Komunikacija između dva pola.. - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Када би жене биле конкретније комникација би била много лакша
    Али не....већина је у фазону КАЖЕМ ОВО А МИСЛИМ ОНО
    Чему ?
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #32

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Tipičan primer "komunikacije":

    - Ja ga zovem, a on se ne javlja.
    Možda je umro od sreće ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #33

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Sreda
    Ja: ne ide mi se nigde u subotu, molim te nemoj ništa da planiraš I za mene, hoću da malo meditiram kod kuće
    On: kontam skroz, subota sam free, jej
    Subota
    On: e zvali nas T i D da odemo na klopu do Pante oko četvorke
    Ja: pa rekla sam ti da mi se ne ide nigde, baš mi treba odmor malo
    On: (maše rukama kao kraul da pliva) pa šta ja da idem sam ko šiptar jel to u redu jel stvarno to u redu?!?!??
    Ja: nemoj molim te da se ponašaš kao razmaženo dete, ako ti je toliko stalo da se vidiš sa njima, idemo
    On: em si sebična i nećeš sa mnom, em me sad vredjaš i optužuješ me da sam razmažen

    PS. Savršena komunikacija - samo on priča japanski a ja arapski

  4. #34

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ponekad je pravo čudo da se uopšte razumemo,jer:
    1.govorimo misleći da barem sami znamo šta hoćemo da kažemo
    2.dok govorimo pokušavamo da dokučimo šta misli o tome naš/naša sagovornik/sagovornica
    3.posle izgovorenih reči na površinu izlazi sve ono što je do tada bilo na neki način cenzurisano našom željom da se svidimo,pa nismo dali da izađe na videlo[/LIST]

    Ponekad interpretiramo naše misli i osećaje suprotnom polu na način na koji mislimo da ćemo biti bolje prihvaćeni.Sagovornik/sagovornica to možda uspeva da prozre,ali povođen/povođena istom željom na isti način reaguje:poluistinito
    Moje pitanje je:koliko se zapravo razumemo,koliko zapravo komuniciramo?

    Koliko je moguće komunicirati na ''pravi'' način sa osobom drugog pola?
    Verujem da bi se bolje razumeli kad bi govorili ono sto stvarno mislimo.I drzali se toga.Kad ne bi slalli nemuste poruke ocekujuci razumevanje po boji glasa,govoru tela ili citanjem misli.Posebno ovo zadnje.

  5. #35

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Pa saaad...umemo mi da krenemo istom temom, ali...ispadne svašta. Evo primera:
    - Danas, tj..negde oko 10 ujutro sretnem slučajno prijateljicu i to baš kada joj je rođendan. Zasednemo i pročavrljamo. Na moj odgovor da sam već dva jutra u pogonu od 7h ona će--Jbt...spavaš li ti kada?
    - Ma pusti me, juče pročitah da je prosek 7 minuta da ljudi padnu u san a ja ko ludak iako ležem oko 3 ili 4 ujutro se bar još sat vremena prevrćem dok ne zaspim!
    - Ej...a ja negde pročitala da:
    Lepe žene leže na leđima,
    pametne na stomaku,
    mudre na levom boku
    a dobre na desnom...dok se ja celu noć prevrćem !
    Mila majko....što me rodi tako savršenu ?

    ....smejao sam se k'o lud na brašno bar 5 minuta! Možda ta komunikacija i nije loša stvar...dokle god je bar neko raspoložen za iznenađenja .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #36

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    stojim juce na kasi, dok mi ona sabira cene, pridje neka zena iza mene. sa druge kase neko dobaci kasirki, Maco, kako to izgledas danas, na sta ona kaze: hormoni... na to ova iza mene progovori, o kakvim to hormonima pricas, pa mladja si od mene 5 godina. na sta kasirka, to je ta dob...
    sve u svemu nisam razumeo konverzaciju i morao sam im naglas da primetim: gospodje, ja sam pomislio na sasvim drugacije hormone!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #37

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Komunikacija ima šanse ako UVEK ostavimo rezerve za "nešto ne znamo" i ako ne tumačimo šablonski.

    "- Ej...zdravo.
    - Zdravo.
    - Prošlo je prilično vremena...nisi ljuta sada?
    - Nisam....
    - Jednom si pomenula...da te nikada nisam predstavio familiji. U opšteprihvaćenim "tumačenjima", ženskim, to je znak da muškarac ne želi ništa ozbiljno sa tobom. Epski zajeb!
    - Zezaš? A šta još može značiti sem toga?
    - Mnogo toga. Da te smatra mnogo vrednom i da te želi poštedeti prolaska "toplog zeca" kroz kordon familije koja je puna predrasuda, unapred negativna i već "obrađena" od strane sestre. Da to što ih on mora trpeti nipošto ne znači da si ti dužna proći Golgotu. Da se drži one da se "ne prosipa biser pred svinje".
    - Ma da...Ti to ozbiljno?
    - Da. Nije ti palo na pamet da on svoja leđa potura da ništa negativno ne bi stiglo do tebe. Da ga to košta orkestriranog napada, ćutanja nedeljama svih, izbacivanja iz svih porodičnih odluka, šikaniranja i podmetanja da bi sebe predstavili kao žrtve. Samo zato što, pobogu, ne želi da svoje svetinje i emocije podeli sa njima.
    - Ahaaaa.. i šta imam ja od toga?
    - Barem imaš nekog ko bi sve uradio da te zaštiti od takvih. I kome je jedina nagrada vreme koje provedeš sa njim u društvu. A možda je ljudima lakše da sve tumače šablonski...pa okrenu leđa onima koji "drže vrata pakla".
    Hold the door...hold the door...hold the door....HODOR!"
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #38

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    trebala su mi tri meseca da shvatim, da kada me strelja pogledom i prilicno grubim tonom mi se obraca, ona se ne svadja i cak i onda me voli najvise na svetu.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #39

  10. #40

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Put do muškog srca je da ga skroz ostaviš na miru.

  11. #41

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Recimo:

    - Zdravo, gde si bila?
    - U šopingu.
    - A, šta si kupila?
    - Ma ništa. Nisam našla to što mi treba.
    - Neverovatno. A, šta je bilo predmet tvoga interesovanja?
    - Pismo tašna!
    - Ček da razmislim... Hmmm - PISMO!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Ima li razlike između Duha i Duše..?
    Autor Vlada Vasic u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.08.2015, 21:26
  2. Muške čizme
    Autor Najgora u forumu Moda
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.11.2010, 09:20
  3. Komunikacija
    Autor maski u forumu Psihologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 18:35
  4. Energetski sporazum između Srbije i Rusije
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.08.2008, 20:45
  5. Pola covek,pola ovca
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.03.2007, 23:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •