ocigledno se bolje kontrolise od njega.Ne odobravam uopste..

  12. #42

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam kako mu nije vratio,on je vec odrasla osoba...
    More...možda mu je i vratio, je l vidiš da Bitera nema par dana ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #43

    Odgovor: Malo dete - mali problemi, veliko dete - veliki problemi!

    -E, mama...moram nešto da te pitam, znaš...idem sutra na tu žurku...treba nešto da mi kupiš...
    -Ajde pitaj, šta mucaš.
    -Pa ne mogu pred njom (kao ima obzira prema mlađoj sestri, hau jes nou )

    Ma šta ne može pred njom mislim se...
    U 5 sekundi izgledam ovako... ......
    Pošto smo u restoranu upitam šapatom: kondome?
    Oni:
    Sad on meni šapatom: vodku.
    Ćera: Welcome to the family.

    I tako...

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Veliko i malo
    Autor miloradv u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 05.09.2015, 23:31
  2. Mali saveti za malo novaca
    Autor ZOE u forumu Lepota
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.01.2013, 23:50
  3. Da li Vas Vaše dete laže?
    Autor znljubica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.08.2012, 22:40
  4. Problemi sa stolicom
    Autor Painkiller u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2008, 21:52
  5. Problemi kod beba
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.01.2007, 21:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •