"Fond za crne dane" - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Znam da je tesko stediti,pogotovo od lose plate,ali stvarno nikad se ne zna kad zatreba,ma sve sto mogu ustedim,jest imam kredite,ali ipak se moze,samo kad se hoce,ma ne mora se svaki dan jesti u restoranu ,salim se,ma bilo sta se ustedi dobro dodje kasnije bolje imati nego pozajmiti,jer vartiti pozajmljeno e to je jako tesko
    No me toques

  2. #32

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Ljepo je stediti ali ako imas vece plate uvjek ni dobro dodze ustedeni novac ali treba dosta muke da ustedim novac sve se moze ako se hoce.A ja imam jedna izreka zivjeti dan za danom jer nas zivot je kratak ali treba da imamo i ustedevina.

  3. #33

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Ne ştedi se kad se nema nego kad se ima
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #34

    13 Odgovor: "Fond za crne dane"

    Moje misljenje je ovakvo:
    Stek(fond)se pravi od viska para,tj od para koje si mogao izdvojiti,a da pri tom nisi odvajao od hrane,garderobe(bar jednom sezonski).
    Kako da pravim zalihu,kad moja cela plata zalegne samo za hranu,voce klincima i naravno sokice......dok zeninom platom placamo dadilju koja nam cuva klince i vodi u vrtic dok mi radimo.
    Probao sam ja i raditi po 230h mesecno,Subote,Nedelje,i na kraju sam sav visak para dao doktorima da mi izlece zapaljenje pluca!
    Ljudi....ne vredi lomiti sve preko kolena.Bit ce boljih vremena pa ce se moci izdvojiti nesto i za letovanje(zimovanje)ili zlu ne trebalo.Cuvajte zdravlje i svoju pamet dok ovi vetrovi ne prodju!
    TO SAM JA !!!!

  5. #35

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Moja mama je uvek cuvala pare za "crne dane" ili "nedaj boze"
    Oduvek su imali dobre plate i u nicem nismo oskudevali,ali ona je uvek
    sklanjala novac sa strane da se nadje.
    Kad sam pocela da radim znala sam platu da spiskam za dva dana, na krpice i izlaske i onda bi zivela od njenog fonda za nedaj boze
    Sad,imam i ja svoj crni fond, naucila sam da kalkulisem sa novcem i taj fond mi ponekad dobro dodje, a i osecam neku sigurnost kad znam da ima nesto para sa strane sto se ne dira

  6. #36

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Kad se samo sjetim koliko smo para mogli uštedjeti do dana današnjeg, sve mi slabo bude. Mogla sam već imati riješeno stambeno pitanje. Nažalost, život kroji drugačije priče i šalje nas na trnovitije puteve.

    Tako da.. Fond za crne dane? Crni dani su već godinama oko nas..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #37

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Sa novim supružnikom pod ruku - novi uvjeti..

    Da, trudimo se odvojiti nešto sitno za crne dane ili za one dane koji će ponovno doći a za koje već sada znamo da ćemo trebati dosta novaca. Nije bajno ali se nekako uspije. Nećete vjerovati ali i odvajanje sitniša je djelotvorno pa tako i tu uspijemo tijekom tri mjeseca sakupiti više/manje oko 100 eura. Tko bi rekao da lipe, kuna/dvije i pet kuna se može toliko sakupiti..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #38

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    ja nesto pokusavam da odvojim na stranu ali se uvek desi da nesto iskrsne pa potrosim pre vremena. eto zasto nisam dve godine video more.

  9. #39

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Namenski racun,onaj za koji moras otici u banku,nema kartice,ne postoji trenutna mogucnost da ti se nesto impulsivno svidi pa bupnes pare.Mada,kako kurs evra raste pitam se ima li to uopste svrhe i koliko cu-ustedeti- do kraja godine

  10. #40

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    O daaaaa...
    Od kako sam počela da radim imam procentualnu kvotu od plate koju odmah po uplati mesečnice podignem sa tekućeg, promenim u malo stabilniju evropsku valutu i stavim na devizni račun
    I te parice za mene ne postoje...jer ko zna u ovim stabilnim privrednim okolnostima mile naše Srbije kad mogu zatrebati...

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •