Imate li fobiju?
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 122
  1. #1

    Imate li fobiju?

    Da li spadate u ljude koji imaju fobije ili vas nista ne plasi?

  2. #2

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Imam fobiju od visine... mislim, ako je to uopste u razmerama koje su karakteristicne za fobiju Elem, malo mi se zamanta u glavi kad sa velike visine pogledam dole... znaci, spici me zesca frka kad sa, recimo 10-og sprata pogledam dole, ono, istripujem se da cu nekim trikom da zveknem dole

    Imam i fobiju od insekata, pogotovo buba Mada, to definitivno vise spada u gadjenje nego u strah, al' kad vidim neki insektoidni primerak, nakostresim se kao macka, pa cak ponekad ispoljavam pravu zensku prirodu, svojstvenu takvim situacijama - vristanje

    Ostalog se ne bojim - ko na mene krene, iz mesta je najeb'o
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Paaaa ja sam poprilično neustrašiva, ali me malko plaši zemljotres, grmljavina i verovali ili ne, klovnovi. Oni su mi nekako scary, ali pssssst Nisam u panici, niti se to može nazvati fobijom, ali eto, od toga cvikam malko
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Citat bebagm kaže:
    Da li spadate u ljude koji imaju fobije
    i to od gusenja, mislim nestanka vazduha. E zato ne volem liftove, male skucene prostorije niti vodu traume iz djetinjstva ostaju izgleda cijeli zivot
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Pa ja sam primetila vise fobija kod sebe,koje sam dugo negirala

    -od visine ... skoro sam opazila znojenje dlanova na sam pomen visine,stajanje na terasi koja je iznad prvog sprata,i bilo kakve druge fizicke ili psihicke aktivnost vezane za ah,visinu.Moja mama ima isti strah i mi smo se zajedno bojale

    -od velike grupe ljudi (cini mi se da se to zove agorafobija)...nekako se ne osecam prijatno,pa i dobijem neku cundu anksioznost,kad se nadjem u jako velikom drustvu,ili u velikoj grupi ljudi...npr. na faksu kad treba da prijavim ispiti il' slicno

    -od ginekologa...al' ne znam je l' se to racuna u fobiju ili primitivizam

    I tako..pa nista,ako se setim jos koje,postovacu,ili mozda bolje da potrazim strucnu pomoc

  6. #6

    11 Odgovor: Imate li fobiju?

    ja imam fobiju od virusa i bakterija, sto ima za rezultat svakodnevno pranje ruku u vreloj vodi (koju nitko normalan valjda ne bi izdrzao) po ne znam ni ja koliko puta na dan - i kad treba i kad ne treba.
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Klaustofobicna sam jako, cak i zimi otvaram prozor na autu dok vozim, a liftom se nisam vozila ne pamtim od kad. Kroz "Stari Grad" nisam prosla 5 x od svoje 14 kada mi se taj strah javio.
    Jako neprijatan osjecaj- kao da me neko davi..

  8. #8

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Citat Sonja kaže:
    nekako se ne osecam prijatno,pa i dobijem neku cundu anksioznost,kad se nadjem u jako velikom drustvu,ili u velikoj grupi ljudi...
    E, da, dobro si me podsetila, i to Kad se nadjem u guzvi i shvatim da ne mogu ni napred ni nazad, uhvati me panika Jednom mi u prepunoj diskoteci (u kombinaciji sa zagusljivoscu) malo falilo da patosiram, bukvalno su me izvlacili napolje
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #9

    Odgovor: Imate li fobiju?

    A sto sam ja fobicna. . . ili ti paranoicna,vise ne znam gde da se svrstam,svega se plasim,sto buba,zemljotresa,mraka. . . Mozda ce vam izgledati smesno ali ne smem da se zakljucam kada sam sama uvece kuci,po danu bez problema okrenem kljuc ali nocu nikako ne smem! Cekam da mi neko dodje da bih otisla na spavanje! Valjda ostao strah iz detinjstva da nesto moze da mi iskoci iz ormara ne znam. . .

  10. #10

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Citat Sonja kaže:
    Pa ja sam primetila vise fobija kod sebe,koje sam dugo negirala

    -od visine ... skoro sam opazila znojenje dlanova na sam pomen visine,stajanje na terasi koja je iznad prvog sprata,i bilo kakve druge fizicke ili psihicke aktivnost vezane za ah,visinu.
    -od velike grupe ljudi (cini mi se da se to zove agorafobija)...
    Agorafobija je strah od otvorenog prostora

    Sve ovo sto si nabrojala plus dogadjaj u megamarketu: prebledela sam , pocela da gubim ravnotezu, dobila vrtoglavicu , ali sam se skoncentrisala na sarenilo i proizvode, tako da je sve proslo bez vecih posledica

    ne znam za osobu koja u ovo blesavo vreme nema neki strahic makar i potisnut..

  11. #11

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Citat nattydread kaže:
    ja imam fobiju od virusa i bakterija, sto ima za rezultat svakodnevno pranje ruku u vreloj vodi (koju nitko normalan valjda ne bi izdrzao) po ne znam ni ja koliko puta na dan - i kad treba i kad ne treba.
    Jao da Natty,sto ja imam tu fobiju,pa to nije normalno...znala sam ranije i kako se zove,Neciji sindrom (kao onaj profa u Lajanju na zvezde)
    Posto cesto idem sa pajtasicama na fli market..onda tu ruku kojom rovarim po stvarima drzim ukocenu,ako kasnije idemo na kafu i sl. i nikog/nista ne dodirume njome...kako bih znala da je 'zarazena' .Svi se krste,al' dobro,ja furam fazon svoj,sto rece Fahreta.
    Isto tako,dnevno ne znam ni sama koliko perem ruke..ako pipnem kantu za djubre..nesto na podu,neku mrvicu...psa....sapun mi traje brat bratu sedam dana (a samo mi je za ruke ) ..i tako,moje fobije i ja zivimo

    (by the way,nadjoh na netu .. "Za bolest opsesivnog ponašanja se zna da najčešće počinje od puberteta, da je progresivna i sa godinama postaje sve gora dok ne preuzme potpunu kontrolu nad obolelim i - da je neizlečiva. Ispoljava se u ponavljanju do besvesti postupaka kao što su manijakalno pranje ruku i održavanje higijene koje ide toliko daleko da oboleli ne sme da podigne komad odeće ako slučajno dospe na pod zato što u njegovoj glavi postaje "kontaminirana". Neko ne može da izađe iz stana a da se po desetak puta ne vrati da proveri da li je zaključao vrata, isključio bojler, peć itd."

    "Kompulzivne neuroze. Pacijent ponavlja besmislene radnje. Primjer za to jest kompulzivno pranje ruku - osoba toliko često pere ruke da dolazi do totalnog izravnjanja površine ruku" )



    Joj Goga,skroz te razumem,ti marketi su uzas,ali nije mi to toliko strasno,jer ipak ima prostora...koncerti su ono sto me uzasava,i generalno nagomilan veliki broj ljudi ("Agorafobija je poremecaj koji se ocituje intenzivnim strahom ne samo od otvorenog prostora i javnih mjesta, već i od prisustva mnostva ljudi iz kojih se ne može brzo ukloniti na sigurno mjesto." )

  12. #12

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Ja imam zesci strah od visine Ma dovoljno je da samo pogledam dole sa 5-og sprata,i dlanovi istog momenta pocnu da mi se znoje,tresem se,i zavrti mi se u glavi Uvek se plasim da ce se na pr., ograda za koju se drzim odlomiti,i da cu ja poleteti dole

  13. #13

    Odgovor: Imate li fobiju?

    E i te kako .... i to od visine ......... Kad pogledam dole sa nekog visokog mesta noge mi se odseku , ispod kolena ih nema. Mada kad sam sam jos se nekako izkontrolisem pa polako i nateram se da gledim ali kad je neko pored mene pa jos vole da se naginje i zaviruje preko ograde .... joooooj belaja , vec ga vidim kako pada, leti sve i vice , celog me nesto presece i ja samo krenem da ih vucem nazad , sto dalje na cvrsto i sigurno tlo,.....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  14. #14

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Pa ja sam prilicno klaustrofobucan Ono ne podnosim tesne liftove, prostorije sa puno ljudi, a kad god gledam "Nemogucu misiju" 1. deo, nakosterim se od onog ventilacionog otvora

    Ah .. da.. ne podnosim proklete bube, ama bas ni jednu vrstu Jos ako mi nes'o gmize po telu, pa bio to mrav ili jelenak or something like that opsta panika

  15. #15

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Mrzim bubasvabe, bezim glavom bez obzira
    Dugo sam imala fobiju od lifta, ali sam je uspesno prevazisla. Pitate se kako? Pa, momak mi zivi na desetom spratu Istina, trebalo mi je devet meseci, ali isplatilo se. Vise se ne bojim ali ih mrzim u svakom slucaju.

    Citat swba kaže:
    traume iz djetinjstva ostaju izgleda cijeli zivot
    Jos nesto... Dobar sam plivac, ali kada neko krene da me gnjura, onako iz zezanja, izbezumim se totalno. Isto trauma iz detinjstva

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta imate u kucistu?
    Autor Kunic u forumu Hardver
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 26.04.2020, 13:31
  2. Da li imate kućnog ljubimca?
    Autor Kunic u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 168
    Poslednja poruka: 10.12.2018, 09:32
  3. Da li imate hobi?
    Autor Kunic u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 12.08.2011, 00:25
  4. Mis'im, imate li uzrečicu?
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 21.06.2011, 11:50
  5. Imate li jelku?
    Autor yige_gui u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.01.2008, 16:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •