Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 73
Strana 73 od 83 PrvaPrva ... 23637172737475 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,081 do 1,095 od ukupno 1233
  1. #1081

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Dracula (1992)

    Upravo zavrsih gledanje pa da krenemo sa utiscima dok je jos sveze krvi na monitoru i dok sunce ne izadje

    Prvi put gledam ovaj film i ugodno sam iznenadjen.
    Rezija vrlo dobra kao i ekipa glumaca tako da tu necu trositi reci a ono sto me najvise odusevilo pored izvanredne atmosfere je muzika koja me u datim scenama prosto uvuce u film i datu situaciju a kostimi su ocaravajuci posebno Drakulin.

    Film je uradjen bas onako u stilu starih horor klasika sto mi se bas svidja i uz original iz 1931-e ovaj film rezisera Coppola-e je pravo osvezenje i najbolji film o Drakuli.

    Moja ocena: 8/10

  2. #1082

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Predator (1987)



    Juce ga odgledao po treci put ove godine a danas jos jednom.

    Remek-delo i jedan od najboljih filmova ikada.
    If it bleeds, we can kill it...

    Moja ocena: 9/10
    Zakuni se?

    Ja neću preporučiti tako dobar film kao što je Predator, ali nije ni važno... volim ga i gledala sam ga tri puta ove godine.



    The Illusionist

    Edward je definitivno na mojoj naj glumac listi.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #1083

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Pre neki dan na tv.
    Vredi pogledati



    zanimljiva i neobicna prica, koja ce vas sigurno osvojiti.


  4. #1084

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...Limeni Doboš...


    Film Limeni doboš (Die Blechtrommel) je kontroverzno i uznemiravajuće iskreno remek delo nemačkog režisera Folkera Šlendorfa (Volker Schl ndorff) rađeno prema istoimenoj noveli Gintera Grasa (G nter Grass). Dobitnik je Zlatne Palme u Kanu 1979. godine kao i Oskara američke filmske akademije.


    ......
    viiidiiii..... ... ima neko vreme da nemam nochne more u koje su ukljuchene i scene iz ovog filma.... tek sad primetih..... malo je filmova koji su mi napravili overload kao ovaj (tu su josh pirane i okupacija u 26 slika).. dodushe, stvarno sam bila mala ... 10 - 12 godina.... gde se ovoga seti?....

    ne mogu da se setim da me je neki film "dotak'o" u poslednje vreme...al igram neki filmski kaladont s opichenim amerima na onom forumu pa sam se setila neki dan filma RUSH (1991) - jennifer jason leigh i jason patric ..... josh se secham nadutih ochiju i zgrchene dijafragme...
    & underpaid......

  5. #1085

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv












    Hancock ~ 2008
    Žanr- fantastika,akcija,drama, komedija, triler (5u1)
    Režiser - Peter Berg
    Glavne uloge - Will Smith, Hayley Marie Norman, Johnny Galecki... Charlize Theron


    ***
    Tako bRate..
    malo da vidimo da ta DemokraCkaAmerikA nije više tol'ko prokleta,
    da pored preCednika crnJci umu da budu isto tako dobri Super/Bet/Banana/HiMenovi.. i ostali ŠvarceNigeri kao beLJci

    samo ... ja bi... da me Piter pre snimanja pit'o 'mesto Willu dodelila ovu roll(n)u Vinu.
    DieZelu. Nekako mi je draži. I bliži. Mslm.. politički.

    pročitala sam negde, da je na onom Turkmenovom testu i on isp'o levak. K'o i ja.
    (a Will je rasista (na istom mestu sam pročitala) Crni HitRel.

    PrePoručujem !!!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #1086

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    The Chase (1994)



    "Potera" je meni jedan jako zabavan film i volim ga pogledati s vremena na vreme a upravo to sam pre par dana i ucinio.

    Inace ovo mi je prvo gledanje ovog filma u ovoj godini pa sam ga se malo i uzeleo.

    Pored sjajnog Charlie Sheen-a i prelepe Kristy Swanson ono sto meni "The Chase" cini jako zabavnim je taj mix zanrova (akcija, komedija, kriminal...itd.) koje film sadrzi. Ono sto bih pored svega ostalog izdvojio jeste sama potera/jurnjava koja je jako uzbudljiva u pojedinim momentima kao sto su na primer scene iz helikoptera a i sam pocetak jurnjave je skroz blesav tu mislim na scenu kada Jackson Davis Hammond koga glumi Sheen ostro ulazi u krivinu a u sred akcije ima malo i komedije kada Natalie Voss koju glumi Kristy Swanson vristi jer je umalo upalila auto koji je prepun dima pa zatim ona scena kada kamion gura dzip na njih em uzbudljivo em zabavno a ujedno i smesno kako tu Charlie u stilu macho-mena vadi damu iz nevolje.

    Moja ocena: 5/10

  7. #1087

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    What Women Want (2000)



    Film je odlican,prikaz dva potpuno razlicita vidika,jeste da ima mnogo logickih gresaka,ali ako ga gledate kao umetnicko delo,dopashce vam se.

    Waking life(2001)



    Odlican film,predobar.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  8. #1088

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Zakuni se?

    Ja neću preporučiti tako dobar film kao što je Predator, ali nije ni važno... volim ga i gledala sam ga tri puta ove godine.



    The Illusionist

    Edward je definitivno na mojoj naj glumac listi.
    Oličan... malopre odgledah... ...ali ne bih ga gledao ponovo, sad kad znam kraj...

  9. #1089

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Ovaj film se jednostavno ne moze opisati recima, mora se pogledati

  10. #1090

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Primeval (2007)



    Rec je o horor filmu radjenom prema istinitom dogadjaju o najvecem krokodilu ikada.
    Gustav krokodil dugacak 6 metara i tezak 1 tonu koji zivi u Africi ubio je oko 300 ljudi.

    Od filma sam ocekivao puno vise i osim nekoliko dobrih scena nema niceg posebnog. Glumci nisu puno losi ali su losi jednostavno nisu dovoljno uzivljeni u svoje uloge a trebalo bi da im se u ocima vidi strah jer imaju posla sa necim ogromnim ali toga nema odnosno ima ali oni to lose glume ne docaravaju datu situaciju to je to. Atmosfera nije losa vec vidjena ali je ok no to samo na momente a ima dosta dosadnih momenata koji kao da su iz nekog drugog filma tu zalutali bas su nekako suvisni.

    Dosta toga "varnici" i nije kako valja no da ne idem u detalje i ne duzim pricu mislim da je dovoljno reci da u jednoj scenu kada Gustav krene na jednog coveka ovaj mu umakne jer se Gustav na kratko zaglavio u drvecu ali ga je zakacio i povredio mu nogu i ovaj je vristao od bola ali kakva glupa i bespotrebna promena za 5 sekundi covek se smeje u ruga se Gustavu plazeci mu se u lice a onda se Gustav oslobodio i nakon krace jurnjave zgrabio ga i pojeo no poenta je da bi covek u takvoj situaciji trebao biti totalno izgubljen od straha a ne da se smeje i jos se i ruga u takvom momentu umesto da bezi dok se zivotinja ne oslobodi.

    Mnogo vise sam ocekivao.
    Sve u svemu moze se pogledati, nije los na prvo gledanje.

    Moja ocena: 3/10

  11. #1091

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Towelhead (Nothing is private)
    ja sam u dahu odgledala ovaj film o trinaestogodišnjoj djevojčici koja muku muči s pubertetskim (seksualnim) problemima..A sve to joj dodatno komplikuju: veoma konzervativan i strog otac, komšija pedofil(ičar), majka koja je u svom svijetu i nema vremena za nju i dečko kojem su uglavnom nabudžene gaće (naprijed ).Baš dobar film!
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  12. #1092

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Der Tunnel
    Istinita priča o načinu na koji je dovitljiva grupa (njih petoro) prebacala ljude iz istočnog u zapadni dio Berlina, kroz tunel koji su sami iskopali 1961.godine..Odličan film, iako traje 3 sata skoro...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  13. #1093

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Wolf Creek (2005)



    Uznemirujuce, jezivo, strasno... istinito !

    Prema istinitom dogadjaju koji se desio 2001-e godine u Australiji.
    U Australiji godisnje bude prijavljeno oko 30.000 nestalih osoba, neke pronadju a neke nikada nisu pronasli.
    Ali kako da vas neko nadje ako niko ne zna da ste nestali ?

    Film za koji sam sasvim slucajno saznao kada sam skoro gledao "Rogue" i slucajno videh da taj reziser ima reziran horor prema istinitoj prici te resih da ga pogledam.

    U startu moram pohvaliti rezisera jer zaista rezija je odlicna bas bas odlicna kao i glumci koji su bili "u" svojim ulogama.
    Za razliku od vecine horor filmova ovaj film pocinje na sebi svojstven nacin bez nekog "scary" uvoda i bez neke "boo" muzike tako da time dobija na ozbiljnosti.
    Atmosfera je odlicna tokom celog filma i veoma realna bas imate osecaj kao da ste tamo jednostavno se u nicemu nije preterivalo i ceo film je realan bez nekog "napumpavanja" ili preuvelicavanja bilo cega sto je ogroman plus jer rec je o istinitom dogadjaju i ako je nekome odsecen prst to i zelim da vidim a ne da mu odseku celu ruku jer ce tako biti vise krvi a na primer to se nije ni desilo tako da sve scene deluju kao da gledate sve to uzivo imao sam utisak kao da se sve to desava u trenucima dok ja gledam film.
    Mana filma je ta sto ima vec slicnih filmova pa zato neke situacije mogu i da se predvide sto malo kvari ugodjaj ali cinjenica da se sve to zaista desilo i da je to zaista strasno potiskuje te nazovimo ih mane.
    Ovo je jedan od retkih horora koji me je uspeo uplasiti jer onako nesto doziveti pa to je strasno to covek da ne pozeli nikome.
    I vazno je napomenuti da je budzet ovog filma samo 1 milion dolara a zarada 22,5 miliona dolara.

    Jedno veoma kvalitetno filmsko ostvarenje koje preporucujem svima koji vole horore prema istinitim dogadjajima.

    Moja ocena: 7/10 (to je trenutna ocena jer razmisljam da mu dam 8/10)

  14. #1094

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Primeval (2007)



    Rec je o horor filmu radjenom prema istinitom dogadjaju o najvecem krokodilu ikada.
    Gustav krokodil dugacak 6 metara i tezak 1 tonu koji zivi u Africi ubio je oko 300 ljudi.

    Mnogo vise sam ocekivao.
    Sve u svemu moze se pogledati, nije los na prvo gledanje.

    Moja ocena: 3/10


    Rogue (2007)



    Rec je o filmu koji ima velike slicnosti sa filmom "Primeval" te sam upravo iz tog razloga citirao sam svoj post cisto da ih malo uporedim.

    "Rogue" je horor film o ogromnom krokodilu duzine 5 metara koji napada turiste.
    Inace film je radjen prema istinitom dogadjaju o krokodilu zvanom Sweetheart koji je sredinom 1970-ih u Australiji napadao brodove.

    Rogue je puno bolji film nego li sto je to Primeval tako da cu ukratko reci da je rezija puno bolja zatim gluma daleko bolja i na kraju atmosfera duplo bolja.
    Film pocinje lagano i jednostavno polako nas uvodeci u pricu i moram priznati da me pocetak dosta podsetio na film Anakonda ali ne samo pocetak vec i ostatak filma ali to su samo male slicnosti s tim sto su tamo isli loviti a ovde su turisti koji su posli u razgledanje pa se kasnije spasavaju.

    Uglavnom film celo vreme drzi paznju i nije u jednom momentu dosadan za razliku od Primeval-a i puno se vise islo na atmosferu i sama prica/radnja filma je prilicno bolja.
    Kako film odmice napetost postepeno raste a u pojedinim momentima je bas bilo napeto i ono sto je vazno napomenuti je to da nema nekih preterivanja kada su u pitanju neke situacije to deluje dosta realno bas su se trudili da docaraju koliko je jedna tako velika zivotinja opasna ali da nepreteraju i uspeli su u tome.

    Kada se sve sabere i oduzme film nije nista posebno onako jedan prosecan film sa puno toga ranije vec vidjenog ali je dobar ko ga nije gledao preporucujem da pogleda.

    Moja ocena: 5/10

  15. #1095

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    bože zagrmjelo u mene na što potroših 2 sata..
    1408
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

Strana 73 od 83 PrvaPrva ... 23637172737475 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •