Pvc stolarija
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Pvc stolarija

    Imate li pvc stolariju, mozete li mi reci nesto o tome, koji profili su najbolji, da li su bolji 5/komorni ili 6/komorni (sta god to znacilo ...itd...
    Hvala!

  2. #2

    Odgovor: Pvc stolarija

    Citat Sara Niagara kaže: Pogledaj poruku
    Imate li pvc stolariju, mozete li mi reci nesto o tome, koji profili su najbolji, da li su bolji 5/komorni ili 6/komorni (sta god to znacilo ...itd...
    Hvala!
    U kobinaciji Alu-drvo su najbolji zbog termo izolacije moraš obratiti pažnju i na stakla
    ima jeftino i najskuplje a to znači k-vrednost izolacija na hladnoću-toplotu moj savet ti je staklo je najvažnije zato što je i najveća površina koja koja izoluje i gubi toplotu a leti sprečava zagrevanje prostorije.
    Nikad ne raspravljajte s budalom, ljudi možda neće primjetiti razliku.

  3. #3

    Odgovor: Pvc stolarija

    Citat Sara Niagara kaže: Pogledaj poruku
    Imate li pvc stolariju, mozete li mi reci nesto o tome, koji profili su najbolji, da li su bolji 5/komorni ili 6/komorni (sta god to znacilo ...itd...
    Hvala!
    U mojoj kuci i u prizemnom delu i na spratu svi prozori i sva vrata su uradjena od drveta, ali to ne znaci da drvo smatram boljim. Broj komora oznacava namenu i zahtevnost, tako da je stolarija sa vise komora namenjena vecoj zahtevnosti.
    ...................

  4. #4

    Odgovor: Pvc stolarija

    Citat Sara Niagara kaže: Pogledaj poruku
    Imate li pvc stolariju, mozete li mi reci nesto o tome, koji profili su najbolji, da li su bolji 5/komorni ili 6/komorni (sta god to znacilo ...itd...
    Hvala!
    Ja osobno mislim da broj komora nije bitan,već je bitnije ojačanje koje dolazi u prozoru radi statike cijelog krila ili vrata,bitna je i pvc stijenka profila da bude bar 3 mm,pa zatim staklo ako se želi bolja zvučna izolacija bi trebala biti s vanjske strane 6 mm,ako se želi toplinska izolacija onda low-e,plin nije uvjet jer nakon nekog vremena ga treba dopunjavati pa nije praktično.U profilima postoji isto razlika a isto tako i među okovima.Postoji detaljno objašnjenje sa stručnim člancima na hrvatskom sajtu pvc-stolarija, da ne zaboravim spomenuti još i prozračivač koji sprečava kondenziranje preko zime i podštok koji se obaveznoo stavlja ispod štoka
    evo mislim da sam malo pomogao
    Poruku je izmenio NSdjanka, 22.04.2009 u 14:01 Razlog: link

  5. #5

    Odgovor: Pvc stolarija

    Za pvc vam je najbitnije staklo kad je u pitanju izolacija jer cini 95% povrsine prozora ...
    za konstrukciju su bitni metalni profili unutar plasticnog rama a na broj komora ne obracajte paznju jer se lako krade na drugim stvarima a s k...
    omorom vam mazu oci
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Pvc stolarija

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Za pvc vam je najbitnije staklo kad je u pitanju izolacija jer cini 95% povrsine prozora ...
    za konstrukciju su bitni metalni profili unutar plasticnog rama a na broj komora ne obracajte paznju jer se lako krade na drugim stvarima a s k...
    omorom vam mazu oci
    Ljudi ne zezam se stvarno sam radio sa pvc i 2 godine imao fabriku pvc u inostranstvu ... koga interesuje nek pita na pp
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #7

    Odgovor: Pvc stolarija

    pomoc !!!
    Prosle godine smo ugradili pvc stolariju, prozore i ulazna vrata 5komorne prozore koji su punjeni argonom elem kad je dosla zima kuca je pocela uzasno da vlazi skoro svi zidovi su bili mokri sto vanjski sto unutrasnji. Sve i jedan prozor je maglio tokom cele zime i pri dnu stakla se skupljala voda koja je kapala pa smo to nekako prisili cinjenici da nemamo spoljnu izolaciju kuce. Medjutim ove godine pre samo mesec ipo dana smo oblozili kucu, i sad je zahladilo i prozori i dalje magle. Ujutru budu orosena stakla pa cak i ulazna vrata od ove godine prosle to nije bilona ulaznim vratima. Kod drugih ljudi to nisam videla da im se desava, pa me zanima da li je problem do prozora kvaliteta prozora ili cega vec ? Sad se spremamo da oblozimo i tavan zbog zidova posto jedino tamo jos nismo oblozili i opet pljunuti lovu na sto i ako i posle toga budemo imali problem sa vlagom i prozorima odlepicemo. Ako iko moze svojim savetom da mi pomogne sta da radimo sta da menjamo bila bih vam zahvalnahvala

  8. #8

    Odgovor: Pvc stolarija

    Imam ponudu za 6-to komornu i za 5-to komornu pvc stolariju.vrata su dimenzija 266 sa 266.radim ih isklucivo i jedino zbog zvucne izolacije.ponuda za 6-to komornu je 1000 eura skuplja od 5-to komorne s tim sto na vrata 6-to komorne firma moze da napravi da se sve otvara tako sto ce staviti klizac a ovi drugi ce napraviti dva krila sa fiksnim djelovima sa strana.obije ponude su sa tri stakla.moze li ko da pomogne?

  9. #9

    Odgovor: Pvc stolarija

    Kondenz se stvara tamo gde je hladno. Meni lici da su ovi prozori losi, da ne vrse izolaciju, mada je mala sansa da je bas to.
    Jos nesto je bitno, a to je da li u kuci imas veliki izvor vlage. Mozda si menjala nacin grejanja, na primer, pocela si na plin da se grejes ili kuvas, pa se stvara para. Mozda si koristila neku novu farbu za krecenje posle postavljanja prozora, koja ne da zidovima da disu. Isto tako, kako si uradila izolaciju. Ako je stavljen stiropor iznutra, onda zidovi ne upijaju vlagu, pa se ona kondenzuje.
    Ima puno mogucih razloga da ti zidovi i prozori vlaze, ne samo kvalitet stolarije.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #10

    Odgovor: Pvc stolarija

    kada smo ugradili ove prozore počela se pojavljivati vlaga u jednom ćošku sobe.uradili smo u tom ćošku ventilaciju i sad je dobro.
    kao i sve drugo u životu i ova stolarija ima svoje dobre i loše strane ... eto,npr.mi sada u sobi ne čujemo cvrkut ptica !

  11. #11

    Odgovor: Pvc stolarija

    Kada se uzme u obzir cena koju treba platii za investiranje u pvc stolariju onda se mora biti vise nego pazljiv prilikom izbora kupovine iste. Za nekog ko nije siguran sta zeli i pre svega nije siguran da li se dovoljno razume u nabavku stolarije preporucujem jedan od sjajnih tekstova na tu temu koji je, priznajem, na mene ostavio fenomenalan utisak je na blodu pvc stolarija blog spot.
    Ako link nije dostupan u Google otkucati razlika izmedju losih i kvalitetnih prozora i dobicete stranicu u rezultatima pretrage koju jednostavno morate procitati i preporuciti svima koji nemaju dovoljno informacija jer ne treba biti sebican.

  12. #12

    Odgovor: Pvc stolarija

    Najbolja kombinacija je drvo aluminijum, ali zato treba najvise para . Sto znaci koliko para toliko muzike i onda pvc je ok. 5 ili 6 komorni svejedno, ali nije svejedno da li su profili nemackih ili turskih i kineskih proizvodjaca jer je vek trajanja drasticno razlicit. Ako sma nesto i ja pomogao super

  13. #13

    Odgovor: Pvc stolarija

    Citat OOOO1 kaže: Pogledaj poruku
    Najbolja kombinacija je drvo aluminijum, ali zato treba najvise para . Sto znaci koliko para toliko muzike i onda pvc je ok. 5 ili 6 komorni svejedno, ali nije svejedno da li su profili nemackih ili turskih i kineskih proizvodjaca jer je vek trajanja drasticno razlicit. Ako sma nesto i ja pomogao super
    Nemacki profili su broj jedan ako neko ugradi pvc stolariju sa turskim nisam nacionalista
    ali kajace se dok je ziv.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •