Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

Prikaz rezultata glasanja: Zastitno pice Vojvodine

Učesnika ankete do sada
80. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Belo Vino

    4 5.00%
  • Crno Vino

    10 12.50%
  • Pivo

    16 20.00%
  • Rakija

    7 8.75%
  • Spricer

    43 53.75%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40
  1. #1

    Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Ajmo sad u ovim toplim danima da napravimo anketu koje je pice zastitni znak Vojvodine

  2. #2

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    ja bih glas dala spriceru, posto je to moj izbor pica, ali kad bih gledala malo sire, to bi svakako bilo pivo..
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Lično najviše volim crno vino, leti malo rashlađeno a zimi kuvano sa sve karanfilićima i muskatnim oraščićem, mada mislim da se najviše pije pivo.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #4

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Zaštitni znak je česmovača, definitivno
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #5

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Ovaj poll je kako kada biste majku pitali koje od svoje petoro dece najviše voli
    Svako joj je priraslo za srce na svoj način, i svako od njih joj u nekom trenutku više prija od ona ostala 4
    Blackadder: George, who's using the family brain-cell at the moment?

  6. #6

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Bogatstvo palete pića koju Vojvođani konzumiraju, direktno je proporcionalano stepenu ovisnosnosti i ljubavi svakog od nas prema alkoholu.

    Imao sam jednog dosta starijeg kolegu na brodu (umro je pre par godina), zvao se Ante i sećam da je bio rodom iz Skradina ili nekog obližnjeg sela. Voleo je da pije i baš je u tome preterivao i mada je bio oficir palubne službe u plovljenju nikada nije napredovao dalje od trećeg oficira upravo zbog alkohola. Kada bi ga neko od nas pitao šta najviše voli da pije on bi uvek isto odgovorao:
    - Isključivo viski. I to ne bilo koji, već samo Vat 69.... A može i neki drugi, samo da je baš dobar.... Ili, recimo, domaću lozu. Ali onu kvalitetnu. Ako nema nje može i lošija, samo da je domaća... Mada, ni Hepokova Iva (vrste kupovne lozovače) nije baš loša.....

    Ali, ja se ipak nadam da Vojvođani ipak piju najviše vodu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Ako mene pitate....obozavam kvalitetno pivo, isto tako i crno vino!!!
    Love comes again......

  8. #8

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Šta najviše vole da piju
    sudeći po knjigama pića većine ugostiteljskih objekata najviše se pije pivo, no to ne znači da najviče vole njega da piju
    Reklama, očajan kvalitet vode u većini mesta, zatim sama cena pića... nisu to jedini razlozi, ali su verovatno najbitniji

    Nekada su se mnogo više pilo vino i špricer, jednostavno... promenio se tempo življenja i u Vojvodini, a vino je baš bilo kao stvoreno za laloško: ta mani ga, ne marim, i polako... vino se ne može piti na dža i bu... zahteva vreme, nema ru onog današnjeg: daj da "sljuštimo" jedno na brzinu pa se vraćamo na posao.

    Koje je piće zastitni znak Vojvodine, je sasvim drugo pitanje. Pivo svakako nije... moje mišljenje je da su to špricer i dudovača - mada ju je sve teže naći.
    Vojvodjanska mesta su bila puna dudova, salaši takodje. Sećam se, nekada je u mome sokaku bilo pet dudova (stariji kažu da ih je bilo mnogo više)... nije ostao ni jedan, ustvari ne verujem da se u celom frtalju može naći pet stabala, sve jedno, da mi nešto bilo zaštitni znak vojvodine veću ulogo igra koliko to nešto asocira na Vojvodinu nego sama količina toga.

  9. #9

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodjanska mesta su bila puna dudova, salaši takodje. Sećam se, nekada je u mome sokaku bilo pet dudova (stariji kažu da ih je bilo mnogo više)... nije ostao ni jedan, ustvari ne verujem da se u celom frtalju može naći pet stabala, sve jedno, da mi nešto bilo zaštitni znak vojvodine veću ulogo igra koliko to nešto asocira na Vojvodinu nego sama količina toga.
    Na konto ovog !
    U Novom Sadu ima ulica koju karakteriše drvored i sa jedne i sa druge strane ulice stoletnih dudova.Verovatno ne zna svako za nju ,ali oni koji žive u tom delu grada kad pitaš gde je Zmajevački put svi će ti reći.Pa ako ti je do dudovače,slobodno svrni i naberi,jer te dudove jedino lokalni klinci beru i oni koje vuče nostalgija ranih vremena koji su se verali po dudovima i kući dolazili totalno ljubičasti oko usta i ruku.
    A sad da odgovorim na pitanje!
    Ne pijem često,samo u nekim posebnim situacijama dobrog društva i raspoloženja.Tada biram belo vino,neki muscat ottonel ili chardonnay.
    Pivo samo nekad ukradem mukiju 2-3 gutljaja kad upeče sunce ili kad mi se žuri kući, a on kaže:Samo da popijem pivo! i onda uzmem i sručim sve iz njegove čaše i kažem:Ajde!
    A ono najčešće je VODA, što je valjda i najlogičnije jel?!

  10. #10

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Sta bi drugo neg spricer.
    Poruku je izmenio zmax, 13.08.2008 u 19:29 Razlog: bold

  11. #11

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Ja volim sva vina, malu prednost dajem crnim vinima...

    Ali, uopšteno gledajući, Vojvođani najviše vole da piju špricer!
    Rekla bi da je špricer ''zaštitni znak'' ili asocijacija na Vojvodinu...

  12. #12

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Špricer, neg` šta... Ručak nije mogao ni da se zamisli bez toga... Prodaje li se još negde soda u onim sifonima? Sećam se da me je nana postavljala na prozor da joj javim kad naiđe sodadžija sa konjskom zapregom...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #13

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Prodaje li se još negde soda u onim sifonima? Sećam se da me je nana postavljala na prozor da joj javim kad naiđe sodadžija sa konjskom zapregom...
    Prodaje, moj tata kupuje sodu od jednog starog čika - sodadžije, naravno za špricer, samo to sad retko ko kupuje...

  14. #14

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Iznenadjuje me da kada sam postavio temu pomislio sam da ce Rakija Man odneti pobedu ali vidi sad Spricer,Pivo...

  15. #15

    Odgovor: Sta najvise vole da piju Vojvodjani?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Špricer, neg` šta... Ručak nije mogao ni da se zamisli bez toga... Prodaje li se još negde soda u onim sifonima? Sećam se da me je nana postavljala na prozor da joj javim kad naiđe sodadžija sa konjskom zapregom...
    Kod mene odavno nema sodazija, ali u obliznjem mestu neki tip prodaje sodu vodu pa se tako snalazim. Inace, za urgentne situacije posedujem sifon sa promenjivim patronama CO2, koje mozete (patrone) kupovati u marketima...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li vas privlače žene koje piju?
    Autor PropelerZviz u forumu Muška kafana
    Odgovora: 116
    Poslednja poruka: 20.01.2016, 23:27
  2. Najvise 10 razloga zasto bas on...
    Autor coolgirl u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2015, 20:57
  3. Ko ima najvise smisla za humor..
    Autor Crazy Angel u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 12.06.2012, 16:57
  4. Sta vas najvise privlaci kod njega / nje?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2010, 12:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •