Branili su mi! - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 52
  1. #16

    Odgovor: Branili su mi!

    nikad mi niko nishta branio nije
    radio sam uvek shta sam hteo












    a onda se odnikud pojavi"o" mish

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #17

    Odgovor: Branili su mi!

    meni sto su god branili ja sam namjerno onda..

  3. #18

    Odgovor: Branili su mi!

    Branili su mi sladoled preko cele godine, jedino sam imala pravo na njega tokom letnjeg raspusta. Bila sam ocajna kad su mi kupovali onaj kornet sa malo sampite u njemu, kao alternativu.
    Branili su mi da se druzim sa jednom devojcicom koja je doduse jednom pobegla od kuce. Imali su mozda pravo, ali me je bolelo jer smo se jako volele, a ona je to dozivela kao da sam izdajnik.
    Branili su mi kasnije da spavam do podne - da ne spavam gladna.
    Branili su mi da razgovaram telefonom duze od pola sata...
    No, sve se to uglavnom svodilo na cantranja, a kad sam to shvatila, najzad sam se otela.

  4. #19

    Odgovor: Branili su mi!

    Hm...nisu mi branili ništa,iliti jesu za moje dobro ....
    Nerado se setim toga,ali kad sam već ovde...napisaću.
    Srednja škola,rukometni kamp i stravična povreda kolena,dilema oko operacije...na sreću nije je bilo,dug oporavak...bolan,i za mene i njih.
    Ćale (prilično uspešan sportista) ponet tim kako sam to podnela teško,pokušava da me urazumi i odvrati od daljeg bavljenja rukometom.
    Šta je prevagnulo...ni danas baš ne znam....zabrana ili nešto drugo?
    Ko zna zašto je to na kraju ispalo dobro...samo to,ako je to "samo" ....
    Ćuti i prenesi dalje....

  5. #20

    Odgovor: Branili su mi!


    Od kako je memento otvorio ovu temu pokušavam da se setim šta su mi to sve roditelji branili dok sam bila mala ... ali nešto mi teško ide


    Setih se da sam jedne godine poželela da idem sa društvom i kidam one metlice sa kukuruza, ali je tata odlucno rekao "ne, ako ti treba para, reci i dobices" i na tome se završilo

    Nisu mi dozvolili da se ispišem iz muzičke škole i na tome sam im jako zahvalna. Time su me i naučili tome da ako nešto započnem - završim do kraja

    I znam da sam imala ograničenje izlaska ... ali svi smo je imali, i nije nam se nešto posebno razlikovala; uglavnom je to bilo do ponoći.



    Pretpostavljam da i to što se ne mogu setiti nekih posebnih zabrana govori samo za sebe, jer ipak sam bila dete strogih roditelja.
    U suštini znala sam šta je dozvoljeno, a šta nije i time sam se rukovodila
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  6. #21

    Odgovor: Branili su mi!

    Zhivot je teshko njesra
    U coloru

    i u sushtini


    jBG
    sve mora jednom da se prodje.
    Pre
    ili
    kasnije

    Eto recimo
    Ja do juche nisam znao shta znachi rech BRANITI u kontekstu ZABRANITI

    A juche ???
    Ejjj meni
    ovako matorom konju
    uzele
    neke balavice
    da mi brane
    da me sputavaju
    da me opominju
    da me karaju u kontekstu GRDE i nagrde
    da me brishu

    ko da u meni ne vide Chichu




    vec samo Glishu


    mislim tamo negde u mom kraju u nekom Kaficu

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Branili su mi!

    da grickam nokte, da igram fudbal, da imam pracku, da upisem srednju gradjevinsku, da gledam do kasno tv ili da do kasno citam knjige, da nosim peraje da ne bi odplivala u duboko, da ronim u dubokome. ali uglavnom ja sam vjecno bila tvrdoglava i za sve sam se na srecu na kraju uspijela izboriti da na kraju bude po mome. za pravo im dajem jedino onu prvu zabranu. doduse, ostale su neke posljedice jer skrsila sam meniskus, nosim cvikere, ali sve u svemu jos uvijek sam veoma zivahna...
    nattydread is coming to dinner

  8. #23

    Odgovor: Branili su mi!

    meni nikad nişta nisu branili nego me uvek terali neşto ...
    pa posle kad sam sve to uradio i jednog dana batalio oni se şlogirali i naljutili
    ma zabole me ... i onako su odsekli moju granu s porodinog stabla
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #24

    Odgovor: Branili su mi!

    branili su mi da igram fudbal sa dečacima, da se klikeram i penjem na drvo..govorili su mi da tako nikad neću biti pravo žensko, ali evo ipak jesam..

  10. #25

    Odgovor: Branili su mi!

    Citat Kitty kaže: Pogledaj poruku

    Setih se da sam jedne godine poželela da idem sa društvom i kidam one metlice sa kukuruza, ali je tata odlucno rekao "ne, ako ti treba para, reci i dobices" i na tome se završilo

    ...e ovo se i meni desilo, gotovo identično.


    Branili su mi izlaske.Drastično.
    Do drugog srednje sam imala izlazak do 22 i to ako je u pitanju neki rođendan!
    Branili su mi da se družim sa jednom devojčicom iz razreda, sa kojom se niko osim mene i nije družio, ali posle se ispostavilo da su u potpunosti bili u pravu.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #26

    Odgovor: Branili su mi!

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    da grickam nokte
    E bash ovo. I to u tolikoj meri da su svi iz moje blize okoline poceli da me opominju kad me vide s prstima u ustima. Dodju gosti-nemoj da grickas nokte. Odem kod drugarice-njena mama me opomene. Prodavacica u dragstoru, komsije, najcesce brat...
    Sve ih je moja stara majka istrenirala I nije pomoglo.
    Dok se nije pojavio gorki lak za nokte Stop n' grow

    Zatim...posto sam stalno pravila neke face i mogla da uradim nesto sto niko drugi nije mogao, na opste zgrazavanje stare majke branili su mi da prevrcem kapke i plasim decu iz komsiluka, da ukrstam oci, da pljujem kao muskarac, da se penjem na tavan i babin orman, da tucem Djordjeta jer nije hteo da se zaljubi u mene, da se igram sibicama u blizini slame kod dede na selu, da kradem svece iz crkve...
    Sitnice.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #27

    Odgovor: Branili su mi!

    Nisu mi branili ništa. A bolje da jesu...
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  13. #28

    Odgovor: Branili su mi!

    branili su mi svasta
    neko bi to podnosio cutke
    neko bi se svadjao
    ja sam radila sta sam htrela
    uvek postoji neka rupa kroz koju covek moze da se provuce...otad mi mozak radi vanredno dobro samo u vanredno losim situacijama....
    eto koristi
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #29

    Odgovor: Branili su mi!

    Uglavnom su mi branili da izlazim... Bili su preplaseni da "ne skrenem sa pravoga puta" ne razumem... Drugog neceg se ne secam

  15. #30

    Odgovor: Branili su mi!

    Sve me je sram priznam što mi je moj tata branio..

    Kao prvo, nisam smjela nositi najlonke i to crne jer je to, po njegovom mišljenju, izgledalo onako 'kurvinski'.

    Tada si nisam smjela brijati noge sve do koje 15 godine jer.. Ne sjećam se zašto, znam samo da je ostao šokiran kada je skužio da su mi noge glatke

    Zatim su tu cigarete i ostale stvari koje sam, ne zbog njega već zbog sebe, ostavila sa strane.

    Joj, ima još nešto ali se ne mogu sjetiti..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •