Kako biste protumacili ovaj gest?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Kako biste protumacili ovaj gest?

    Ispricala bih vam nesto sto me muci, pa molim misljenje, posebno misljenje muskog dela foruma.

    Zivim u inostranstvu, dosla sa ovde svojevremeno sa muzem, ali nismo vise zajedno, niti zivimo pod istim krovom, mada smo zbog razloga administrativne prirode, jos zvanicno u braku.

    Pre dve godine sam upoznala jednog mladica, odmah smo se dopali jedno drugom, ja to u stvari nisam zelela, ali se desilo, mada sam u startu znala da nemamo buducnost, zato sto sam tri godine starija od njega (on je 29, ja32), zato sto nismo iste vere, i zato sto sam ja jos uvek zvanicno udata. Nije mi on to eksplicitno rekao, ali sam izmedju redova shvatila da su to prepreke i da je to neprihvatljuvo u njegovoj kulturi, iako je on iz visoko-obrazovane i prilicno toleratntne porodice znam da ovo zvuci malo kontradiktorno ali je tako..
    Poceli smo da se zabavljamo ali je on nakon dva meseca pobegao bez reci. Ubrzo se vratio i rekao mi da je to uradio jer je osecao krivicu zato sto je vodio ljubav sa zenom koju ne moze imati, a on je vaspitavan da ne prihvata avanuture, vec samo vezu koja vodi u brak. Ipak, nastavili smo dalje jer su nas emocje bas drmale. Onda, nakon jedne zurke na kojoj mi se navodno udvarao enki tip u njegovom prisustvu, on ponovo odlazi bez ikakvih objasnjenja. Nismo se vidjali skoro godinu dana, onda se on iznenada ponovo pojavljuje u mom zivotu uz bujicu izvinjenja i molbi da mu oprostim. Rekao je da sam mu puno nedostajala, ali da je bio ljubomoran, i da je dodatno naseo na neke glasine o meni, svestan je da je ispao kreten i sl. Nakon toga smo proveli nezaboravnih nedelju dana u obliznjem resortu. I pogadjate posle toga on po treci put odlazi bez reci, (znam da ovo postaje vec smesno), ja onda odlucujem da ga konacno izbrisem iz svog zivota. Medjutim on se ponovo javlja i konacno priznaje da su sva ta njegova bezanja rezultat bojazni da se potpuno veze za mene, priznaje da se nakon tog naseg predivnog letovanaj ludo zaljubio u mene, zaklinje se u Boga da me istinski voli, moli me da mu oprostim, sto ja naravno cinim. Proveli smo pet meseci zajedno i cinilo se da smo konacno usli u mirnije vode. Ja sam insistirala an tome da mi kaze kada bude osetio momenat da treba da prekine sa mnom, da ne bezi bez reci. Dogovrili smo se da, kada raskinemo, ostanemo prijatelji. Sve vreme mi je govorio da ga boli sto cemo se jednog dana razici, ali tako mora da bude, jer se on mora da se zeni i da zasnuje porodicu. Prihvatila sam to, mada znam da je mozda glupo, ali bilo je jace od mene. Onda on odlazi u svoju zemlju zbog smrtnog slucaja, vraca se sav depresivan, zove me telefonom i prica kako se konacno probudio i shvatio neke stvari, na moju molbu da mi kaze o cemu se radi, on odgovara da to nema veze sa mnom, da je on jednostavno u minus fazi. Sastajemo se, pokusavamo da vodimo ljubav, ali njemu se ne da, jednostavno je zatajio kao muskarac. Vidim da mu u je krivo i neprijatno, no nema veze, provodimo noc bez seksa, zagrljeni. Sutradan odlazim od njega, dogovaramo se o sledecem susretui to je kraj. Nakon toga ja mu saljem sms-ove, on ne odgovara, zovem ga telefonom, on mi spusta slusalicu, moliim ga i preklinjem da mi kaze o cemu se radi, da se ne ljutim ako je odlucio da prekine samo da mi to kaze, ali uzalud, on se ne oglasava. To je bilo pre pola godine, skoro mu je bio rodjendan, cestitala sam mu, on mi je poslao sms sa jednom jedinom recenicom u kojoj hladno i zvanicno, kao da pise poslovno pismo, izrazava zahvalnost.

    To bi bilo to. Ne zelim da se vrati posle svega sto je bilo, ali je u vazduhu ostala ta nedorecenost koja me boli.
    Kako tumaciti njegovo ponasanje? Zasto je iznenada (i opet) pobegao bez reci a obecao je da ce biti jasan i otvoren, i cemu sva ta grubost i hladnoca?

    Muskarci, mikrofon je vas!

  2. #2

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    ...postoje dva objašnjenja po mom mišljenju... ...ili pripada onoj grupi muškaraca koji nemaju muda da kažu pravi razlog i da odu ... ili si ga ti toliko zamarala sa pitanjima, podpitanjima, traženjima razloga, razjašnjenjima, objašnjenjima da je čoveku jednostavno pukao film... ...i zaćutao...

    ...a da ima i opisanih muškaraca, ima ih mnogo, a opisanih žena još više...

  3. #3

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Ne voli te.



  4. #4

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Batali...i preboli što pre ,nije vredno truda,nimalo.

  5. #5

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Definitivno ......,ili je .....Uf...tesko je suditi u ovakvim situacijama, ali po meni kome je vera na prvom mestu, a ne osoba koju voli...... taj nije bas sa sobom!!!!!! A po meni, po ovoj prici mozda sada gubis, ali za u buduce mnogo dobijas!!!!!
    Love comes again......

  6. #6

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    I sama si rekla da je od početka sve bilo protiv vas... Što ti je onda bitan razlog na kraju?.. Pusti ga, sad je vreme da se okreneš sebi... Ko zna koliko si pravih šansi propustila čekajući njega...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #7

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Nego da se bacim ja na ovu alternativnu medicinu i reshavanje goruceg problema Adelaide
    Ako je on vere koje ja predpostavljam da jeste treba ga upoznati sa Dr.Dabicem ili ako je on nedostupan,sa njegovim prvim asistentom Dr.Mladicemoni provereno imaju terapiju za njegovo ponashanje
    U prevodu,pusti budalu,zivot je kratak da bi ga trosila na nekog ko te ne voli i nalazi razloge da te napusti
    Poruku je izmenio Mish, 29.07.2008 u 21:36 Razlog: brisan citat
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  8. #8

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ... ili si ga ti toliko zamarala sa pitanjima, podpitanjima, traženjima razloga, razjašnjenjima, objašnjenjima da je čoveku jednostavno pukao film... ...i zaćutao...

    ...a da ima i opisanih muškaraca, ima ih mnogo, a opisanih žena još više...
    Ne, nisam ga zamarala pitanjima, u tome i jeste point...

    Opisana ili ne, bila sam iskrena...ali isto tako mislim da je fer osobi sa kojom si proveo duze vreme reci razlog rastanka, pa ma kako bolan bio, jer svako ima pravo na istinu...

  9. #9

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Citat adelaida kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nisam ga zamarala pitanjima, u tome i jeste point...

    Opisana ili ne, bila sam iskrena...ali isto tako mislim da je fer osobi sa kojom si proveo duze vreme reci razlog rastanka, pa ma kako bolan bio, jer svako ima pravo na istinu...

    Naravno da svako ima pravo na istinu, ali činjenica je da ste bili u vezi koja u startu nije imala budućnost (ako sam dobro razumela), da su među vama postojale prepreke koje niste mogli da premostite.

    Mislim da treba da prestaneš sebe da zamaraš pitanjima i da kreneš dalje, da prevaziđeš, zaboraviš.

    Gotovo sam sigurna da će se on jednog dana ponovo pojaviti da razjasni sve i da ti kaže ono što sad ćuti, a ti se postaraj da izgradiš svoju sreću bez njega i njegovih objašnjenja i razloga, koliko god ti to sada delovalo nemoguće i teško.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #10

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...mada ja znam jednog ...... umesto kojeg sam se ja javljao na telefon kad zagusti...

    znam ga i ja, znam ga i ja...

    koliko puta da vam se kaže da se ne mešate u druge vere???

    previše je razlika među nama. nepremostivih, ma koliko mi to želeli i negirali da one postoje.

    batalite više to.

    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  11. #11

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Posto vidim da sam temu postavila na pogresno mesto, molim moda da je prebaci u Igre bez granica, ili Kobasicijada, ili Ko je izdrzljiviji... a ja se odjavljujem i ukidam sebi cast da citam sve potencijalne bisere...

    Hvala onima koji su bili dobronamerni.
    Pozdrav

  12. #12

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Nadam se da autori obrisanih poruka ne smatraju svoju prepisku strašno zanimljivom jer to nije. Zapravo, neumesna je.
    Svoje zezanje ostavite za one forume gde je zezanje ok, a na ostalim barem pokušajte biti toliko umesni da ne vređate druge.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Iako ova tema datira od ranije i verovatno je vec resena tj.valjda je doticna dama dosla do odgovora,ja ne mogu da se ne zapitam-dokle ide nasa zenska glupost?Ej,bre : ispali te tip jednom,dva puta ali bre na istu foru padnes stoti put pa gde je tu logika,ponos i svest?


    ...u sto sam se iznervirala,jebote...

  14. #14

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Ako cemo iskreno (al nemoj da se ljutis sto cu iskreno izneti svoje misljenje)-mislim da je mislio ovako:"Hmm, nije losa za kresnuti. Onog momenta kad mi se ukaze prilika za lepsom, boljom, i..., priklonicu se toj, a ova ce mi i onako cekati, oprostiti, osecam po njenom staavu i cvrstoci da hoce."
    ...................

  15. #15

    Odgovor: Kako biste protumacili ovaj gest?

    Adelaida, njegovo ponašanje ti samo govori da je "ušao u kolotečinu" i da mu je , verovatno porodica, već pronašla "priliku" za ženidbu. Verovatno je sad već oženjen.
    Među nama...hebeš čoveka koji se unapred odriče mogućnosti da život provede sa onom koja mu je osvojila srce ! Kakve veze ima ko je od vas dvoje stariji ili koje je vere ? Njegovo ponašanje samo govori da nikada neće sam određivati svoj život, i to je sam izabrao.
    Bila si više nego tolerantna ( po meni...davno si trebala da mu staviš do znanja koje su granice), i..usput , zašto ne okončaš i zvanično taj fiktivni brak ?
    P.S. Imaš veliko srce ...zato i traži bajku (kao i u "Lepoj ženi" ).

Slične teme

  1. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Zasto volim ovaj Forum?!
    Autor Ivana-psy u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 246
    Poslednja poruka: 29.01.2012, 17:13
  4. Kako biste izgledali u South Parku?
    Autor SQUAW u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 12.12.2009, 21:59
  5. Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?
    Autor Dupont u forumu Spomenar
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 28.11.2007, 23:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •