In Memoriam - slavnim muzicarima
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 102
  1. #1

    In Memoriam - slavnim muzicarima

    Poruku je izmenio Bombica, 30.05.2010 u 00:29 Razlog: naslov

  2. #2

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović

    U 72. godini umro Šaban Bajramović


    Autor/izvor: SEEbiz / Tanjug
    NIŠ - Šaban Bajramović (72), "kralj" romske muzike, umro je danas na Klinici za kardiologiju niškog Kliničkog centra. Jutros je primljen sa teškim masivnim infarktom i započetim kardiogenim šokom, rekli su Tanjugu na Klinici za kardiologiju. U 95 odsto slučajeva srčani šok završava se tragično, kažu lekari uz napomenu da je Bajramović bio težak srčani bolesnik.

    Prošle nedelje Bajramoviću je izdat uput za lečenje na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu, ali lekarima na Klinici za kardiologiju nije poznato zašto on nije odmah otišao na lečenje. Bajramovićeva kuća više puta je pljačkana, a poslednji put, prošlog meseca, kada je lopov odneo oko 650 evra, koje je, prema Šabanovim rečima, čuvao za lečenje.
    Bajramović je autor više od 350 originalnih romskih pesama. Bajramovića je prošle srede u njegovoj kući posetio ministar rada i socijalne politike Rasim Ljijić i uručio mu jednokratnu materijalnu pomoć od 100.000 dinara, koju je ministarstvo obezbedilo zajedno sa Nacionalnim savetom Roma.
    Šaban Bajramović rođen je 1936. godine, školu gotovo da i nije pohađao, a glazbeno obrazovanje je stekao na ulici. Ispočetka je svirao kontrabas. Prvu ploču snimio je 1964. godine, a danas iza njega stoji oko 20 albuma i pedesetak singlova. Napisao je i komponirao oko 700 pjesama. Preko 20 godina je predvodio sastav Crna mamba, sa kojim je obišao cijeli svet, a na poziv Nehrua i Indire Gandhi nastupio je i u Indiji, gdje je službeno proglašen Kraljem svjetske ciganske muzike.
    Glumio je u filmovima 'Nedjeljni ručak' i 'Anđeo čuvar' Gorana Paskaljevića, 'Gypsy Magic' Stoleta Popova i 'Crna mačka, beli mačor' Emira Kusturice.
    Godine 2001. izdaje i zajednički album sa Mostar Sevdah Reunion pod nazivom 'A Gypsy legend'. Zanimljivo je da je Bajramović 11. juna trebao nastupiti u Zagrebu u KD Vatroslav Lisinski. Na žalost, publika ga više nikad neće moći videti.
    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović

    Šabana Bajramovića sam upoznao davno u Nišu, na autobuskoj stanici. Prodavao je bižuteriju (znate one lančiće koji su imali za privezak imitaciju žileta). Sa njim me je upoznao moj pobratim (jedan gotovo planetarno poznati Nišlija), koji je i njega dobro poznavao. Na pitanje šta to radi i kako ide prodaja, Šaban je odgovorio:
    - Jebi ga, borba za život!
    Imao sam utisak da je to što je tada radio više voleo nego što je to zaista morao da radi. Šaban je delovao ležerno i stabilno. Bio pozitivan u svom odnosu prema životu. Recimo, pogodite sa njim angažman i on vam čvrsto obeća da će doći na dogovoreno mesto i to na vreme. Medjutim, dešavalo se da to ne bude baš tako. Razlog? Pa, ja sam uveren da nije mogao da odbije nekog ko je došao posle vas i ubedio ga je njemu potrebniji nego što ste vi ostavili utisak da vam je Šaban potreban...

    Duboko verujm da su u pravu oni koj ga svrstavaju među džezere, jer se on ponašao upravo prema njihovom kodeksu. Beskrajno talentovan, ležeran, neoficijelan, svesan svojih mogućnosti (kvaliteta) i sa velikom ljubavlju prema muzici, ljudima i životu...
    Poruku je izmenio memento, 08.06.2008 u 19:26 Razlog: dopuna
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović




    Šaban Bajramović je uvršten među deset najboljih svetskih džez pevača.


    Na poziv Nehrua i Indire Gandi bio je u Indiji, gde je proglašen
    Kraljem svetske ciganske muzike


    RIP
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović

    "Njegov glas je mešavina najboljeg - jazza, fada i pravog Balkana", pisali su svojevremeno britanski muzički kritičari.
    U muzičkoj istoriji ostaje, u glavama svih koji vole da ga čuju i ... u onim glavama sa kojima je radio...

  6. #6

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović

    Ovako je država pomagala svog velikog džez muzičara...
    Odbrana i poslednji dani...
    Možda ćemo nekada naučiti da velike poštujemo i volimo i čuvamo dok su tu sa nama.

    Pomoć države Bajramoviću

    Ljajić u poseti porodici Bajramović (Beta)
    Ljajić je Tanjugu rekao da Bajramović nema nikakvih izvora prihoda, pa ni penziju, a nadoknada po osnovu autorskih prava je retka i mala, pa su se dogovorili da podnese zahtev, kako bi Ministarstvo, u okviru zakonskih mogućnosti, regulisalo da ubuduće prima materijalnu pomoć.

    Ljajić je Bajramoviću uručiti jednokratnu materijalnu pomoć od 100.000 dinara, koju je Ministarstvo obezbedilo zajedno sa Nacionalnim savetom Roma.

    "Preduzećemo i neke korake u cilju daljeg lečenja Bajramovića", rekao je Ljajić.

    Bajramovića su posetili ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić i predsednik Nacionalnog saveta Roma i uručili mu pomoć.

    Proslavljenem pevaču Šabanu Bajramoviću lekari su zabranili da peva zbog bolesnog srca.

    Posle 40 godina bavljenja muzikom, preko 400 napisanih kompozicija i mnogih priznanja, on je ostao bez redovnih prihoda i bez mogućnosti da radi.

    "Ako sam pevao i bio dobar umetnik, pevao sam i Titu i mnogim predsednicima, mislim da zaslužujem neko umetničko pravo kao Šaban Bajramović, proglašen kao kralj romske muzike", kaže Bajramović.

    Pevača su u njegovom domu u Nišu posetili predsednik Nacionalnog saveta Roma i ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić i uručili mu novčanu pomoc i obećali pomoć u lečenju i dobijanju redovnog materijalnog obezbeđenja.

    Šaban Bajramović je poslednje tri godine često bio na lečenju u bolnici.

    On i njegova supruga su nedavno u dva navrata pokradeni i ostali bez ušteđevine.

    Današnja poseta mu je, kako kaže, vratila nadu da će opet moći da peva.


    Bajramović, za sada, nije ostvario pravo na penziju, zbog čega ne može da dobije ni nacionalnu penziju kao priznati umetnik.

    Iako su mnogi pevali i pevaju njegove kompozicije, on kaže da svoja autorska prava nikad nije mogao da naplati.


    Izvor

    B92 Info 4. jun 2008


    Da ipak završim njegovom pesmom, kako dolikuje...

    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #7

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović

    Nisam imala, niti imam naviku da ga slušam, ali cenim njegov rad.
    Moj otac ga je jako voleo čuti.
    Više nikada to, nažalost, neće biti izvodljivo uživo.
    RIP.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović

    Slusajuci njegove pesme shvatio sam da ne moram voleti narodnjake da bih uzivao u lepoti i iskrenosti njegovog glasa i muzike...
    Srpska (i svetska) muzicka scena su izgubili jednog velikana.
    Latcho Drom
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  9. #9

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović

    "Otac mi je uvek govorio: "Sine, nemoj da se kockaš", a ja bih mu onda rekao: Pa što si me onda učio da igram barbut, pička ti materina?"

    "Političari su nas Cigane pokrali. Po ceo dan gataju na televizije. A Ciganke su nekad za gatanje išle na robiju."
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Дино Дворник

    Објављено пре 20 минута:

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ik/401210.aspx

    U ZAGREBU je pod još uvijek nepoznatim okolnostima preminuo Dino Dvornik. Tu informaciju plačući je za Index potvrdila Alka Vuica koja se oko 14 sati čula s utučenom Danijelom Dvornik.

    Danijela Dvornik javila se i nama na telefon, međutim od plača nije mogla doći do riječi.

    Dino Dvornik umro je u svom stanu u Zagrebu, a prema nama poznatim informacijama u krevetu ga je mrtvog pronašla supruga jutros kada ga je išla probuditi. Ona se probudila nekoliko sati prije i pustila je Dinu da spava, a kada ga je išla probuditi šokirala se. Već je bio hladan, davala mu je umjetno disanje ali nažalost bez uspjeha.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Умро Дино Дворник

    Pre 5 min. sam dobila tu vest i jos uvek sam u soku. Ne mogu da verujem!

  12. #12

    Odgovor: Умро Дино Дворник

    Mene je pogodilo... Volela sam ga baš, baš...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #13

    Odgovor: Умро Дино Дворник



    Mnogo mi je žao...
    On je bio začetnik fanki muzike u bivšoj nam Jugi i svojevremeno sam bila na njegovom koncertu... Bio je pravi šoumen...

  14. #14

    01 Odgovor: Умро Дино Дворник

    Danas sam sajtu B92 procitao vest o njegovoj smrti.Nisam mogao da verujem.
    Bio je i bice legenda.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  15. #15

    Odgovor: Умро Дино Дворник

    Bio sam na više njegovih koncerata.

    Legenda za života.

    Još uvek ne mogu da verujem.


    Citat index.hr kaže:
    U ZAGREBU je pod još uvijek nepoznatim okolnostima preminuo Dino Dvornik. Tu informaciju plačući je za Index potvrdila Alka Vuica koja se oko 14 sati čula s utučenom Danijelom Dvornik.

    > I Srbija oplakuje Dinu; Dinini kolege u šoku: Gibonniju pozlilo, Boris Novković nije vjerovao

    Alka Vuica dugogodišnja je prijateljica Dvornikovih i ostala je šokirana nakon što je čula vijest o Dininoj smrti.

    Danijela Dvornik javila se i nama na telefon, međutim od plača nije mogla doći do riječi.

    Dino Dvornik umro je u svom stanu u Zagrebu, a prema nama poznatim informacijama u krevetu ga je mrtvog pronašla supruga danas kada ga je išla probuditi. Ona se probudila nekoliko sati prije i pustila je Dinu da spava, a kada ga je išla probuditi šokirala se. Već je bio hladan, davala mu je umjetno disanje ali nažalost bez uspjeha.

    Iz neslužbenih izvora koji su navodno bliski istrazi Jutarnji list doznaje kako je Dinu kad je pronađen u krevetu glava bila modra, a na usta mu je išla pjena. U sobi je pronađena veća količina tableta za odvikavanje od droge i terapija za hepatitis C koji je Dinu dijagnosticiran prije nekoliko godina. Točan uzrok smrti bit će određen obdukcijom na Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku na Šalati, ali sumnja se da je umro od predoziranja tabletama na što ukazuju modra glava i pjena na ustima. Posljednjih je godina Dino konzumirao heptanone pomoću kojih se odvikavao od droge.

    Dino Dvornik posljednjih je dana navodno bio jako opterećen svojim novim albumom jer je strahovao da ga publika neće dobro primiti i bio je zbog toga jako zabrinut. O tome je sa suprugom Danijelom razgovarao sinoć prije spavanja prije nego je zaključio: "Idem leći, dosta mi je svega. Možda bi bilo najbolje da umrem, možda će mi se album tada bolje prodavati".

    U ovim trenucima ispred stana Dine Dvornika nalazi se policija. Glasnogovornica zagrebačke policije Aleksandra Ljuba također je potvrdila vijest o Dinovoj smrti. U stanu obitelji Dvornik obavlja se očevid, a uzrok smrti trebao bi biti poznat nakon obdukcije. Nešto iza 16 sati u Dinin stan došao je i istražni sudac. U 16.45 Dinino tijelo odvezla su mrtvačka kola.

    Prema izjavama susjeda Dino Dvornik posljednjih dana i nije izgledao baš najbolje. Vijest o Dininoj smrti vrlo se brzo proširila među njegovim prijateljima i kolegama, a obitelji Dvornik prvi je saučešće došao izraziti uplakani Ivica Vidović, koji Dina poznaje od malih nogu, još otkad je s njegovim ocem, ali i s Dinom, zajedno glumio u "Našem malom mistu".

    30 godina glazbene karijere

    Miljenko "Dino" Dvornik, pjevač i zvijezda reality showa "Dvornikovi" rođen je 20. kolovoza 1964. u Splitu i sin je renomiranog hrvatskog glumca Borisa Dvornika. Dino i njegov brat Dean Dvornik 70-ih godina glumili su u nekoliko televizijskih filmova i serija, od kojih je ipak najpoznatija "Naše malo misto", koja je proslavila njihovog oca Borisa. Pohađao je glazbenu školu od koje je kasnije odustao, a od malena je pokazivao interes za glazbu. Sa 17. godina sa bratom Deanom osniva funk band "Kineski zid" s kojim snima ploču koja je ujedno bila i prva funk ploča u hrvatskoj diskografiji.


    Godine 1988. Dino je debitirao na Zagreb Festu sa pjesmom "Tebi pripadam" koja mu je priskrbila nagradu za najboljeg debitanta. Postupno, Dino je popularnost gradio na kombinaciji duhovitih pjesama i energičnih nastupa, a u ranim fazama svoje karijere odabrao je imidž po uzoru na Morrisseyja iz grupe The Smiths. Devedesetih godina Dino se sa funka prebacio na techno, a njegova najpoznatija pjesma bila je "Ništa kontra Splita" s kojom je 1995. godine nastupio na Splitskom glazbenom festivalu. Dino je u svojoj karijeri osvojio tri Porina, 1996. godine za pjesmu "Afrika", 1997. godine za album "Enfant terrible", te 1998. godine za najbolji kompilacijski album "Vidi ove pisme".

    U kolovozu 1989. Dino se oženio za Danielu Kuljiš s kojom je dobio kćerku Ellu. Narednih godina bio je na udaru medija zbog svoje ovisnosti o raznim drogama, što je naposljetku i sam priznao. Pjevač je 2004. godine u filmu "Ta divna splitska noć" glumio narko bossa, a iste je godine postao prva hrvatska zvijezda koja je počela pisati svoj blog, a kasnije su mu se u istome pridružile supruga i kćerka. Godine 2006. Dino i njegova obitelj postali su zvijezde reality showa "Dvornikovi" koja je rađena po uzoru na kultni britanski reality show "The Osbournes".

    Dino je u listopadu ove godine, nakon dugih šest godina glazbene pauze, trebao objaviti novi album pod nazivom "Pandorina kutija", a upućeni estradnjaci koji su čuli novi materijal prognozirali su grandiozni povratak na hrvatsku glazbenu scenu.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. In memoriam
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 29.12.2015, 17:10
  2. In memoriam
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.06.2012, 09:02
  3. In Memoriam Slavnim Knjizevnicima
    Autor cabb u forumu Književnost
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.11.2010, 22:23
  4. Tose Proeski - In memoriam
    Autor Joanna u forumu Spomenar
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 16.10.2008, 22:08
  5. In memoriam - Žarko Petrović
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.04.2007, 21:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •