Mlad, prav, zdrav, a prosi... - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 58
  1. #16

    Daj koji dinar, ziva ti deca...

    Ni prosjaci nisu sto su nekad bili...
    kad me savataju na ulici ne znam sta me snashlo..
    ljudi vishe ne prose nego otimaju,jure za covekom ko za kreditom...

    da ne pricam kad hocu da kupim zvake na trafici u Modene...
    pa ono ko da si uso u osinjak, prete da ce da me ispovracaju ako ne dam koji dinar...
    Ja diktiram ovoj broj za dopunu a oni vrishte daj ovo,daj ono...

    Ne znam jesu gora ta deca ili one kalashture sto ih nagone na to...
    ja bi to sve spicila u domove...a one kalashture na robiju...
    bolje bi bilo i toj deci i nama fenserima kad kupujemo zvakice i pljugice za izlaz...

    E a koliko mi idu na zivac,toliko ih i zalim...keve mi...
    evo danas mi je klinac umesto banane,jabuke,kokica,dinara trazio OHO...

    Ubica mekog srca.

  2. #17
    Pa ima vise "grupa"prosjaka,jedni su romi kojima je to postala nasledna delatnost i prenosi se sa kolena na koleno(katastrofalno!!!),druga grupacija ljudi koji su dosli ia ratom zahvacenih podruchja a nemaju nikog bliskog pa se potucaju po ulicama i takozvanim domovima ,posla za njih nema sem fizichkog za sitne pare i ne uvek!,i treca grupa koja u tome vidi "biznis".Prosnja je zastupljena i mnogo jachim i bolje organizovanim drustvima chak i mnogo vise nego kod nas u odnosu na nase drustvene prilike i nas polozhaj i nije tako alarmantno.JOsh je gore videti one koji preturaju po kantama a njih ima previse i to nekako vise oslikava nase prilike.

    i umalo da zaboravim na chetvrtu grupu a to su oni mladi i zdravi koji rade i placeni su ochajno i zhive kao"prosjaci".I ta grupa je najrasprostranjenija ,nazalost!!
    Poruku je izmenio Lillith, 23.04.2007 u 22:22 Razlog: spojene dve uzastopne poruke

  3. #18

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Prosjačenje je unosan posao. Sećam se neke priče u novinama - ne znam više ni kojim, i fotke na kojoj je kuća - extra. Zaradjena od prosjačenja u inostranstvu!
    Jedino mi bude žao onih koji su na štakama, koji su fizički osakaćeni i ne mogu da rade, pa se tu nešto, kao, isponašam... Koliko mogu u tom trenutku.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  4. #19

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Ja sam uglavnom prolazio pored njih ne davajući im ništa, a posle bi me dugo grizla savest zbog toga što nisam pomogao čoveku koji je u nevolji i ne može da se snađe na drugi način da preživi. Sve to se promenilo kada sam iz autobusa, koji je stajao na stanici, video jednog prosjaka starog oko 30-ak godina, bez nekog vidljivog nedostatka, kako na trafici kupuje cigare. Znam da je to navika koja se teško ostavlja, ali ako već nema para a mora da puši, neka kupi neku krdžu. Međutim on se zadovoljio ni manje ni više nego Marlborom. Od tada i dalje prolazim pored njih, ali me više ne grize savest, jer sam imao uvid gde idu pare od dobrih, da ne kazem naivnih, ljudi.

  5. #20

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    obicno mi traze za lebac , a ja onda njih u prodavnicu i kupim im sta ce da jedu , ako nece da jede onda mu nedam pare jer pare idu za nesto drugo ili nekome drugom. the end
    `
    `
    `
    `
    `~~~~~*****

  6. #21

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    nema dzabe ni kod babe a ni kod mene

    iz svih ovih navedenih razloga +
    ne kupujem nişta şto nije oporezovano i bez rauna !
    (maramice , zvake , cvee itd po ulici )
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #22

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    I ja mislim da je to najbolje resenje sto tibor kaze, za hranu nikad nisam zalila, nahranila bih svakog ko je gladan, stoga ako mi se neko od prosjaka obrati da zeli pare da kupi hleb ili da jede, bez razmisljanja podjem s njim u najblizu pekaru i kupim ono sto zeli pojesti...i tako bar znam da sam ucinila dobro delo a da nisam ispala guska.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  8. #23

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Opekla sam se dosta u životu i više im ne vjerujem ništa. Ako je mlad neka ode da radi. Prije ću dati kintu onome koji svira ili pjeva - čitaj: trudi se, nego onome koji samo sjedi i prosi. Ne gnjušam se već me nerviraju neradnici.

    Posao se uvijek nađe. Stvar je u tome što mnogo njih neće da rade bilo kakav posao. Halo, ako nisi u mogućnosti da biraš, radi! Nemoj mi kukati i tražiti milost. Nema!

    Jesam, malo sam ogorčena. Nasamarili su me dvaput i otad ne dam. Nikome koji ne zaslužuje.

    Eto. Znam i ja biti ljuta.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #24

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Sta vam smeta sto je zdrav i prav, uvek mozete da ga iskrivite :modar:

    Cak sam i na moru video neke prosjake koj srecem po gradu, jbg, dole veci promet, sezona... Verovatno su zimi na Kopu, ne znam, nisam bio skoro

    Ne dajem im novac. Sa klincima se obicno zezam. Ove starije sto su sposobni da rade samo pogledam, pa sami odu...
    "Ride. Because children need heroes."

  10. #25

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    ...moj pogled im sve kaže......ne prilaze blizu...

  11. #26

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Ja ne mogu tu da budem na kraj srca i da im ne dam koji dinar,
    ma potrebniji im je sigurno nego meni,posebno tim klincima,grešim znam sigurno ali jednostavno žao mi je tih ljudi jbg
    Meni je uvek bilo teško kad bih i prolazila kraj njih... žalosno !Sve je to biznis,ok kapiram,ne kažu džabe "Daj mu kad prosi, pa da krunu nosi". i da li te pare stvarno ostanu toj dece
    ne verujem baš ,ali ja ne mogu to da iskuliram!
    Ćuti i prenesi dalje....

  12. #27

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Zvoni mom prijatelju prosjakinja na vrata. Mlada, zdrava, prava.
    I on joj kaže da ne spada u milostive, ali da pošten rad uvek plati. Ali, eto, može da mu usisa, opere prozore, baci smeće. Koliko posla - toliko para.
    Dobio je prezriv pogled i odgovor: Ja da ti bacam smeće?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #28

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Prosijačenje je daleko više prisutnije u svakodnevnom životu nego što se to na prvi pogled može i zamisliti. Iako se čini da postoje razne grupe prosijaka, ja bih se usudio da ih razvrstam u neke, rekao bih, dve osnovne grupe, koje se po meni suštinski razlikuju na jedan paradoksalan način.

    O čemu se radi? Prva naša asocijacija na prosijačenje je gotovo po pravilu neki od već navedenih primera. Dakle, pomislmo na nekog romsko dete, ili Romkinju, koja je obično sa bebom u naručju, kako otvoreno i nedvosmisleno prosi. Po men to je neka prva grupa prosijaka, koji i ne moraju biti suštinski takvi, pošto je prosijačenje njihovo zanimanje, nametnuto socijalnim statusom i pripadnošću određenoj grupi koja ima čvrsto uspostavljenju hijerarhiju i jasna unutrašnja pravila, odnosno podelu posla i dužnoti kojima podležu svi članovi.

    Druga vrsta prosijaka su oni koji su među nama i liče na nas i imaju bar prosečan društveni status, posao, platu, stan ili kuću i smatraju se uvaženim članovima društvene zajednice. E, ti su pravi i suštinski prosijaci. Oni dolaze kod moćnih i lažiraju i uvećavaju svoje porodične probleme, ili zloupotrebljavaju neku svoju stvarnu nesreću, kako bi izdejstvovali nešto što im možda i ne pripada. Poput kukavičijeg jajeta očas posla će vam uvaliti u svest i savest svoju neku nesreću, ili svog deteta, odnosno nekog člana porodice i skrušenog lica na kojem se vidi dobro utrenirani izraz boli, čekati da mu date neku beneficiju, odnosno suštinsku milostinju. Upravo ovakvi su, po meni, daleko moralno posrnuliji, beskrajno licemerniji i u svakom pogledu odvratniji od onih prosijaka iz prve grupe, jer daleko drskije i podmuklije koriste naše slabosti kako bi došli do svojih nečasnih ciljeva....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #29

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Citat Sonja kaže: Pogledaj poruku
    Dugo sam razmisljala gde bih stavila ovu temu..nadam se da se nisam obrukala
    Uglavnom...jedna slika koju sam imala prilike da vidim danas me ponukala da otvorim istu..naime-idem danas na Spens,i pred ulazom,onako opusteno,naslonjen na vrata,sa izrazom lica 'kako cemo,lako cemo',stoji mladic kasnih dvadesetih i pita..imas sitno...i tako sve redom.Drug i ja-zapanjeni
    Naime,ne volim da imam osudjivacki stav,jer ne znam sta je taj decko ili nebitno,ta neka osoba,sve prozivela.Ali vidim zdravu,pravu,mladu i jedru osobu,koja umesto da radi bilo sta,posteno,sto donosi 'leb,stoji i,drcno prosi.Bas sam se iznervirala,eto,moram da kazem.
    Kakav je vas stav kod slicnih slucajeva,ako ste se susretali sa ovim slikama?
    zavisi da li je samostalac il radi za gazdu ali svejedno to je unosan biznis treba imati samo facu za to.
    Biznis kao i svaki drugi ali daleko veci extra profit. Kupis desetero musavih rasporedis ih po prolaznim ulicama i eto para. A oni dobiju malo hleba i vode a i batine ako ne ispune normu.
    A ovoga leta je bio i hit u NS na vecim raskrsnicama uvezeni prosjaci negde iz srbije onako garavi pa na semaforima sve sa bebama setaju i traze. A to je ranije bilo samo u BGD ali eto zakon trzista ponude i potraznje a ljudi ko ljudi sazale se pa daju.

    ima prosjacenja i po Wien ali su tamo uglavnom bugari to je njihov biznis.

    A ima i mladih austrijanaca koji onako osisani pa sareno farbani sve sa mindjusama prilaze i izvinite imate li 20centi... a posle kupe cigarete ili alkohol ..

  15. #30

    Odgovor: Mlad, prav, zdrav, a prosi...

    Uglavnom dajem kintu. Profesionalcima (chtiaj: Ciganima) mnogo redje nego ljudima chija se nesreca chita u ochima.

    Probajte da zamislite do koje tachke biste morali da stignete, koliko da se odreknete sebe i shta sve da prelomite da biste pruzili ruku na ulici. Bolno je sve to, prebolno...

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Igre za zdrav život
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.07.2009, 22:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •