Jaooooj buba!
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 60
  1. #1

    Jaooooj buba!

    Sedim pred racunarom,igram igricu i paznju mi odvlaci zujanje i tapkanje iza ledja. Okrenem se kad ima sta i da vidim! Ogromna crna buba leti oko stone lampe i udara sto u lampu sto u zid. Blagi uzas i katastrofa! Ako ista mrzim to su ove napasti koje mi oduzese pola zivota. One su crne,tvrdokrilci, kada padnu naopacke ne znaju da se okrenu i to mi je jedna od prilika da ih se otarasim. Zovem ih tap-tap jer kada slecu tako se cuju a inace ne znam koja je to vrsta, pojavile su se posle bombardovanja i svako leto mi redovno zagorcavaju zivot.
    Ja kao da imam radar za njih. Kad legnem da spavam,ako li je slucajno negde cujem,a obavezno je cujem kad je tu, ne smem da zaspim dok je ne nadjem i ubijem.
    Nisam im ja dala zivot da bi ih i ubijala ali sta vredi kada nikako ne bih smela da ih uhvatim i iabacim napolje kao sto to moja majka cini. Nemalo puta sam budila ukucane vriskom ako se slucajno buba nadje na mom krevetu dok lezim.
    Da li i vi imate slicnih problema ili jednostavno ne pridajete toliko paznje ovim stanovnicima planete?!

  2. #2

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Pridajem im pazznje, koliko i svim ostalim zivuljkama..

    Ja imam cca 110 kila a buba ma kako ogromna i strashna bila .. ima do cca pola grama.. Najveci deo njih nema ni kandze ni zube, i retko koja je nekoga rastrgla, uprkos opshtem utisku..

    Uzmesh je na novine .. i izbacish kroz prozorche..

    Insekti su u stvari genijalno izdizajnirane minijaturne zzive mashine, i po nekad prava umJetnichka dela prirode... naravno ko voli da ih pazzljivije pogleda
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 30.05.2006 u 20:12

  3. #3

    Odgovor: Jaooooj buba!

    E pa ova nimalo nije simpaticna, ni na koji nacin! To sa novinom sam probala jednom prilikom i nikad vise! Poklopila sam je casom na novinu i kako nisam cvrsto drzala ona se nekako izvukla napolje i dok sam ja stigla do prozora bila mi je blizu ruke i u strahu sam je sve sa casom i novinama bacila kroz prozor! Ne znam sta mi je bilo al sam se mnogo uplasila. Posle sam se samoj sebi smejala kako se odreagovala. Posto zivim na cetvrtom spratu srecom nikoga nije bilo ispod prozora jer je moglo da ispodne svasta. Kada sam izasla do grada verovao ili ne casa je stajala citava,pala je na travu,pa mi je i to bilo smesno ali naravno vise i ne pomisljam da na takav nacin uklanjam bube iz stana!

  4. #4

    Odgovor: Jaooooj buba!

    pa izbegni staklene chashe .. uz malo vezzbe novine su chudo

  5. #5

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Citat bebagm kaže:
    One su crne,tvrdokrilci, kada padnu naopacke ne znaju da se okrenu i to mi je jedna od prilika da ih se otarasim. Zovem ih tap-tap jer kada slecu tako se cuju a inace ne znam koja je to vrsta, pojavile su se posle bombardovanja i svako leto mi redovno zagorcavaju zivot.
    Mislim da znam o cemu pricas I ja ih zdravo mnogo volEm Rekla bih da je rec o bubasvabi, meni najomrazenijem zivom stvoru I nije ih bilo samo posle bombardovanja, bilo ih je i pre, veruj mi jednog leta su mi se posebno smucile, jer ih je bilo toliko da se nije znalo da li ih vise hoda zemljom ili pada sa drveca... Vracam se uvece iz grada i samo osetim kako mi padaju u kosu ... onda lepo pre nego sto udjem u kucu moram prvo da istresem tu grozotu iz kose, pa tek onda da udjem unutra.
    Moja poslednja gazdarica kod koje sam stanovala ih je imala u stanu k'o pleve Zena je bila zesca "cistunica" pa ih je bilo svuda sem kod mene u sobi... a onda sam jedno vece dozivela manji slom zivaca kad sam usla u sobu, upalila svetlo i ugledala jedan tvrdokrilni primerak na naslonu kauca... Verujem da ne treba ni da napominjem da sam celu noc spavala sa upaljenim svetlom, posto one beze sa svetla

    ali sta vredi kada nikako ne bih smela da ih uhvatim i iabacim napolje kao sto to moja majka cini.
    Vidis, i za ovo te potpuno razumem, bube ubijam iskljucivo papucama sa tvrdim gumenim djonom ( ), mislim da bi mi se zeludac prevrnuo kad bih je slucajno osetila pod prstima
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Nije da se plašim buba, jer kao što Hleb reče:

    ma kako ogromna i strashna bila .. ima do cca pola grama.. Najveci deo njih nema ni kandze ni zube, i retko koja je nekoga rastrgla
    ali ne volim da je gledam kako gamiže po meni. Prvo što imam pri ruci joj presudi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Jaooooj buba!

    koja dobraaa tema

    nisam neki ljubitelj buba.. ali posto su te zivotinje malecke.. onda ih najcesce shibnem kroz prozor, nek' nekog drugog gnjave
    inace, nemam nista protiv njih.. ni da ih vidim, ni da ih cujem.. ako su na meni, cu ih maknem, ali bez panike..

    doduse, postoji jedna vrsta 'gmizavaca' koje ne mogu da smislim.. ne zato sto ih se bojim, vec zato sto su te napasti zlobne i pokvarene.. a to su 'merichki zovari.. koji ne samo da su ruzni, nego i lete ovde ih ima na svakom koraku.. jutros mi je na poslu jedan zazelio dobro jutro.. bio je ko 7 bumbara skupa... oooogromaaaan

    Citat megzz kaže:
    jednog leta su mi se posebno smucile, jer ih je bilo toliko da se nije znalo da li ih vise hoda zemljom ili pada sa drveca
    znam i ja o cem' pricate te napasti su dosadne bree a tek kad se tako narojee

  8. #8

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Ma te male crne tvrde što padaju s' neba i odakle 'oćeš nisu bubašvabe, tačno znam koje su al' ne znam kako se zovu. I da, odjednom su se nekako pojavile, ne sećam se da ih je ranije bilo.

    I mi smo imali bubašvabe kući, jbga stara gradnja, a pun ih centar (a o Dorćolu tek da ne govorim, to noću ko po tepihu da hodaš kad hodaš ulicom), ali ih keva istrebila nekom kredom. I to taman kad su krenule da preuzimaju gajbu... u poslednji momenat. Više se nisu, čini mi se, ni svetla plašile Jedna drugarica koja je tada noćila kod mene, mi je čak rekla da se bubašvaba u kupatilu digla na zadnje noge i gledala je pravo u oči devojka ima neopisiv strah od istih.

    Ja ne volim da ih ubijam. Nije baš prijatno kad ti se nađu u kosi, stresem se malo, ili kad ti upadnu u usta dok nešto voziš i zevaš ili kad mile po tebi, ali ih možeš samo stresti i produžiti dalje. Baba me nešto naplašila od onih što ulaze u uši, pa na te obraćam posebnu pažnju, ostale me ne nerviraju. Ali gledam da tako ulovim i izbacim nekog pterodaktila ako mi uleti u sobu, čisto da mi ne aterira na leđa ili tu negde oko vrata i uveta, to su mi problematična mesta

    E jednom sam se valjda pretprošle godine slučajno zatvorila sa nekom ogromnom crnom letećom bubom u lift, pa se nije znalo ko je više zbunjen, ona mučenica il' ja, a lift mali. Ona leti i udara u zidove a ja čučim i ustajem expresno, da ne bi lupala o mene. E sama sam se sebi smejala kad sam izašla, a i njoj valjda laknulo.

    Ovo ovde što ima buba, ma to je smešno. Da vidite u Africi kakve su, sve bar 3 puta veće. Najmanje. A skakavac, brat bratu ima 20 santima, ako ne i više. Pa kad neka proleti, ko avion boktemazo. Krenemo mi tako na safari. Ja zasednem da vozim, a ostale poređam iza na one klupice u džipu. I jezdim ja tako jezdim i primetim na sred puta ovećeg kotrljana kako kotrlja svoju lopticu i ukočim tako naglo da su ovi pozadi umalo popadali. Jedni prosuli pivo, drugima spali kačketi, a poglavica nasadio kolena na neku šipku umalo me ubio nije. A mogla sam ga 'ladno pređem i da ne oseti, ali učinilo mi se da ću ga možda prignječim. Posle toga sam videla neku gusenicu dlakavu od pola metra (malo preterujem), al' sam ih upozorila na vreme da ću da kočim. E posle su mi već oduzeli volan

    Ovo je bre skroz njihova planeta. Ima ih mnogo, i sva sreća što su male, inače bi mi najebali. Mnogo su dobro organizovane, a izgledaju božanstveno. I treba ih poštovati.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Ne plasim se buba ali isto ko i vecina ne volim da mi gmize po tijelu. Obicno radi metoda "novine pa izbaci" (evo upravo gledam neku cupavu kako mi mili po zidu ... reseno)
    Jedino sto ne volim su one uloze kako ih kod nas zovu. One sto navodno se zavlace u usi i nos e njih ne volim da vidim. A zohari, dok smo zivjeli na NBGu bili su nam kucni ljubimci, milion ih bilo. A pored njih i nekakvih malih zutih mrava.
    Ima jedan odlican film o zivotu buba "Microcosmos", pogledajte i vidjet cete da su one sasvim obicne zivuljke ko i sve druge.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #10

    11 Odgovor: Jaooooj buba!

    buba i bubuca se ne plasim, ali kad vidim da mi je nocni leptiric uletio u sobu, e tada dobijem napad histerije, mada pravi uzrok tome jos ne znam.
    nattydread is coming to dinner

  11. #11

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Citat nattydread kaže:
    kad vidim da mi je nocni leptiric uletio u sobu, e tada dobijem napad histerije, mada pravi uzrok tome jos ne znam.
    I ja isto tako

    Misilm da je razlog u filmu Leptirica koji sam gledala kad sam bila mala...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #12

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Ponekad pomislim da sam muski primerak,jer nemam taj 'zenski' usadjeni strah od insekata i slicnih gmizala.
    Mis'im ne volem ni ja da vidim pauka i co. ali nisam nesto u strahu od istih.Drug me je upozorio da kad je raspalim sa papucu ili sta vec,dobro operem djon iste,kako ne bi bile bubice u rasejanju ...to kaze ima u neku enciklopediju
    Jedino cega se grozim su slepi misevi leti na moru..uz svetiljke.Moj bivsi mi je usadio taj strah i redovno smo bezali kad prolazimo pored fenjera...jos mi je napric'o da moz' da mi zapetlja kosu i tako,pa se zdravo mlogo bojim

  13. #13

    Odgovor: Jaooooj buba!

    bojim se jedino mrava brrrrrrrrr

  14. #14

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Ja se prosto uzasnem kada vidim pauke,fuuuj!!!Mislim,ne bojim se ja njih,nego su mi tako odvratni

  15. #15

    Odgovor: Jaooooj buba!

    Ja, pravo da vam reknem, vrištim!!! Ponekad se desi da se ne parališem od straha. E, tad pobegnem.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Buba Erdeljan
    Autor Najgora u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 02.02.2008, 16:46
  2. Naučnici stvorili bubašvabe zombije
    Autor Galahad u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.11.2007, 12:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •