Odbojkašice lagano do druge pobede
Odbojkašice Srbije zabeležile su drugu pobedu na olimpijskom turniru u Pekingu.
Srbija je u drugoj rundi pobedila Alžir u tri seta - 25:14, 25:13, 25:13, za manje od sat igre. Tim trijumfom naš tim obezbedio je mesto u četvrtfinalu, osim u slučaju neverovatnog raspleta u nastavku prve faze, u kojoj će igrati još sa timovima Rusije, Italije i Brazila.
Od samog starta, kada rivalke nisu uspele da prime servis Ivane Đerisilo-Stanković, Srbija je potpuno kontrolisala utakmicu sa mnogo slabijim alžirskim timom.
Srbija je u prva dva seta ušla sa ogromnom prednošću, a rivalke su u nekoliko navrata uspele da povežu po 3-4 poena, ali ne i da se ozbiljno približe našem timu. U trećem je Alžir poveo 4:1, ali su tada naše igračice odigrale fantastično i do kraja seta prepustile rivalkama samo devet poena.
Meč je odigran u hali Tehnološkog instituta pred oko 3.100 gledalaca, a sudili su Jarakakul (Tajland), i Liju (Kina).
Srbija: Nikolić, Brakočević, Đerisilo, Krsmanović, Molnar, Vesović, Ognjenović, Čitaković, Simanić, Malagurski, Veljković, Ćebić.
Alžir: Melinda Henui, Šehrin Henui, Benhamuda, Ruabia, Madani, Ukazi, Abderahim, Bukiba, Mansuri, Cabet, Olmulu, Aisou.
REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:
B Grupa:
1. Kolo – Subota, 09. Avgust:
Srbija – Kazahstan 3:1 (25:21, 25:17, 23:25, 25:21)
Italija – Rusija 3:1 (25:20, 17:25, 25:16, 25:23)
Brazil – Alžir 3:0 (25:11, 25:11, 25:10)
2. Kolo – Ponedeljak, 11. Avgust:
Srbija – Alžir 3:0 (25:14, 25:13, 25:13)
Italija – Kazahstan 3:0 (25:19, 25:15, 25:21)
Brazil – Rusija 3:0 (25:14, 25:14, 25:16)
Tabela (Plasman ekipa sa istim brojem bodova određuje se, po pravilima FIVB, prvo na osnovu set količnika):
- Bra 2 2 0 6:0 4 (150:76) 1,974
- Srb 2 2 0 6:1 4 (173:124) 1,395
- Ita 2 2 0 6:1 4 (167:139) 1,201
- Kaz 2 0 2 1:6 2 (139:173) 0,803
- Rus 2 0 2 1:6 2 (128:167) 0,766
- Alg 2 0 2 0:6 2 (72:150) 0,480
3. Kolo – Sreda, 13. Avgust:
Centralna Dvorana:
Srbija – Brazil 14,30 (08,30)
Rusija – Kazahstan 12,30 (06,30)
Dvorana Instituta Za Tehnologiju:
Italija – Alžir 10,00 (04,00)
A Grupa:
1. Kolo – Subota, 09. Avgust:
Kuba – Poljska 3:1 (21:25, 25:17, 25:20, 25:17)
Kina – Venecuela 3:0 (25:13, 25:13, 25:18 )
Sad – Japan 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:21)
2. Kolo – Ponedeljak, 11. Avgust:
Kuba – Sad 3:0 (25:15, 26:24, 25:17)
Kina – Poljska 3:1 (22:25, 25:15, 25:20, 25:22)
Japan – Venecuela 3:0 (25:12, 25:17, 25:12)
Tabela (Plasman ekipa sa istim brojem bodova određuje se, po pravilima FIVB, prvo na osnovu set količnika):
- Chn 2 2 0 6:1 4 (172:126) 1,365
- Cub 2 2 0 6:1 4 (172:135) 1,274
- Jpn 2 1 1 4:3 3 (160:136) 1,176
- Usa 2 1 1 3:4 3 (151:161) 0,938
- Pol 2 0 2 2:6 2 (161:193) 0,834
- Ven 2 0 2 0:6 2 (85:150) 0,567
3. Kolo – Sreda, 13. Avgust:
Dvorana Instituta Za Tehnologiju:
Sad – Venecuela 12,00 (06,00)
Centralna Dvorana:
Kuba – Kina 20,00 (14,00)
Poljska – Japan 22,00 (16,00)
tekst (B92) raspored i foto (ossrb.org)