100 najboljih filmova po žanrovima
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    100 najboljih filmova po žanrovima




    AFI ( American Film Institute) je napravio podelu: deset kategorija po deset najboljih filmova, po njihovom mišljenju.

    Ono što se meni dopada je što na jednom mestu postoji 100 dobrih filmova sa sve trailer-ima (pogledati desno uz svaki naslov), komentarima...

    Kada vidite kategorije koje vas zanimaju, ako se setite koji bi film po vašem mišljenju tu trebalo da se nađe, vi dodajte.


    Animation


    Romantic comedy


    Western


    Sports

    Mistery


    Fantasy


    Sci-fi


    Gangster


    Courtroom drama


    Epic
    Poruku je izmenio Bombica, 23.05.2009 u 22:43 Razlog: prvi link
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: 100 najboljih filmova po žanrovima

    za crtace nemam komentar, po meni, svi bi ikad napravljeni bi trebalo da su na listi
    cudi me da Hari Poter nije na Fantasy listi.. mozda zato sto jos nije zavrseno sve
    mislim da je na Epic trebao i "300" biti dodat.. isto kao i "Hrabro srce", ovo definitivno..

    ali postoji toliko dobrih filmova da je na necemu jednostavno moralo biti zakinuto..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: 100 najboljih filmova po žanrovima

    "Kum" najbolji film svih vremena



    Film "Kum" o porodici Korleone proglašen je najboljim filmom svih vremena u istraživanju britanskog časopisa "Empajer magazin" u kome je učestvovalo više od 10.000 gledalaca, reditelja i kritičara.

    Čuveno ostvarenje američkog reditelja Frensisa Forda Kopole iz 1972. godine, sa Marlonom Brandom i Al Paćinom u glavnim ulogama, probilo se na prvo mestu među 500 filmova.

    "Pljačkaši izgubljenog kovčega"
    iz serijala o avanturama Indijane Džouns i peta epizoda "Ratova zvezda", "Imperija uzvraća udarac", zauzeli su drugo, odnosno treće mesto.

    Film "Bekstvo iz Šošenka" našao se na četvrtom, a "Ajkula" na petom mestu. "Dobri momci", "Apokalipsa", "Pevanje na kiši", "Petparačke priče" i "Borilački klub" popunili su ostatak mesta na listi deset najboljih.

    Najnoviji Betmen, "Crni vitez", jedini je film iz 21. veka koji je ušao u prvih 20.

    Među prvih 60 našli su se sve tri epizode serijala "Gospodar prstenova".

    Van liste 500 najboljih ostali su pojedini klasici poput "Moje pesme, moji snovi" i "Zaljubljeni Šekspir", film ovenčan Oskarom, koji su ostali van liste 500 najboljih.

    Uvrštana su svega dva britanska filma - "Paklena pomorandža" (37) i "Kazino rojal" (56), a samo se još jedan Džejms Bond našao na listi, i to film "Goldfinger".

    Od svih epizoda o Hariju Poteru izabran je jedino "Zatvorenik iz Azkanbana" koji je dospeo na 471. mesto.

    U istraživanju je učestvovalo 10.000 gledalaca, a među njima su se našle i "zvezde iz branše".

    Filmski režiseri poput Kventina Tarantina, Sema Mendesa, Giljerma Del Tora i Kamerona Kroua, su kao i "obični smrtnici" film "Kum" proglasili za najbolji film svih vremena, ali na njihovom drugom mestu se našao "Razjareni bik" Martina Skorsezea, dok je na trećem "Pevanje na kiši" iz 1952. godine.

    (MONDO)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

Slične teme

  1. Vatikan objavio listu najboljih albuma svih vremena
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 12:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •