Filip Entoni Hopkins rodjen je u novogodisnjoj noci 1937. godine u ulici 77 Wern Road, Margam, Port Talbot, Juzni Vels. Njegova majka se zvala Mjuriel (rodjena Filips), a otac Ricard Artur, covjek krupnog izgleda, cije bi oci promijenile boju kad bi bio uzbudjen i koji je, kako hopkins vjeruje, navodno umro od teskog ranjavanja. Ricardov otac je bio samouk covjek koji je, nakon izucavanja u pekari u Pikadiliju, izgradio posao nakon sto je njegov otac propio porodicno bogatstvo. Jake volje i slobodoumlja, bio je vegetarijanac i pripadnik trgovackog udruzenja.

Ricard je nastavio posao, povremeno saleci Mjuriel i jedino dijete Entonija u Port Talbot da zive iznad prodavnice. Mladi Entoni je bio osjetljiv djecak, srecniji kada crta, slika i svira klavir (sada je virtuoz) nego da se druzi sa ostalom djecom. Nejezicki, teoretski siromasan, rekao je jednom za sebe:"Ja sam bio los u skoli. Stvarno sam zabrljao. Moron. Bio sam nedrustven i nisam se druzio sa ostalom djecom. Stvarno los student. Nisam imao mozga. Nisam znao sta sam trazio tamo. Zato sam postao glumac." Da bi ga odvojili od mnogih drugih Hopkinsa u skoli, postao je poznat kao "Ludi Hopkins."

Nakon potpunog neuspjeha u Centralnoj skoli u Port Talbotu, 1949. godine roditelji su ga poslali u dom u Pontitunu, nadajuci se da ce se nauciti disciplini i da ce se uklopiti u drustvo. Nakon pet mucnih polugodista, ponovo su ga zatvorili, smjestajuci ga u srednju skolu, mnogo blize kuci. Tamo je proveo jos 4 nesrecne godine, napustivsi je sa prosjecnom ocjenom iz engleskog.


Slike:





Entoniju Hopkinsu nagrada za životno delo

Entoni Hopkins, najpoznatiji po ulozi Hanibala Lektora u filmu Kad jaganjci utihnu za koju je dobio Oskara, dobiće nagradu za životno delo na dodeli Zlatnih globusa, u januaru. Udruženje stranih novinara akreditovanih u Holivudu, koje dodeljuje Zlatne globuse, saopštilo je da će Hopkinsu nagrada Sesil B. DeMil (Cecil B. DeMille) biti uručena 16. januara, na svečanosti na Beverli Hilsu, prenose svetske agencije. Entoni Hopkins (67) je u bogatoj karijeri šest puta bio nominovan za Zlatni globus, pored ostalog za uloge u filmovima Nikson i Ostaci dana. Rođen u Velsu, u Britaniji je 1993. dobio titulu viteza, ali sada živi u Los Anđelesu, a američko državljanstvo je dobio 2000. Među ranijim dobitnicima nagrada Sesil Be. DeMil su Al Paćino, Majkl Daglas, Robin Vilijams, Džin Hekmen i Harison Ford. (Beta)


Linkovi: