Lov Ili Ribolov?

Prikaz rezultata glasanja: Anketa

Učesnika ankete do sada
36. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Lov

    11 30.56%
  • Ribolov

    25 69.44%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Lov Ili Ribolov?

    Da li je u Vojvodini zastitni brend lov ili ribolov znamo da je i jedno ili drugo ali koji vam je hobi najdrazi?

  2. #2

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Da li je u Vojvodini zastitni brend lov ili ribolov znamo da je i jedno ili drugo ali koji vam je hobi najdrazi?
    I pored krajnje precizno postavljenog pitanja, ne mogu da dam odgovor na njega. Ko odgovori, svaka mu cast.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    I pored krajnje precizno postavljenog pitanja, ne mogu da dam odgovor na njega. Ko odgovori, svaka mu cast.
    ?!? ...ne kontam zasto je toliko komplikovano? ...bilo je lako - LOV
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  4. #4

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Da li je u Vojvodini zastitni brend lov ili ribolov znamo da je i jedno ili drugo ali koji vam je hobi najdrazi?
    pecanje

  5. #5

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Ribolov.

    Zao što biram da poklonim život, a ne da ga oduzmem.

  6. #6

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Ribolov...

    Mada mi je u pocetku bio dosadan...dok nisam upecala prvu ribu (na moru) sasvim slucajno ...i znam da su me oni ribolovci pored gledali zacudjeno (izes ga, pocetnicka sreca )

    Lov prezirem...u zivotu nisam probala meso ni zeca, ni srndaca...niti cu
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #7

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Bio sam na putu da postanem lovac pre desetak godina.
    Odustao sam kada sam video da ima dosta "revolverasa" medju lovcima.
    Samo im je stalo do pucanja, ubijanja...

    Medjutim, pravi lovci imaju prvenstveni cilj preventivni odstrel, zastitu balansa medju zivotinjama, kontrolu brojnosti odredjenih vrsta, prihranu u vreme kada nema dovoljno prirodne hrane itd...

    Vrlo je vazno da reaguju na pojave besnila, jer oni prvi primete pojavu ove zarazne bolesti.

    Zato je, po mom misljenju, vazno da znamo da su PRAVI lovci ustvari vrlo korisni, kad je covek vec toliko poremetio prirodu i prirodne odnose na planeti.

  8. #8

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Ribolov me nervirao sve dok nisam pokusala da vidim sto je to toliko zanimljivo. I bogami bas je
    narocito ako te krene
    secam se to je bilo kad smo bili na odmor s prijateljima i zezamo ja i drugarica muzeve da ako nas dve ulovimo vise riba, oni ih ciste i spremaju veceru, a ako ne, onda nas dve.
    Naravno nas dve smo pobedile


  9. #9

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Voleo sam da idem na pecanje dok smo na moru. Rt Grongera je bilo mesto gde sam upecao divne primerke ribona i baraja....

    Davne 1995. godine u jednom lovištu pogodio sam košutu sa baš velike daljine...puška je bila dobra, lovački karabin ali ono što sam video kada smo došli do smrtno ranjene životinje ubedilo me je u sekundi da nikada neću biti lovac ...
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  10. #10

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Ribolov u svakom slučaju.Mada odlazim(više manje)redovno i u lov.Ni u jednom mi nije ulov ono presudno što me vodi.U ribolovu je to naj više boravak u kampu,na Dunavu lepome,u prirodi za koju iznenađujuđe mnogo Novosađana i ne zna da u tom vidu postoji na domak grada.Amazonija.
    Moj omiljeni potez je uzvodno od Beočina pa do granice sa Hrvatskom.Susek sa velikom adom,naseljem uz stari Dunav i nažalost zapušten dom ribolovaca novosadskog udruženja ali mesto meni jako drago iz vremena kada je tu Kata bila domarka.Mesta kao iz bajke a kada dosadi,pravac preko na Šašićevu adu na kupanje
    Idealno.Tu u blizini,pa do Neština na onoj lepoj padini koja se u luku pruža od istoka na zapad ciljam sebi vikendicu.Jedna fantastična prilika je propuštena i još mi je žao.
    Opširnije na drugoj nekoj temi.
    Lov je isto tako lep mada ga mnogi izjednače samo sa ubijanjem pa ispadne kao da se pravdaš sa pričom o prihrani divljači,brojanju,odstrelu štetočina,sanitarnom lovu...
    Naj veću štetu lovu čine loši ljudi među lovcima.Uglavnom su lovokradice "lovci".
    Pošto i u lovu uživam uglavnom u svemu više nego u ubijanju,druženju,akcijama pa ok i u lovu kao rezultatu rada u lovištu a nikako u pucnjavi kao zabavi moram malo i da branim lovce.
    Sam lov je rezultat rada bez kojeg bi većina lovišta ostala pusta.Rada preko cele godine.
    Moj odgovor je:ribolov prevashodno ali i lov bez brige dali ću se sa nečim vratiti kući,

  11. #11

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Isao sam na pecanje nekada davno..i to chisto radi bez veze,opusta malo tisina,voda i zurenje u plovak..

  12. #12

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    posto nisam bas nesto za lov i bilo kakvo pucanje makar i na glinene golubove ,moj odgovor je ribolov,poceo sam kao klinac sa obicnom trskom,pa bambusom itd
    moram da dodam da lovci bas znaju da se druze i provedu posle lova,mozda je u tom druzenju smisao lova

  13. #13

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    i lov i ribolov ! i jedno i drugo ima svoih draži. oba su vezana za boravak u prirodi i uživanje u njoj.povezuje ih još jedna stvar a to je plen. naime mislim da su i lov i ribolov način da čovek zadovolji svoju iskonsku potrebu da savlada plen i obezbedi "mešo na štolu šinko". to što se sada lovci bave uzgojem divljači i njihovim selektivnim odabirom, a ribolovci zaštitom voda odnosno ribljeg fonda,govori o poraslom stepenu svesti odnosno da odlazak u ribolov ili lov nesluži pravljenju zaliha u zamrzivaču.ako me već pitate ja sam više za pecanje znate ono 3 štapa sa po 2 udice itd.

  14. #14

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    So my daughter wants me to get her a pair of “cheap uggs” this Christmas. I bought her a pair of imitation ones last year which wore out so now she wants the real deal.

  15. #15

    Odgovor: Lov Ili Ribolov?

    Ribolov, ali sportski. Uhvatiš, pa pustiš.
    Owyn: I heard a rumour that you're an idiot, is there any truth to that?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šaranski ribolov
    Autor zemunac u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.04.2013, 01:44
  2. Ribolov ili ljubav prema vodi?
    Autor morrib u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.02.2013, 20:34
  3. Noćni ribolov
    Autor Nenad_DPb u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 06.12.2010, 00:03
  4. Ribolov u Srbiji
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.06.2010, 12:14
  5. Ribolov u Bosni i Hercegovini (RS)
    Autor veljko yaric u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.09.2007, 17:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •