Moj prvi javni nastup - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Bravo, Lilith, potrošila sam reputacije....
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  2. #17

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Bila sam narator
    Pamtim ceo tekst:
    "U planini, na visini kraj ispasha i salasha, ziveli su sasvim tiho Lutak Rasa i Mis Jasa. Toliko su dobri bili da su ljudi govorili, od salasa pa do Srema marljivijeg lutka nema, niti ima boljeg Misa od salasa pa do Nisa. No uprkos takvoj hvali, drugovi se posvadjali pa su zato u grad sisli, stanovnike sve obisli, zamolili dobre ljude da im sude. Za suDca se javi deda.
    Onda tece predstava u kojoj se govori o tome kako je neko nekom maznuo sir i ja na kraju zakljucujem:
    Nesu krivi! Niti Rasa niti Jasa vec cobani mudre glave sto sir dobro prave.

    Secam se da mi je bilo krivo sto nisam neko od uloga jer samo ja nisam imala kostim

    Imala sam super uciteljicu, stalno smo imali predstave i obozavali smo to da radimo, a tekstovi su u glavi i posle skoro 30 godina.
    Posle 30 godina ?
    Ma ne brini joş uvek si piletina za mene
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #18

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    bilo je u zabavistu i secam se svakog detalja...trebalo je da izrecitujem neku pesmicu za praznik skole. kako sam bila srecna i uzbudjena, danima nisam mogla da spavam od radosti.
    kuci sam sve maltretirala da me slusaju i gledaju dok spremam i probam svoj nastup. baka, deda, mama, tata, stric, strina i tetka - niko nije smeo da mi ustane sa stolice ili slucajno da ne gleda u mene dok se odvija proba
    a koje srece kad mi je mama donela novu belu kosuljicu sa cipkanom kragnjicom, narandjastu suknjicu da se slaze sa prslukom koji je baka splela specijalno za taj nastup i dve masnice za kikice.
    posebna prica je dan nastupa - ustala sam prva da slucajno ne zakasnim za taj veliki momenat, iako je nastup bio tek popodne
    u skoli su nas poredjali pored bine iza jedne velike zavese...vaspitacica nas stalno opominjala jer smo pricali glasno...uspela sam da ukratko se smugnem iza nje i malo virnem iza zavese da vidim gde su moji, za sto sam naravno dobila opomenu od vaspitaticice...
    a kad sam se popela na bini prvo sam njih potrazila pogledom, uputila im jedan smesak, poklonila se i pocela da recitujem... koji je to show bio - vikala sam tako glasno da mi nije bio potreban mikrofon
    kad sam zavrsila svi su se smeskali...dali zbog mog vikanja ili zbog toga sto sam dobro recitovala, nije mi bilo bitno...ja sam imala svoj prvi javni nastup na koji su moji bili ponosni i za koji mi je mama poslala jedan veliki poljubac iz publike


  4. #19

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Secam se, kako ne...totalni fijasko za mene bio

    Na polugodistu prvog razreda, isla sa skolom na zimovanje na Vodno ( Ljubanci mislim da se zvase...Bombica ce znati... ) i tu si bila dva decaka (starija od mene godinu ili dve) koja su me stalno "zezala"

    Na priredbi odredi uciteljica da ja moram da izvedem pesmicu neku...i ja odlucila za "Razole se lisica"...

    Dosao red na mene....pocnem ja i u sredini mog interpretiranja...ugledam njih dvojicu kako mi se nesto kao krevelje, izvode neke face...ja tu pobesnim, ali zavrsim pesmu...i na kraj tako se ZESTOKO njima izbekeljim...i trch u sobu i u plac...
    Svi za mnom da vide sta je, ja placuci objasnjavam...dovedose njih dvojicu...je su ti...aha ti su....i jadnicci morali da mi se celo vece izvinjavaju
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #20

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    kako i dan danas imam dar za glumu - posebno kad treba neshto da se ochisti po kuci, ja se naprasno razbolim tako da mi zhivot visi o koncu i sl..
    izaberu mene u vrtic da glumim majku, a mog drugara i komshiju Vlada da mi bude sin..
    i sad nastup u KIC 'Budo Tomovic', krcat - svi ponosni roditelji doshli da vide svoje male glumce...
    scena dje ja trebam blago da ga udarim po glavi (kao da ga ukorim za neshto shto je uradio), a ja, da je bog, zanijela se sa ovom mojom 'shakicom', odalamih dijete ka' najprofesionalni bokser..
    pade Vlado mrchni s bine, nije mu nishta bilo i gleda me kao blesavu u smislu 'shto ti bi ludacho luda, kako si me ovo zvechila?'...
    svi roditelji pljeskaju i vrishte od smijeha, a pogodite chiji jedino nijesu aplaudirali...
    vishe tu predstavu nijesmo izvodili...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #21

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Bio sam par puta voditelj priredbe a desilo se da sam otvarao neki sastanak zvanicnika u ime preduzeca ili seminar...
    No jednom sam se obrukao na snimanju na TV i srecom nisu me montirali. Bio sam besan kao ris, na vodjstvo firme iz nekih razloga, i bio sam spreman pricati za TV o uspesima preduzeca. No oni su promenili raspored i pitali me kako sam zadovoljan radnim mestom... tajac...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #22

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    E sad...prvi...teško da se setim .
    Mada pamtim silne kvizove i takmičenja, neke male predstave...i recitovanje po cičoj zimi u crkvi za sv.Savu . Kasnije sam postao dobar igrač folklora i izlazak na binu mi nije bio bauk. Kao mladić sam već imao i svoj bend i bogami smo se lepo nasvirali . Sve u svemu...nešto ne pamtim da sam imao neki zort od nastupa. Pamtim silne anegdote sa nekih nastupa (kada se pola nošnje na nama drži uz pomoć ziherica...pa kada te saigračica cimne za pojas...a čakšire krenu nizbrdo ).
    Ali jedna anegdota sa svirke u lokalnom Domu omladine je nešto što ću se sećati. Dom pun...800 mladih unutra, atmosfera prava rokerska...i mi izlazimo na binu. Kreće svirka...publika u polutami, ali avaj. Kako sam davno naučio da gledam iznad glave publike to i uradim (da me ne bi dekoncentrisao neko dok pletem po gitari ) kad...jedan lik za glavu i po višlji od ostalih i to na udarnom mestu u sredini. Sve bi bilo u redu....nego se lik bekelji za medalju . Vidim ja da moj pevač počeo da prevrće očima i da zvera u nas....pa mu ja u jednom brejku šapnem da gleda svugde samo ne u onog papana. Sve se svrši na opštu radost..kad eto ti lika kod nas iza stejdža.
    - Aman čoveče koji ti je kad si se onako ludesao ..zavapimo mi svi (pošto je lik umislio da je neki komičar).
    - Pa momci vi ste mi baš drag bend pa sam dao sebi oduška ...odvali on.
    Zamolili smo ga da na sledećim nastupima bude negde sa strane i u ćošku...inače ćemo se svi pogubiti i isplakati od smeha na bini .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #23

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Cupkala sam i pjevala od kad znam za sebe. Izdvojit ću najuspješnije nastupe. Na sljedećima sam imala između 3 i 5 god.

    Voz, relacija Doboj - Beograd...zima, dosadno...mene mama izvede iz kupea, ja uvijek sa sobom nosila zamišljenu gitaru ...cupnem nogom dva-tri puta, uzviknem "an, an, an" ( ne znam zašto, valjda koncentracije radi) i opalim svoj repertoar...sve od Bajage ...Riblja Čorba ( tada sam samo tu muziku slušala )

    Mamina firma...socijalizam ....svi rade do 15h...mene tata dovede ranije, da pokupimo mamu, ja uletim u firmu kao narodni heroj...svi me vole (ta ću ) i onda standardica nekoliko puta...ja odem u kancelariju u kojoj se nalazila ona oprema za razglas...dajdža (ujak) mi stavi slušalice...ja uzmem mikrofon i pred par stotina ljudi otpjevam cijeli Brenin repertoar...sa "Mile voli disko" i tako to. (tad sam već prešla na Brenu)

    Polaganje pionirske zakletve.

    Sa nekih 13 god sam se takmičila na "Djeca pjevaju hitove" sa nekom pjesmom od ET-a...tad sam već i repala.

    Još neki nastupi u sklopu ritmičke sekcije sa pjesmama Spice girls. Ja sam bila desni bek.

    Poznije godine...više nastupa na karaokama. To je već uz pomoć drugara piva i uglavnom sam pjevala Đoleta ili K. Montena.

    Sad sam samo blijeda kopija...a kako sam lijepo počela.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #24

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Ono...bas na TV-u...koja trema jbt...

    Onaj sa bas gitarom...
    Back in red!

  10. #25

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ono...bas na TV-u...koja trema jbt...

    Onaj sa bas gitarom...
    Nije ti se trema videla... valjda od kose.
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    eh...
    imali smo neku predstavu ,"Vasar u Topoli" (i dan danas imam taj tekst ,u zelenoj fascikli,u fioci pisaceg stola)
    ja sam bila Protuva neka

    a onda sam imala i neko snimanje za RTS 1,orkestar harmonika,mislim da je u pitanju bila Vajtburgova "Radost u lutanju"
    nisu lepo uradili sinhronizaciju pokreta i zvuka pa je ceo orkestar licio na skup kretena,ali je moja nana bila ocarana,i ceo komsiluk je morao da gleda

    i imala sam neku solo tacku,u bioskopu
    ne secam se povoda,mozda dan JNA ili tako nesto
    imala sam monolog koji sam sama smislila
    sala se valjala od smeha
    posle me je direktor skole cesto zvao u svoju kancelariju,da ga oraspolozim tim monologom

    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #27

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    nego shta nego eh.....
    neki treci razred....muzichka Kosta ManoJlovic trazzi talentovanu curicu za duJet...
    na audiciJi otpevam ''KseniJu - TroJe''.....
    norrrrrrmalno odma prodzem .....


    a on....kao eros....


    ''....i svakim te danom ja sve vishe volim
    svi mi kazzu bash je chudan stvor
    i dok me gledash
    dok te gledam
    stvarno to je strashno
    menjam boJe ko semafor....''


    godinama kasniJe nisu mogli da me maknu sa bine....

  13. #28

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Bila sam narator
    Pamtim ceo tekst:
    "U planini, na visini kraj ispasha i salasha, ziveli su sasvim tiho Lutak Rasa i Mis Jasa. Toliko su dobri bili da su ljudi govorili, od salasa pa do Srema marljivijeg lutka nema, niti ima boljeg Misa od salasa pa do Nisa. No uprkos takvoj hvali, drugovi se posvadjali pa su zato u grad sisli, stanovnike sve obisli, zamolili dobre ljude da im sude. Za suDca se javi deda.
    Onda tece predstava u kojoj se govori o tome kako je neko nekom maznuo sir i ja na kraju zakljucujem:
    Nesu krivi! Niti Rasa niti Jasa vec cobani mudre glave sto sir dobro prave.

    Secam se da mi je bilo krivo sto nisam neko od uloga jer samo ja nisam imala kostim

    Imala sam super uciteljicu, stalno smo imali predstave i obozavali smo to da radimo, a tekstovi su u glavi i posle skoro 30 godina.
    Joooj to je divna pricaMolim te ako znas ceo tekst dali bi mi napisala,bila bi ti prezahvalna, i presrecna Hvala unapred

  14. #29

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Ne mogu baš tačno da se setim svog prvog javnog nastupa,ali bilo ih je.
    Bila sam i balerina i folklor sam igrala i pevala u horu..pa sve one manifestacije
    kad štafeta prolazi kroz naš grad..
    Bila sam i dobar recitator,takmičila se,nastupala..
    Jednog leta u Splitu 80-neke,bilo je takmičenje imitatora,tada sam osvojila drugo mesto
    imitirajući Josipu Lisac,Miljana Miljanića i Hanku Paldum.
    I danas umem dobro da ih imitiram,šta reći?
    ..pravi sam predstavnik svog horoskopskog znaka-blizanac
    Poruku je izmenio Mish, 17.02.2015 u 20:04 Razlog: slicka
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  15. #30

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    ..na nekoj skolskoj priredbi.Zvanicni voditelj tog dana dosao je sa upalom grla,a ja se nasla nastavnici -pri ruci..uglavnom,utrapili mi spisak sa onim sto treba da procitam,a posle toga i najavu sledeceg nastupa..od tada sam bila nezamenljiva..

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Priredbe, javni nastupi i takmičenja
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 22.03.2013, 22:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •