Majkin Salas

Prikaz rezultata glasanja: Kako Vam se sviđa na Majkinom Salašu

Učesnika ankete do sada
9. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Predivno

    4 44.44%
  • Dobro,ali može i bolje

    1 11.11%
  • Ne sviđa mi se mnogo toga

    0 0%
  • Nisam bio/la

    4 44.44%
Anketa sa više mogućnosti glasanja
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13

Tema: Majkin Salas

  1. #1

    07 Majkin Salas

    Poštovanje dragi moji.Evo odlučio sam malo da Vam napišem o jednom od najlepših(ali bukvalno) mesta u Bačkoj,u okolini Palića.mesto se zove Hajdukovo,poznato je po dobrim vinima (domaćim,autentičnim) ALI MISLIM DA SVE VIŠE POSTAJE POZNATIJE PO ETNO-RESTORANU "Majkin Salaš".
    MAJKIN SALAŠ se nalazi na Paliću odmah pored Cvetnog Salaša na imanju koje se prostire na površini od 20 hektara. Stari vojvođanski salaš je opet postao središte života i okupljanja ljudi uz čašicu dobre domaće rakije, izvorne tamburaške muzike i tradicionalnih jela. Gurmani mogu da uživaju u dobroj krompirači, telećem perkeltu sa domaćim testom i sirom, pevčijem paprikašu sa knedlama, salašarskom pasulju, ovčijem paprikašu sa kupusom, svinjskim papcima, pečenoj patki ili pak možda pravoj ribljoj čorbi. Za sladokusce su obezbeđeni fanci, domaće štrudle, gomboce, kompoti.... To je samo deo bogate ponude "Majkinog Salaša". Uz sve to ne može se zaboraviti ni kvalitetna ponuda vina, domaće rakije od dunje, jebuke ili šljive. Tu je takođe i tamburaški orkestar "Neven" a na imanju se nalazi i šaranski ribnjak, bezen, sportski tereni, ergela konja. Sve to je okruženo voćnjacima i malim bagremovim šumarkom. Organizacija raznih svetkovina je doprinela da se gosti edukuju i potsete na život i običaje naroda koji žive u ovom regionu. Tako da danas na salašu postoje već dobro poznati i posećeni tradicionalni aranžmani koje pomažu i turistička organizacija, opština, likovne kolonije, udruženja slamarki, kulturno umetnička društva i to sve u cilju očuvanja kulturno istorijskog nasleđa i samog unapređenja turističke ponude na Paliću.

    Ako je neko od Vas možda već bio ovde,molim vas da napiše utiske,a ako nije,posle ove teme i bez razmišljanja će se uputiti put Hajdukova....
    AcikaUZIVO

  2. #2

    Odgovor: Majkin Salas

    Malo da dopunim priču o Majkinom salašu...kada prijatno ručate uz muziku tamburaša, pre polaska nemojte propustiti vožnju fijakerom. Ja sam bila dosta puta na Majkinom Salašu i to nedeljem za vreme ručka. Naravno da ću ponovo svratiti...
    Poruku je izmenio cvishna, 24.07.2008 u 22:23

  3. #3

    Odgovor: Majkin Salas

    Ima i boljih što se jelovnika tiče,ali probajte da iznajmite sobu i da jutrom u vodi bazena budete posluženi omiljenim pićem dok su ekskurzije,masovne posete i 'jedenje' dalje od pogleda koji imate uživajući sami...

  4. #4

    Odgovor: Majkin Salas

    Evo postavih pre nekoliko dana temu o Majkinom Salašu tako da sam ostao dužan i fotografije Majkinog i Cvetnog Salaša,koji se "ljube" jedan uz drugi,odnosno ne idu nikako jedan bez drugog.
    Koliko lepo na Majkinom možete da ručate,popijete ili pak samo uživate uz jezero sa prijateljima,isto toliko lepo na Cvetnom možete da se odmarate u prijatnom smeštaju i sunčate se uz ivice predivnog bazena.
    A sad stvarno uživajte....
    AcikaUZIVO

  5. #5

  6. #6

  7. #7

    Odgovor: Majkin Salas

    Citat acikaUZIVO kaže: Pogledaj poruku
    Evo još slika...
    Jest' vala kolega,klopa je kod Gabrića seniora,a bazen kod juniora... Ivana je najmlađa,studira u Bg,a povremeno radi za mene... Da nisu kao porodica ok ne bi napravili to što jesu i što je najvažnije guraju dalje,tj. ne žive od stečenog kredibiliteta...

    Za sada mislim da je na Paliću njihov porodični biznis jedini vredan pomena... Valjda će neko rešiti pitanje vode u sledećih nekoliko godina ako ne može ranije,pa da stvarno Palić bude destinacija o kojoj se može razmišljati kad god čovek pomisli da ode negde i odmori se ili da uživa,što nije lako spojiti... Lakše reći šta treba nego sprovesti...

  8. #8

    Odgovor: Majkin Salas

    Pa tako je,ja sam stvarno oduševljen,to mesto je čist dokaz kako se nešto može napraviti samo kad je family složna i kad se hoće...Čak su i mnoge javne ličnosti relativno često u poseti ovoj destinaciji i koliko sam upoznat,a radim sa njima non stop,nema većih zamerki što je po meni sasvim ok...Možda eventualno po koja sitnica,ali naravno,gde se radi tu se i greši...
    Poruku je izmenio zmax, 25.07.2008 u 14:10 Razlog: veličina slova
    AcikaUZIVO

  9. #9

    05 Odgovor: Majkin Salas

    Pozz ljudi zar je moguće da ama baš niko nikad nije bio na ovom salašu...?PA POŽURITE....
    AcikaUZIVO

  10. #10

    Odgovor: Majkin Salas

    Citat acikaUZIVO kaže: Pogledaj poruku
    Pozz ljudi zar je moguće da ama baš niko nikad nije bio na ovom salašu...?PA POŽURITE....
    A imaš i proviziju od ovog marketinga?

  11. #11

    Odgovor: Majkin Salas

    Супер што више оваквих места по Србији
    Србијо моја поносна буди!

  12. #12

    Odgovor: Majkin Salas

    Nema,što pitaš,samo VOLIM VOJVODINU,zar ti nije jednostavnije bilo napisati nisam bio ili bio sam,to je pitanje,a ne provociranje....OK
    AcikaUZIVO

  13. #13

    Odgovor: Majkin Salas

    Citat acikaUZIVO kaže:
    Nema,što pitaš,samo VOLIM VOJVODINU,zar ti nije jednostavnije bilo napisati nisam bio ili bio sam,to je pitanje,a ne provociranje....OK
    Ako voliš Vojvodinu - nije Majkin salaš Vojvodina, nego u njoj, kao i još nebrojeno mnogo mesta!

    A to što meni Tvoje navaljivanje i pozivanje na Salaš liči na marketing - moja stvar.

    Citat acikaUZIVO kaže: Pogledaj poruku
    ...a radim sa njima non stop,nema većih zamerki što je po meni sasvim ok...Možda eventualno po koja sitnica,ali naravno,gde se radi tu se i greši...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •