Principi - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 59

Tema: Principi

  1. #16

    Odgovor: Principi

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    @Izabelita

    Princip i jeste moralni kodeks i tu sa slažemo. Nešto postaje princip kada je opšteprihvaćeno, Tzv naši principi, koje pominješ, takođe postoje, doduše samo za nas, ali i oni imaju atrubut nužnosti pridržavanja, čak i u onim situacijama kada nam to ne odgovora. Kada to kažem ne mislim na situacije u kojim zbog forme zanemarujemo sadržaj, već prvenstveno na čvrstinu naše volje, savesti i razuma, kako je to već rekao Biter. Ako ih se ne pridržavamo, ili prečesto menjamo, zašto ih onda uopšte i proglašavamo svojim principima?

    I zašto smo svi skloni u prvi plan da stavimo moguću promenjljivost principa, kada je, iako moguća i potrebna, ona na delakom zadnjem mestu koja ih karakteriše. Brojni principi žive već hiljadama godina i bili su poštovani u svim civilizacijama, svim kulturama...

    Opet ukazujem na potrebu diferencijacije principa, od metoda, postupaka, načina i običaja i pokušajmo da procenimo ljude koji krše principe, a promovišu ih i koji su svuda oko nas...

    Nemomo odmah pravdati sebe, jer svi smo mi ovde obični, prosečni ljudi i većina nas sve i da hoće, kršenjem nekih principa, teško da može uticati na tokove oko sebe...

    Ono sa zadrtošću i inatom ima smisla i dopada mi se u kontekstu pominjanja ličnih principa....
    Ne znam, valjda uvek imam obicaj da podjem od samokritike, pa zato... I na nivou licnih primera mozda umem najbolje da se izrazim...
    Zanima me tema, pa bih te zamolila da, naravno ako nemas nista protiv, i ti nekim konkretnim primerom potkrepis te nesporazume oko diferenciranja principa od metoda, postupaka i obicaja. Cisto da se ne saplicemo oko nekih termina, pa da se oni sto plasticnije razgranice. Priznajem da ja sama nisam tu bas nacisto.
    Pokusacu da objasnim svoje glediste...
    Nekako mislim da su principi jedino validni ukoliko se konstantno dokazuju i potvrdjuju postupcima. Ceo taj proces, ukoliko je permanentan, na kraju izrasta u obicaj. Moralno nacelo je osnova svemu tome. Zato ne vidim ostru crtu...
    Sto se tice opste, ili recimo masovne prihvacenosti principa, sklona sam da tvrdim da je ona ostvariva jedino kroz puno saglasje svake jedinke. U pitanju je mozda univerzalno nacelo koje u startu niko nece sporiti, ali svaki pojedinac je na testu, i samo sam u konkretnoj situaciji moze da ga "ozivi" i potvrdi ili ne svojim postupcima. To ne znaci da principa nema, nego se radi o licnom suocavanju koje moze imati razlicit ishod. Upravo zato mislim da sve krece od univerzalnog ka licnom (vaspitanjem, obrazovanjem), ali da se tek tu u nama meri, vaze, suceljava s problemima, i samim tim postaje princip pojedinca - realan i iskren jer je proveren. Udruzivanjem takvih pojedinaca proces moze krenuti istim putem dalje, ali i u nekom drugom pravcu, ukoliko se taj princip za veci broj ljudi pokaze kao moralno neodrziv.
    A zasto se vise prica o promenljivosti? Pa zato sto se, na zalost, mnogo vise srecemo sa tim, nego sa nedirnutim moralnim gromadama. Koji to univerzalni zivotni principi nisu bili na testu u proteklih 20 godina na ovim prostorima? I kakvi su rezultati? Zanimljivi svakako...
    Vrag odneo šnalu...

  2. #17

    Odgovor: Principi

    Tzv. opsti principi, kao izraz drustvene svesti (kako kazu redukcionisticki sociolozi pre svega pozitivisticki i kolektivno-psihologisticki) ili kolektivno nesvesno (kako je Jung otkrio negirajuci "tabula rasa") jesu plod naucnog istrazivanja nekih od najvecih velicina na tom polju ali su, barem, u istom rangu i velicine koje imaju opozitne stavove iz takodje naucnih promatranja. Sa razlikom u pocetnom uglu gledanja.
    A posto je sve tako "siroko" dajem si za pravo da imam licni stav, ugao akcentujem prema sebi a, verujem, blizi individualno-psiologistickim ;

    4 noge dobre 2 noge lose

    Marksizam, kao jedina tacka oslonca nesto starije generacije na ovim prostorima, prilikom razmisljanja na temu poput ove, dovodi ih do poistovecivanja sa grupom i prihvatanjem njenih principa kao opste zakone a i najmanje odstupanje smatraju za jeres.
    "Nema razlike u odjevanju, kako na selu tako u gradu, mlado pokoljenje, oni su dobro obuceni"

    Niko niko kao ja

    ili slicno ovom:
    Upravo zato mislim da sve krece od univerzalnog ka licnom (vaspitanjem, obrazovanjem), ali da se tek tu u nama meri, vaze, suceljava s problemima, i samim tim postaje princip pojedinca - realan i iskren jer je proveren. Udruzivanjem takvih pojedinaca proces moze krenuti istim putem dalje, ali i u nekom drugom pravcu, ukoliko se taj princip za veci broj ljudi pokaze kao moralno neodrziv.

  3. #18

    Odgovor: Principi

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    posle stigne racun pa platis.....kad vidis da li si trebala ili ne da se drzis principa
    Ovo što navodiš ,je tipičan primer kršenja svojih principa,kao što već rekoh,ne postoji cenovnik koji bi mogao pomeriti,ili promeniti moje principe.

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Međutim, u praksi to nije baš tako. Ljudi krše principe na svakom koraku...
    Šta mislite o principima i o osobama koji ih krše?
    Da krše ih na svakom koraku,a radi čega?Radi sujete,lične koristi najčešće,da bi bili u trendu,menjaju svoje principe jer je dosadno poštovati tradiciju,duhovne vrednosti,lakše je utopiti se u masu,i praviti se da nas ne dotiče što živimo kako živimo,što se ne poštujemo ni trunku...

    Kada kršim principe,to su uglavnom tuđi,jer ne želim da prihvatim nikakav cenovnik...pa zvali to i inat,ili zadrtost,ok...nemam problem sa tim.Problem nastaje kada neko želi da mi naturi svoje principe,za koje smatram da nisu ispravni

    Šta mislim o takvim ljudima...pa nemam baš neko sjajno mišljenje,ko god oni bili.

  4. #19

    Odgovor: Principi

    Da pokušamo praktično da ukažem na neke postojeće i važeće principe, kako bi shvatili mesto, ulogu i značaj principa bez obzira na njihov, da kažem, nivo. Mislim da su za to sagledavanje najpogodniji naučni principi, kojiih ima 7 i to su:
    • Opštost
    • Objektivnost
    • Proverljivost
    • Preciznost
    • Sistematičnost
    • Organizovanost
    • Istinitost - utvrđivanje naučne istine.


    Kada sagledamo gornji spisak, shvatićemo da na njemu zaista nema šta da se menja i ko zna kada će se i promeniti, ne zato što je to Sveto pismo, već zbog toga što su to opšte i univerzalne stvari čijim bi nepoštovanjem umanjili značaj naučnog mišljenja i same naučne istine.

    Ukazao bih, sa istim ciljem, a zbog apstrahovanja suštinskog značaja principa, i na naučne metode koje mogu biti opšte (koriste ih sve nauke) i posebne (koriste ih pojedine nauke). Najopštija naučna metoda je eksperiment, ali su to i indukcija i dedukcija. Jedna od posebnih je introspekcija, na primer.

    Naučna metoda mora sadržati sledeće elemente:

    1. Definicija problema
    2. Prikupljanje podataka
    3. Formulacija hipoteze
    4. Posmatranje (eksperiment)
    5. Testiranje hipoteze
    6. Zaključak

    Zatim dolaze naučne tehnike, postupci itd.

    Ali da se vratimo mi principima i našim životima. Verujem da ćemo sada nekako lakše sagledati koji su to principijelni ljudi, a koji su to neprincipijelni. Meni, lično smeta činjenica što je većina nas odmah spremna da opravda neprincipijelnost, čak je uslovno ocenjući pozitivnom osobinom, dok se umanjuje značaj principijelnosti kvalifikujući je kao inat, zadrtost i sl. Naravno da i toga ima, ali to nisu osnovne karakteristike principijelnih i neprincipijelnih ljudi. Posebno bih i opet podsetio da sagledamo ljude, orrgane, grupe, oko sebe koji promovišu principijelnost, a sami je ne poštuju...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #20

    Odgovor: Principi

    .
    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ovo što navodiš ,je tipičan primer kršenja svojih principa,kao što već rekoh,ne postoji cenovnik koji bi mogao pomeriti,ili promeniti moje principe.



    Da krše ih na svakom koraku,a radi čega?Radi sujete,lične koristi najčešće,da bi bili u trendu,menjaju svoje principe jer je dosadno poštovati tradiciju,duhovne vrednosti,lakše je utopiti se u masu,i praviti se da nas ne dotiče što živimo kako živimo,što se ne poštujemo ni trunku...

    Kada kršim principe,to su uglavnom tuđi,jer ne želim da prihvatim nikakav cenovnik...pa zvali to i inat,ili zadrtost,ok...nemam problem sa tim.Problem nastaje kada neko želi da mi naturi svoje principe,za koje smatram da nisu ispravni

    Šta mislim o takvim ljudima...pa nemam baš neko sjajno mišljenje,ko god oni bili.
    nisi me razumela....nekad principi u nekoj situaciji ne vaze....ono postoji i izuzetak....a to ne znaci da bi sebi pribavila korist ili bla,bla.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #21

    Odgovor: Principi

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    .

    nisi me razumela....nekad principi u nekoj situaciji ne vaze....ono postoji i izuzetak....a to ne znaci da bi sebi pribavila korist ili bla,bla.
    Principi važe u svakoj sutuaciji i na svakom mestu. To je njihova vrlo važna odrednica. To im i samo ime znači, da su ispred svega, dakle prvi. U pojedinim situacijama ako ih mi i ne pošujemo, ili neko drugi, ne znači da oni i ne postoje. Druga je stvar što mi želimo da opravdamo nečije postupke, pa i svoje, i nedostatak morala, savesti i volje osobe koja ih krši...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Principi

    [QUOTE=memento;360674]Principi važe u svakoj sutuaciji i na svakom mestu. To je njihova vrlo važna odrednica. To im i samo ime znači, da su ispred svega, dakle prvi. U pojedinim situacijama ako ih mi i ne pošujemo, ili neko drugi, ne znači da oni i ne postoje. Druga je stvar što mi želimo da opravdamo nečije postupke, pa i svoje, i nedostatak morala, savesti i volje osobe koja ih krši...[/QUOT
    ispade da sam osoba bez savesti zato sto sam rekla da principi nekad ne vaze......postoje i izuzetci....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #23

    Odgovor: Principi

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    ispade da sam osoba bez savesti zato sto sam rekla da principi nekad ne vaze......postoje i izuzetci....
    Naravno da niste osoba bez svesti. Na protiv, verujem da ste vrlo iskreni u svojim odgovorima i da mislimo u suštini isto, a da je razlog našeg nesporazuma u tretiranju različitih stvari. Naime, uveren sam da kada vi pišete o principima mislite na praksu i na realnost našu savkidašnju, i ona je , na žalost, baš takva kakvom je vi opisujete. Ali ona je i srž problema, a to je ne poštovanje ošteprihvaćenih principa koja su nezamenjiv faktor postojanja svih nas u organizovanom društvu. Teorija to jasno ukazuje, a i ukupna ljudska prošlost. Ne posotoje izuzeci kod poštovanja principa i oni se ne mogu nikada do kraja opravdati. Recimo princip nepristrasnosti u ocenjivanju nečijeg rada. Šta može opravdatati njegovo kršenje? Ništa. Ne znam da li smo sada smanjili stepen nerazumevanja. Nadam se da jesmo.
    Poruku je izmenio memento, 19.09.2008 u 13:34
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #24

    Odgovor: Principi

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da niste osoba bez svesti. Na protiv, verujem da ste vrlo iskreni u svojim odgovorima i da mislimo u suštini isto, a da je razlog našeg nesporazuma u tretiranju različitih stvari. Naime, uveren sam da kada vi pišete o principima mislite na praksu i na realnost našu savkidašnju, i ona je , na žalost, baš takva kakvbom je vi opisujete. Ali ona je i srž problema, a to je ne poštovanje ošteprihvaćenih principa koja su nezamenjiv faktor postojanja svih nas u organizovanom društvu. Teorija to jasno ukazuje, a i ukupna ljudska prošlost. Ne posotoje izuzeci kod poštovanja principa i oni se ne mogu nikada do kraja opravdati. Recimo princip nepristrasnosi u ocenjivanju nečijeg rada. Šta može opravdatati njegovo kršenje? Ništa. Ne znam da li smo sada smanjili stepen nerazumevanja. Nadam se da jesmo.
    naravno da mislim na realan zivot.....a u njemu karakterni ljudi cesto ispadnu smesni zato sto su moralni.....sto opet ne treba da znaci da treba da budemo bez morala.....navodite primer ocenjivanje necijeg rada...to je teorija kako bi trebalo da bude a u zivotu nije....zar principi ne treba da su primenjivi u zivotu ili treba da su samo suva teorija????
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #25

    Odgovor: Principi

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    naravno da mislim na realan zivot.....a u njemu karakterni ljudi cesto ispadnu smesni zato sto su moralni.....sto opet ne treba da znaci da treba da budemo bez morala.....navodite primer ocenjivanje necijeg rada...to je teorija kako bi trebalo da bude a u zivotu nije....zar principi ne treba da su primenjivi u zivotu ili treba da su samo suva teorija????
    Ne slažem se sa vama da se pomiriteljski odnosimo prema takvim devijacijama i da ih prećutno odobravamo. Naša moralna odgovornost se ničim ne može prikriti u kršenju nekih principa, čak ako ih i drugi krše.

    Navešću jedan primer. Da li ste čuli za profesora Miloša N. Đurića, potonjeg našeg akademika?

    Za vreme II sv. rata je bio profesor na beogradskom univerzitetu i odbio je da potpiše apel tadašnjih vlasti protiv partizana, uz konstataciju da je među njima pola njegovih studenata.

    Na upozorenje profesora muzike da potpiše kako ne bi stradao, Đurić je uzvratio:"Lako je tebi, ti u diple sviraš, a ja predajem etiku". To ga je koštalo profesure, odmah je penzionisan i odeveden u logor "Banjica". Samo slučajem je ostao živ.

    Pitam ja vas, da li stvarno mislite da bi mu neko zamerio da je i potpisao taj apel? Ne verujem, posebno na tada. Ali, za gospodina Đurića najviši moralni principi su važili čak i onda kada nije važilo ništa. Zamislimo se nad tim i zapitajmo se koliko bi nas postupilo na način profesora etike...

    Ja mu se divim i on je jedan od mojih uzora.
    Poruku je izmenio memento, 19.09.2008 u 14:41
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #26

    Odgovor: Principi

    Fantastican primer, memento. O takvim ljudima bi svakako trebalo vise da se prica i da se zna...


    Ali... U zivotu nisu uvek u pitanju crne i bele stvari. Nekad uopste nismo sigurni sta je dobro, a sta lose, pa nekad biramo ono sto je makar naizgled bolje, ili biramo izmedju dva zla, nekad smo ubedjeni da cinimo dobro, a ispostavi se da smo sebi ili nekom drugom poplocali put do "pakla"... Valter je pomenuo patike i usisivace, Lado procenu tudjeg rada...
    Ako govorimo o zivotnim principima koji nas se najintimnije ticu, o tome koliko su oni u skladu sa opstim principima, o tome da li su i koliko promenljivi, dotakli smo samo deo price. Njihovo prepoznavanje u realnim okolnostima, naizgled na sitnicama, u stvari cini nas zivot. Dodala bih tu i subjektivne procene koje se naravno ne uklapaju u naucne metode, ali su sveprisutne i od njih zavisi tako mnogo...
    Sta znaci biti principijelan roditelj? Po nekom to znaci ne odstupati od smene nagrada i kazni, po nekom to znaci imati iskljucivo drugarski odnos, po nekom je to ultimativni roditeljski autoritet, po nekom su to batine za svaki prestup, po nekom insistiranje na razgovoru do razumevanja, po nekom ko zna sta...
    Sta je ispravno, sta je moralno? Trebamo li suditi tudjoj principijelnosti zato sto se ne uklapa u nase vidjenje stvari? Da li smo krivi ako ne reagujemo? Da li cemo reagovati na decji plac iz susednog stana, ili samo glasnije pustiti muziku? Hocemo li prestati da dete vaspitavamo uz pomoc cuski i batina, ako nas neko ubedi da je tako bolje, ili cemo nastaviti da ga devetamo, jer smo bozemoj principijelni?
    Vrag odneo šnalu...

  12. #27

    Odgovor: Principi

    @Izabelitta

    Mi i dalje nismo u rezonansi. Ja u kupe, vi u špade (briškula, igra na kartama). Princip su poštenje, doslednost u nekim stvarima, nemešanje u tuđe poslove, jednostarešinstvo u organizaciji (standardi isso), čovekoljublje, govorenje istine, nečinjenja zla, jednakosti prava dece u porodici, odgovornost u porodici ili na poslu, itd, itd. Nabacao sam ih bez nekog posebnog razmišljanja, ali verujem da ćete shvatiti. Pazo sam da to budu principi sa kojiima se svakodnevno srećemo da ih lakše prepoznamo...

    Zato pustimo visoku filozofiju, menjanje principa, kompromise itd. Navedeni principi su važeći, dakle životnu i tu oko nas. Simularajmo sitaciju da recimo šef policije u gradu vozi auto sa stranim registracijama i nikom ništa, a probajte to vi da uradite pa ćete videti šta će vam se desiti. Ja sam imao priliku da radim u sredini gde je bio princip da se ne pije u toku radnog vremena. Moj prevopretpostavljeni šef je redovno cugao bez ikakvih posledica. Bio je rođak generalnog, ali smo svi ostali sebe dovodili u opasnost ako trgnemo po koju. Maksimalno sam bana lizovao suštinu teme. Verujem, da će se uz uvažavanja prdhodnih postova ublažiti nesporazumi.

    Dakle, izmestite problem sa sebe i posmatrajte intrakciju vas sa onima koji ih krše, koji su ravnopravniji od vas, ako tako mogi da kažem, i vaše mišljenje o svemu tome i da li vi i pored toga se pridržavate nekih principa i dalje i zašto?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #28

    Odgovor: Principi

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    .

    nisi me razumela....nekad principi u nekoj situaciji ne vaze....ono postoji i izuzetak....a to ne znaci da bi sebi pribavila korist ili bla,bla.
    Razumela sam te još kako,od prvog posta.

    Posle pribavljanja lične koristi kažeš bla bla...ono što sam navela je za tebe je bla bla,eto za mene nije.Uzmimo da nisam pravu ,po tvom mišljenju,ok.

    Znaš kako ja to vidim...prosto,ako se ja držim,onoga što sam rekla,ili uradila,tako će uvek da bude,neka je i na "moju štetu",stojim iza toga...kako bi mi rekli,oni sa pomenjivim principima.

    Nema tog šefa,direktora...ili koga već,zbog kojeg bi došla u situaciju da ih kršim.
    Zašto?

    Zato što ih imaš ili ih nemaš,neke stvari ipak jesu crno bele...

    Danas sam baš imala prilike da vidim kako se gaze principi i etika,zarad nekog sitnog mita...

    Ali isto tako i sreću da upoznam ljude koji se nisu prodali,ni za malo veće pare.

    Da...to su oni smešni,mali dosadni ljudi,koji će život da provedu u bedi...i koji će da poture svoja leđa,uvek i gde treba,dok ih tapšači ramena...tapšu po istom......ali oni će i dalje da se drže svojih principa..

    Zašto?

    Zato što ne bi mogli prvo sebe da pogledaju u oči....

  14. #29

    Odgovor: Principi

    Isto što i obraz(i).

    Ne računam one sa đonovima, fleknama i potkovicama ... na istim.
    ustvari .... računam i njih - i njima je princip isto što i đon ... mslm obraz .

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #30

    Odgovor: Principi

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Principi se mogu shvatiti kao pravila (zakoni), veštine, ili saveti razuma u cilju održavanja moralnosti. Principi u sebi sadrže pojam bezuslovne nužnosti, i to objektivne i prema tome opšte važeće, a zapovesti su zakoni kojima se moramo pokoravati, to jest moramo ih se pridržavati čak i kada se naše sklonosti tome protive...
    Eto a ja bih to rekla na malo komplikovaniji način~ dosledan način ponašanja i donošenja odluka

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    nacine doslednih primena pravila
    Tako nekako

    Smatram da ljudi koji ističu svoje principe i nisu baš snalažljivi u životu i da je to razlog postupanja po principima. Ne znam da li sam u pravu, možda nisam ni svesna da imam neke principe kojih se držim ali nemam baš lepa iskustva sa principijalnim ljudima. Bar ne sa onima koji to ističu u prvi plan. Uglavnom su to ljudi sa kojima se srećem na poslu i u poslu. Problem je tome što su takvi ljudi prvi koji krše te principe bilo tudje ili svoje. Mišljenja sam da neko ko ističe princip kao neku svoju osobinu u tom slučaju treba, u najmanju ruku, da poštuje i tudje principe.
    Primeri sa kojima se redovno susrećem su tipa kao što je memento naveo ili: pušenje je svuda zabranjeno ali meni nije, isso standard mora da se poštuje ali ja prvi neću napisati na papir to što treba...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ovo što navodiš ,je tipičan primer kršenja svojih principa,kao što već rekoh,ne postoji cenovnik koji bi mogao pomeriti,ili promeniti moje principe.


    Da krše ih na svakom koraku,a radi čega?Radi sujete,lične koristi najčešće,da bi bili u trendu,menjaju svoje principe jer je dosadno poštovati tradiciju,duhovne vrednosti,lakše je utopiti se u masu,i praviti se da nas ne dotiče što živimo kako živimo,što se ne poštujemo ni trunku...

    Kada kršim principe,to su uglavnom tuđi,jer ne želim da prihvatim nikakav cenovnik...pa zvali to i inat,ili zadrtost,ok...nemam problem sa tim.Problem nastaje kada neko želi da mi naturi svoje principe,za koje smatram da nisu ispravni

    Šta mislim o takvim ljudima...pa nemam baš neko sjajno mišljenje,ko god oni bili.
    Vidiš po meni to nije fer
    Ti nećeš ispoštovati moj princip ukoliko ti proceniš da to nije ispravno i ako ja tvoje jesam (bez obzira da li sam time možda prekršila neki svoj princip da bih tebi izašla u susret)?
    Evo recimo jedan (živi i doživljeni)primer:
    radiš u firmi odredjeno vreme, super plata super posao, super radno vreme ali je tvoj princip da ne radiš subotom. Jednostavno želiš da iskoristiš taj dan u životu. Dolaziš u situaciju da se od tebe traži da radiš subotom. Recimo jednu subotu. I šta će se desiti? Daćeš otkaz jer je tvoj princip da ne radiš subotom i time dovesti sebe u neizvesnu situaciju? Ili ćeš pristati da radiš uz neku povišicu? Minimalnu recimo...m?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Isto što i obraz(i).

    Ne računam one sa đonovima, fleknama i potkovicama ... na istim.
    ustvari .... računam i njih - i njima je princip isto što i đon ... mslm obraz .
    Ima i to veze sa principom ali da li to podrazumeva da ljudi koji nemaju ili ne ističu svoje principe nemaju obraz?

    Znaš kako, meni se čini da ljudi koji se drže čvrsto svojih principa imaju uvek više razloga da se stide.
    Tako mi se čini a zašto

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •