Kako da uradim sledeće?
Strana 1 od 16 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 232
  1. #1

    Kako da uradim sledeće?

    Molim dobrovoljca da mi objasni kako da uklonim ikonice sa taskbara dole desno kod sata. One koje neću tu više da vidim. I da li to ima veze sa tim što mi nekad izbacuje da mi je virtual memory low ili tako nešto...

    Ako može postupno, please
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Ako hoćeš da ih sakriješ, sve što treba da uradiš je:
    1. Klikneš na START
    2. Settings->Taskbar and Start Menu (ove dve stavke možeš da preskočiš desnim klikom na taskbar i Properties)
    3. U Notification Area klikneš na Customize
    4. Podesiš na Always hide sve ikonice koje te nerviraju
    E sad, one će biti sakrivene, ali i dalje aktivne. Ukoliko želiš da ih isključiš, moraćeš mi reći tačno koje su u pitanju. Mada, znajući tebe, ti samo želiš da ih sakriješ.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  3. #3

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat SQUAW kaže:
    nekad izbacuje da mi je virtual memory low ili tako nešto...
    Draga, ako ti je za utehu, i ja to isto imam I tako vec jedno duze vreme...
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat SQUAW kaže:
    ... da li to ima veze sa tim što mi nekad izbacuje da mi je virtual memory low ili tako nešto...

    Ako može postupno, please
    Svakako da ima veze, my dear squaw. Područje u desnom donjem uglu desktopa (pored sata) obično se u žargonu naziva "system tray", ili samo "tray" i ikonice koje u njemu vidiš uglavnom označavaju programe koji se automatski startuju svaki put kad pokreneš Windows. Svakoj od njih odgovara po neki servis, na listi servisa koju možeš da vidiš kada otvoriš Task Manager (što je najjednostavnije postići istovremenim pritiskom na Ctrl+Alt+Del) i u njemu klikneš na jezičak Services.
    Poruka "virtual memory low" znači upravo to - da su ti pokrenuti servisi i programi zauzeli gotovo sav kapacitet virtualne memorije (memorije koja se nalazi na hard disku). E sad, kapacitet te virtualne memorije možeš da povećaš, ali teško da ćeš time postići bilo kakvo značajnije poboljšanje performansi kompjutera.
    Da skratim, u system tray-u bi trebalo da ti se nalaze ikonice antivirusnog programa, eventualno firewall-a koji koristiš i ikonica koja ti pokazuje konekciju sa Internetom. Sve ostalo bi bilo preporučljivo isključiti ako ti je bitno da poboljšaš performanse.
    To je najjednostavnije učiniti na sledeći način:
    1. Klikneš na Start, pa na Run, pa u jedino raspoloživo polje ukucaš msconfig i klikneš na OK.
    2. Klikneš na jezičak Startup, pa zatim "razštikliraš" polja za potvrdu pored svih onih programa za koje ne želiš da se startuju automatski sa startovanjem Windows-a.
    3. Eventualno, možeš otvoriti i karticu Services, označiti polje za potvrdu Hide All Microsoft Services, pa zatim poisključivati sve one servise za koje ne želiš da se automatski pokreću. Ovo je, međutim, malo rizičniji postupak, jer se može dogoditi da poisključuješ i one servise koji su neophodni za pravilan rad mašine.
    4. Kada sve to završiš, klikni na dugme Apply, pa na OK, nakon čega će ti sistem ponuditi mogućnost da ga restartuješ odmah ili kasnije. Odaberi Restart Now i, kada se sistem restartuje, više u desnom donjem uglu neće biti ikonica koje te živciraju, a na raspolaganju ćeš imati i više memorije.

    Ono što ti je Necro savetovao da učiniš smatram donekle suvišnim, jer Windows po podrazumevanoj vrednosti (default) skriva sve ikonice kada su neaktivne (opcija Hide When Inactive).

    Naravno, sve što sam ovde napisao važi pod uslovom da koristiš Windows XP. Ukoliko koristiš neki stariji operativni sistem, obrazloži to malo detaljnije u svom sledećem postu, pa ću se potruditi da ti odgovorim.
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  5. #5

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Mislim da sam ukapirala Ću odštampam ovaj Gogov post pa ću to uradim sutra, sad ne mogu da se restartujem, nešto skidam.

    Daklem, kad ja izbacim te ikonice odatle, i dalje ću moći da ih pokrenem iz starta ako nekad budem htela?

    Btw, ne znam za pola čemu to služi. Mene nervira Incredi Mail (koji ne koristim više, jer koristim web mail, ali mi zatreba ponekad jer u njemu imam štošta sačuvanoga po folderima), onda neki pitajbogaodaklemi program za talk, koji nisam pokrenula nikad, niti ću, onda onu ikonicu za skajp, jer nisam stalno na skajpu, već kad se izdogovaramo), onda ACDSee device detector (), WinZip Quick Pack (jebote ja to ništa ne koristim), i najveća enigma dvadeset prvog veka for mua VIA RAID Tool (jel se ovo maže na hleb il' se kači na zid? ), i možda ima još nešto, al' mislim da ste me shvatili

    Ja mslim da imam taj XP, da.

    Ej, hvala ljudovi

    p.s. Al' recite kako bata ima kliker, a? 'Sam povezala to za virtual memory Il' mi možda i neko nekad rek'o pa ostalo u nekom folderu u glavi...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat SQUAW kaže:
    Daklem, kad ja izbacim te ikonice odatle, i dalje ću moći da ih pokrenem iz starta ako nekad budem htela?
    Yup, of kors!

    Citat SQUAW kaže:
    i najveća enigma dvadeset prvog veka for mua VIA RAID Tool (jel se ovo maže na hleb il' se kači na zid? ), i možda ima još nešto, al' mislim da ste me shvatili
    dŽindijanac, na osnovu samo onih ikonica koje si ovde nabrojala, mislim da si se kvalifikovala za svetskog šampiona u prikupljanju nepotrepština

    Što se enigme tiče, VIA je naziv softversko-hardverske kompanije, koja je otprilike najpoznatija po proizvodnji takozvanih čipsetova, RAID je skraćenica od Redundant Array of Independant Disks (sad si verovatno složila facu! ), a Tool je, kao što verovatno i sama pretpostavljaš, alat - nešto kao oveći čekić!
    DakleM, radi se verovatno o alatu za podešavanje RAID kontrolera na Tvojoj matičnoj ploči, koji ti u životu neće zatrebati, osim ukoliko u svom sweet home ne poseduješ neki serverski računar sa većim brojem hard diskova na kojima čuvaš strašno poverljive podatke koje moraš s vremena na vreme da backup-uješ

    Citat SQUAW kaže:
    p.s. Al' recite kako bata ima kliker, a? 'Sam povezala to za virtual memory
    Pa ne kažu ljudi džaba da skvovatis ima dijamantsku auru oko sebe!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  7. #7

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat gogothegreat kaže:
    Ono što ti je Necro savetovao da učiniš smatram donekle suvišnim, jer Windows po podrazumevanoj vrednosti (default) skriva sve ikonice kada su neaktivne (opcija Hide When Inactive).
    Uglavnom da. Mada, ja ne volim da vidim ništa sem konekcije.

    U svakom slučaju, svaka čast na trudu.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  8. #8

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat gogothegreat kaže:
    RAID je skraćenica od Redundant Array of Independant Disks
    Vid', majku mu, a ja mislila to ono sto "ubija komarce na mrtvo"
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #9

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Mišn komplit Al' da nije bilo onlajn podrške 'Lebove (i jaje malo pomoglo) bilo bi čupavo ovako je squaw sve squawntala

    Odčekirala sam 9 ikonica, ostalo mi čekiranih 15, a kad upalim komp dole levo mi se pojavljuje samo 8. Nije mi jasno, al' odgovara nema više onih koje neću gledam

    Hvala vam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    kad ste vec u duhu objasnjavanja i ja bi nesto maknula

    ako nekog ne mrzi da pogleda moj desktop tamo na onoj temi kako izgleda desktop (http://www.vojvodinacafe.com/forum/showthread.php?t=734) pa kad to uradi da mi kaze kako da maknem ono AOL dole sto mi stoji pored svih onih djakonija.. slucajno sam to aktivirala.. i sad mi stoji dole, a ne treba mi.. jel to maknem na isti nacin ko ovo sto je DZindijanac mak'o ili nesto drugo treba??

  11. #11

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat yige_gui kaže:
    jel to maknem na isti nacin ko ovo sto je DZindijanac mak'o ili nesto drugo treba??
    Najpre probaj da na spisku instaliranih programa (Start > Control Panel > Add or Remove Programs) pronađeš nešto poput "AOL Search Toolbar" ili tome slično, te o'ma pritupi deinstaliranju istog. Ukoliko narečene stavke nema na pomenutom spisku, primeni isti postupak koji je preporučen Onoj Koja Skuplja Nepotrebne Programe!

    Citat Ona Koja Skuplja Nepotrebne Programe kaže:
    Odčekirala sam 9 ikonica, ostalo mi čekiranih 15, a kad upalim komp dole levo mi se pojavljuje samo 8.
    DakleM, ti se izgleda doslovno pridržavaš one Čika-Zmaj-Jovine: "Gde god nađeš zgodan program, ti ga instaliraj!"
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  12. #12

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Gogo gracijas ed/rimuv vorks

  13. #13

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    imam kveshchn

    znaci uradila sam bek ap svih fajlova koji bi se eventualno izgubili ako mi igrachka rikne.. i sad me pita 'formatting the hard disc'
    kaze 'vako: back up all the data on your hard disc before formatting it. ALL data on the disc will be deleted when you format it.

    necu bre da mi nista bude obrisano sta ako nijesam dobro uradila bek ap ode sve u PM


    SOS!

  14. #14

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Kakvo, bre, formatiranje hard diska?!? Cancel-uj to ODMAH!!! Šta si to stiskala? Objasni malo opšurnije.

    P.S. Pošto te dva sata nakon tvog prethodnog posta još uvek vidim kao "online", iskreno se nadam da je sa tvojom malom (igračkicom) sve u redu!
    Poruku je izmenio gogothegreat, 11.06.2006 u 21:28
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  15. #15

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    DR GogoDVeliki slušaj sad ovo, niko ne može da mi pomogne od moje online podrške, 'Lebu sam čak fotografisala tastaturu, a Zec me uopšte ne kapira, ostali takođe... možda ćeš ti mogneš nešto uradiš

    Ja nemam više printscreen tj ne mogu da uradim snapshot ili kako se već zove, od kako sam dobila novu tastaturu. U istom danu sam instalirala printer i novu tastaturu i sad kad stisnem dugme print screen o'ma me tera da štampam tu stranu. Iščupala sam i printer, al' opet isto.

    A meni je prosto nemoguće da to ne mogu da uradim ni na jednu foru.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 16 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta ćete sledeće kupiti?
    Autor Sonja u forumu Moda
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 16.10.2017, 16:30
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Šta biste voleli da budete u sledećem životu?
    Autor SQUAW u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 13:54
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •