Salvador Dali
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Salvador Dali

    Salvador Dali


    ~ shpanski surealist 19o4-1989 ~


    Pod uticajem nadrealistickog napretka, Dalijev umetnicki stil se oblikovao u neverovatnu mesavinu preciznog realizma i sanjalacke fantazije koja postaje njegov zastitini znak..




    ~ woman at the window



    ~ slonovi




    ~ Labudovi reflektovani u slonove

  2. #2

    Odgovor: Salvador Dali

    interesantno je kako prikazuje te satove.. svi satovi mu izgledaju kao da su stopljeni.. sto moze da se protumaci na vise nacina.. jedan je mozda taj sto je smatrao da se vreme zbilja topi, odnosno da teche u nepovrat..


    ~ Bather,1924.



    ~ Apparition of the Town of Delft, 1936



    ~ Aurora's Head, After Michelangelo, 1977

  3. #3

    11 Odgovor: Salvador Dali

    da dodam crticu iz njegovog zivota. dakle, kada mu se svidjala gala, on nije znao kako da joj pridje, tj. kako da joj privuce paznju na sebe, pa se dosjetio stvarno genijalne ideje - namazao se izmetom od jarca...
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Salvador Dali

    Uspio sam u aprilu nekako da dodjem do kalendara sa Dalijevim slikama!
    Jesam ga prilicno platio, ali su format i stampa toliko dobro uradjeni, da planiram uramiti nekoliko slika.
    "Meditirajuca ruza" i "Galacidalacidesoxiribunucleicacid" su prve na spisku za uramljivanje.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  5. #5

    Odgovor: Salvador Dali

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    da dodam crticu iz njegovog zivota. dakle, kada mu se svidjala gala, on nije znao kako da joj pridje, tj. kako da joj privuce paznju na sebe, pa se dosjetio stvarno genijalne ideje - namazao se izmetom od jarca...
    I legao joj u postelju...cini mi se da je i kokosije perje bilo u igri.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  6. #6

    Odgovor: Salvador Dali

    Postavitju fotke njegovog muzeja uskoro......

    a sad samo da dam objasnjenje za satove koji se tope.....

    ti satovi se nalaze na slikama iznad njegove brachne postelje.....
    ako se zna da je Daali bio impotentan, nije teshko zakljuchiti shta satovi znache.....

    "vreme je ustati, ali se ne moze".....


    satovi su ssimbol njegove impotencije, kao i mnogo toga drugog.......
    inache je chovek suvi genije
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  7. #7

    Odgovor: Salvador Dali

    Imala sam priliku da obidjem Dalijev muzej u njegovom rodnom Figuerasu (ako se tako pise).
    Stvarno sam ostala bez komentara, a njegove slike i dela su u meni izazvala zaista razlicita osjecanja!
    Pored slika u muzeju koji se obilazi bez ikakvog redoslijeda, tako da vas vrlo lako zbuni da li ste u toj prostoriji i spratu bili, ili tek treba da je obidjete, mogu se pogledati i razne skulpture od razlicitih materijala, kao i nakit.
    Stvarno lud dozivljaj!!!

  8. #8

    Odgovor: Salvador Dali

    Dali...ponesto
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #9

    Odgovor: Salvador Dali

    VirtualDali - link ka odlično uradjenom i zanimljivom sajtu o njemu.




    Postoji dosta neobičnih anegdota iz njegovog života, pa i ta kada se mazao kozjim brabonjcima da bi osvojio Galu ...
    meni je najsimpatičnija ona kada se pojavio na nekom svečanom prijemu obučen u ronilačko odelo specifično za velike dubine sa onim zašrafljenim zvonom na glavi, na sebi je imao tada okačeno 78 bočica pelinkovca i sve bi bilo u redu i u skladu sa njegovim načinom ponašanja ali u jednom momentu mu je ponestalo kiseonika i zamalo se nije ugušio ... valjda su mu zvono skinuli u poslednjim momentima koji su bili preostali.

  10. #10

    07 Odgovor: Salvador Dali

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Uspio sam u aprilu nekako da dodjem do kalendara sa Dalijevim slikama!
    Jesam ga prilicno platio, ali su format i stampa toliko dobro uradjeni, da planiram uramiti nekoliko slika.
    "Meditirajuca ruza" i "Galacidalacidesoxiribunucleicacid" su prve na spisku za uramljivanje.
    svaka cast za Salvadora,svidja mi se to.... Nadam se da pored njega mozes da sagledas stvari kakve jesu u svetu umetnosti jer je zaista poseban drago mi je da postoji jos neko ko prati umetnost do te tacke merenja,moje postovanje.

  11. #11

    Odgovor: Salvador Dali

    Citati Salvadora Dalija:

    " U šestoj godini sam želeo da budem kuvar. U sedmoj sam želeo da budem Napoleon.
    Moje ambicije su u laganom porastu od tada."

    " Slikanje je iskrenost u umetnosti. Ne postoji mogućnost varanja. Ili je dobro ili je loše."

    " Svakog jutra kada se probudim, ponovo iskusim vrhovno zadovoljstvo - to da sam Salvador Dali."

    " Ne pribojavajte se perfikcionizma - nikada ga nećete dostići."

    " Ne slikam portret koji predstavlja predmet, pravilnije je da osoba preraste u izgled sopstvenog portreta."

    " Ne konzumiram drogu. Ja sam droga."

    " Inteligencija bez ambicije predstavlja pticu bez krila."

    " Neka se moji neprijatelji proždiru međusobno."

    " Uzmi me, ja sam narkotik; okusi me, ja sam halucinogen."

    " Jedina različitost između mene i ludaka je ta da ja nisam umnobolan."

    " Tajnost mog uticaja je oduvek ostala skrivena."

    " Ponekih dana razmišljam o tome da ću preminuti od predoziranja satisfakcijom."

    " Oni koji ne žele imitirati nešto, produktuju ništa."

  12. #12

    Odgovor: Čudesan svet Salvadora Dalija

    Čudesan svet Salvadora Dalija
    Poruku je izmenio Plava ptica, 25.05.2008 u 11:33 Razlog: velicina slike
    I pad je let

  13. #13

    Odgovor: Salvador Dali

    Dalijeve ilustracije Dantea

    Prvi put u Francuskoj, u gradu Fekanu, na severozapadu zemlje, otvorena je izložba ilustracija Salvadora Dalija (1904-1989) na kojoj je predstavljeno stotinak gravira koje je slavni slikar izradio za jedno izdanje "Božanstvene komedije" velikog italijanskog pesnika Dantea Aligijerija.


    Španski slikar nadrealista ilustracije je uradio za delo koje je 1964. godine objavila francuska izdavačka kuća "Les Heures Claires", prenose agencije.

    Izradom ovih gravira Dali je bio okupiran više godina, strahujući sve vreme da u suočavanju sa Danteom (1265-1321) neće biti na visini zadatka.

    "Brinuo se da neće biti u stanju da dosegne umetničku izuzetnost drugih majstora koji su pre njega odmerili snagu sa tim tekstom kao što su Sandro Botičeli, Gistav Dore i Vilijam Blejk", izjavio je Stefano Ćeketo, jedan od kustosa izložbe.

    Gravire koje odišu seksualnošću, ljubavlju i strašću otkrivaju jednog "Dalija koji je svoj, manje marketinški nastrojen, teži ali i autentičniji u istraživanju života s one druge strane", naveo je kustos.

    Gravire kao i jedna serija ilustracija priče o Tristanu i Izoldi predstavljena na istoj izložbi, vlasništvo su jednog italijanskog kolekcionara koji je želeo da ostane anoniman.

    Izložba u Fekanu, nedaleko od Avra na obali Atlantika, trajaće do kraja septembra.

    Izvor B92

  14. #14

    Odgovor: Salvador Dali



    Mae West




    Alegorie De Soie





    Fried Eggs Postcard 1
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  15. #15

    Odgovor: Salvador Dali



    Eye Of Time
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •